Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

Witam,

Chciałem stworzyć odpowiednik wątku jaki znajduje się na angielskim forum. Tutaj piszemy o rzeczach, które nie pasują do reszty tematów w tym dziale, czyli ogólnie o grze.

I na starcie zadam pytanie. Skąd Gry-online wzięły datę premiery? Ktoś wpisał to sobie ot tak, czy była już gdzieś jakaś oficjalna informacja?
Link: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18489

Data 2018. Nie żebym uważał, że to niemożliwe, ale zaintrygowało mnie to, a nigdzie nie mogę znaleźć podobnych informacji.
 

Gomola

Forum veteran
Isharoth;n7901440 said:
Witam,

Chciałem stworzyć odpowiednik wątku jaki znajduje się na angielskim forum. Tutaj piszemy o rzeczach, które nie pasują do reszty tematów w tym dziale, czyli ogólnie o grze.

I na starcie zadam pytanie. Skąd Gry-online wzięły datę premiery? Ktoś wpisał to sobie ot tak, czy była już gdzieś jakaś oficjalna informacja?
Link: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18489

Data 2018. Nie żebym uważał, że to niemożliwe, ale zaintrygowało mnie to, a nigdzie nie mogę znaleźć podobnych informacji.

Obstawiałbym, że strzelają. Jednak istnieje spora szansa na święta 2018 czy coś podobnego.
 

Gomola

Forum veteran
Mnie ciekawi czy Cyberpunk będzie miał poza kreatorem na start gotowe postacie, ikoniczne dla gry, coś jak w Mass Effect, gdzie niby tworzyłeś własną postać, ale Shepard tak na prawdę był tylko jeden/jedna i pojawiali się na plakatach promujących grę i we wszystkich filmikach na Youtube (we'll bang ok?). Czy będzie np. domyślny biały policjant/rockman z irokezem, czarny przypakowany nomad, azjatycka hakerka z jakimś elektronicznym ustrojstwem, itd. Rozumiecie, takie rozpoznawalne twarze gry, które będą się wszędzie pojawiać, na opakowaniu z grą w materiałach promocyjnych, służące do budowania hypu. Mogliby co jakiś czas wypuścić przed premierą właśnie taki plakat z inną postacią i jakimś hasłem, w stylu nie ma rzeczy których nie zhackuje, coś o wolności i autostradzie po horyzont, etc. Takie klimatyczne jak z klasycznych filmów amerykańskich w stylu Znikający Punkt.
 
Last edited:
Mam nadzieję, że nie. Weźmy pod uwagę to, że Mass Effect miał już z góry określonego głównego bohatera, który był jako gotowy wzór w kreatorze, a zmiana wyglądu była tylko dodatkiem. Myślę, że w Cyberpunku będzie zupełnie inaczej, tak jak w klasycznym RPG, gdzie tworzyłeś swoją postać bez żadnych wzorców. Taki zabieg pomaga wczuć się dobrze we własną postać i wpływa na zwiększenie tzw. replayability, czyli potencjału gry do przejścia jej kilkukrotnie, bez większego znudzenia. W ten sposób będziesz mógł wcielić się w praworządnego glinę, a innym razem w bezwzględnego łotra.

Jeśli jednak takie wzorce miałyby być użyte tylko i wyłącznie do promocji gry, to nie mam nic przeciwko. :)
 
Czyżby Cyberpunk miał się pojawić w dalszym terminie?

Ponoć z powodu zmiany reżysera praktycznie cały materiał z preprodukcji gry poszedł do kosza. Oczywiście powyższe to jedynie plotki, jednak gdyby się potwierdziły, wówczas pewnie nie byłoby szans aby produkcje zobaczyć w tej dekadzie.

http://www.gamezilla.pl/newsy/2017/...az-niepokojace-plotki-z-obozu-cyberpunka-2077


Przypomnijmy, że prace nad tytułem (może dość wczesne i jedynie koncepcyjne) zaczęły się jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem W3.
 
Dziś ciekawy pomysł czytałem na reddit odnośnie easter eggaów, żeby aktor grający Geralta czytał w Cyberpunku w radiu pogodę. "Zapowiada się na deszcz" :D W ogóle mógłby to nie tylko być ciekawy sposób na przemycenie Wiedźmina do Cyberpunku ale robienie sobie różnych żartów. Mogłyby też w takim radiu pojawić się informacje o naszych poczynaniach, tak jak to robił herold w Toussaint. A poza tym jak nie dadzą nam Ciri to rozpoczynam strajk głodowy :p
 
Last edited:
Na ostatniej konferencji z inwestorami Adam Badowski stwierdził, że Cyberpunk 2077 jest w stanie "zaawansowanym". Adam Kiciński stwierdził, że potrzebują jeszcze "trochę czasu".

