Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Jasne, ja rozumiem że "rockstarowe głupoty" typu robienie rozróby w mieście etc. mogło nie być dla Redów priorytetem, ale nie rozumiem dlaczego dość często reklamowali tą grę właśnie jak GTA. Poza tym... wiadomym było, że gracze będą robić WSZYSTKO w tej grze, więc tutaj powinien być dopracowany każdy, najdrobniejszy szczegół świata, choćby to miało zająć następne 2 lata. Dlatego nie dziwią mnie filmiki porównawcze, czy narzekanie na AI, bo jednak IMO powinno być to w jakiś sposób zadowalający zaimplementowane. Tym bardziej, że chyba ktoś od Redów mówił, że chcą przewidzieć nawet najgłupsze zachowania graczy... no nie wyszło co mnie osobiście bardzo boli. Bo gra ma ogromny potencjał i mogłaby być naprawdę czymś zjawiskowym pod każdym względem.

Ewidentnie widać w Cyberpunku niedokończenie. Np. te automaty, lub interakcja z wodą. Ma się wrażenie, że ktoś zaczął to robić... i porzucił.
 
Z tego co nam mówiono to na większej ilości gwiazdek powinien się nami zainteresować Max-Tac. Testował ich ktoś? Mają te wielkie latające AV czy też się teleportują za nasze plecy?
Ja mam 42 godziny juz nabite, ale nic zwiazanego z Policja nawet nie tykam ;p
Post automatically merged:

Ewidentnie widać w Cyberpunku niedokończenie. Np. te automaty, lub interakcja z wodą. Ma się wrażenie, że ktoś zaczął to robić... i porzucił.
Bardziej to wyglada, jakby zarzad po kolejnych obsuwach oglosil kadrze sztywny deadline i nie wazne co sie dzieje, 10go wypuszczamy gre w stanie jaki jest, a reszte sie dopracuje patchami. Wiec od dzis zajmujemy sie tylko waznymi rzeczami, a pierdołami typu krople deszczu na ulicy czy plusk wody jak samochod wpada do rzeki, zajmiemy sie po premierze.

A co do sztucznej inteligencji i Policji, to nie uwierze ze to przeoczenie z ich strony, albo ze im sie nie chcialo. Wyglada mi to na to samo co reszta rzeczy, czyli gra musi wyjsc, wiec zrobimy na szybkosci jakis system zeby sie kupy trzymalo, a rownolegle pracujemy nad prawdziwym AI. Moze to zyczeniowe myslenie, ale naprawde nie chce mi sie wierzyc, ze tak bardzo to skopali, nikt w QA tego nie zauwazyl i maja to w dupie.
 
Last edited:
Jeden z recenzentów tak oto opisał miasto Nigt City: To miasto, kiedy mnie złapało, nie odpuściło.
The RED zasługują za to na wielkie brawa. Stworzyli gigantyczną i fascynującą metropolię. Mapa imponuje swoimi rozmiarami, a Miasto Nocne zostało zbudowane nie tylko w poziomie, ale i w pionie. Co to znaczy? A to, że jest dużo tuneli, wiaduktów, wiaduktów, wind, dojścia na dachy ... Wszystko to tworzy prawdziwy labirynt - ciasny, duszny i doskonale oddający klimat gigantycznej aglomeracji.
To miejsce ma po prostu głębię - i tym razem mówię nie przestrzennie, ale metaforycznie. Wydaje się, że każda aleja, każdy bazar i każdy stragan na tym bazarze ma za sobą długą i ciekawą historię.
 
Bardzo się zawiodłem na tej premierze (grze jeszcze nie). Mnie takie rzeczy jak rozróba na mieście i inne zadymy mało obchodzą ,bo i tak staram się wcielić w postać ,tak aby cała rozgrywka i historia przebiegały w miarę realistycznie. Ale jeśli mam być szczery to skoro te systemy mają działać i wyglądać tak żenująco kiepsko jak jest ,to wolałbym już aby zrobili jak w wiedźminie - Po prostu uczynić NPC nietykalnymi (V opuszczałby pistolet gdyby npc był na linii strzału) ,a policja interweniowałaby tylko gdybyśmy coś ukradli na ich oczach. Wiem ,że to mało satysfakcjonujące rozwiązanie ,ale i tak lepsze niż to coś co zaserwował nam Cd projekt. Grę raczej zwrócę ,bo nie doczekam się większych poprawek za szybko, a obecny stan gry uważam dla siebie za niezbyt grywalny (brak możliwości poruszania się trybem spacerowym na klawiaturze to zbrodnia i gwałt na tak ważnej dla devów immersji) ,a przy pierwszym spotkaniu z historią tak na poważnie zdałem sobie sprawę ,że gra taka jak ta - Z przewspaniałym światem, klimatem, postaciami i przede wszystkim historią oraz moje pierwsze doświadczenie tego wszystkiego zasługuje na coś więcej niż mizerne 30fps na minimalnych. Może za pół roku lub za rok gdy gra będzie już w dobrym stanie technicznym to zagram. To będzie dość trudne ,bo historia mnie bardzo ciekawi ,ale lepiej się wstrzymać póki co. Tak na boku dodam jeszcze ,że brakuje mi w grze większej ilości modeli aut. Mimo że mało ich nie jest to i tak co 3 pojazd wygląda tak samo ,a motocykle chyba nawet nie są w ruchu ulicznym. Boli też wszechobecna pustka na ulicach. Sam środek głównej drogi w centrum miasta ,a aut prawie nic. To aby na pewno jedno z ostatnich przeludnionych megalopolis?
 
