Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
@Offka Mowa była o najtrudniejszym poziomie, choć zapewne nie zaszkodziłoby odpowiednie skalowanie pozostałych, poza łatwym, który powinien być właściwie samograjem. Chodzi o to, żeby osoby nie optymalizujące postaci, a np. eksperymentujące z buildami, również mogły liczyć na wyzwanie powiedzmy na trudnym. Bo nie oszukujmy się, obecny najtrudniejszy to jest absolutna bułka z masłem, właściwie niezależnie od buildu.
 
Last edited:
Porównanie z GTA V na korzyść Cyberpunka? To musi być oszustwo, manipulacja, pic na wodę, fotomontaż.

Taaa. Jakiś internetowy troll dostał kasę żeby taki filmik nagrać. Że niby prawie 5000 godzin w GTA V spędził. Że niby nigdy nie skończył Wiedźmina 3. Jakieś żarty chyba. Ja mam w to uwierzyć?
Przecież już od 10 grudnia 2020 wiadomo że CP to najgorsza gra na świecie, gdzie fabuła to dno i kupy się nie trzyma, dialogi są drętwe i nie mają na nic wpływu, gdzie błąd goni błąd, gdzie prowadzenie pojazdów to jakieś nieporozumienie, w sumie to nic normalnie nie działa w tej grze (jak już ci się w ogóle uda jakimś cudem ją uruchomić). ;) :ROFLMAO:
 
ciekawe ogólnie co mają zamiar dać jako te darmowe DLC. Czy jakieś kosmetyczne rzeczy, może im się uda tego fryzjera, czy tatuażyste dodać. może, czy jakieś drobne misje też
 
Last edited:
Myślę, że można oczekiwać podobnego modelu jak przy Dzikim Gonie tj. kilka małych misji, trochę ciuchów i broni, tryb nowej gry plus, może jakieś opcje zmiany wyglądu V oraz postaci niezależnych.
 
A ja co do DLC nie nastawiam się na nic. Bo tak znów się na coś napalimy i będzie rozczarowanie ;) Dziś np czytałem część wywiadu z Jasonem Hightowerem (podkłada głos pod Jackiego Wellse'a w angielskiej wersji gry). Z jego wypowiedzi można by wnioskować że pojawi się więcej Jackiego. Czyli albo więcej retrospekcji albo czas gry osadzony mniej więcej w Akcie I. Ale czy faktycznie to jest prawda? Zobaczymy jak wyjdzie DLC. A ja, co dadzą to, przyjmę z otawartymi ramionami :D
 
Fabularne DLC, a te drobne i darmowe to dwie różne rzeczy. Moim zdaniem plan rozwoju Dzikiego Gonu jest dobrym odnośnikiem. Tam po 16 małych darmówkach przyszły dwa spore, konkretne dodatki przebijające podstawkę.
 
Generalnie fajnie by było, gdyby wrócono do starej nomenklatury: dodatek (expansion) - oznaczający duże, często fabularne rozszerzenie dające minimum kilka godzin dodatkowej rozgrywki; DLC - bzdurki typu przedmiot, umiejka, pojedynczy quest.
 
Duże dodatki też pobierasz więc nazwa DLC (downloadable content) jak najbardziej pasuje. A to że wśród graczy utarło się że DLC to pierdoła, nierzadko wycięta z podstawowej gry to już inna sprawa :p
 
@Nars i to jest właśnie to! Co rozumiemy przez skrót DLC. Bo niektórzy mogą to rozumieć jako dodatek pokroju "Serce z kamienia" czy "Krew i wino" z Wieśka. I tak się mogą nastawić w przypadku takiego dodatku. A pojawi się DLC jako te bzdurki dające więcej broni, modyfikacji wszczepów czy 2-3 poboczne misje. I jest rozczarowanie. Dlatego pisałem, że nie nastawiam się na nic, a chętnie przyjmę wszystko :)
 
Akurat patrzyłem na moją starą wypowiedź w temacie Wiedźmin 3 po latach, i kurczę, bardzo źle się zestarzała XD
bandicam 2021-01-23 22-04-41-806.png
 
Witam, po patchach tych wszystkich nadal są błędy w grze rażące, np. ludność, na ulicach chodzą dziwacznie, albo jadąc motorem lub autem i chcemy np., od razu wysiąść, to pojazd się zatrzymuje, a powinno być tak że postać powinna, się przewrócić i stracić połowę życia, i kolejna kwestia, postacią którą gramy wejdziemy na ulice to każde auto nas potrąci, a powinno być tak, że powinno się zatrzymać, ale jak przechodzeń, czyli komputerowa postać wejdzie to auto się zatrzyma
 
