Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
A ja miałem cichą nadzieję że Red Engine będzie się rozwijał i będzie konkurencją dla 3 na krzyż liczących się silników (w tym Unity, które obrasta już w piórka).
Decyzja porzucenia RE z ekonomicznego punktu widzenia jest słuszna, ale łezka się w oku kręci.
 
A ja miałem cichą nadzieję że Red Engine będzie się rozwijał i będzie konkurencją dla 3 na krzyż liczących się silników (w tym Unity, które obrasta już w piórka).
Decyzja porzucenia RE z ekonomicznego punktu widzenia jest słuszna, ale łezka się w oku kręci.
Pomijając kwestie ekonomiczne, to dochodzi możliwość szybkiego pozyskiwania pracowników. Nikt nie musi się od zera nowego silnia uczyć. To jest świetne rozwiązanie także ze względu na optymalizację. Unreal jest dopieszczony i jest pewne, że będzie wszystko śmigać pod konsole. Jak dla mnie same plusy.
 
Cześć wszystkim. Mam pytanie odnośnie zmiany wyglądu postaci na PlayStation 5. Mam aktualizacje 1.6. Czy mogę zmienić twarz podczas gry? Chodzi o dodanie na twarzy np. Wyglądu wszczepów jak ma oryginalny V. Lub cofnięcie wyglądu postaci do oryginalnego V? Pozdro
 
Edycja twarzy dotyczy glownie makijazu, fryzur itp. Bez stalych elementow jak ksztalt czy wszczepy.
To dotyczy tylko luster.

U ripperdoców można teraz zmieniać wygląd w szerszym zakresie - z kolorem skóry, kształtem twarzy i wszczepami włącznie.
 
Hej. Wróciłem do gry po patchu 1.6. Gram od nowa i mam pytanko. Czy teraz nie można levelować postaci bez ruszania większego fabuły? Zauważyłem, że po akcie pierwszym robiąc zadania poboczne, zamiast mojego levelu wyświetla się taka strzałka do góry. Exp niby dalej idzie ale poziomu nie wbijam? Coś się zmieniło w tej kwestii?
 
CD Projekt ogłaszając aż 5 planów produkcyjnych zbliża się trochę bardziej do Ubisoftu niż studia Rockstar. Ale oczywiście to nie znaczy, że jakość gier na tym ucierpi, mimo że trochę się obawiam o szablonowość w stylu Assasynów.

Przejście na UE5 z pewnością ułatwi i przyspieszy pracę nad grami. Z pewnością również będzie ładniej. Poza tym Redzi otwierają studia w Ameryce co również oczywiście wspomoże plany produkcyjne. Jednak zawsze byłem i będę fanem podejścia Rockstara, który ma ok. 7k developerów (?) i praktycznie większość pracuje nad jedną grą co sprawia, że te gry są aż tak niemożliwie dopracowane i wyjątkowe. Tak czy siak bardzo jestem ciekaw podejścia Redów, a nuż się okaże, że jakością zbliżą się do Rockstara przy podejściu raczej podobnym do Ubi... bardzo mocno trzymam kciuki!
 
Hej, pytanko dotyczące rozgrywki po patchu 1.5, kiedy to przerobiona została walka z użyciem noży. Podczas pierwszego przejścia gry kompletnie noży nie dotykałem, ale teraz postanowiłem spróbować i okazało się ze są przyjemną (i sporo szybszą) alternatywą dla katany. Wykupiłem talent pozwalający na rzucanie nożami. I nieco zdziwiła mnie jedna rzecz: ucząć się rzucać nożami we wrogów V jednocześnie zapomina jak blokować? Pod ppm, pod którym wcześniej podpięty był blok teraz mamy rzut. A co z blokiem? Czy może ja coś pomijam? Trochę to bez sensu moim zdaniem :rolleyes:
 
CD Projekt ogłaszając aż 5 planów produkcyjnych zbliża się trochę bardziej do Ubisoftu niż studia Rockstar. Ale oczywiście to nie znaczy, że jakość gier na tym ucierpi, mimo że trochę się obawiam o szablonowość w stylu Assasynów.