n0mjaS
A jak Pan mysli dlaczego sie pospieszyli z wydaniem tej gry skoro jest tak niedopracowana? Bo przeciez zal tego wszystkiego bo wlozone zostalo naprawde duzo pracy w to wszystko i nie mozna bylo tego w taki stanie wypuscic skoro zrobiona zostala tak gigantyczna praca. Zal bardzo i mysle ze tutaj zarzad popelnil blad.
 
n0mjaS
A jak Pan mysli dlaczego sie pospieszyli z wydaniem tej gry skoro jest tak niedopracowana? Bo przeciez zal tego wszystkiego bo wlozone zostalo naprawde duzo pracy w to wszystko i nie mozna bylo tego w taki stanie wypuscic skoro zrobiona zostala tak gigantyczna praca. Zal bardzo i mysle ze tutaj zarzad popelnil blad.
Ja bym stawial na akcjonariuszy, ale ktoz to wie.
 
Rosomak82
Zgadzam sie z Panem powinni uczynić NPC nietykalnymi skoro AI zrobili na tzw odwal zeby tylko byla policja spamujaca sie za naszymi plecami.
Post automatically merged:

Rosomak82
Slusznie Pan zauwazyl ze brakuje wiekszej ilosci aut rozniacych sie od siebie bo naprawde traci na tym klimat gry jesli widzi sie auta jednakowe jadace za sobą i powielaja sie za czesto na zasadzie kopiuj wklej. W dodatku auta w stylu Fallouta jak dla mnie gryza sie z tym miastem i one powinny byc poza miastem a w centrum night city powinny byc bardziej futurystyczne sporotowe pojazdy. Za malo tez jest futurystycznie wygladajacych motorow cos na wzor tego jakie widzielismy w filmie Tron.
Post automatically merged:

NavySky
Reklamowali w ten sposob bo przez to gra uzyskiwala wiekszy hype ale niestety to nie bylo uczciwe w stosunku do graczy bo przez to odbierali tą grę jako następce GTA. Moim zdaniem to byla specjalna zagrywka majaca na celu zwiekszenie popularnosci a tym samym lepszego sprzedania sie gry. Czy to bylo uczciwe ? To juz sobie sami odpowiedzcie widzac co sie obecnie dzieje.
Post automatically merged:

Jeden z internautów zamiescil ciekawy wpis: ''Tak wychodzi oszczedzanie I wyzysk programistow i reszty ludzi pracujacych w CD Project. Juz na poczatku roku, kiedy engine sie wykrzaczyl bylo wiadomo, ze samymi studentami, nie da sie zastapic ludzi z doswiadczeniem. Ogolnie marnie oplacalna praca a wymagania niewiadomo jakie, no I wyszlo jak wyszlo, a pomysl sam byl genialny I mogl byc najwiekszym tytulem 2020. ''
 
Last edited:
Hejka, czy nie uważacie ze opcje romansowe są troszke słabe?
Ukończyłem caly wątek judy i jestem z nią w związku, dostalem dostęp do jej domku i tylko 1 nowa opcje dialogową. Liczylem na więcej, wiem że to nie są simsy ale chciałbym mieć możliwość wyjścia na miasto z judy, zabranie jej do baru na drinka lub do kina. Z tego co wiem relacja z Panam wyglada podobnie. Judy nie daje ci nawet żadnego uroczego przezwiska, doslownie nic. Szkoda tego bo judy to moja ulubiona postać, jest sympatyczna i przy okazji wygląda niesamowicie, zresztą obecnie judy to ulubienica fanów wiec zgaduje ze nie jestem jedyny. Fajnie by było gdyby gra dawała nam więcej możliwości rozwoju relacji z judy. Liczę że cdp wyda jakąś piekną figurkę judy w rozsądnych pieniądzach;P coś podobnego do figurek jackiego albo silverhwnda w cenie okolo 220 zł. Jeśli ktoś z was wie cokolwiek o tej ewentualnej figurce to chętnie bym się czegoś dowiedział
 
