Cyberpunk 2077 - Edycja Kolekcjonerska

+
Od siebie mógłbym zaproponować, oprócz standardowych dodatków, może coś z jajem, kojarzącego się albo z uniwersum albo w ogóle z gatunkiem np. ciemne okulary. Jak dla mnie najlepiej lustrzanki :) Do tego jakby miały na wewnętrznej stronie nadruk, który imitowałby HUD (skoro nie można sobie jeszcze oczu przeszczepić) niewidoczny z zewnątrz to byłby moim zdaniem ciekawy i oryginalny gadżet.
 
1. Materiały "Making of" powinny być ekskluzywne dla wydania kolekcjonerskiego, a nie zbiorem tego wszystkiego, co przez lata będziecie publikować w Sieci.
A po co mają być ekskluzywne, jeśli można wiedzieć? Przecież tak czy siak błyskawicznie wylądują na YT. Mnie wystarczy że MO będzie w wysokiej rozdzielczości i może z jakimś ładnym menu. Szczerze? Chciałbym, by wszyscy - niezależnie od tego, ile zapłacili za grę - mogli poznać Cyberpunka od kuchni. Ja zadowolę się fizycznymi gadżetami.

2. Jakikolwiek gadżet dodacie, powinien być doskonałej jakości i powinien być czymś, co można postawić na widoku dla ozdoby.
Z tym zgadzam się całkowicie. Najbardziej byłbym za figurką, ale z tym się wiąże konkretna cena. Może figurka do własnoręcznego pomalowania? Problem z dedykowanym gadżetem jest taki, że przy małej liczbie EK, cena za wyprodukowanie jednej sztuki będzie dość wysoka. Trzeba by więc natłuc tego znacznie więcej, by koszt figurki nie zwiększał zanadto ceny jednego pudełka. Przy takiej figurce naszywki, naklejki, breloczki czy inne rzeczy "z napisem" lub "z logotypem" będą kosztować grosze. Są firmy, które zajmują się tylko takimi gadżetami, i wyprodukowanie/ściągnięcie kilkunastu tysięcy sztuk, nawet "na wczoraj", nie będzie dla nich wielkim problemem.

Ja na pewno chciałbym fajną, dużą mapę Night City. Na pewno NIE chciałbym niczego z gipsu/sztucznego marmuru. ;) Odradzam również wszystko, co może się łatwo uszkodzić w czasie transportu. To musi być coś w miarę bezpiecznego. Papercrafty są pod tym względem idealne. :D

7. Jeśli pojawi się jakieś multi, to właściciel kolekcjonerki nie powinien dostać żadnych przewag nad graczem, który kupił edycję standardową. Mam tutaj na myśli boost w zdobywaniu doświadczenia, sile broni, unikalnych przedmiotach etc. Powinien za to odróżniać się wizualnie. Wiecie, "style over substance". ;)
No właśnie. To samo dotyczy singla - unikalny dla kolekcjonerki wirtualny gadżet/ciuch, niech będzie miał takie same statsy jak przedmiot domyślny. A najlepiej, gdyby nie było żadnych ekskluzywnych sprzętów w grze - niech każdy ma to samo. Boję się, że to jednak niemożliwe, bo sieci i platformy dystrybucyjne będą naciskać. Tak czy siak jeśli już musi coś być, niech to się odróżnia przede wszystkim wyglądem/brzmieniem.

Właściciel kolekcjonerki powinien mieć dostęp do gry na długo (tak z 5 dni) przed oficjalną premierą, dzięki cyfrowej dystrybucji (dostanie dodatkową kopię na przykład na GOG.com).
Taa, i gra na 5 dni (lub znacznie wcześniej) przed premierą leży sobie na torrentach. To ja już wolę startować razem.
 
Taa, i gra na 5 dni (lub znacznie wcześniej) przed premierą leży sobie na torrentach. To ja już wolę startować razem.

I tak bedzie lazala, wiec o co chodzi. Jesli juz mialbym szukac powodow dla ktorych nie powinni robic tego, co zrobili z W2 to byloby to wlasnie to co zrobili z W2. Ktos sie znowu o kabel potknie, pare tysiecy ludzi zarwie noc a potem koszulki trzeba bedzie wysylac. Nikomu nie potrzebny stres a i zysk mizerny.

Jesli maja byc statuetki, to w rzeczywiscie limitowanej ilosci za konkretna kase. Dobrego vinyla nie da sie zrobic za male pieniadze a chinskiej maszynowy nikt nie potrzebuje.
 
