Cyberpunk 2077 — Nasza Obietnica Zapewnienia Jakości

+
@po763
Edytowałem swój wpis o kilka dodatkowych wątków. Ja mam :View attachment 11151626
to jest powiedzmy 1,5 przejścia całości gry.
ale chętnie bym zgrał kolejny raz, bez takiej ilości bugów jakiej doswiadczyłem.
Rozważam tez kupienie drugiej kopii gry na gog żeby znow zdobywać achievementy, a jak zdobędę PS5 to tez tam, żeby zdobyć platynkę.
Mam tylko dwie prośby do zarządu. Nie kłamcie i szanujcie pracowników.
A kto Cię okłamał? I kiedy do tego doszło?
 
@paveu87
Też planuje przejść grę po patchu jeszcze raz, a w lutym to samo. Chciałbym zobaczyć jak idą postępy i jeszcze raz przejść tą historię :)

Poczekamy zobaczymy, i tak jak pisałem liczę na jeszcze lepsze dodatki :D Night City jest ogromne i jest w 95% wypełnione po brzegi, ale luźno jadąc po mieście i okolicach są miejsca puste, do których nie można wejść, nie ma NPC, nic, jakby to był teren skażony czy coś. Te miejsca mam nadzieję zagospodaruje się w dodatkach :)

Ps. Swoją drogą myślę, że pracownicy nie są zmuszani do syzyfowej pracy 24/7. Nie chcę tutaj zabrzmieć w stylu pieniądze=władza, ale pewnie otrzymują adekwatne wynagrodzenie/benefity do swojej ciężkiej pracy (którą zresztą docenia każdy gracz)
 
Last edited:
CD projekt Red robi coś wyjątkowego a to, że jeszcze przeprasza za wersje konsolowe ? Jak te konsole już na starcie były słabe!!! a kiedy to było....

Idąc Twoim tokiem rozumowania - mam mieć pretensje do siebie, że kupiłem sobie zabugowaną i niezoptymalizowaną grę na konsolę, bo jest za słaba? A Sony wycofało ze sklepu, bo mieli takie "widzi mi się"? Po co zatem było wydawać to na starsze generacje?
 
@zubrowaty
Była szansa oddać do 21 grudnia i otrzymać zwrot pieniędzy, tak samo nawet jeśli kupiłeś na starszą konsolę (to z tego co pamiętam) dostaniesz darmowy update gry dla nowej generacji konsol w przyszłości ;)
 
Ummm... nie chciałbym się wtrącać... ale ponoć na Steamie wleciała aktualizacja, która waży ok. 5,3gb
1611353651132.png
 
Idąc Twoim tokiem rozumowania - mam mieć pretensje do siebie, że kupiłem sobie zabugowaną i niezoptymalizowaną grę na konsolę, bo jest za słaba? A Sony wycofało ze sklepu, bo mieli takie "widzi mi się"? Po co zatem było wydawać to na starsze generacje?
Idąc moim tokiem rozumowania.... kupując grę na podstawową wersję konsoli PS4 , która swoją premierę miała gdzieś w okolicach 2013....nie liczyłbym na super efekt w 2020 czy 2021 roku.... Tak samo było u poprzedniczek.... ale nawet nie o to chodzi.... wiele gier multiplatformowych miało swoje kryzysy przy premierze ale nigdzie nie widziałem takiego szamba jak przy Cyberpunk....Sony same robiło swego czasu wały nawet przy exach jak np: Killzone 2... Czy Dropship czy The Getaway kończąc na PS2...... I nikt nie atakował pozwami ....!!! Mało tego nikogo nawet nie było stać na przeprosiny!!!!! Mieli nas w d...e!!!! Jam teraz PC Master Race choć posiadam konsole od PS1, DC, PS2,Gamecube, original Xbox..... PS3., X360...... Ba mam nawet Amigę 500, 600 i Commodore 64.... I tylko CD projekt Red przeprosiło za żałosną architekturę past genów robiąc Swą perełkę gamingu.....Chcesz dobrze zoptymalizowaną grę to kupuj gry Naughty Dog....albo Poliphony Digital.....
RDR2 na PC przez pierwszy miesiąc nawet się uruchomić nie dał....a był wtedy wydany tylko na PC po roku od premiery na konsolach.... było marudzenie... Ale nie takie szambo jak tutaj się robi i to na naszym podwórku sami sobie robimy....
 
Last edited:
Idąc moim tokiem rozumowania.... kupując grę na podstawową wersję konsoli PS4 , która swoją premierę miała gdzieś w okolicach 2013....nie liczyłbym na super efekt w 2020 czy 2021 roku....