Last edited by a moderator:
Ewidentne bugi oraz wypłaszczenia są definitywnie do poprawy. Ale czepiać się symulacji ruchu ulicznego? Nie to jest sednem gry, jeśli ktoś chciał zagrać w GTA VI, to mu się gry pomyliły. Któż byłby zadowolony, gdyby wychodząc z budynku nie znalazł swojego źle zaparkowanego auta, a na maila wpłynąłby mandat wraz z karą za odholowanie i przechowywanie na parkingu policyjnym naszego nowiuśkiego Aerondighta, gdy akurat jesteśmy poszukiwani przez policję? Chcemy symulacji miasta, a czy sami tej symulacji nie torpedujemy? Kto przy zdrowych zmysłach zostawia samochód na środku pasa ruchu w centrum ruchliwego miasta aby załatwić sprawę w pobliskim budynku?
Ja po kilku godzinach gry mam mega wkrętkę - ale brykę parkuję w zatoczkach, przez przejścia dla pieszych przechodzę na zielonym i nie biegam po ulicach z giwerą w łapie. Po prostu staram się symulować swoje zachowanie w prawdziwym mieście i miasto odpowiada mi tym samym. Dzisiejsza młodzież sama psuje sobie klimat - za przeproszeniem - debilnymi zachowaniami w grach i dziwią się później, że developerzy nie przewidzieli nienormalności ich zachowań. Jedynym błędem REDów jest to, że ta gra na takie zachowania pozwala i nie broni się przed tym - a w ekstremalnych przypadkach wystarczyłaby informacja o namierzeniu przez kamerę miejskiego monitoringu i szybka akcja Max-Tac skutkująca koniecznością wczytania zapisu gry.
A jako gra eRPeGie, to moim zdaniem CP2077 jest kolejnym wyznacznikiem standardów - na dzień dzisiejszy bezkonkurencyjnym.

Tylko że to ta "dzisiejsza młodzież" stanowi większość graczy, którzy złożyli się na te 8 milionów pre-orderów. To do nich trafiał marketing, sugerując "GTA na resorach". Przypominam: "open world action-adventure" a nie "rich story complex RPG". Dalej uważam, ze CDPR sam jest sobie winien, bo połasił się na preordery (syf z konsolami) i jak największą grupę graczy. No to teraz ta grupa daje im do wiwatu. I dobrze, bo ta fala krytyki będzie działać jak prasa, która z węgla zrobi (taka mam nadzieję) diament.
 
No i poniżej 90 :p
Przynajmniej ocena graczy się trochę poprawia.

Screenshot_41.png
 
doktor_fleck
Oczywiscie wychodzi ze zarzad tej firmy jest winien calej tej sytuacji bo nie pozwalal na obgrywanie wersji konsolowej tylko mieli wszystko pod kontrola i do testowania na pokazach byla tylko wersja PC. Trailery byly tak podpicowane ze wskazywaly ze to jest tak jak Pan zauwazyl GTA na resorach a nie RPG. Czyli jawne tuszowanie prawdy to jest dla mnie najwiekszy skandal bo ja liczylem ze chociaz srodowisko zwiazane z grami w tym kraju jest wzorowe gdzie ludzie ambitni z pasja wielka robia gry! bo naprawde bylismy postrzegani na swiecie jako jedni z najlepszych! a tak polscy producenci stracili strasznie na wizerunku za to co zrobili Redzi i teraz oni sa postrzegani na swiecie jako ci ktorzy oszukuja nie wiem czy cokolwiek teraz pomoze zeby oni odzyskali to co stracili bo polakomili sie na to zeby sciagnac jak najwieksza ilosc kupujacych i sprzedac gre na starsze konole gdzie wyglada ona tragicznie! Teraz ludzie zwracaja gre i CD red stracilo bardzo reputacje. Gdyby nie to moim zdaniem nawet wiecej by zarobili bo teraz wiadomo ze mniej by sprzedali ale w dluzeszej perspektywnie bym to na dobre wyszlo bo gracze konsolowi by nawet dla tej gry inwestowali w komputery PC i z czasem kupoali tą grę zeby zagrac bo nie straciliby na wizerunku. Jak teraz w tej firmie oni moga sobie spojrzec w oczy? Wydaje mi sie ze tam teraz jest bardzo zla atmosfera i napieta bardzo. Posluchajcie tutaj jak nas oceniaja tam internauta przeprowadza rozmowy z graczami :
Post automatically merged:

doktor_fleck
A dzis jak sie czlowiek pyta dlaczego to nie wyglada jak GTA skoro trailery na to wskazywaly latajace wozy policyjne trauma team itd pyta sie czlowiek dlaczego tego nie ma tylko spamuje policja a nie ma poscigow itd. to odpowiadaja tutaj niektorzy ze dlatego tego nie ma bo to nie jest GTA :) Tylko dlaczego obraz GTA na resorach przedstawiali na trailerach? Tak w balona nabic graczy?
 
