Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
@Sylvin
Zależ mi właśnie aby dostać wersję pudełkową, która jest taka sama jak na premierę. Po prostu kolekcjonuję pudełka.

Po tym co piszesz jak rozumiem wychodziły jakieś 2 wersje?

Tylko też pytanie jaki ean ma ta premierówka, bo tak najprościej szukać.
 
Po tym co piszesz jak rozumiem wychodziły jakieś 2 wersje?
Była wersja standardowa i kolekcjonerska, ale prócz tego były wersje szykowane pod konkretne sklepy.
Skoro jesteś kolekcjonerem pudełek to dodam tylko, że na tą grę były stworzone jeszcze steelbooki w kilku wersjach.
 
@Sylvin

Premierowa edycja standardowa o ile się nie mylę to EAN: 5902367640507

Może nie aż takim kolekcjonerem, ale wydania pudełkowe gier, które chce przejść lub przeszedłem chcę w swojej kolekcji mieć. Steelbooków nie lubię.
 
Tak wygląda wersja podstawowa gry na PC i niczym się nie różni od czasu premiery.
1663261264370.png


Najlepiej sam się zorientuj co jest dostępne i czego oczekujesz. W internecie jest pełno różnych ofert.
 
Na premierę gry kupiłem Xbox One X limitowowanej edycji CP2077 razem z grą. Na konsoli grało mi się ok, wbiłem trochę ponad 100 godzin. Niedawno kupiłem też grę n moim koncie GoG. Moje pytanie jest następujące. CDPR ogłosił że właściciele limitowanych xboksów nie otrzymają obiecanego dodatku, czy w takim razie jest możliwość abym ten dodatek otrzymał na moim koncie GoG?
 
Dodatek pewnie i tak będzie wymagał podstawki (nie jest to raczej dodatek niezależny), więc chyba RED'zi przebąkiwali coś o jakiejś rekompensacie dla posiadaczy starych konsol.
Było o tym mówione podczas zapowiedzi dodatku - ja grę mam na PC, więc mi to rybka i się nie zagłębiałem.
 
Właśnie o to chodzi że ta rekompensata to najprawdopodobniej będzie xbox store credit który jest mi całkowicie zbędny i wolałbym po prostu dostać to co mi obiecano ale na PC.
 
Skoro Cyberpunk wrócił do żywych, to może warto się zastanowić nad decyzją porzucenia drugiego dodatku? Albo zastanowić się nad dodaniem dla naszych ulubionych postaci dodatkowych zajęć i interakcji o które duża ilość osób ciągle pisze w komentarzach? Niedosyt2077 :sad:
Przechwytywanie.JPG
 
Skoro Cyberpunk wrócił do żywych, to może warto się zastanowić nad decyzją porzucenia drugiego dodatku? Albo zastanowić się nad dodaniem dla naszych ulubionych postaci dodatkowych zajęć i interakcji o które duża ilość osób ciągle pisze w komentarzach? Niedosyt2077 :sad:View attachment 11321552
Moim zdaniem decyzja jest prosta, zakończyć temat Cyberpunka (oby pozytywnie) i zająć się rzeczami które im nie obniżają wartości rynkowej np. Wiedźminem 4. Bardzo dużo pracy zostało włożone w poprawę Cyberpunka, ale mimo wielu poprawionych rzeczy w przestrzeni internetowej nie udało się odmienić tego w jaki sposób większość ludzi myśli o Cyberpunku, jeśli miałyby wychodzić conajmniej 3 dodatki to by temat Cyberpunka został zamknięty dopiero w 2024 roku dopiero pewnie, a może i troszkę później a tak to ludzie pograją już w przyszłym roku, REDzi będą mogli ogłosić nową grę, zacząć od nowa, i spróbować odzyskać to co utracili Cyberpunkiem. I życzę im żeby choć w połowie tak ludzie byli w nich zakochani jak przed wyjściem Cyberpunka.
 