Przejście na UE5 z pewnością ułatwi i przyspieszy pracę nad grami. Z pewnością również będzie ładniej. Poza tym Redzi otwierają studia w Ameryce co również oczywiście wspomoże plany produkcyjne. Jednak zawsze byłem i będę fanem podejścia Rockstara, który ma ok. 7k developerów (?) i praktycznie większość pracuje nad jedną grą co sprawia, że te gry są aż tak niemożliwie dopracowane i wyjątkowe. Tak czy siak bardzo jestem ciekaw podejścia Redów, a nuż się okaże, że jakością zbliżą się do Rockstara przy podejściu raczej podobnym do Ubi... bardzo mocno trzymam kciuki!
To jest chyba jakiś żart z podawaniem R* jako kontrprzykładu dla Ubisoftu pod względem sztampowości. Nie chodzi tylko o klepanie tej samej formuły po raz 6, nie chodzi tylko o wykorzystywanie nty raz tej samej lokacji, ale misje, które są na poziomie gier z lat 90', gdzie cokolwiek zrobisz nie tak jak wymyślił sobie R* dostajesz powiadomienie "game over/mision failed". CD Projekt do tej pory zjada w unikalności każdej ze swoich gier R* na śniadanie i miejmy nadzieję, że się to tylko pogłębi.
 
Czy będą zmiany w walce wręcz? Nie ukrywam, że nowe animacje dotyczące cichego likwidowania przeciwników, zarówno bronią białą jak i palną. A także wszczepami. No i oczywiście system policji
 
Czy będą zmiany w walce wręcz? Nie ukrywam, że nowe animacje dotyczące cichego likwidowania przeciwników, zarówno bronią białą jak i palną. A także wszczepami. No i oczywiście system policji
Usprawniony system walki wręcz jest jedną ze zmian, nad którą obecnie pracują Redzi, razem z m. in. systemem policji.
 
Hej. Wróciłem do gry po patchu 1.6. Gram od nowa i mam pytanko. Czy teraz nie można levelować postaci bez ruszania większego fabuły? Zauważyłem, że po akcie pierwszym robiąc zadania poboczne, zamiast mojego levelu wyświetla się taka strzałka do góry. Exp niby dalej idzie ale poziomu nie wbijam? Coś się zmieniło w tej kwestii?
U mnie wciąż trwa akt 1, po 30h gry jestem po skończonym zadaniu Bilet wstępu i tylko ganiam i czyszczę okolice Watson, levele wchodzą bez żadnych ograniczeń, obecnie 12, reputacja 25.

Na dowód zdjęcie, z motocyklem Jackiego w celowniku, jakieś paręset metrów od kryjówki Maelstromu w All Foods, widać porzucił i wybrał spacer :sneaky:. Ciekawe czy motocykl zniknie gdy popchnie się fabułę do przodu...
2022-10-30_1213_1.png
 
Ostatnio czytałem artykuł na gry-online o kontynuacji Cyberpunka, i muszę przyznać, że w sumie trochę nie byłem zaskoczony oczekiwaniami "dziennikarza" growego tzn. były one dosyć absurdalne. Kontynuacja historii V, która niby zawsze kończy się wg artykułu, 6 miesięczynm odroczniem śmierci - zapominając , że połowa zakończeń to w praktyce może być śmierć głownego bohatera, lub odejście do cyberprzestrzeni - co w sumie jest najbardziej humanitarnym, heroicznym zakończeniem całej historii ze strony V.
Takie artykuły kształtują trochę oczekiwania czytelników, z drugiej strony, absurdalne są również długofalowe zapowiedzi samego CDPR, bo wtedy z nudów ludzie tworzą takie wizje. Mieli nie zapowidać gier 10 lat do przodu, ale jakoś szybko im przeszło.
 
To zapowiadanie gier 10 lat do przodu jest bardzo podejrzane w kontekście ich wcześniejszych deklaracji. Wygląda to na pompowanie kursu i wartości firmy przed ewentualną sprzedażą. Chodzą pogłoski, że Sony jest zainteresowane kupnem studia.
 
Gdyby kupiło ich SONY, wówczas nie byłoby tak źle - zapewne szły by gry na wyłączność dla PlayStation oraz PC (jak ostatnio mają trend).
 
