Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
A wiecie co jest najlepsze? Ludzie są bardziej oburzeni (wysyłając nawet groźby do samych devów...) przesunięciem Cyberpunka o 21 dni niż o mikrotransakcje w Watch Dogs Legion jedna skórka kosztuje prawie 40zł, jest też mapa która pokazuje znajdźki za około 20zł. Najgorsze jest to, że ludzie po prostu to kupują, bo albo te skiny są trudne do zdobycia lub gorzej w ogóle nie ma innej opcji ich zdobycia...
 
A wiecie co jest najlepsze? Ludzie są bardziej oburzeni (wysyłając nawet groźby do samych devów...) przesunięciem Cyberpunka o 21 dni niż o mikrotransakcje w Watch Dogs Legion jedna skórka kosztuje prawie 40zł, jest też mapa która pokazuje znajdźki za około 20zł. Najgorsze jest to, że ludzie po prostu to kupują, bo albo te skiny są trudne do zdobycia lub gorzej w ogóle nie ma innej opcji ich zdobycia...
Bo to już powoli standard (w sumie przesuwanie premiery przez Redów też xD). Ale chodzi mi o to, że po Ubisofcie nikt już raczej niczego dobrego się nie spodziewa, a Redzi jednak mocno bazują na zaufaniu graczy, które coraz mocniej wystawiają na próbę. Dlatego silniej im się obrywa. Mam nadzieję, że gra będzie na tyle dobra, że będzie można do nich znowu nabrać zaufania. Ja już swojego nie jestem chyba taki pewien.
 
Każdy ma swoje grzechy. W przypadku Cyberpunka, to ciągłe nęcenie, zalewanie tonami reklam i zwiastunów i przesuwanie w nieskończoność. Już nie mówiąc, że ogłosili to 8 lat temu. Niektórzy są mocno zmęczeni i im siada psychika. Pamiętacie tę reklamę Media Ekspert, co wszyscy mieli już jej dosyć, bo leciała co chwilę. Tutaj mamy podobnie, boję się iść do toalety, czy na desce nie będzie napisu Cyberpunk :ROFLMAO:
 
Tak na chwilę zmieniając temat. W filmie prezentującym technologię JALI w Cyberpunku zauważono, że gdy Judy mruga, to jej źrenice zmniejszają/zwiększają się pod wpływem światła. Ciekawy detal, z tego co widziałem, był też w RDR2.
 
Ja tam widzę jedynie zmianę koloru na brązowy. Poza tym nie wydaje mi się, by normalnie źrenica reagowała zmianą wielkości podczas mrugania.
 
A wiecie co jest najlepsze? Ludzie są bardziej oburzeni (wysyłając nawet groźby do samych devów...) przesunięciem Cyberpunka o 21 dni niż o mikrotransakcje w Watch Dogs Legion jedna skórka kosztuje prawie 40zł, jest też mapa która pokazuje znajdźki za około 20zł. Najgorsze jest to, że ludzie po prostu to kupują, bo albo te skiny są trudne do zdobycia lub gorzej w ogóle nie ma innej opcji ich zdobycia...
Nie grałem w grę, ale czy te mikrotransakcje zmieniają coś rzeczywiście w grze? Gra jest bez tych kupnych itemow mniej wartościową? Bo jeśli nie to to normalnie że nikt się nie oburza, Ci co nie kupują nie kupią i się będą dobrze bawić, a Ci co kupują kupią i tez beda zadowoleni.
 
Po tym jak słaby, wg. recenzji użytkowników, jest Watch Dogs Legion, zarówno pod względem optymalizacji i gameplayu, to opóźnienie CP może wyjść tylko grze na dobre. Co nie zmienia faktu, że Redzi nie umieją ciągle zaplanować wydania swoich gier, a komunikacja kuleje między działami jak marketing i produkcja.
 