Skoro Cyberpunk wrócił do żywych, to może warto się zastanowić nad decyzją porzucenia drugiego dodatku? Albo zastanowić się nad dodaniem dla naszych ulubionych postaci dodatkowych zajęć i interakcji o które duża ilość osób ciągle pisze w komentarzach? Niedosyt2077 :sad:View attachment 11321552
Tylko, że Panam poznajesz, po skoku na Konpeki...Te prośby o jakimś dodatku skupionym na Jackiem ocierają się o trolling, jeśli taki szczegół komuś umyka.
 
Tylko, że Panam poznajesz, po skoku na Konpeki...Te prośby o jakimś dodatku skupionym na Jackiem ocierają się o trolling, jeśli taki szczegół komuś umyka.
Tu nie chodzi o osobny dodatek, czy nawet o wyjście z wszystkimi postaciami naraz (screen dałem jako przykład, że wielu ludziom podobna taka idea). Chodzi o samą możliwość spędzeniu luźnego czasu bez powiązania z żadnymi misjami, bo o ile kwestia Jackiego jest faktycznie prosta (można by jedynie dać taką możliwość przed skokiem) to nadal mamy dużo innych postaci, które widujemy tylko podczas misji lub w ich miejscu zamieszkania.

To nie jest też trolling, bo jakby nie spojrzeć to z Jackiem rzeczywiście tego czasu spędziliśmy niedużo i gracze wytykali to w necie, więc to nic dziwnego, że są takie komentarze. Decyzja skrócenia gry, bo ludzie nie kończyli W3 jest tu pewnie w dużej mierze winna.
 
Moim zdaniem decyzja jest prosta, zakończyć temat Cyberpunka (oby pozytywnie) i zająć się rzeczami które im nie obniżają wartości rynkowej np. Wiedźminem 4. Bardzo dużo pracy zostało włożone w poprawę Cyberpunka, ale mimo wielu poprawionych rzeczy w przestrzeni internetowej nie udało się odmienić tego w jaki sposób większość ludzi myśli o Cyberpunku,
I tu się mylisz. Obejrzyj sobie to:
Cyberpunk pobił Wiedźmina 3 w ilości graczy jednocześnie grających.
 
Wiele graczy dopiero teraz poznaje cp2077. Po fali złych komentarzy nie szła sprzedaż. Patche poprawiły grę, a anime zrobiło robotę promując grę na nowo. Cieszę się z tego powodu i mam nadzieję, że dzięki temu marka nie będzie odstawiona na dłuższy czas. Lubię klimaty cyberpunkowe a w uniwersum M. Pondsmitha jest spory potencjał, który można fajnie rozwijać.
Wyobraźmy sobie kolejną grę wzbogaconą o te wszystkie trafne uwagi, z nową fajną historią. Czego chcieć więcej. Na taki tytuł i tak przyjdzie nam poczekać z 10 lat. Możemy się domyślać, że za moment większość sił przerobowych pójdzie na Wiedźmina. Może nawet to się już powoli dzieje. Kiedy jednak część ekipy skończy pracę nad swoją działką związaną z rozpisywaniem scenariusza, dialogów, misji, etc., to będą mogli przejść do kolejnych projektów. Patrząc na to w ten sposób i biorac pod uwagę czas pracy nad tytułem AAA, to te 10 lat do kolejnej części wygląda realnie.
 
@Sylvin Mając na uwadze taki przyrost graczy i utrzymujący się już od dłuższego czasu może warto pomyśleć nad większą ilością dodatków do CP niż jednym. Ale pewnie wydadzą jeden dodatek, jeżeli się dobrze sprzeda w co nie wątpię po zainteresowaniu Cyberpunkiem za sprawą Edgerunners pewnie pomyślą nad kolejnym dodatkiem. A z tego co wiem pierwotnie planowano aż 3 dodatki.
 