I tak bedzie lazala, wiec o co chodzi. Jesli juz mialbym szukac powodow dla ktorych nie powinni robic tego, co zrobili z W2 to byloby to wlasnie to co zrobili z W2. Ktos sie znowu o kabel potknie, pare tysiecy ludzi zarwie noc a potem koszulki trzeba bedzie wysylac. Nikomu nie potrzebny stres a i zysk mizerny.
Marcin Iwiński odgrażał się, że nie będzie DRM-u w pudełkach nowych gier CDPR. A jeśli tak, to nie będzie problemów z 50 MB, które były niezbędne dla SecuROM Online.
 
I tak bedzie lazala, wiec o co chodzi. Jesli juz mialbym szukac powodow dla ktorych nie powinni robic tego, co zrobili z W2 to byloby to wlasnie to co zrobili z W2. Ktos sie znowu o kabel potknie, pare tysiecy ludzi zarwie noc a potem koszulki trzeba bedzie wysylac. Nikomu nie potrzebny stres a i zysk mizerny.

Jesli maja byc statuetki, to w rzeczywiscie limitowanej ilosci za konkretna kase. Dobrego vinyla nie da sie zrobic za male pieniadze a chinskiej maszynowy nikt nie potrzebuje.

Nie twierdzę, że popieram drm'y, ale z tego co pamiętam, mimo iż w magazynie w Rosji gra "wyciekła" przed premierą, to była niegrywalna do dnia premiery, właśnie dzięki tym nieszczęsnym 50 megabajtom.
 

Attachments

  • 0805_munny2.jpg
    0805_munny2.jpg
    9.8 KB · Views: 48
  • 93998397_c793f156cb_o.jpg
    93998397_c793f156cb_o.jpg
    50.9 KB · Views: 43
I tak bedzie lazala, wiec o co chodzi. Jesli juz mialbym szukac powodow dla ktorych nie powinni robic tego, co zrobili z W2 to byloby to wlasnie to co zrobili z W2. Ktos sie znowu o kabel potknie, parę tysiecy ludzi zarwie noc a potem koszulki trzeba będzie wysylac. Nikomu nie potrzebny stres a i zysk mizerny.
(...)

Akurat koszulki były bardzo fajoskim bonusem i największą korzyścią z całej tej akcji. Nie chciałabym , oczywiście, powtórki, ale koszulką w wersji damskiej i w moim rozmiarze, a nie difoltowym tiszertem unisex wcale bym nie pogardziła.
 
Akurat koszulki były bardzo fajoskim bonusem i największą korzyścią z całej tej akcji. Nie chciałabym , oczywiście, powtórki, ale koszulką w wersji damskiej i w moim rozmiarze, a nie difoltowym tiszertem unisex wcale bym nie pogardziła.

Moja koszulka trzyma sie swietnie i chwale ja sobie. Chodzi o to, ktos mial z tym mnostwo niepotrzebnej roboty w sytuacji kiedy sam bonus nie mial wielkiego znaczenia poza mozliwoscia trykania ludzi na forach, ze "ja juz gram".
 
Fajna koszulka byłaby mile widziana jako dodatek do EK, ja ciągle śmigam w tej z motywem z Wieśka :D Można by zrobić np. jedną wersję z tym policjantem a drugą z tą panią z trailera.
 
@vojtasass, poszalałem z punktem pierwszym. ;) Faktycznie takie coś powinno być dostępne dla wszystkich. Może ujmę to inaczej: chciałbym, żeby te materiały dodatkowe były czymś nowym, wcześniej nie widzianym i niepublikowanym. Najlepiej w formie commentary, gdzie oglądamy gameplay któregoś z redów, który jednocześnie opowiada jak daną scenę robiono, albo czym się kierowano budując daną mapę. Konkretne informacje o czymś, co właśnie widzimy na ekranie. Materiały pokazywane przed premierą mają na celu przede wszystkim zainteresować produktem. Materiały wraz z grą powinny szczerze opowiadać o tym, co już kupiliśmy i trzymamy w rękach.

Punkt ósmy da się zrobić i nie potrzeba do tego online DRM. Wystarczy CD- Key. Wyobrażam to sobie tak: żaden szanujący się właściciel kolekcjonerki nie odda swojej gry w świat podając swój prywatny CD- Key. :) Proste? Proste. Główną wadą online DRM jest to, że przy każdorazowej instalacji musisz być online, albo posiadać po premierowy patch wyłączający konieczność instalacji online. Innymi słowy chciałbym, żeby do instalacji wystarczała płyta z grą i kropka.

Kolekcjonerka to kolekcjonerka. Jest znacznie droższa od edycji standardowej, więc jej wartość powinna być znacznie większa.
 