Adam Badowski wspomniał również, że już mają pełny skład pracujący nad Cyberpunkiem 2077, a ogłoszenia które się pojawiają mają związek z poszukiwaniem talentów, których jest mało na rynku. Celem jest poszerzenie studia. Pewnie pod drugą grę AAA. Obecnie nad Cyberpunkiem pracuje ponad 300 osób. W najgorętszym okresie przed premierą dojdzie jeszcze ze sto osób. Przede wszystkim testerów, którzy już dzisiaj testują grę.

Moim zdaniem premiera będzie w pierwszej połowie 2019 roku. Wskazują na to przede wszystkim terminy rozliczenia się z projektów unijnych , z których pełnymi garściami będzie korzystał Cyberpunk.
 
KubaMarciniak;n9379231 said:
No, dobra nowina!
Jak myślicie, istnieje szansa na jakikolwiek materiał w tym roku? Czy dopiero na E3 2018?

Raczej większość obstawia początek 2019 jako datę wydania gry, a że Redzi mówili, że chcą kampanię promocyjną zrobić krótką i dynamiczną to spodziewam się informacji dopiero na e3 2018 (lub później przy opóźnieniu się produkcji). Niestety jakość wymaga czasu.
 
Koleś z Augmented Reality Podcast twierdzi, że otrzymał kilka nowych informacji na temat Cyberpunka z anonimowego źródła, które nie są częścią wycieku sprzed kilku miesięcy. Skoro na interze zezwolono na dyskusję, podkreślając przy tym, że to nadal niepotwierdzone plotki, to pomyślałem, że mogę i tutaj info wrzucić, mając na uwadze, że to wszystko może nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością, ale na bezrybiu...

Jak coś to wrzucam w spoiler:

- świat gry ma być podobno 4 razy większy niż obszar całej powierzchni Wiedźmina 3 razem z dodatkami
- Night City będzie składać się z kilku różnych obszarów, w tym dzielnicy biznesowej, mieszkalnej, slumsów i strefy napromieniowanej
- będzie można niszczyć otoczenie, które nie zresetuje się od razu po opuszczeniu lokacji, będziemy w stanie zaobserwować jak jest ono naprawiane
- ponoć rolę postaci wybierzemy dopiero po jakimś czasie, wcześniej będziemy w stanie pracować dla każdego, by się z tymi rolami zapoznać
- będziemy również mogli zmienić wybraną rolę jeśli nie spodoba nam się wybrana ścieżka, ale będzie wiązało się to z poważnymi kosztami

Ponownie podkreślam, że to tylko plotki i nic z tego nie jest oficjalnie potwierdzone.

Edit:

Jakby ktoś chciał posłuchać oryginału, oto link:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=832&v=yZ59Tb34JOc
 
Last edited:
Brzmi to bardzo dobrze i mega ambitnie. :D Tego, że decyzja będzie rodzić konsekwencje, a jej zmiana pewnie jeszcze większe, można się było spodziewać patrząc wstecz na Wiedźminy :) Jednakże szersze zastosowanie fizyki i rozbudowa żyjącego świata o kolejny element jakim jest naprawianie zniszczonego mienia to fajny krok naprzód. Naprawdę czapki z głów, jeśli będzie widać pracę ludzi przy zniszczonych konstrukcjach, chociaż stopniowe przybywanie materiałów w danym miejscu i wizualna, stopniowa poprawa wyglądu tychże też byłaby spoko.

Trzeci punkt cieszy mnie ze względu na to, że ze światem nie jestem zapoznany i miałbym dzięki temu okazję zobaczyć jaki jest. Mam nadzieję, że się spełni, jestem też dobrej myśli :D Już w W1 było z tym ok, a im dalej tym lepiej.
 
Wiadomości są intrygujące, ciekawe jak to się potwierdzi w rzeczywistości :). Ale na oficjalne informacje przyjdzie chyba jeszcze trochę poczekać.
 
Przepraszam, jeżeli moje pytanie wyda się wam głupie, ale nie dokopałam się nigdzie na ten moment do jednoznacznej odpowiedzi, a może ktoś z was coś wie - czy Cyberpunk będzie grą z kreacją postaci od zera nie tylko w sensie wyglądu, klasy i wszczepów? Chodzi mi w szczególności o wpływ decyzji na fabułę i relacje z innymi postaciami, czy będzie większy fokus na opowiadaną historię, czy jednak bardziej na akcję.
 
Last edited:
Wnioskując po sposobie tworzenia Wiedźmina oraz informowania o postępach prac, to z dużą rezerwą należy podchodzić do każdej informacji, nawet oficjalnej, a szczególnie takiej, która zdążyła już zapuścić brodę. A obecnie każda informacja na temat CP ma już brodę długą niczym u wiekowego krasnoluda. Tak więc za pewnik możemy przyjąć fakt, że gra powstaje, a reszta jest w stanie ciekłym i niestabilnym.
 
Last edited:
Ithlinne_Aegli;n9519281 said:
Przepraszam, jeżeli moje pytanie wyda się wam głupie, ale nie dokopałam się nigdzie na ten moment do jednoznacznej odpowiedzi, a może ktoś z was coś wie - czy Cyberpunk będzie grą z kreacją postaci od zera nie tylko w sensie wyglądu, klasy i wszczepów? Chodzi mi w szczególności o wpływ decyzji na fabułę i relacje z innymi postaciami, czy będzie większy fokus na opowiadaną historię, czy jednak bardziej na akcję.