Male szanse. Studio zakladalo przeciez ze wraz z anime wzrosnie sprzedaz CP2077 (to samo bylo w Wiedzminem).. Gdyby nie byli pewni to by nie oglaszali miesiac wczesniej ze Phantom to ich jedyny dodatek, a poczekaliby jak silnie zmieni sie odbior po edgerunners.

To duze studio ktore musi planowac prace 1000 osob na dwa lata do przodu wiec nie sadze aby zmienili nagle plany. Phantom liberty musialby sie niesamowicie sprzedac aby w ogole to ponownie przemyslano wiec jak dla mnie szanse na drugi dodatek to jakies 10%. Mam tylko nadzieje ze upchna w tym dodatku wiecej niz poczatkowo planowano (premiera z Q1 2023 zmienila sie na 2023 wiec bardzo mozliwe ze dodatkowy czas poswiecaja na wiecej tresci).
 
Male szanse. Studio zakladalo przeciez ze wraz z anime wzrosnie sprzedaz CP2077 (to samo bylo w Wiedzminem).. Gdyby nie byli pewni to by nie oglaszali miesiac wczesniej ze Phantom to ich jedyny dodatek, a poczekaliby jak silnie zmieni sie odbior po edgerunners.
Z tego co mówili na konferencji przed premierą Edgerunners, liczyli bardziej na lekki wzrost sprzedaży. Tego, że gra przebije barierę 100000 graczy na Steamie i nawet po zakończeniu promocji, już sprzedawana w pełnej cenie, nadal będzie utrzymywać się na liście bestsellerów na Steamie i GOG-u, raczej nie przewidywali, bo coś takiego ciężko było przewidzieć.

W obliczu takiego sukcesu wydaje mi się oczywiste, że kwestie możliwego dalszego wspierania gry stały się przedmiotem dyskusji na wysokich szczeblach. Jeżeli jeszcze do tego dojdzie (na co liczę) bardzo pozytywne przyjęcie patcha 2.0 i Widma Wolności, myślę, że możliwość powstania drugiego dodatku jak najbardziej istnieje. Sprzedaż nakręcona przez dodatek musi znaleźć się jednak na tyle wysokim poziomie, żeby potencjalne zwolnienie prac nad nowym Wiedźminem nadal im się opłacało.

Uprzedzając komentarze typu "dwa lata na dodatek", Widmo Wolności wychodzi dopiero dwa lata po premierze, ponieważ jednocześnie musieli przepisywać duże ilości kodu, żeby otworzyć grę na gruntowne zmiany, a także projektować nowe systemy i mechaniki, które zostaną dodane w przyszłej aktualizacji. Gdy już to wszystko zostanie zaimplementowane, w teorii mogliby się skupić wyłącznie na tworzeniu nowego dodatku bez dodatkowego balastu, co też znacząco skróciłoby czas produkcji. Jeżeli dodatek się sprzeda, zrobienie drugiego w przeciągu roku mogłoby okazać się bardziej opłacalne niż przerzucenie od razu wszystkich developerów do produkcji nowego Wiedźmina, na którego i tak będą musieli poświęcić co najmniej dwa-trzy lata prac pełną parą.
 
Wierzę w to, że Widmo Wolności, będzie godnym pożegnaniem z tą iteracją gry i RedEngine, które zakończy cykl życia CP2077 na pozytywnej i optymistycznej nocie. Myślę, że im szybciej przejdą na UE5 w obu IP, tym lepiej dla nas wszystkich w dłuższej perspektywie. Gdy studio w całości przestawi się na jeden silnik, cały proces dewelopingu uniknie niepotrzebnej dodatkowej warstwy skomplikowania.

Mam też cichą nadzieję, że dzięki UE5 i systematycznemu zwiekszaniu stanu osobowego Redów, uda się skrócić cykl wydawniczy i będziemy mogli grać w nowe gry CDPR częściej, niż raz na 5 lat.
 
Last edited:
Top Bottom