Cyberpunk 2077 mimo zwrotu pozostał na moim koncie. Czy mogę kupić grę raz jeszcze (na to samo konto)?

+
Cześć,
Tak jak w tytule. Grę chciałbym kupić raz jeszcze, by zagrać po patchach, ale nie wiem czy jest to możliwe na moim koncie, na którym mimo zwrotu Cyberpunk pozostał. Mógłby mi ktoś napisać dlaczego tak jest i czy możliwe jest ponowne kupno z tego konta? Dzięki za odpowiedzi i przepraszam za błędy językowe/ortograficzne. Cybera zwracałem w Grudniu wersje w pudełku.

Pozdro.

Ps. W załączniku Screenshot z goga.
InkedZrzut ekranu 2021-03-04 175558_LI.jpg
 
Last edited:
Cześć,
Tak jak w tytule. Grę chciałbym kupić raz jeszcze, by zagrać po patchach, ale nie wiem czy jest to możliwe na moim koncie, na którym mimo zwrotu Cyberpunk pozostał. Mógłby mi ktoś napisać dlaczego tak jest i czy możliwe jest ponowne kupno z tego konta? Dzięki za odpowiedzi i przepraszam za błędy językowe/ortograficzne. Cybera zwracałem w Grudniu wersje w pudełku.

Pozdro.

Ps. W załączniku Screenshot z goga.
View attachment 11189551
Ja też niedawno otrzymałem pieniądze ze zwrotu (wersja cyfrowa) ,ale tytuł nadal widnieje w bibliotece i chyba mogę go nawet zainstalować. Napisałem do supportu. Zobaczymy co dalej. Myślę jednak ,że drugą wersję fizyczną mógłbyś spokojnie przypisać do konta i mieć po prostu 2 cybery.
 
Ja też niedawno otrzymałem pieniądze ze zwrotu (wersja cyfrowa) ,ale tytuł nadal widnieje w bibliotece i chyba mogę go nawet zainstalować. Napisałem do supportu. Zobaczymy co dalej. Myślę jednak ,że drugą wersję fizyczną mógłbyś spokojnie przypisać do konta i mieć po prostu 2 cybery.
OK, dzięki
Post automatically merged:

Ja też niedawno otrzymałem pieniądze ze zwrotu (wersja cyfrowa) ,ale tytuł nadal widnieje w bibliotece i chyba mogę go nawet zainstalować. Napisałem do supportu. Zobaczymy co dalej. Myślę jednak ,że drugą wersję fizyczną mógłbyś spokojnie przypisać do konta i mieć po prostu 2 cybery.
Sprawdziłem na mojej kopii Wiedźmina EE. Grę miałem dodaną w wersji cyfrowej, a jak próbowałem aktywować pudełkową dostałem komunikat, że gra jest na koncie i nie można dodać kolejnej, więc raczej z Cyberem też nie zadziała. Mimo wszystko dzięki, i tak jak napisałeś trzeba poczekać na odezw od Cdp.
 
Last edited:
A więc dostałem już odpowiedź od supportu. Zapewniono mnie ,że gra została usunięta z mojego konta, jednak mimo tego tytuł nadal widnieje w bibliotece i przycisk od instalacji jest aktywny. Nie wiem co o tym myśleć. Chyba będę musiał się zwrócić do pomocy jeszcze raz i zapytać ,czy tak to powinno wyglądać :/
 
Ja mam tak z COD III Cold War. Była możliwość kupna wersji międzygeneracyjnej na PS5 za 40zł. Ale to trzeba było mieć pełną wersję na PS4. W tym czasie była jakaś akcja z free weekendem i dlatego to przeszło. Po miesiącu dostałem zwrot tych 40zł i gra przestała działać na konsoli PS5 łączącej się z netem. Na PS4 jeszcze mogłem dokończyć kampanię ponieważ dłuższy czas nie grałem na niej.
Ale nadal mogę ją pobrać natomiast nie mogę kupić. Jest tylko przycisk pobierz a nie kup.

Ile czekaliście na zwrot za cyfrową wersję od momentu złożenia na specjalnej stronie takiej chęci? Wpadło do portfela czy na konto?
Ja kupowałem z portfela po doładowaniu wcześniej kodami po 100zł. I chyba wróci do portfela tak na logikę biorąc.
 
Od pierwszej wiadomości do odzyskania środków minęło 47 dni. Wpadło na konto bankowe ,a płaciłem psc. Teraz raczej nie będziesz aż tak długo czekać ,ale nie nastawiałbym się na to ,że pójdzie szybko i sprawnie.
 
A właśnie dostałeś po zgłoszeniu chęci zwrotu za grę jakąś wiadomość od SONY w tym temacie i odnośnie akceptacji bądź nie?
 
A właśnie dostałeś po zgłoszeniu chęci zwrotu za grę jakąś wiadomość od SONY w tym temacie i odnośnie akceptacji bądź nie?
Mój przypadek dotyczy wersji PC ,więc może to wyglądać inaczej. Najpierw dostałem pytanie czy wolę konwersję na środki GOG. 3 dni później zapytanie czy nadal trzymam się swoich planów, a za jakiś czas już wiadomość od pracownika supportu. Nie wiem jak sprawa wygląda z wersją ps ,ale wydaje mi się ,że raczej podobnie.
 
Top Bottom