Cyberpunk 2077 - easter eggi, nawiązania, odniesienia

+
Cześć Wszystkim, :)

Znalazłem coś takiego :]
I jestem mega ciekawy czy coś ta data oznacza... :)

1610577392189.png


1610577640923.png


1610577483402.png
 
Cześć Wszystkim, :)

Znalazłem coś takiego :]
I jestem mega ciekawy czy coś ta data oznacza... :)

View attachment 11141732

View attachment 11141741

View attachment 11141738
Ale że jaka data, bo chyba ślepy jestem :p

edit. A już widzę, to "2023" w odbiciu lustrzanym na drugim zdjęciu. W tym roku Silverhand i spółka zdetonowali bombę w Arasaka Tower. Logo Arasaki zresztą znajduje się obok daty. Strzelam że w grze to pełni funkcję takiej tablicy upamiętniającej pracowników, którzy zginęli w zamachu. A nazwiska należą oczywiście do devów.
 
Last edited:
Wszystkie easter eggi generalnie są już znane, wystarczy poooglądać na youtube filmiki:

Wcale nie ma ich tak dużo i nie wiem po co ten temat i wklejanie tutaj znajdziek skoro można wszystko obejrzeć w jednym filmiku...
 
Wszystkie easter eggi generalnie są już znane, wystarczy poooglądać na youtube filmiki:
Szczerze wątpię.
Smaczki i szczególiki w Wiedźminie znajdowano długo po premierze, to że ktoś nagrał film na Youtube nie oznacza od razu, że wszystko już zostało odnalezione.
nie wiem po co ten temat i wklejanie tutaj znajdziek skoro można wszystko obejrzeć w jednym filmiku...
Choćby po to, żeby ci którzy znajdują przyjemność w znajdowaniu takich rzeczy samemu i dzieleniu się nimi na forum mieli do tego miejsce?

Na zasadzie tej logiki po co w ogóle grałeś w grę, skoro mogłeś ją obejrzeć w jednym filmiku?
 
Zgadzam się z @Szincza

Praktycznie większość drzazg znalezionych nawet na rozbojach do czegoś nawiązują nie tylko do fabuły gry.
 
Szczerze wątpię.
Smaczki i szczególiki w Wiedźminie znajdowano długo po premierze, to że ktoś nagrał film na Youtube nie oznacza od razu, że wszystko już zostało odnalezione.

Choćby po to, żeby ci którzy znajdują przyjemność w znajdowaniu takich rzeczy samemu i dzieleniu się nimi na forum mieli do tego miejsce?

Na zasadzie tej logiki po co w ogóle grałeś w grę, skoro mogłeś ją obejrzeć w jednym filmiku?
A ja nie wątpię ;)
No to fajnie, niech mają przyjemność. Nikomu nie bronię... ale można też obejrzeć wszystkie na youtube. Skoro można ak to mozna też i inaczej. A po co grałem w grę? No właśnie sam nie wiem, chyba zeby sie przekonac jaka jest? i okazało się że nie najlepsza jest to "gra" swoją drogą, więc.... no. Mam nadzieje że wyjaśniłem swoje intencje. :sneaky:
 
Last edited:
Nie wiem, czy to było, ale jakiś czas temu się zapytałem o nawiązania do Ciri i wskazano mi magazyn o grach retro znaleziony w szufladzie biurka. Na okładce tego magazynu była Ciri z W3. Ale podobno jest też drugie nawiązanie, bardziej subtelne. W jednym z zakończeń w pobliżu bohatera na chwilę przysiada jaskółka, po czym odlatuje. Wyjątkowość tego zdarzenia podkreślać ma fakt, że w mieście jaskółki zostały już dawno wytępione.
 
1611351703528.png


Najlepsze małolaty tylko w Sopocie. Jest jeszcze druga drzazga o tym że Dario wychodzi z więzienia. Dareczek oczywiście jest łysy i wytatuowany. Ktoś w CDP ma dobry gust jeśli chodzi o seriale.
 
