Cyberpunk 2077 - muzyka w ponurej przyszłości

+
Ty, a pojawi się na ścieżce dźwiękowej Archive - Bullets? Nie wyobrażam sobie by mogło go zabraknąć, bo przez pierwsze kilka lat od zapowiedzi to ten utwór i trailer niosły CP2077:

 
Mega klimatyczne brzmienie. Już sobie to wyobrażam-cicha infiltracja kryjówki gangu w rytmie tej muzyki. Super byłoby jakby redzi udostępnili również 1 pełny utwór czegoś elektronicznego choć pewnie takie fragmenty ścieżki dźwiękowej dostaniemy dopiero na premierę.
 
Co do klasyki się zgodzę, bo to klasyka, natomiast cała reszta wydaje mi się problematyczna i zastanawiam się, czy wiarygodne jest umieszczanie w radiostacjach muzyki, która w czasie gry miałaby prawie 100 lat. W naszej rzeczywistości tak stare utwory nie są jednak regularnie puszczane. Oczywiście, nie puścimy nic z 2077 roku, bo nie mamy, dlatego najlepszym wyjściem byłoby nagranie dedykowanych kawałków albo wykorzystanie jakichś mało znanych zespołów, które "udawałyby" bardziej futurystyczną muzykę. Ale to chyba wyższa szkoła immersji.


sporo jest muzyki brzmiacej jak cos wiecej niz nieoryginalny synthwave


obecnie w muzyce elektronicznej panuje calkiem ciekawy trend na brzmienie DNB pomieszanego z TECHNO.
minimalistyczne, zimne, tajemnicze. hybryda brzmienia przyszlosci.

 
Last edited:
Zapewne muzyka będzie podzielona na gatunki, choć w mojej opinii będzie dominować elektronika bez względu w jakim stylu. W każdym razie widzę to tak np. techno-house, industrial-dupstep, elektropop, synthpunk, industrial rock/metal, electro hop, klasyka rocka/metalu, punk-rock i klasyka popu, klasyka rapu.
 
Zapewne muzyka będzie podzielona na gatunki, choć w mojej opinii będzie dominować elektronika bez względu w jakim stylu. W każdym razie widzę to tak np. techno-house, industrial-dupstep, elektropop, synthpunk, industrial rock/metal, electro hop, klasyka rocka/metalu, punk-rock i klasyka popu, klasyka rapu.
Myślę że może tak to mniej więcej wyglądać. Podczas rozgrywki, będzie nam towarzyszyć muzyka którą ma tworzyć tło, np. podczas walki będzie cięższy tune.
Reszta to muzyka z radia, czyli to co usłyszymy na mieście i w pojazdach. Z klimatem tego możemy się już trochę zapoznać przesłuchując kawałki twórców z ostatniego materiału nt. muzyki.
@evd2099
Wolę bardziej rytmiczne i melodyjne nuty. Pewnie dlatego, że wychowałem się na house i trance. Piątkowe audycje na yt - Group therapy od above and beyond towarzyszą mi często w tygodniu;)
Dla mnie dobra nuta dla CP2077 to przykładowo:
Lub coś trochę mocniejszego
Choć słuchając tego kawałka od razu przypomina mi się Observer i do tamtego klimatu pasuje chyba nawet bardziej.
 
Last edited:
Chyba najlepszy kawałek do tej pory, podoba mi się new-age'owa zwrotka przechodząca w prawie że trashowe riffy.
Refused jak zwykle robi robotę.

Czasami bardziej niż na samą grę, czekam na OST. Refused spisali się świetnie przy tym utworze, aż nie mogę się doczekać co inni wykonawcy zaprezentują w grze.
 
Pierwsza połowa wymiotła chyba cały piach z Badlands.

A tak patrząc na te grafiki przypominające projekty okładek płyt muzycznych i screen z 2018 roku, gdzie jakiś typek przebierał na stoisku w winylach, zastanawiam się czy zbieranie i kolekcjonowanie archiwalnych płyt SAMURAI nie będzie może jednym z questów. Takie znajdźki bym chętnie przytulił. Zwłaszcza jeżeli potem można by było je puszczać w dowolnym momencie w mieszkaniu albo samochodzie.
 
Last edited:
Pierwsza połowa wymiotła chyba cały piach z Badlands.

A tak patrząc na te grafiki przypominające projekty okładek płyt muzycznych i screen z 2018 roku, gdzie jakiś typek przebierał na stoisku w winylach, zastanawiam się czy zbieranie i kolekcjonowanie archiwalnych płyt SAMURAI nie będzie może jednym z questów. Takie znajdźki bym chętnie przytulił. Zwłaszcza jeżeli potem można by było je puszczać w dowolnym momencie w mieszkaniu albo samochodzie.

W sumie świetny pomysł :D Na wpół kolekcjonowanie kart do Gwinta, na wpół szanty z ACIV: Black Flag :D
 
Jakbym chciał odpalić ost blade runnera to bym to zrobił, ale jeżdżąc po mieście czy badlandsach w CP2077 oczekiwalbym że będzie można wybrać inną muzę niż darcie japy ;)
 
Bardzo fajny utwór. Po raz kolejny Refused utwierdza mnie w przekonaniu że oni muszą być na miejscu Samurai i nikt inny tam nie ma wstępu :D
Jakbym chciał odpalić ost blade runnera to bym to zrobił, ale jeżdżąc po mieście czy badlandsach w CP2077 oczekiwalbym że będzie można wybrać inną muzę niż darcie japy ;)
Zawsze możesz wyłączyć radio to się powinno załączyć automatycznie coś w tym stylu:
 
Cyberpunk w muzyce. Wielu doszukuje się tego klimatu w gatunkach takich jak Synthwave , new retro wave, w soundtrackach z filmów i gier oczywistych klasyków gatunku, ale ludzie chyba zapomnieli o "punk" w cyberpunk i nie, nie chciał bym się odnosić już do mocno skomercjalizowanej muzyki rockowej/punkowej która dawno już przestała nieść z sobą ducha rewolucji (choć sentyment do kontrkultury zostaje) tylko do gatunków które wciąż tkwią mocno w undergroundzie. Undergroundzie do którego przecież schodzi się coraz głębiej i głębiej gdy to co wczoraj było krzykiem buntu dziś ma usta zalepione pieniędzmi. Poszukajcie neo-hipisów z ich psytransami w podziemiach Wrocławia, starszych punkowców tańczących gdzieś pogo do drum'n'bassu czy cybergothów na jakimś opuszczonym zamku a znajdziecie cyberpunk już dzisiaj ( i jeszcze te czarne Tekowe ludki rozrzucone po lasach ). Ja wam podrzucę Trochę Drum and Bassu i Neurofunku, Ale hej... jeśli przyszłość jest teraz to nie szukajcie jej w mainstreamie.

"Wszystko - ale z głową, trzynaście razy po pół " Koniec przekazu.

Black Sun Empire i Noisia - ja nie kumam trochę czemu do nich REDzi nie odezwali się w sprawie soundtracku. Wielka szkoda. Polecam zapoznać się z twórczością obu grup.


Arrakis - Dune...



Post automatically merged:

Do tego na dokładkę Kilka setów NEUROPUNK Records:





 
Last edited:
@Vojtek_Void_Trybu_

Wspominasz o komercjalizacja punka i rocka, a czy aby każdy gatunek, który towarzyszy "udanemu" buntowi nie staje się automatycznie mainstreamowy i komercyjny? Czy buntownicze w przesłaniu, ale słuchane przez nisze piosenki, naprawdę spełniają swoją rolę?
 
Top Bottom