Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
To co jest dla mnie niezwykle fascynujące, to fakt że niezależnie od tematu rozmowy wszystko i tak sprowadza się do tych samych 2-3 tematów:

1. System policji,
2. NPC AI,
3. Otwarty świat (często w kontekście tego czy powinno się lub nie porównywać CP77 do GTA lub RDR).

Czy nie lepiej byłoby założyć na te tematy osobny wątek? Tak by pozostawić ten do dyskusji ogólnych.
Ta sama refeksja mnie naszła, bo ile razy można to tłumaczyć? Swiat Cyberpunka jest pewną abstrakcją, niestety jak w przypadku każdej abstrakcji, jest jakiś poziom od którego zacznie odbijać się część odbiorców. Przykład stękania nt. policji jest właśnie takim "odbiciem się". Jak w następnej części siły NCPD będą się składać jedynie z dronów i robotów (bo taka sugestia pada w samej grze), to co wtedy?
Po co pościgi jak można wysłać za kimś drona... Są ludzie nieobyci z s-f, czy retorfuturyzmem.
To jest jak strzelaniem w opony, na początku był płacz dlaczego nie można przestrzelić opony, a potem ucichł jak wyłłumaczono, że to nie jest realistyczne (ostatnim śmiechowym przykładem jest akcja polskich policjantów próbujących zatrzymać samochód próbujący wjechać w stację benzynową, tam też policjani zaczęli strzelać w opony...:D:D:D).
Ale niektórym nie przetłumaczysz. Z perspektywy gracz, który przeszedł tę grę z 5-6 razy, to dyskusja o policji, jakby to był jakiś fundamentalny element ( i problem) w grze, jest śmiechowa. Ani nie jest to pierwszo czy drugorzędny element gry, ani nie jest to jej największy problem, lub pole do poprawy.
 
O kurcze, jakby mi przyszło w przyszłości tworzyć grę RPG, to muszę tu wrócić po notatki, bo w życiu bym się nie spodziewał, że cechami gier RPG są:

-branie wszystkiego co się nawinie, bez konsekwencji ani reakcji właścicieli
- policja działająca tak jak w CP77 (w innych grach RPG dziala najwyraźniej źle)

Natomiast cechą charakterystyczną uniwersum Cyberpunka (2077 jak i 2020) jest niewchodzenie w konflikty z policją.

:D :D :D

Swiat Cyberpunka jest pewną abstrakcją, niestety jak w przypadku każdej abstrakcji, jest jakiś poziom od którego zacznie odbijać się część odbiorców.
Tłumaczę: Jeślii krytykujesz CP77, to znaczy że go nie rozumiesz, znaczy - jesteś głupi.

To nie pierwszy raz, gdy widzę ten "argument". Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, jak dalece posuniętą manipulacją jest i jak wielkim brakiem szacunku dla dyskutanta się charakteryzuje.
 
Last edited:
No nie są, niedoczytalem. A co to zmienia czy są RPG czy nie? Gdzieś jest napisane że jeśli gra ma elementy RPG to wtedy nie może albo nie powinna mieć porządnie zrobionej policji?
No popatrz się, to co stoi na przeszkodzie innym developerom? :D
Post automatically merged:

O kurcze, jakby mi przyszło w przyszłości tworzyć grę RPG, to muszę tu wrócić po notatki, bo w życiu bym się nie spodziewał, że cechami gier RPG są:

-branie wszystkiego co się nawinie, bez konsekwencji ani reakcji właścicieli
- policja działająca tak jak w CP77 (w innych grach RPG dziala najwyraźniej źle)

Natomiast cechą charakterystyczną uniwersum Cyberpunka (2077 jak i 2020) jest niewchodzenie w konflikty z policją.

:D :D :D


Tłumaczę: Jeślii krytykujesz CP77, to znaczy że go nie rozumiesz, znaczy - jesteś głupi.

To nie pierwszy raz, gdy widzę ten "argument". Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, jak dalece posuniętą manipulacją jest i jak wielkim brakiem szacunku dla dyskutanta się charakteryzuje.
Jak będziesz robić kiedyś grę, to pamiętaj, że gra powinna posiadać wszystkie mechaniki jakie kiedykolwiek powstały w jakiejkolwiek innej grze posiadającej dany element. Twoja gra posiada konie i górskie strumienie? - pamiętaj, żeby jądra konia kurczyły się realistycznie w zetknięciu z zimną wodą!
 
Last edited:
Tłumaczę: Jeślii krytykujesz CP77, to znaczy że go nie rozumiesz, znaczy - jesteś głupi.