Motyw z odznakami i hełmem bardzo fajny, ale ja osobiście chętnie bym widział jakąś figurkę (np. pani z teasera). Zajęłaby godne miejsce na mojej półce kolekcjonerskiej :) Do tego jakieś ładne pudełko w cyberpunkowym klimacie, artbook i losowa duża grafika do powieszenia na ścianę.
Będę szczery- nie ważne co będzie, i tak to kupię, choćby kosztowała 500 zł (jak TOR) :p
 
W sprawie ewentualnych figurek: połamałem kolekcjonerskiego Geralta! ;( Figurka powinna mieć szeroką podstawkę, która uniemożliwi jej wywrócenie się, kiedy raz na pół roku postanawiasz zrobić dobry uczynek i zetrzeć kurze z półki...
 
Problem z figurkami w większości EK jest taki, że są, delikatnie mówiąc, słabej jakości. Dzięki temu cena takiej edycji nie przekracza tych ~300zł. Owszem, trafiają się naprawdę porządne figurki - SW:TOR czy Skyrim są tu przykładami, ale wszyscy wiemy, jakie były ich ceny ;)
 
Najlepszym przykładem, według mnie, jest figurka archanioła z HoMM VI. Oczywiście, ona do dostania jest tylko w sklepie Ubisoftu i nie dołączana była do żadnej edycji gry, ale trzeba oddać jej piękno i dbałość o szczegóły. Oraz cenę, która jest bardzo zaporowa.

 
Mnie ciekawi figurka z EK Batmana AC. Cena nie była zaporowa, a na zdjęciach wygląda dość porządnie. Niestety nie widziałem jej na żywo, więc nie wiem, jak w praktyce. Miał ktoś z nią do czynienia fizycznie? ;)
 
Problem z figurkami (...)

Cieszę się, że dostrzegacie problem i rozumiem dlaczego materiały są takie a nie inne. Nie wymagam, żeby gadżet był zrobiony ze stopu tytanu z aluminium, ale na boga- niech będzie na jakiejś podstawce. :(

ps.: figurka smoka, mimo że wspaniale wykonana, w ogóle mi się nie podoba. Nie lubię smoków
pps.: figurka archanioła to już nawet nie jest przepych. To barok!
ppps.: zwróćcie uwagę na kucyk i włosy pana anioła ;)
pppps.: Geralt połamał miecz i odpadła mu ręka, ale na szczęście gumiasty plastik okazał się na tyle elastyczny, że nie złamała się w połowie i przy odrobinie uwagi uda mi się toto złożyć bezszwowo. :)
 
Najlepiej w formie commentary, gdzie oglądamy gameplay któregoś z redów, który jednocześnie opowiada jak daną scenę robiono, albo czym się kierowano budując daną mapę.
Czyli najlepiej, by w grze umieścić opcję włączenia komentarza dewelopera - takie rozwiązanie jest bardzo popularne przy filmach DVD/BR, ale pojawiło się też w epizodach Half-Life 2.

Punkt ósmy da się zrobić i nie potrzeba do tego online DRM. Wystarczy CD- Key. Wyobrażam to sobie tak: żaden szanujący się właściciel kolekcjonerki nie odda swojej gry w świat podając swój prywatny CD- Key. :) Proste? Proste.
Tylko teoretycznie niestety. Słaby punkt to tłocznia. A złamanie DRM-u opartego na offline'owej weryfikacji klucza jest banalne.


@Nighty

^ Figurka przepiękna, ale cena mnie powaliła - 225 €... :O

No to może nie figurka, a coś innego.
 
Odznaka.

I ten zniszczony pocisk, co się odbił od miłej Pani! Najlepiej żeby zrobić te wszystkie odłamki zatopione w jakimś przezroczystym materiale. Będzie ładnie wyglądać taki klocek na półce.
 
Mnie jakoś super nie podniecają te wszystkie bajery dodawane do kolekcjonerek. EK do wiedźmina 2 kupiłem bardziej dla tego, żeby "wspomóc" CDPR. Po prostu uważałem, że zasłużyli na moje pieniądze. Z takich samych powodów kupię pewnie kolekcjonerki do cyberpunka i wieśka 3.

Z dodatków jakie były zawarte w EK najlepiej wspominam trzy. Koszulkę (która jak wiadomo nie była w zestawie od początku, a szkoda), karty do gry i artbook. Lubię prezenty funkcjonalne, takie które mogę przeczytać czy wykorzystać w inny sposób. Natomiast absolutnie nie podnieca mnie myśl, że dostanę figurkę, którą mogę sobie postawić na biurku.

Dlatego właśnie w kolejnych kolekcjonerkach chętnie zobaczyłbym wszelkiego rodzaju koszulki, podkładki, breloki, artbooki itd. Świetny pomysł to dodanie podręcznika do fabularnego cyberpunka.
 
Top Bottom