Last edited:
To ja dla równowagi dla podejścia „olaboga ludzi oszukujo” i ogólnej histerii jaka zapanowała w tym wątku dodam od siebie, że jak się człowiek odbije od ściany oczekiwań i zacznie faktycznie grać w tą grę, którą zrobili REDzi, to zabawa jest przednia i to w żadnym razie nie jest zła produkcja.

Wielka szkoda, że jej wybitne aspekty, takie które wybijają się o kilka mil przed konkurencję, są ciągnięte w dół przez przeciętny, a w moim odczuciu czasem nawet poniżej przeciętnej, model rozgrywki. Ale też nie mogę tutaj komukolwiek zarzucić lenistwa, czy pójścia po łebkach, bo skoro on nie dość, że się sprawdził w poprzedniej grze studia, to jeszcze jest mocno eksploatowany w branży i wciąż jest na niego popyt.

I teraz odbiór jest mocno zależny od tego, kto i na co podczas obcowania z tytułem kładzie nacisk, na czym bardziej odbiorcy zależy. A że u mnie pierwsze skrzypce grał zawsze kierunek artystyczny, fabuła i klimat, to jestem w stanie pewne rzeczy przeboleć - bo te elementy u REDów są absolutnie fenomenalne.
Night City zarówno w swobodnej eksploracji, jak i w momentach reżyserowanych wciąż mnie zadziwia i zachwyca i nie bez przyczyny mówiło się, że także jest bohaterem gry.

Dużo jeszcze pracy przed REDami, trochę szkoda że konsole poprzedniej generacji ciągną ich w dół i mam nadzieję, że nie wpłynie to w żaden sposób na kształt dodatków. Jakieś usprawnienia podchodzące stricte pod projekt otwartego świata, czyli poprawa systemów ścigania gracza, czy ruchu ulicznego są jak najbardziej na miejscu i jestem przekonany, że ile się będzie z tego dało wycisnąć, tyle REDzi poprawią.
Ale poza tym, po doprowadzeniu gry do akceptowalnego stanu technicznego mamy solidny tytuł, na którym można z sukcesami budować większą markę.
 
To ja dla równowagi dla podejścia „olaboga ludzi oszukujo” i ogólnej histerii jaka zapanowała w tym wątku dodam od siebie, że jak się człowiek odbije od ściany oczekiwań i zacznie faktycznie grać w tą grę, którą zrobili REDzi, to zabawa jest przednia i to w żadnym razie nie jest zła produkcja.
Wielka szkoda, że jej wybitne aspekty, takie które wybijają się o kilka mil przed konkurencję, są ciągnięte w dół przez przeciętny, a w moim odczuciu czasem nawet poniżej przeciętnej, model rozgrywki. Ale też nie mogę tutaj komukolwiek zarzucić lenistwa, czy pójścia po łebkach, bo skoro on nie dość, że się sprawdził w poprzedniej grze studia, to jeszcze jest mocno eksploatowany w branży i wciąż jest na niego popyt.
I teraz odbiór jest mocno zależny od tego, kto i na co podczas obcowania z tytułem kładzie nacisk, na czym bardziej odbiorcy zależy. A że u mnie pierwsze skrzypce grał zawsze kierunek artystyczny, fabuła i klimat, to jestem w stanie pewne rzeczy przeboleć - bo te rzeczy u REDów są absolutnie fenomenalne.
Night City zarówno w swobodnej eksploracji, jak i w momentach reżyserowanych wciąż mnie zadziwia i zachwyca i nie bez przyczyny mówiło się, że także jest bohaterem gry.

