Cyberpunk 2077 - marzenia i spekulacje o rozwoju marki

+
Małe pytanie, mam nadzieję na odpowiedź.

W 2077 wiemy, że możesz personalizować swoje oczy, włosy, nawet intymne części ciała. Czy NPC w grze ma specjalne wydarzenia lub dialogi dla tych ustawień? Jeśli to tylko zwykłe dekoracje, nie mają żadnego wpływu, nie wydają się być takie prawdziwe, i może być małe rozczarowanie.
Nie jest to właściwy temat na zadanie tego pytania, ale odpowiem.

Reakcje NPC-ów na naszą postać zmieniają się zależnie od wybranej przez nas płci, przeszłości, chyba jeden z developerów wspominał, że wybrane przez nas genitalia mogą mieć wpływ na stosunki intymne (ale nie dam sobie ręki uciąć), a w niektórych sytuacjach może mieć na nie wpływ nasz ubiór, ale reszta opcji z kreatora (nie licząc atrybutów postaci) to tylko kosmetyka.

A co do samej gry - chciałbym aby CDPR wydal więcej niż dwa duże dodatki.
Adam Kiciński mocno sugerował na spotkaniach z inwestorami, że Cyberpunk otrzyma więcej dodatków od Wiedźmina.
 
Nie jest to właściwy temat na zadanie tego pytania, ale odpowiem.

Reakcje NPC-ów na naszą postać zmieniają się zależnie od wybranej przez nas płci, przeszłości, chyba jeden z developerów wspominał, że wybrane przez nas genitalia mogą mieć wpływ na stosunki intymne (ale nie dam sobie ręki uciąć), a w niektórych sytuacjach może mieć na nie wpływ nasz ubiór, ale reszta opcji z kreatora (nie licząc atrybutów postaci) to tylko kosmetyka.


Adam Kiciński mocno sugerował na spotkaniach z inwestorami, że Cyberpunk otrzyma więcej dodatków od Wiedźmina.
Dzięki, po usłyszeniu tej wiadomości miałem wiele złudzeń
 
Jeśli w przyszłości pojawi się DLC, to jest specjalnie stworzone z miłości i będzie ożywione w świecie cyberpunka ...
Wybacz mi, może za bardzo brakuje mi miłości
1600169795652.png
 
Można stwierdzić, że Cyberpunk2077 to powoli nie tylko marka związana z grą lecz coś więcej. Element popkultury, którym nasiakają inne branże. Jestem trochę pod wrażeniem tego wszystkiego, choć denerwuje mnie fakt że nie mogę jeszcze zagrać, czy też to że nie mogę mieć książki o świecie Cyberpunka, tak jak niektórzy za granicą.

Adidas wprowadza buty cyberpunk 2077
 
Last edited:
Wyznam, że jestem kupiona tą stylówą, kiczowatą nawet z nazwy w grze (kitch i neo-kitch)...

Przy okazji marketing przez wielkie M.
 
Można stwierdzić, że Cyberpunk2077 to powoli nie tylko marka związana z grą lecz coś więcej. Element popkultury, którym nasiakają inne branże. Jestem trochę pod wrażeniem tego wszystkiego, choć denerwuje mnie fakt że nie mogę jeszcze zagrać, czy też to że nie mogę mieć książki o świecie Cyberpunka, tak jak niektórzy za granicą.

Adidas wprowadza buty cyberpunk 2077

Ja mam tylko nadzieję, że Mike Pondsmith zna się na interesach lepiej niż nasz Endrju i dostaje konkretną kasę od tych wszystkich "merchowych" kooperacji.

Ad rem: Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale te buty wyglądają obrzydliwie.
 
Ja mam tylko nadzieję, że Mike Pondsmith zna się na interesach lepiej niż nasz Endrju i dostaje konkretną kasę od tych wszystkich "merchowych" kooperacji.
Mike powiedział w wywiadzie, że podpisał bardzo lukratywną umowę z CD Projektem i nie popełnił błędu Sapkowskiego. Na tyle lukratywną, że mógłby już właściwie kompletnie spocząć na laurach, ale nadal chce tworzyć papierowe gry RPG.
 
Ogólnie wygrał życie tworząc RPG CP, nie każdy kto tworzy papierowe gierki ma szansę współpracować z producentem gier. Dochodzi do tego ten cały merchandasing i rozbudowa uniwersum, nic tylko pogratulować i czerpać inspiracje :)
 
No wszystko super i tak dalej, ale czemu nie ma tego w Polsce? Czuje się oszukana. Chciałam mieć możliwość kupna chociaż tego energetyka :<
 
Drugi zeszyt Trauma Team mnie rozczarował. W poprzednim działo się bardzo dużo, a tutaj prawie wcale, akcja praktycznie nie posunęła się do przodu. Na koniec oczywiście cliffhanger. No nic, zobaczymy co będzie w kolejnym numerze.

