Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Czołem, czy to minimalne wymagania co do odpalenia gry znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości? Będę ogrywał w święta, jak już będzie pewnie patch 1.08 :ROFLMAO: jak nie 1.10.
Widać, że na niektórych konfiguracjach sprzętu gra się krzaczy, na innych nie ma większych problemów, dlatego na spokojnie podchodzę do bugów (widziałem kilka streamów i tak naprawdę mało tego, chyba, że zaczynasz odwalać jakieś dziwne rzeczy).
Ogólnie nikt nikomu nie kazał kupować gry przed premierą :coolstory: Ale gratuluję sukcesu Redom, marketingowo było 10/10,jeszcze grę trzeba doprowadzić do takiego poziomu, potencjał jak widziałem jest.
 
Swoją drogą przez ten czas grałem raz z angielskimi głosami, raz z polskimi. Nie wiem czemu, ale po wyłączeniu gry i odpaleniu na nowo dubbing przestawia się na polski i każdorazowo trzeba zmieniać. Może pomoże przestawienie języka na Steam? A co do głosów? I po polsku, i po angielsku jest ok. W sumie nie czułem dyskomfortu z powodu grania naprzemiennie w PL i EN.
Ja mam na odwrót, zawsze jak włączam to mam po angielsku wszystko, być może dlatego że angielską wersję dociągałem jako osobną i jest najświeższa i się z tego powodu najświeższy język ustawia domyślnie (bo skoro user go ściągnął ostatnio to widocznie na nim mu zależało, też mnie to troszkę kłuję ale to jakaś drobnostka która pewnie na dniach będzie naprawiona)
 
Ja mam na odwrót, zawsze jak włączam to mam po angielsku wszystko, być może dlatego że angielską wersję dociągałem jako osobną i jest najświeższa i się z tego powodu najświeższy język ustawia domyślnie (bo skoro user go ściągnął ostatnio to widocznie na nim mu zależało, też mnie to troszkę kłuję ale to jakaś drobnostka która pewnie na dniach będzie naprawiona)
Nie tyle najświeższa co taką wybrałeś w ustawieniach języka gry w steam.
Post automatically merged:

Nie miałem jeszcze czasu na dłuższą sesję. Grałem raptem może 5 minut, ale było ok.
Sprawdzę na dłuższej sesji czy na moim sprzęcie czyli
MSI Z370 Tomahawk, i9 9900K @5.0 GHz, RTX 2080 Super Gaming X Trio, 16GB ram będę miał jakieś problemy z wydajnością.
Dodam, że w grze zmniejszyłem tłum, a reszta ustawiona na maks.
Trochę już pograłem i nie jest źle. W każdym razie lepiej niż w MSFS 2020.
Jeśli macie problemy ze znacznym spadkiem klatek i macie kartę graficzną ze stajni Nvidia, to warto ustawić DLSS na wysoką wydajność. Spory kop w górę FPS.
 
Jest mały easter egg nawiązujący do Ciri, W3 ogólnie. Wrzucę w spolier na wszelki wypadek:
Widziałem jak ktoś grający korposem znalazł w szufladzie w biurku czasopismo "retro games" z Ciri na okładce
 
Aż tak? To ciekawe. W czym się przejawia ta nieakceptowalność? Jeśli to nie spojler.

W realności świata, w skomplikowaniu relacji, w akcentach narracyjnych. Innymi słowy skacząca po wymiarach Ciri pasuje do świata przedstawionego, jak Jedi do Blade Runnera.

A mówię to z perspektywy wielkiego zwolennika tej koncepcji (sprzed ogrania rzecz jasna).

Tak w ogóle to jestem świeżusieńko po prologu. I boje się grac dalej. Po tym jak mi zaserwowano erpegową narracje w połączeniu z iście naughtydogowską reżyserią i dbałością o szczegóły, to już wiem, że Redzi mi psują inne gry. Bardzo.

Zobaczymy jak to się dalej rozwinie.
 
Tak w ogóle to jestem świeżusieńko po prologu. I boje się grac dalej. Po tym jak mi zaserwowano erpegową narracje w połączeniu z iście naughtydogowską reżyserią i dbałością o szczegóły, to już wiem, że Redzi mi psują inne gry. Bardzo.
Ja mam inne odczucia. Nie psują mi gier, tylko po prostu udawadniają po raz kolejny, że w przeciwieństwie do innych, robią to dobrze.
 
Hej, czy ktoś z Was miał problem z brakiem "dialogów" do wybrania?
Jestem w garażu i wsiadam do AV-ki, i nie mam żadnych opcji do wyboru.
To sobie pograłem....
Jakieś pomysły?
 
Ja mam 5 letniego kompa i śmiga mi bez żadnych problemów na średnich (nawet kilka rzeczy podwyższyłem na wysokie), tłum ustawiony na maksa. Po za jakimiś glitchami graficznymi żadnych problemów nie uświadczyłem. A same te bugi też są nieznaczne i mocno mi nie przeszkadzają. Jedynie czego nie mogę odżałować to możliwości chodzenia na klawiaturze.
 