Nie wiem, czy to było, ale jakiś czas temu się zapytałem o nawiązania do Ciri i wskazano mi magazyn o grach retro znaleziony w szufladzie biurka. Na okładce tego magazynu była Ciri z W3. Ale podobno jest też drugie nawiązanie, bardziej subtelne. W jednym z zakończeń w pobliżu bohatera na chwilę przysiada jaskółka, po czym odlatuje. Wyjątkowość tego zdarzenia podkreślać ma fakt, że w mieście jaskółki zostały już dawno wytępione.

Nawet nie chodzi o wytępienie jaskółek a całego ptactwa... Pewnie na zasadzie roznoszenia chorób lub coś w tym stylu :)

Ale Zirrael się pojawia :)
 
nie wiem czy można podciągnąć pod "ee" ale znalazłem coś takiego w okolicy
megabloku H8 , przy jednych ze schodów siedzi grajek w kapeluszu i gra na Gitarze , Johny postanawia pogadać w trakcie ;)
drzazga_wiara_lok.jpg
drzazga_wiara.jpg
 
Nawet nie chodzi o wytępienie jaskółek a całego ptactwa... Pewnie na zasadzie roznoszenia chorób lub coś w tym stylu :)

Ale Zirrael się pojawia :)
Zirrael jest easter eggem w easter eggu.
W easter eggu Łowcy Androidów pojawia się jaskółka, trzymana w dłoniach, a nie gołąb.
 
Easter Egg z żyjącym kotem pod wodą przy rozbitym samochodzie jest GENIALNY, ale zrozumie go tylko ten kto PRZECZYTAŁ Blade Runnera i nawiązuje do ostatniej sceny z żabą. Na początku myślałem że to bug, że kotek żyje, ale jak zajarzyłem to szacun naprawdę dla tego kto to umieścił w grze!
 
Maszyny IBM pomagały nazistom w katalogowaniu kandydatów do obozów śmierci i tu widzę takie nawiązanie chyba do tego - diabelska korporacja ma serwerownię oznaczoną podobnie do liter IBM.
CP_IBM.jpg
 
Odgrzebuję temat, żeby podzielić się kilkoma ukrytymi, nieoznaczonymi odniesieniami, które odkryłem w trakcie przemierzania Night City. Wybaczcie, że będzie bez zdjęć, ale po powrocie do opisywanych przeze mnie lokacji, okazało się, że zostają one "uprzątnięte" po ich odkryciu.

1. W części portowej Centrum Miasta, w miejscu gdzie zgromadzone są kontenery, jeden z nich będzie otwarty, a w środku znajdziemy niecodzienną scenę. U naszych stóp znajdujemy nagiego mężczyznę z wbitym w niego nożem, a na krześle siedzi jego zabójca, który wykrwawił się na śmierć. Wnętrze wyłożone jest ze wszystkich stron folią, na ścianach wiszą policyjne worki na zwłoki, a na stolikach znajdują się różnego rodzaju narzędzia, które miały służyć do pokrojenia zwłok.

Cała scena jest nawiązaniem do serialu Dexter, który stosuje podobny "rytuał" przy mordowaniu przestępców. Ze znalezionej na miejscu drzazgi wynika, że "Dexter" nie spodziewał się obstawy Animalsów wokół swojego celu, ale pomimo odniesionych ran determinacji do dokończenia dzieła mu nie brakowało.

2. W slumsach w Heywood, niedaleko kryjówki Padre, znajdują się niskie domy z garażami, za jednym z nich jest ciasna alejka, w której znajdziemy grupę leżących pokotem wzdłuż niej martwych Valentinosów, którzy w większości byli uzbrojeni w broń do walki wręcz, czyli noże, pałki i kije. Gdy ich miniemy, okazuje się, że walczyli oni z facetem w garniaku, który ostatecznie padł jednak od noża wbitego w plecy. Cała scena, jak i historia zawarta na drzazdze, którą znajdujemy przy ciele faceta w garniaku (był on przetrzymywany w kompletnej izolacji przez 15 lat i osoba za to odpowiedzialna rzuca mu wyzwanie, żeby ten ujawnił jej tożsamość) są nawiązaniem do Oldboya i słynnej sceny walki na korytarzu. Realizowany od 15 lat plan zemsty zakończył się nieco przedwcześnie...