Znając Redów myślę, że jednak większy nacisk będzie położony na fabułę. Choć tak szczegółowe informacje jeszcze nigdy w sumie się nie pojawiły o ile się nie mylę.
 
Ostatnio tak sobie pomyślałem jakby zestawić wszystkie znane informacje które mogą nam okreslić datę wydania CP2077 to wychodzi że data jest mniej więcej znana.
Duza w tym zasługa Game ON rządowego programu dofinansowania rodzmiego game-devu.
W warunkach dofinansowania jest bodajże okreslone że programy które dostały dofinanowane muszą zostać ukończone do końca czerwca 2019, czyli można oczekiwać że do końca 2Q/2019 Cyberpunk 2077 musi mieć premierę.
Obstawiałbym tak jak przy Wiedzminie 2/3 premierę na połowę Maja 2019 konkretnie 17 Maja ) jak już wchodzę w takie drobiazgi.
W zasadzie to nie licze na datę premiery w 2018... jak dla mnie nierealne, prędzej pierwszy lub drugi kwartał 2019 ze wskazaniem na drugi kwartał 2019.

Pamiętajmy że CDP zpowiedział że do 2021 chcą wydać DWIE duże gry AAA jedna z nich to CP2077 i wyjdzie jako pierwsza, druga to może być cos związanego z Wiedzminem, chociaż niekoniecznie.
 
PATROL;n9503371 said:
Brzmi to bardzo dobrze i mega ambitnie. :D Tego, że decyzja będzie rodzić konsekwencje, a jej zmiana pewnie jeszcze większe, można się było spodziewać patrząc wstecz na Wiedźminy :) Jednakże szersze zastosowanie fizyki i rozbudowa żyjącego świata o kolejny element jakim jest naprawianie zniszczonego mienia to fajny krok naprzód. Naprawdę czapki z głów, jeśli będzie widać pracę ludzi przy zniszczonych konstrukcjach, chociaż stopniowe przybywanie materiałów w danym miejscu i wizualna, stopniowa poprawa wyglądu tychże też byłaby spoko.

Trzeci punkt cieszy mnie ze względu na to, że ze światem nie jestem zapoznany i miałbym dzięki temu okazję zobaczyć jaki jest. Mam nadzieję, że się spełni, jestem też dobrej myśli :D Już w W1 było z tym ok, a im dalej tym lepiej.

Myślę, że jeśli faktycznie naprawa zniszczonego otoczenia zostanie zaimplementowana, będzie odbywać się to na podobnej zasadzie co restauracja Corvo Bianco, tylko bardziej, że tak powiem, dynamicznie. To znaczy, że jeśli zostawimy za sobą jakieś poważniejsze zniszczenia w świecie gry, to jak wrócimy w to miejsce po jakimś czasie, zobaczymy kręcących się tam i pracujących robotników plus może jeszcze jakieś rozstawione sprzęty i rusztowania. Jak wrócimy jeszcze później, to zobaczymy, że wszystko wróciło już do normy.

Dziwi mnie tylko to, że "popuszczacz" podał jakoby model trwałych zniszczeń był oparty na ulepszonym "seasonal system" z Wiedźmina 3, co, jak się domyślam, odnosi się do systemu odpowiedzialnego za generowanie dynamicznej pogody i cyklu dobowego, ale wydaje mi się, że coś takiego powinno chyba bardziej zależeć od technologii strumieniowej, chyba że oba systemy są ze sobą powiązane.

Ithlinne_Aegli;n9519281 said:
Przepraszam, jeżeli moje pytanie wyda się wam głupie, ale nie dokopałam się nigdzie na ten moment do jednoznacznej odpowiedzi, a może ktoś z was coś wie - czy Cyberpunk będzie grą z kreacją postaci od zera nie tylko w sensie wyglądu, klasy i wszczepów? Chodzi mi w szczególności o wpływ decyzji na fabułę i relacje z innymi postaciami, czy będzie większy fokus na opowiadaną historię, czy jednak bardziej na akcję.

Jedyne co mogę w tym temacie powiedzieć opiera się na mojej wiedzy dotyczącej Cyberpunka 2020. Jednym z elementów tamtejszego kreatora postaci jest tzw. Lifepath, która określa przebieg dotychczasowego życia postaci, w tym narodowość, wiek, ważne wydarzenia, rodzinę, wrogów, znajomych, pochodzenie i co ją motywuje. To wszystko, w zależności od Mistrza Gry, może mieć wpływ na przebieg naszej przygody. Nie wiemy jeszcze jak CDPR zamierza do tego podejść, ale zakładam, że w jakimś stopniu to uwzględnią, choćby w formie kilku zestawów opcji do wyboru.

 
Top Bottom