Exy ze stajni Sony pozdrawiają i śmieją się z ciebie.
 
Exy ze stajni Sony pozdrawiają i śmieją się z ciebie.
Pozdrawiam również jednak nie jest mi do śmiechu patrząc jak bardzo te śmieszne konsolki blokują rozwój gier..... A to, że nawet do tej pory nie ma na PS4 prawdziwego Gran Turismo już świadczy samo za siebie....No brawo....nie....NIEEE... czekaj.... zaczynam się śmiać!!!! 30fps:) :) :)
 
Exy ze stajni Sony pozdrawiają i śmieją się z ciebie.

Z ja bym była ostrożna z tym śmiechem. To jednak śmiech odchodzącej generacji, która już zbytnio ograniczała twórców. Już nie mówiąc o zmianach, które wymusił ciągle gnający do przodu rynek PC (te 60 klatek w PS5 to jednak jego zasługa w dużej mierze). Ciekawe, czy taki
Rockstar wyda GTA VI na PS4? Bo Horizon Zero Down 2 to, owszem, exlusive, ale jak słyszałam, na PS5.
 
Czy ogłoszony właśnie changelog nowego patcha ma odzwierciedlać tą "obietnicę"?

Jeśli to jest pierwsza z dwóch dużych poprawek, które planowaliście to jak dla mnie żenada. Poprawiono jakieś pomniejsze błędy, podczas gdy słoń w składzie porcelany ma się dobrze.

Moje morale jeśli chodzi o naprawę tej gry przez twórców poważnie spadło. Dajcie sobie może spokój i jak najszybciej wypuśćcie narzędzia moderskie, to chociaż na PC community zrobi robotę za Was.
 
ojj. czuję, że się od jutra gromy na Redsów będą sypać od grona niezadowolonych graczy. ;) Bo albo łatka się nie pojawi, albo się pojawi ale nie naprawi błędów tych które akurat dana osoba oczekuje.
(...)

I nie nastawiajcie się, że ta pierwsza łatka (z WIELU które się mają pojawić) będzie jakimś remedium na wszystkie występujące w CP bolączki. Naprawa tej gry to będzie naprawdę długotrwały proces.

Jakbym to wszystko przewidział.
I patch się pojawił i Iwiński dotrzymał słowa ale i tak są narzekania. I łatka coś naprawia ale AKURAT nie to co JA potrzebuję więc ponarzekam jaki to CDPR jest zły. :facepalm:

Aha. I zdradzę wam od razu tajemnicę, że następna aktualizacja (ta większa za kilka tygodni) też wszystkiego nie naprawi. A już na pewno nie naprawi AI czy zachowania NPC i pojazdów na ulicach. To, jak ktoś już tu zauważył, może zostanie poprawione dopiero po aktualizacjach Next-Gen'owych. Niektóre misje mogą dostać poprawki szybciej, a inne później. I to jest normalny proces. I im szybciej sobie to uzmysłowicie tym lepiej dla waszego zdrowia psychicznego.

Tak jak napisałem w cytowanym swoim poście: "Naprawa tej gry to będzie naprawdę długotrwały proces." I z tego trzeba sobie zdać sprawę i to zaakceptować. Bo chaotyczne usuwanie błędów i tworzenie poprawek może przynieść więcej szkody niż pożytku.
 
Bo chaotyczne usuwanie błędów i tworzenie poprawek może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Chyba trafiłeś, bo na forach już ludzie raportują nowe bugi związane przede wszystkim z Takemurą w różnych sytuacjach.
 
Aha. I zdradzę wam od razu tajemnicę, że następna aktualizacja (ta większa za kilka tygodni) też wszystkiego nie naprawi. A już na pewno nie naprawi AI czy zachowania NPC i pojazdów na ulicach. To, jak ktoś już tu zauważył, może zostanie poprawione dopiero po aktualizacjach Next-Gen'owych. Niektóre misje mogą dostać poprawki szybciej, a inne później. I to jest normalny proces. I im szybciej sobie to uzmysłowicie tym lepiej dla waszego zdrowia psychicznego.