Przy okazji pojawiła się okładka czwartego numeru, który trafi do sprzedaży w grudniu, a więc miesiąc po premierze gry.

 
No i doczekaliśmy zapowiedzi polskiego wydania Cyberpunk RED. Co ciekawe, nie zajmie się tym Copernicus Corporation, które przed laty wypuściło u nas Cyberpunka 2020, a obecnie zajmuje się Wiedźminem również tworzonym przez R. Talsorian Games tylko Black Monk Games.

Oprócz podręcznika głównego w wersji papierowej i cyfrowej oraz dedykowanych kości będziemy się mogli zaopatrzyć także w figurki przedstawiające zarówno bohaterów jak i potencjalnych przeciwników. Wygląda to całkiem nieźle i ma potencjał na rozwinięcie w postaci osobnej gry figurkowej typu skirmish o czym zresztą pisałem już w tym temacie.

Przedsprzedaż właśnie trwa, a premiera planowana jest na lato przyszłego roku. Więcej informacji w odnośnikach poniżej.

 
Nikt już tu nie zagląda, a tymczasem kolejna nowinka została zapowiedziana :sneaky:

Osoby zamawiające grę na GOGu dostaną kolejny (obok Twojego Głosu) komiks.


Ciekaw jestem czy dotyczy to tylko zamówień cyfrowych czy fizycznych też. Moim zdaniem te fizyczne również powinny się wliczać, bo w pudełku mamy kod do GOGa, ale kto wie.
 
Chodzą słuchy , że Netflix przygotowuje aktorski serial Cyberbunk 2077...https://www.whats-on-netflix.com/news/live-action-splinter-cell-and-cyberpunk-series-reportedly-in-development-at-netflix/

Czybym znowu coś przewidział? Kilka miesięcy temu kiedy ogłoszono anime napisałem coś takiego:

Rzeczą mniej prawdopodobną byłby film kinowy opowiadający o przeszłości Johnny'ego oczywiście z boskim Keanu w roli głównej.



Co prawda myślałem wtedy o filmie, ale serial też dobry. W plotce jest mowa o tym że mają Keanu na celowniku więc taki mini serial będący prequelem do gry opowiadającym o Silverhandzie brzmi prawdopodobnie, oczywiście jeśli się to potwierdzi.

Byłby to kolejny tytuł wpisujący w (najwyraźniej) nową politykę Netflixa zakładającą eksploatowanie posiadanej marki w różnych projektach. Nieśmiało zaczęli to chyba robić przy Stranger Things wspierając serial książkami i komiksami choć była to trochę inna sytuacja, bo te tytuły trzeba było kupić osobno. Nie zdziwię się jednak jeśli kiedyś Netflix rozszerzy swój serwis o kategorię zawierającą komiksy i książki do poczytania cyfrowo w ramach abonamentu. Wracając jednak to tej nowej polityki, Altered Carbon doczekał się filmu animowanego, następnie mamy Wiedźmina gdzie oprócz głównego serialu szykowany jest też film animowany i poboczny mini serial, a także Army of the Dead od Zacka Snydera, który już ma zapowiedziany kolejny film i serial animowany, a niedawno zapowiedziana adaptacja Assassin's Creed również ma zaoferować coś więcej, bo zarówno serial aktorski jak i dwie animacje. Rozszerzenie Cyberpunkowej licencji na kolejny po anime projekt pasuje jak ulał.

Czekam.

 
Od 19 listopada ma być sprzedawana limitowana edycja popularnego napoju gazowanego z postaciami z gry.
 
Last edited:
Skończyłem komiks o Trauma Team i ostatecznie wrażenia są pozytywne. Graficznie bardzo trafia w moje gusta, a fabuła choć trochę zwolniła w środku to jako całość jest fajną miniaturką z paroma niezbyt zaskakującymi, ale pasującymi do opowieści zwrotami akcji.

W wolnej chwili sprawdzę jeszcze te dwa mini komiksy dołączane do gry na GOGu :) Ciekaw też jestem co w następnej kolejności zaserwuje nam Dark Horse. Obstawiam historię o MAX-TAC ;)
 
Widzę, że Dark Horse nie zwalnia tempa i już w kwietniu otrzymamy pierwszy numer (z czterech) nowego komiksu z uniwersum Cyberpunka 2077.


Ponad to, w czerwcu do sprzedaży trafi też papierowe wydanie komiksu Twój Głos, którego cyfrowa wersja była dodawana do gry.


Jako że Egmont zapowiedział na ten rok zbiorcze wydanie Trauma Team to śmiało można założyć, że kolejne komiksy prędzej czy później także trafią do naszego kraju.
 
Top Bottom