Dużo jeszcze pracy przed REDami, trochę szkoda że konsole poprzedniej generacji ciągną ich w dół i mam nadzieję, że nie wpłynie to w żaden sposób na kształt dodatków. Jakieś usprawnienia podchodzące stricte pod projekt otwartego świata, czyli poprawa systemów ścigania gracza, czy ruchu ulicznego są jak najbardziej na miejscu i jestem przekonany, że ile się będzie z tego dało wycisnąć, tyle REDzi poprawią.
Ale poza tym, po doprowadzeniu gry do akceptowalnego stanu technicznego mamy solidny tytuł, na którym można z sukcesami budować większą markę.
Zgadzam się. Po różnych problemach, zamieszaniu z upadłością CDP, itd. nie nastawiałem się na nic jak odpalałem grę i muszę przyznać, że gra się bardzo przyjemnie, a sama kreacja świata, klimat, design są fenomenalne. Babole graficzne też nie przeszkadzają.
 
To ja dla równowagi dla podejścia „olaboga ludzi oszukujo” i ogólnej histerii jaka zapanowała w tym wątku dodam od siebie, że jak się człowiek odbije od ściany oczekiwań i zacznie faktycznie grać w tą grę, którą zrobili REDzi, to zabawa jest przednia i to w żadnym razie nie jest zła produkcja.
Dlatego starałem się tonować nastroje na kilka miesięcy przed premierą i pisałem by oczekiwać raczej mieszanki gier takich jak: Deus Ex, Fallout: New Vegas, Vampire: the Masquerade - Bloodlines czy Borderlands niż czekać na przyjście Mesjasza 2.0, nadgry. Wyrażałem też obawy z powodu wypuszczania pociachanych gameplayów, zamiast jednego dużego, bez cięć. Większość userów wtedy broniła tej decyzji.
 
Dlatego starałem się tonować nastroje na kilka miesięcy przed premierą i pisałem by oczekiwać raczej mieszanki gier takich jak: Deus Ex, Fallout: New Vegas, Vampire: the Masquerade - Bloodlines czy Borderlands niż czekać na przyjście Mesjasza 2.0, nadgry. Wyrażałem też obawy z powodu wypuszczania pociachanych gameplayów, zamiast jednego dużego, bez cięć. Większość userów wtedy broniła tej decyzji.
No patrz, pisałem to samo.
Przypadek?
 
Nie chciałbym oceniać niedokończonej produkcji, bo pewnikiem byłoby to dla niej krzywdzące, dlatego też wstrzymam się do czasu, aż gra wyjdzie z bety... Gra ma duży potencjał, lecz mnóstwo niedoróbek wszystko rujnuje. Osobiście wznowię rozgrywkę w momencie, gdy gra będzie na tyle grywalna, że nie będę żałował jej zakupu.
 
Ja odłożyłem tą gre na półke. Spróbuje w to zagrać w lutym jak wszysztko naprawią.
1)Muszą naprawić cały ruch uliczny.
2) Muszą naprawić zachowanie policji. Ma być zabawa " w policjantów i złodziei". Gdy mamy dużo gwiazdek do akcji ma włączać się Max-Tac. I ścigać nas z powietrza. Max-Tac ma się nie cackać. W ruch idą rakiety a życie postronnych przechodniów się nie liczy.

Czy CDP Red zatrudnił w ogóle jakiś testerów?? Wzięli kase i tyle. Czy nikt im nie powiedział co należy poprawić w gameplayu by gra była miodna???

Nie mam zamiaru grać w ten syf. Ta gra to kiła. Przehajpowany syf i niegrywalna kiła. Wstyd. W lutym sprawdzę co zrobili. Nie mam zamiaru być waszym testerem. W czerwcu 2019 zamówiłem kolekcjonerke , więc mam cierpliwość i poczekam.

CDPROJEKT RED!! Jeśli to czytacie i zależy wam na graczach zróbcie na ulicach mega grywalną i dającą dużo satysfakcji zabawe w "policjantów i złodziei". Nie chcemy tej biedy z respaunami policji za plecami. To jest żałosne.
Mam być tak:

Muszą naprawić zachowanie policji. Ma być zabawa " w policjantów i złodziei". Gdy mamy dużo gwiazdek do akcji ma włączać się Max-Tac. I ścigać nas z powietrza. Max-Tac ma się nie cackać. W ruch idą rakiety a życie postronnych przechodniów dla MAX-TAC się nie liczyć.
Zrobiliście zajebisty gunplay. Poprawcie inne rzeczy o których mówią gracze. A wszyscy was na nowo pokochają. Zobaczcie jak "zabawa" z policją wygląda GTA5. Zobaczcie, pomyślcie i zróbcie to jeszcze lepiej. Serio? Czy mam wam to podpowiadać. To ma być Cyberpunk!!

Gram w gry od 25 lat i nigdy nie spotkałem się z czymś takim słabym. Poprawcie wszystko. I udowodnijcie że nie macie nas w nosie.
 
Top Bottom