Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Zastanawiam się, czy te 21 dni faktycznie tak wiele tu pomoże. Bo zapewnienia Redów w tym względzie i ich odnoszenie się do "zaufania" jakoś mnie nie przekonują. Bugi będą i tak, a po tej akcji społeczność jeszcze gorzej zareaguje na ich obecność.
 
No, nieźle musi im się tam palić skoro robią obsuwę na 3 tygodnie przed planowaną premierą. A potem jeszcze tak ze 2 tygodnie obsuwy, jeszcze miesiąc obsuwy i już, już za chwilkę gra będzie mega dopracowana. :ohstopit: Nie dziwię się zatem, że wciąż nie dostaliśmy długiego gameplaya tylko ciągle karmią nas gadającymi głowami i marnymi ochłapami.
 
Na twitterze pewien znany nam dziennikarz pisze, że REDzi osiągnęli pułap 100 godzinnego tygodnia pracy. Oczywiście powołuje się na "sprawdzone" źródła, ale jak się to ma do faktu, że podobno pracują zdalnie? Pisze też, że było embargo dla deweloperów w sprawie publikacji tej informacji na twitterze, spowodowane sytuacją na giełdzie i że szeregowi deweloperzy dowiedzieli się o przesunięciu premiery w tym samym czasie, co my.
 
Ciekawe czy tym razem dystrybutorzy dostali informację wcześniej, jeżeli nie to mogą się posypać niezłe kary za niedotrzymanie terminów. A najlepsze w tym jest to, że mogli tylko przesunąć premierę gry na Xbox X|S, PS5 i Stadii (lol) i uniknęli by tego bałaganu. No chyba że to current gen leży i kwiczy... Aż szkoda gadać tbh.
 
Na twitterze pewien znany nam dziennikarz pisze, że REDzi osiągnęli pułap 100 godzinnego tygodnia pracy. Oczywiście powołuje się na "sprawdzone" źródła, ale jak się to ma do faktu, że podobno pracują zdalnie?

Tak, że 99% osób które czytają jego wypociny nawet nie mają o tym pojęcia, że pracują w domu.
 
Pozostaje tylko czekać, wielka szkoda. Ale wydaje mi się, że frustracja fanów już przeszła ze złości w śmiech. Ojj oby na premiere nie było zbyt dużo bugów, bo Redzi utoną w fali hejtu.
 
Trza mieć tylko nadzieję, że gra zgarnie wysokie noty, zarówno u recenzentów jak i u graczy bo inaczej CDPR może nieźle popłynąć finansowo. Jakby nie patrzeć to jakość Cyberpunka będzie decydującym czynnikiem tego czy CDPR będzie mogło dalej robić gry w takiej skali.

Życzę też powodzenia moderacji na kanałach społecznościowych w najbliższych tygodniach bo zapowiada się nieciekawie.
 
Trza mieć tylko nadzieję, że gra zgarnie wysokie noty, zarówno u recenzentów jak i u graczy bo inaczej CDPR może nieźle popłynąć finansowo. Jakby nie patrzeć to jakość Cyberpunka będzie decydującym czynnikiem tego czy CDPR będzie mogło dalej robić gry w takiej skali.

Oceny co prawda powinny się też przełożyć w mniejszym lub większym stopniu na sprzedaż gry, a to jest najważniejsze i tydzień, dwa tygodnie przed premierą muszą sobie zaplanować dobry marketing to nie mój problem i nie wiem co tam wykombinują ale widzę tutaj wywiad z Keanu chociaż dla przeciętnego gracza to może być nudne więc nie wiem czy to coś da, większą bombą byłyby jakieś niespodzianki podczas prezentacji ścieżki dźwiękowej. No i chyba najważniejsze to jakiś mocny przedpremierowy trailer, może cinematic.
 
Oceny co prawda powinny się też przełożyć w mniejszym lub większym stopniu na sprzedaż gry, a to jest najważniejsze i tydzień, dwa tygodnie przed premierą muszą sobie zaplanować dobry marketing to nie mój problem i nie wiem co tam wykombinują ale widzę tutaj wywiad z Keanu chociaż dla przeciętnego gracza to może być nudne więc nie wiem czy to coś da, większą bombą byłyby jakieś niespodzianki podczas prezentacji ścieżki dźwiękowej. No i chyba najważniejsze to jakiś mocny przedpremierowy trailer, może cinematic.

Czeka nas jeszcze przynajmniej jeden NCW, ale przy tej obsuwie przydałoby się coś jeszcze bo patrząc na reakcję w internetach to nie jest ciekawie. Pełno ludzi zaczyna mieć ... na grę, studio jak i całą sytuację. Chociaż pewnie ostatnie NCW też wewnętrznie przełożyli na datę bliżej premiery.
 
Podsumujmy 1 przesunięcie na bank dotyczyło samej gry i tego że jest po prostu nie ukończona, druga przesuwa ile 2 miesiące różnicy? pewnie też chodziło o bugi itp ale i większa część była podyktowana zapewne premierą nowych konsol. No i teraz mamy 3 przesuwę 21 dni różnicy? Tu zapewne chodzi o ten crunch ale coś jeszcze może o Stadie? Napewno chodzi o pieniądze, już wszystkie reklamy z datą 19 listopada a tu dla 21 dni robić taki bałagan? Napewno to co (Redom) zapłacono przewyższa koszty które poszły na marketing bo inaczej tego nie da się wyjaśnić.
 
Taka ciekawostka, wczoraj byliśmy bliżej premiery Cyberpunka 2077, niż będziemy w dniu 15.11.2020.

Oczywiście, taki żart na rozluźnienie atmosfery :p
Bliżej "zapowiadanej" daty premiery :)

Bądźmy dobrej myśli, każdy kolejny dzień zbliża nas do tej ostatecznej!
 
To jest naprawdę bardzo dziwne. Normalnie tłumaczyłbym się SARSem a nie jakąś bliżej nieokreśloną pracą nad nowymi konsolami, ale z drugiej strony, to chyba nie byłoby dobre info dla inwestorów i chyba lepiej jak tak gadają, ale dla fanów to jest naprawdę zła wiadomość.
Oczywiście współczuję ludziom którzy kupili grę wcześniej.
 
Mają ogromne problemy z ukończeniem tej gry. Cały projekt był źle zarządzany od początku. Wypuścili wielkie bilbordy na świecie, cyberpunkowe autobusy ze starą datą. Presja tylko wzrasta na Redach. To może być wielka porażka dla całej firmy jeśli gra będzie tylko średniakiem. Dobry PR dla CDPR się kończy, teraz będzie w mediach dalsza gadka o crunchu i chaosie.
 
Top Bottom