Wygląda to na pompowanie kursu i wartości firmy przed ewentualną sprzedażą. Chodzą pogłoski, że Sony jest zainteresowane kupnem studia.

Te plotki, które to powstały na skutek rozdmuchania randomowych wpisów użytkowników przez "insajdera" (z bogatą historią nietrafionych analiz) zostały już zdementowane przez prezesa:


Zgadza się. Ale my tę sprawę od dawna stawiamy jasno: nie szukamy inwestora.

Dlaczego? Może podłączenie się do większej grupy pomogłoby szybciej rosnąć?

Nie potrzebujemy do tego inwestora. Mamy awersję do zrzucania odpowiedzialności na innych. Chcemy ją wziąć na siebie. To daje bardzo dużą motywację. Od blisko 30 lat rozwijamy CD Projekt sami, zaszliśmy już naprawdę daleko, a mamy świadomość, że największe projekty dopiero przed nami. Czujemy też, że wszystko co potrzebne do dalszego rozwoju mamy u siebie – dwie silne marki o globalnej rozpoznawalności, utalentowany zespół, ciekawe pomysły i kapitał potrzebny do ich realizacji.
 
Last edited:
To zapowiadanie gier 10 lat do przodu jest bardzo podejrzane w kontekście ich wcześniejszych deklaracji. Wygląda to na pompowanie kursu i wartości firmy przed ewentualną sprzedażą. Chodzą pogłoski, że Sony jest zainteresowane kupnem studia.
Nie sądzę.
Bardziej interesujące jest, że chyba powoli przenoszą się do USA, bo to otwarcie biura i przenosiny pracowników do Bostonu na to wyglądają. Można założyć, że produkować, płacić podatki też tam będą, przynajmniej w przypadku Cyberpunka (to jest amerykańskie IP, CDPR znaczącą część swoich dochodów generuje w Ameryce Północnej - coś jak 70%?). Jakoś tak to widzę, tam jest większy dostęp do pracownika niż w Polsce, gdzie dalej już się nie rozwiną.
Prędzej chyba zobaczę opuszczenie przez nich polskiej giełdy niż jakiś wykup. Nie będą pierwsi nie ostatni. Pewnie też dużo zależy od tego, w którym kierunku pójdzie polska polityka, wojna itd.
 
Co do tych przenosin do USA to nie sądzę, że będzie to coś więcej, niż tylko budowa nowego oddziału. Główne centrum dowodzenia będzie u nas. Ostatnio nawet pokazano wizualizacje nowego budynku REDów w Warszawie. Szukają w Stanach nie tylko dlatego, że w Polsce nie ma wykwalifikowanych pracowników. Ci wykwalifikowani pracownicy nie chcą tam pracować. Dlatego bez przerwy dodają nowe ogłoszenia o pracę. Łatają dziury po pracownikach którzy odeszli, lub tych w trakcie.
 
Co do tych przenosin do USA to nie sądzę, że będzie to coś więcej, niż tylko budowa nowego oddziału. Główne centrum dowodzenia będzie u nas. Ostatnio nawet pokazano wizualizacje nowego budynku REDów w Warszawie. Szukają w Stanach nie tylko dlatego, że w Polsce nie ma wykwalifikowanych pracowników. Ci wykwalifikowani pracownicy nie chcą tam pracować. Dlatego bez przerwy dodają nowe ogłoszenia o pracę. Łatają dziury po pracownikach którzy odeszli, lub tych w trakcie.
Odnośnie samych zapowiedzi CDPR to odnoszę wrażenie, że wysyłają sprzeczne komunikaty tzn. gdzieś tam na początku tamtego roku zapowiadali pracę nad dwoma projektami w ramach jednego zespołu, ale teraz to uległo zmianie i będzie oddzielny team odpowiedzialny za Cyberpunka, tak by wynikało z tych ostatnich informacji. Zapowiadają też np. remejk Wiedźmina, ale robiony przez oddzielne studio.
Tak jakby hmm ludzie woleli robić tego Wiedźmina poza CDPR. Od wizualizacji do projektu a potem budowy droga też daleka, to nie jest zadanie na jeden rok, czy nawet dwa.
 
Top Bottom