Tak jak napisałem w cytowanym swoim poście: "Naprawa tej gry to będzie naprawdę długotrwały proces." I z tego trzeba sobie zdać sprawę i to zaakceptować. Bo chaotyczne usuwanie błędów i tworzenie poprawek może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Chyba to dobry czas przejść Wieśka 3 z dodatkami (bo przeszedłem na premierę bez) i dopiero potem na poważnie się zabrać za CP gdzieś za kilka miesięcy :LOL:
 
185h w grze i poza dwoma miejscami ze zbugowanymi teksturami (diabelskie młyny), żadnych problemów wydajnościowych na PC nie zauważyłem. Może problemem jest twój sprzęt?
Sprzęt może nie jest nowy, ale ludzie z mocniejszym sprzętem również narzekają że mają spadki klatek. Po za tym problemy z teksturami nie są problemem wydajnościowym. To zwykle bugi są.
Po za tym ta gra ma dziwne odbicia światła, jakby dithering był robiony. Jakby wszystko miało szorstką fakturę.
 
Dokładnie.
@yosh1no - nigdzie nie zauważyłem żebyś podał informacje jaką masz specyfikację kompa, systemu, na jakiej platformie (GOG, Steam) próbujesz odpalić grę, co dokładnie robiłeś żeby spróbować odpalić grę. Wrzuciłeś tylko kopię błędu (i to też nie na PL wersji forum) z którego wynika że wątek próbował odczytać niedostępne dane. A to może mieć dziesiątki przyczyn (od zwykłej blokady antywirusa, poprzez uprawnienia systemowe dla użytkownika do fizycznego uszkodzenia dysku czy RAMu). Niestety nikt nie rozwiąże za ciebie tego problemu jeśli nie podasz konkretnych informacji.

Pod tym linkiem masz np wątek gdzie udało się zdiagnozować problem i go rozwiązać. Spróbuj podziałać też w takim kierunku.

Grę mam pod GOG, próbowałem wszystkiego co znalazłem na forum w różnych wątkach, oprócz tego z supportem przerobiłem:
- naprawnienie plików gry
- instalowanie gry na tym samym dysku co system
- uruchamianie jako administrator
- dodawanie wyjątków w zaporach
- wyłączanie wszystkich zapór
- włączenie gry po czystym rozruchu
- wyłączanie aplikacji innych, z nadkładami
- przeinstalowanie sterowników karty graficznej ( na czysto oraz próba na różnych wersja sterowników)
- instalacja na czysto pakietów redystrybucyjnych Microsoft Visual C++
- format dysku, instalacja na czysto najnowszej wersji windowsa, próba uruchomienia gry tylko z podstawowymi sterownikami
- ponowne instalowanie gry
 

Attachments

  • DxDiag.txt
    137.2 KB · Views: 95
No i trochę pograłem na nowym patch'u i generalnie nic się nie zmieniło....gram na PC ...bugi, glitche jak były tak są dalej...SI przechodniów nieistniejące w dalszym ciągu......nawet teraz pierwszy raz widziałem łysy łeb mojego bohatera lewitujący nad dachem samochodu:( oj musimy jeszcze poczekać i to pewnie nie będzie luty:(...obym się mylił....No nic pozostaje dalej cieszyć się tą niesamowitą ścieżką fabularną wątku głównego oraz misji pobocznych szybko do nich przechodząc nie rozglądając się za bardzo po bokach....no chyba , że po Raytracing'u ' :) A jak tam u Was ? coś lepiej? Bo może już trochę przewrażliwiony jestem😃
Pozdro
 
No i trochę pograłem na nowym patch'u i generalnie nic się nie zmieniło....gram na PC ...bugi, glitche jak były tak są dalej...SI przechodniów nieistniejące w dalszym ciągu......nawet teraz pierwszy raz widziałem łysy łeb mojego bohatera lewitujący nad dachem samochodu:( oj musimy jeszcze poczekać i to pewnie nie będzie luty:(...obym się mylił....No nic pozostaje dalej cieszyć się tą niesamowitą ścieżką fabularną wątku głównego oraz misji pobocznych szybko do nich przechodząc nie rozglądając się za bardzo po bokach....no chyba , że po Raytracing'u ' :) A jak tam u Was ? coś lepiej? Bo może już trochę przewrażliwiony jestem😃
Pozdro
Dokładnie. Nic się nie zmieniło wg mnie. A mnie najbardziej irytują bugi i glitche. Bo optymalizacja jest ok na moim pc. Ogólny poziom niedopracowania gry dla mnie jest niedoprzyjęcia.
 
Chyba to dobry czas przejść Wieśka 3 z dodatkami (bo przeszedłem na premierę bez) i dopiero potem na poważnie się zabrać za CP gdzieś za kilka miesięcy :LOL:
To świetny pomysł, właśnie jestem na Skellige i ostro wieje - zapraszam !
ps. wejdź na Nexusa mnóstwo świetnych modów wzbogacających rozgrywkę.
 
Top Bottom