Jestem po 11h gry. 3/4 rozgrywki to pójście na żywioł i 1/4 to skradanie. Skończyłem prolog i mam wrażenie że zrobiłem z jedną czy dwie misję poboczne, czuje jakbym przed chwilą dopiero odpalił grę i przeszedł samouczek. Trochę dziwnie teraz mi się czyta recenzje, że wątek główny jest na 20h.. Są dwie opcje, albo po prologu jestem już w połowie głównego wątku, albo recenzenci rushowali grę żeby się wyrobić na czas.
 
Rozumiem że mowa tutaj o jakimś całym queście związanym z Ciri, a nie zaledwie nawiązaniem, easter eggiem. Takie drobne easter eggi w stylu notatki kogoś, kto widział przypadkiem dziwnie wyglądającą szarowłosą dziewczynę zdecydowanie nie uważam za "niepasujące do gry" (nie takie mrugnięcia okiem wrzucano do nawet najpoważniejszych produkcji). Choć po zobaczeniu tego czasopisma z "retro gamingiem" to nie wiem, czy na takie nawiązanie natrafimy :p
 
Mam za sobą 4 godziny i póki co rzuciły mi się w oczy chyba tylko dwa bugi. Pierwszy to po wyjechaniu z garażu w Badlandach natrafiłem na drodze na wóz, który się nie doczytał. Drugi to jakiś przedmiot w dłoni NPCa, który się nie załadował. A, zdarzyły mi się jeszcze takie dziwne artefakty związane z oświetleniem. Po wejściu w ustawienia grafiki i wyłączeniu oraz włączeniu opcji Odbić, problem zniknął, ale nie jestem pewny, czy nadal nie pojawia się od czasu do czasu na mniejszą skalę. Z tymi graficznymi gliczami to czasem dziwna sprawa, bo ciężko rozpoznać, czy to faktycznie glicz czy może jakiś wizualny efekt związany z złym działaniem oprogramowania V.
Dialogi i postacie wypadają bardzo fajnie, ale w sumie póki co trochę ciężko śledzić wydarzenia z jakimiś większymi emocjami, bo jak ktoś widział materiały od Redów, to praktycznie pierwsze godziny zna na wylot. Pojazdy prowadzi się trochę dziwnie, ale jeszcze chyba za krótko posiedziałem za kierownicą, by wyrobić sobie jakieś konkretne wrażenia. Walka za to wypada w porządku, ale też ledwo co ją liznąłem. Świat robi naprawdę spore wrażenie, ilość detali imponuje w w tej skali gry. Często trochę zamulam questy przez gapienie się na różne przedmioty, meble, plakaty itp. Póki co jednak czuję mocno przytłoczony zawartością. Ciągle wyskakują jakieś przedmioty, których nazwy nic mi nie mówią. Nie ukrywam, że się w tym wszystkim gubię. Póki co jednak wrażenia bardzo pozytywne.
PS. Przyczepię się jednak do kreatora postaci. Jest co prawda bardzo rozbudowany, ale poruszanie się po nim to przynajmniej dla mnie była lekka męka. Co chwilę przez przypadek zjeżdżałem na części ciała, których akurat wtedy nie chciałem modyfikować. Przez to przez przypadek stworzyłem męskiego V z kobiecym głosem, bo nawet nie zauważyłem, kiedy omyłkowo zmieniłem ton głosu.


Zrzut ekranu (39).png
 
Na steamie "tylko" 75% pozytywnych ocen. Wiesiek 3 kiedy wychodził też miał sporo problemów w wielu aspektach. Mimo to ocena jaka się utrzymuje do dzisiaj to 98%.
 
Na steamie "tylko" 75% pozytywnych ocen. Wiesiek 3 kiedy wychodził też miał sporo problemów w wielu aspektach. Mimo to ocena jaka się utrzymuje do dzisiaj to 98%.
Wzroslo z 71%, ktore bylo niedawno ;p
Mozliwe ze za kilka patchy niektore z negatywnych recenzji zmienia sie w pozytywne, ale wiekszosc juz pewnie takimi pozostanie. Ja osobiscie prawie nie mam problemow, chodzi mi niezle na ultra, czasem wyrzuci na pulpit, ale sporo osob ma problemy z gra o wiele wieksze niz ja i niestety widac, ze optymalizacja bardzo kuleje... a hype na gre byl ogromny, stad tym wieksze rozczarowanie czesci osob
 
Nie tyle najświeższa co taką wybrałeś w ustawieniach języka gry w steam.
Post automatically merged:


Trochę już pograłem i nie jest źle. W każdym razie lepiej niż w MSFS 2020.
Jeśli macie problemy ze znacznym spadkiem klatek i macie kartę graficzną ze stajni Nvidia, to warto ustawić DLSS na wysoką wydajność. Spory kop w górę FPS.
Lub w moim przypadku na gogu w kazdym razie do poprawy bo ludzie moga chciec roznych konfiguracji, niekoniecznie napisow i audio w tym samym jezyku.
 
Top Bottom