3. Tym razem coś bardziej upiornego. Na obszarze na lewo od kryjówki Padre znaleźć można samotną, zbitą z blach szopę, do której można dostać się jedynie poprzez tylny otwór w ścianie. W środku pierwszym co rzuca się w oczy są leżące na talerzu organy, a także zapakowane skrzynie z puszkami wieprzowiny. Wchodząc głębiej znajdujemy fotel netrunnerski z leżącą w nim martwą netrunnerką, a obok niej są klatki, w której mamy martwego chłopaka i dziewczynę z blond włosami. Z drzazgi znalezionej przy netrunnerce dowiadujemy się, że właścicielem tego miejsca jest netrunnerka używająca nicku Yaga, która wabi w Sieci naiwnych nastolatków obietnicą pokazania im tego, co leży za Blackwallem, po czym wypala ich wirusem, zabiera ich ciała i... wiadomo co robi z nimi potem. Z rozmowy na drzazdze wynika, że ktoś próbował ją namierzyć w Sieci podszywając się pod brata jednej z jej ofiar, ale ostatecznie nie wiadomo czy leżąca na fotelu kobieta to faktycznie Yaga, czy może osoba, która próbowała ją namierzyć. Jeżeli jeszcze ktoś tego nie skojarzył, cała ta historia jest odniesieniem do Jasia i Małgosi.

4. Na Badlandsach, przy drodze biegnącej pomiędzy farmami proteinowymi Biotechnici, a elektrownią wiatrową, natknąć możemy się na ogrodzony dom, przy którym leżą trupy oraz samochody Raffen Shiv, którzy próbowali ograbić to miejsce. Dom jest dobrze zabezpieczony, z kamerami bezpieczeństwa, wieżyczkami i otaczającym go polem minowym, a do tego frontowe wejście jest zablokowane. Do środka dostać można się jedynie tyłem lub przez boczne okno. W środku znajdujemy martwego mężczyznę, a także komputer, obok którego znajduje się wiadomość od Zetatechu o potrzebie wymiany zastawki w implancie serca, na które skończyła się mężczyźnie gwarancja, co on postanawia zignorować. Przy ciele mężczyzny znajdujemy jego dziennik, z którego wynika, że postawił ten schron w trakcie niedawnej Wojny Unifikacyjnej, w obawie, że wkrótce ogarnie ona również Night City i wierzył, że uchodźcy kierujący się do miasta będą zgubieni, a tylko on może ich ocalić. Wspomina, że poznał pewną dziewczynę uciekającą przed wojną, z którą się "zaprzyjaźnił", ale gdy zaczęła się awanturować, dla jej bezpieczeństwa zamknął ją w piwnicy, a gdy poczuła się samotna "znalazł jej przyjaciela". Oczywiście cały czas przekonywał siebie, że ratuje ich przed wojną, do czasu aż nie siadł mu zaniedbany rozrusznik serca. W dzienniku podał kod, który jeżeli wpiszemy na pobliskim panelu, otworzy drzwi do piwnicy, w której znajdziemy gnijące ciała dwóch uchodźców z czasów wojny, mężczyzny i kobiety.
Cała ta sekwencja jest odniesieniem do filmu Cloverfield Lane 10, w którym postać grana przez Johna Goodmana zamyka się w schronie w obawie przed inwazją kosmitów i uprowadza mężczyznę oraz kobietę, których zamyka w piwnicy, w przekonaniu, że w ten sposób ratuje ich przed niebezpieczeństwem. Jeżeli ktoś nie oglądał, to polecam.

Ostatnie nawiązanie jest zdecydowanie moim ulubionym do tej pory.
 
W centrum przy stacji metra w ktorym toczy sie jedna z misji pobocznych jest zdarzenie NCPD z notatka w ktorej mozemy przeczytac o dziernnikarce Zoe ktora wpadla pod pociag metra. Miala sie spotkac z bardzo waznym politykiem i podobno miala obciazajace go materialy. Calosc prawie 1:1 jak z House of Cards.
 
Top Bottom