Najciekawsze odnośnie optymalizacji Legionu jest to, że najwięcej problemów nie robi wcale na bazowej wersji Xboxa One, tylko jego mocniejszej edycji, czyli Xboxie One X. O ile w przypadku Xboxa One przy niektórych bardziej wymagających obszarach dochodzi na nim jedynie do spadków płynności, tak w tych samych momentach na Xboxie One X konsola zwyczajnie się przegrzewa i wyłącza, a potem trzeba czekać aż ochłonie przed kolejnym uruchomieniem. Skoro Cyberpunk 2077 przeszedł już certyfikację na Xboxa i PlayStation, to ciekawe czy i w jego przypadku głównym źródłem problemów nie są te "środkowe" edycje.
 
Tyle, że WD Legion póki co ma tą przewagę, że wyszedł. :sneaky: Abstrahując od jakości samych gier takie obsuwy mogą spowodować znaczny spadek nastrojów. Tym bardziej, że wg mnie ta kampania marketingowa jakoś tyłka nie urywa. Ja przynajmniej tego nie widzę.
 
Tyle, że WD Legion póki co ma tą przewagę, że wyszedł. :sneaky: Abstrahując od jakości samych gier takie obsuwy mogą spowodować znaczny spadek nastrojów. Tym bardziej, że wg mnie ta kampania marketingowa jakoś tyłka nie urywa. Ja przynajmniej tego nie widzę.
Spadek nastroju nastąpi raczej u internetowych krzykaczy i malkontentów. Wątpię, żeby przesunięcie premiery miało wpłynąć na sprzedaż. Za to może mieć spore odzwierciedlenie w odbiorze gry, bo im dłużej się na oczekuje, tym większe ma się wobec niej wymagania. Jeżeli grudniowy start tytułu zepsuje techniczne niedopracowanie, to REDom mocno oberwie się po uszach i o wejściu w „czołówkę branży” będzie się mówiło w zupełnie innym kontekście.
 
W ogóle jest tu jakiś dział o grafice?
Chciałem podyskutować na temat grafiki w tej grze.
Z jednej strony jak się porówna taką dopiero co wydaną grę do tej np Watch Dogs Legion do Cyberpunka 2077, to można dojść do wniosku, że grafika w tej pierwszej jest bardzo realistyczna, tekstury bardzo dobrej jakości, bardzo ostre, postacie może kiepskie, ale ogólnie bardzo dobra, najwyższa półka. W tej drugiej zaś w wszystko jest kanciaste i zblurowane i na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że tekstury są złej jakości i gra ma delikatne problemy z oświetleniem, bo kolory są wyprane, a wszystko w dzień wydaje się być pomarańczowe. Dopiero jak obejrzałem sobie trailer na dużym ekranie zauważyłem, że ta gra jest przepiękna pod kątem artystycznym zupełnie jak ostatni Wiedźmin. W Wiedźminie zrobili przepiękne wschody i zachody słońca, ogromne miasto i krajobrazy jak z obrazów Chełmońskiego, które do tej pory wyglądąją zjawiskowo. Tak samo jest tutaj, grafika stylizowana jest na taką jak z kreskówki pixara. Zobaczcie porównanie choćby do Iniemamocnych. Gra nie stara się być na siłę ultra realistyczna, a idzie w innym kierunku - piękna jest poprzez styl i zamysł artystyczny. Tak samo jak Wiedźmin 3 w moim odczuciu był ładniejszy właśnie przez obrazki jak z baśni, bajek od Kingdom Come: Delivarance, tak Cyberpunk 2077 ( według tego co widzę z trailerów ) bardziej mi się podoba od Watch Dogs Legion, chociaż ten w Photo Mode wygląda obłędnie. Mimo słabszym teksturom przekonał grafiką bardziej stylizowaną na obrazki z kreskówek i mamy wrażenie, że oglądamy ulubioną bajkę. Przez to zostawia za sobą grę Ubisoftu. Devi mają zdolnych artystów w teamie.
Co to tym sądzicie ?
 

Attachments

  • 3398719-cyberpunk2077-e3thumb-4.jpg
    3398719-cyberpunk2077-e3thumb-4.jpg
    672 KB · Views: 69
  • Cyberpunk-2077-scaled.jpg
    Cyberpunk-2077-scaled.jpg
    122.9 KB · Views: 75
  • Iniemamocni-2004.jpg
    Iniemamocni-2004.jpg
    57 KB · Views: 66
  • jj.jpg
    jj.jpg
    38.4 KB · Views: 63
Top Bottom