To nie pierwszy raz, gdy widzę ten "argument". Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, jak dalece posuniętą manipulacją jest i jak wielkim brakiem szacunku dla dyskutanta się charakteryzuje.
Wypraszam sobie, niczego kontrowersyjnego nie napisałem.
To, że ktoś odbija się od czegoś nie świadczy o jego inteligencji. Są ludzie którzy nie mają słuchu muzycznego, są tacy, którzy nie mają wyobraźni przestrzennej i zmysłu plastycznego, nie każdy poeta ma potencjał aby być genialnym chemikiem i nikt na nikogo się nie obraża.
Dużo zależy też od tego co kto lubi. Jak ktoś lubi s-f to będzie poświęcał dużo myśli, refleksji na ten temat, a jak ktoś nie lubi, nie trawi, jego wrażenia będą powierzchowne, co widać w komentarzach nt. Cyberpunka.
Skupianie się na trzeciorzędnym systemie w grze tylko, dlatego, że ktoś ma umysł przeorany przez gry GTA, i nie potrafi sobie wyobrazić odmiennego podejścia do tematu: wielkie miasto (na dodatek futurystyczne) w grze komputerowej, właśnie świadczy o powierzchownym podejściu do samej gry, czy tematu cyberpunka.
Nie każda gra musi być taka sama, a niektórych widać pragnienie, żeby gry z segmentu AAA to były przede wszystkim TPP zapewniające "kinowe" wrażenia z zadaniami, aktywnościami typu znajdź 30 kości dinozaurów. Ile można?
 
Wypraszam sobie, niczego kontrowersyjnego nie napisałem.
To, że ktoś odbija się od czegoś nie świadczy o jego inteligencji.
Nawet jeśli, to nadal zakładasz, że ludzie krytykują grę, bo nie rozumieją świata Cyberpunka. Arbitralnie stwierdzasz, że Ty rozumiesz, a inni nie. No i kontynuujesz tekstami o "umyśle przeoranym przez GTA".

Sorki, ale nadal obrażasz ludzi.

Z mojej strony dodam, że nie grałem w GTA, w Cyberpunka (2020) grywam od 20 lat i uważam, że rozumienie czy nie realiów nie ma nic wspólnego z większością krytyki wobec gry. Dlaczego? Bo akurat cyberpunkowe realia są w grze świetnie oddane. Ludzie narzekają na kompletnie inne rzeczy, a Ty, z uporem (hehe) maniaka, stawiasz chochoła zbudowanego z realiów świata.
 

Guest 4470908

Guest
Skupianie się na trzeciorzędnym systemie w grze tylko, dlatego, że ktoś ma umysł przeorany przez gry GTA, i nie potrafi sobie wyobrazić odmiennego podejścia do tematu: wielkie miasto (na dodatek futurystyczne) w grze komputerowej, właśnie świadczy o powierzchownym podejściu do samej gry, czy tematu cyberpunka.
*** Postaraj się dopuścić do siebie myśl, że dla niektórych ten, twoim zdaniem trzeciorzędny system, jest jednym z elementów uwiarygadniających świat. Policja to istotny element świata w którym istnieje przestępczość, kiedy policja działa i jest przedstawiona w sposób niewiarygodny i nie przystający do świata, niektórym to się może nie podobać. CP 2077 to nie liniowa gra przeprowadzająca gracza przez fabułę i na tym się kończąca, to też dodatkowe składowe otwartego świata, jeżeli któraś z tych składowych jest zrealizowana źle, to budzi i będzie budzić to głosy niezadowolenia niektórych osób. Dopuść to do siebie, świat nie składa się tylko z takich jak Ty. Są ludzie o innym zdaniu i poglądach na różne tematy.
 
Last edited by a moderator:
Wiecie co to wolność? Wolność jest wtedy jak grasz sobie z ziomeczkami w Cyberpunka 2077 multiplayer bez spadków fpsów, ze stabilnym pingiem, nie bojąc się, że za chwilę może wywalić ci grę, a wtedy to już po ptakach z twoim V. Pozdro i z fartem mordy
 
Z niemalejącym zdziwieniem dodaję do ignorowanych kolejnych użytkowników tego forum. Nie datego - jak mi się wydaje - że jestm fanbojem CP77, tylko dlatego, że mierzi mnie czytanie o tym samym. Jak to jest, że ktoś od 238 strony (abstrakcyjne!) do teraz powtarza ciągle to samo? Albo powtarza po powtarzających. Ktoś wcześniej już skondensował w trzech punktach kogo co uwiera poniżej pleców, a tu - jak w kraju, co to lubią go surferzy, a teraz jest zima - wraca i wraca. Niby tacy poruszający się między abstrakcjami, a niepotrafiący znaleźć się w abstrakcyjnym świecie _gry komputerowej_. Ciągle to jednak zadziwia.
 
Last edited by a moderator:
Niech łatają jak umieją. Wizerunkowo i tak CP jest daleko od ideału. Może trochę odbudują reputację przed kolejną grą.
 
Ciekawy ruch ze strony CDPR. Co tych czterech ludków (mam nadzieję, że team się rozrośnie) ma stworzyć za wsparcie dla modów? Czy ma to być poziom W3 (oficjalny) czy może W2 (coś pokroju REDKIT)?
 
Nie jest to nic nowego ani u REDów ani ogólnie w branży. Autorzy modyfikacji błysnęli umiejętnościami więc dostali propozycję pracy ;)
 
Czyli RED'zi zatrudniają ludzi ze sceny moderskiej by stworzyć narzędzia do tworzenia modyfikacji, aby fani mogli połatać grę za nich - GENIALNE :smart: ...
 
Top Bottom