Cyberpunk 2077 - muzyka w ponurej przyszłości

+
Tyle propozycji co osobistych upodobań . Wierzę, że Marcin Przybyłowicz stanie na wysokości zadania. To musi być klimat muzyki taki jaki jest ten świat z gry fabularnej. Idealnie pasuję muzyka w tle z wywiadu,prezentacji współpracy twórcy systemu "Cyberpunk" Mike'a Pondsmitha z CDP.RED .

---------- Zaktualizowano 18:02 ----------
 
Fajnie by było, żeby i w Cyberpunku znalazł się taki kawałek, jak ,,Wilcza Zamieć". Czyli chodzi mi o coś, co od razu będzie kojarzone z grą, będzie wpadać w ucho i jednocześnie pokazywać czego lubią słuchać ludzie tego świata. Nie mam zielonego pojęcia jak mogłoby coś takiego brzmieć- ale wierzę w Przybyłowicza ;)
No i marzy mi się, żeby w nowoczesnym i energetycznym soundtracku pojawiło się jednocześnie jakieś klasyczne odniesienie. Tutaj syntezator, rytmiczne dudnienie niczym z dyskoteki i nagle skrzypce i fragment utworu jakiegoś klasycznego kompozytora, no piękna sprawa :'D
 
Grzebiecie się tu koledzy w starociach, a na mieście krążą takie plotki:

"- A little bird – probably the one from Rutger Hauer’s shoulder – told me there’s something going on with you, CD Projekt RED guys and their „Cyberpunk 2077″ upcoming cRPG. Is it still on? Because, you know… There’s no one else I would definitely want to hear in this game.

- The only response they gave me was that they haven’t decided about the soundtrack yet and they will contact me if they need something from me. That’s all I know for the moment!"
(http://jeszczenie.pl/perturbator-interview/)

CD Projekt RED, jeśli to czytacie - TAK, PERTURBATOR!!!!111 To byłoby zaj...e na tylu poziomach (modny, ale jednak undergroundowy wykonawca/kocha cyberpunk/gra muzykę w klimacie/sam pewnie marzy o takim projekcie).

Brak synthwave'a i darkwave'a w CP2077 to byłby grzech śmiertelny. A jak już o nim mówimy, to wytłumaczę osobom, które go nie znają dlaczego Perturbator to to czego ta gra potrzebuje ;)

[video=youtube;BP1C-W8A69s]https://www.youtube.com/watch?v=BP1C-W8A69s[/video]

Jakoś z dwa lata temu na PGA gadałem przez chwilę z Marcinem Przybyłowiczem, że Perturbator (lub muzyka w tym stylu) musi się znależć w Cyberpunku, ale spławił mnie zdaniem w stylu "nie mamy jeszcze do końca skrystalizowanego pomysłu na grę, a co dopiero na muzykę". Jak nie mają pomysłu to niech biorą Perturbatora i dopasowują grę tak by pasowała ;)
 
Osobiście wolałbym Lazerhawka. Generalnie wizja współpracy MP z jakimś dobrym synthwave'owym zespołem na podobnej zasadzie jak z Percivalem przy tworzeniu CP2077 jest niezwykle kusząca.
 
Jeśli chodzi o CP2077 to imo powinien on mieć od groma różnych utworów w zależności od sytuacji. Są momenty do których pasuje synthwave, darkwave, albo jakaś typowo współczesna elektronika.
 
Oj, tyle tych propozycji (tu i na angielskiej stronie forum), że JA na miejscu kompozytora już bym się*złamał ;p.
Cięęęężki orzech do zgryzienia stoi na drodze CDPR względem muzyki... cię-żki. Lecz trzymam kciuki!!
Cholera, będzie dobrze - wiem to ;).
 
Redzi pokazali do tej pory, że radzą sobie. Teraz też sobie poradzą. :yes

Nawet się moga zbytnio nie spieszyć byle tytuł okazał się rewelacyjny, mam cierpliwość do 2019 :) albo nawet 2020 :) to dopiero była by niezła data na premierę.

Odnośnie muzy to CP jest o tyle wdziięczny że z dobrym pomysłem to można by umieścić tam każdy kawałek.

Powiedzmy że odczytujemy sobie wspomnienia jakiegoś miłośnika muzyki klasycznej i ciach przy okazji jakiś Mozart leci, pole do popisu jest duże, ale jak wiadomo wszystko z umiarem.
 
Jak to robi 500 chłopa to do 2020 naprawdę sporo kasy by ten projekt pochłonął pewnie :p

Z tego materiału



Można pomysleć że nad CP 2077 siedzi 350 osób, dalej 40 osób dłubie przy gwincie a gdzie się podziało nieco ponad 100 osób ? robią jakiś niezapowiedziany projekt?

Odnośnie muzyki , o ile Bullets dobrze się wpisywało w teaser, tak jeśli mieli by pokazywać jakiś Braindance Trailer za rok dwa? na E3 to pasował by dobrze kawałek Perturbatora "Sentient"

no i wpada niesamowicie w ucho ...
 
Last edited:
Przecież zapowiedzieli, że do 2021 będzie jeszcze jedna bardzo duża gra AAA oraz kilka innych, mniejszych projektów.

---------- Zaktualizowano 22:17 ----------

Mnie bardziej interesuje czy animacje robione na końcu to do "Cyberpunka" :D Bo raczej nie do Gwinta.
 
@KubaMarciniak
Ja bym był ostrożny z opieraniem się na planach podawanych przez CDPR. Zgodnie z jakąś rozpiską sprzed kilku lat teraz chyba powinniśmy być już po premierze zarówno Wiedźmina3 jak i Cyberpunka.
 
Tak sobie myśle ze musi w CP2077 być chociaż część muzyki z orientalnym zacięciem, wszak firmy te odgrywają dosyć istotną rolę, a jak będzie orientalna dzieelnica no to wtedy już muszą być kawałki z takim zacięciem

Jak dla mnie to Carpenter Brut i Obituary świetnie inspiruje szczególnie wprowadzenie do 1;13 to jako baza do eksploracji czy przedstawienia w cut-scenie pasowała by idealnie nie dość że pasuje klimatami do CP to uderza orientem.




 
Trochę inne klimaty ale moim zdaniem utwory typu tych z Transistor od Supergiant Games mogłyby pasować w niektórych sytuacjach - specyficznych, ale jednak. Ogólnie uważam że nie trzeba się ograniczać wyłącznie do dubstepu/elektroniki. Do cyberpunku pasuje wbrew pozorom wiele rodzajów muzyki.


[video=youtube;vFrjMq4aL-g]https://www.youtube.com/watch?v=vFrjMq4aL-g[/video]

 
H._Seldon;n6874650 said:
W nowym wywiadzie z M. Przybyłowiczem, mowa jest o tajemniczym "składniku X", który wyróżnić ma ścieżkę dzwiękową do CP77... niestety tylko tyle wzmianek (narazie), ale to wystarczająco intrygujące ;P..

http://splay.pl/2016/11/02/marcin-pr...yberpunk-2077/


Apropo muzyki, mam nadzieje że albo tak zwanego dubstepu nie będzie w ogóle, albo przynajmniej będzie ograniczony w jak największym stopniu. W mojej opinii powinni się skupić na muzyce jaką chociażby można było usłyszeć w filmie "Drive" z Ryanem Goslingiem, świetny soundtrack, w klimatach lat 80. Cyberpunk 2077 powinien opierać się na czymś takim, na fajnych kawałkach w klimatach lat 80, a nie dum dum bum bum zbzbzb xxxx BUM dum.
 
Last edited:
Top Bottom