Witam, po patchach tych wszystkich nadal są błędy w grze rażące, np. ludność, na ulicach chodzą dziwacznie, albo jadąc motorem lub autem i chcemy np., od razu wysiąść, to pojazd się zatrzymuje, a powinno być tak że postać powinna, się przewrócić i stracić połowę życia, i kolejna kwestia, postacią którą gramy wejdziemy na ulice to każde auto nas potrąci, a powinno być tak, że powinno się zatrzymać, ale jak przechodzeń, czyli komputerowa postać wejdzie to auto się zatrzyma

Widocznie większość postaci komputerowych ma wszczepy oczu i połączenie z bazą danych policji więc się im wyświetlasz jako nagroda życia więc się nie dziw że rozjeżdżają :D oczywiście żart :)

Ja się na razie nie spodziewam poprawek i napraw tych kwestii zachowań czy kosmetyki...

Priorytetem jest to żeby na razie szło odpalić grę i mieć ciągłość misji i to mnie raczej nie dziwi
 
Czyzby Gra niebawem miala wrocic do PS STORE?
Karta gry znów widoczna, co prawda bez opcji zakupu jeszcze, ale niedawno nawet jej nie było..
 
Czyzby Gra niebawem miala wrocic do PS STORE?
Karta gry znów widoczna, co prawda bez opcji zakupu jeszcze, ale niedawno nawet jej nie było..
Mówi się że po patchu 1.2 Sony przywróci CP do sklepu.
 
No to moim zdaniem dosadnie pokazuje co powoduje wiele problemów na (starych) konsolach i mści się okrutnie

Odnoszę nieodparte wrażenie, że gra (czy raczej jej silnik) nie potrafi korzystać z dysków SSD (poza szybszym loadingiem oczywiście).

Na moim PC ma cholernie szybkie SSD (M2 na PCI- Express 4.0) podczas jazdy również spotykam problemy z doczytywaniem się tekstur (głównie znaki/reklamy ale czasem obiekty na drodze).

Dla przypomnienia dysk w PS4 Pro ma prędkość około (odczyt/zapis) 88/88 MB/s, lepsze dyski SSD (na złączu SATA) zwykle około 500/500 MB/s, a SSD na M2 (wykorzystujące V-NAND) 2300/3400 MB/s (nie wspomnę już M2 pod PCI - Express 4.0, które mają wartości rzędu 5000/4400 MB/s).

Podsumowując - średni dysk SSD w PC jest szybszy ponad 5,5 raza niż ten w PS4 Pro, a dysk na M2 przeszło 28 (!!!) razy szybszy. Piorunujących różnic jednak nie widać...

Może w łatce next-gen dla gry coś skapnie i dla PC w tej materii. Ale na to sobie poczekamy pewnie niemal do końca roku.
 
Odnoszę nieodparte wrażenie, że gra (czy raczej jej silnik) nie potrafi korzystać z dysków SSD (poza szybszym loadingiem oczywiście).

Na moim PC ma cholernie szybkie SSD (M2 na PCI- Express 4.0) podczas jazdy również spotykam problemy z doczytywaniem się tekstur (głównie znaki/reklamy ale czasem obiekty na drodze).

Dla przypomnienia dysk w PS4 Pro ma prędkość około (odczyt/zapis) 88/88 MB/s, lepsze dyski SSD (na złączu SATA) zwykle około 500/500 MB/s, a SSD na M2 (wykorzystujące V-NAND) 2300/3400 MB/s (nie wspomnę już M2 pod PCI - Express 4.0, które mają wartości rzędu 5000/4400 MB/s).

Podsumowując - średni dysk SSD w PC jest szybszy ponad 5,5 raza niż ten w PS4 Pro, a dysk na M2 przeszło 28 (!!!) razy szybszy. Piorunujących różnic jednak nie widać...

Może w łatce next-gen dla gry coś skapnie i dla PC w tej materii. Ale na to sobie poczekamy pewnie niemal do końca roku.

LTT kiedyś zrobił o tym fajny filmik, o ile skok jakościowy jest wyraźnie odczuwalny po przejściu z HDD na SSD, tak już między różnymi generacjami SSD różnica jest głównie psychologiczna.

To nie jest kwestia Cyberpunka, który ma problemy z doczytującymi się teksturami mimo szybkiego SSD. Póki w Windowsie nie zostaną wdrożone technologie usprawniające komunikację między procesorem grafiką i dyskiem (a wspomniane technologie zaczynają się pojawiać) na wzór tej zastosowanej w PS5, a developerzy nie będę pisali gier zdolnych wykorzystać nowy system komunikacji, szybkie dyski SSD rozwiną skrzydła na PC tylko w bardzo specyficznych zastosowaniach.
 
[po przeniesieniu z innego tematu, oryginalny wpis nie ma sensu bez kontestu]
 
Last edited:
Top Bottom