Cyberpunk 2077 — Nasza Obietnica Zapewnienia Jakości

+
Grę mam pod GOG, próbowałem wszystkiego co znalazłem na forum w różnych wątkach, oprócz tego z supportem przerobiłem:
- naprawnienie plików gry
- instalowanie gry na tym samym dysku co system
- uruchamianie jako administrator
- dodawanie wyjątków w zaporach
- wyłączanie wszystkich zapór
- włączenie gry po czystym rozruchu
- wyłączanie aplikacji innych, z nadkładami
- przeinstalowanie sterowników karty graficznej ( na czysto oraz próba na różnych wersja sterowników)
- instalacja na czysto pakietów redystrybucyjnych Microsoft Visual C++
- format dysku, instalacja na czysto najnowszej wersji windowsa, próba uruchomienia gry tylko z podstawowymi sterownikami
- ponowne instalowanie gry

Ok.
Spróbuj odpalić grę z pominięciem całego GOG. Czyli GOG masz wyłączony (i nie jest zminimalizowany i nie działa gdzieś w tle). Masz także powyłączane wszystkie inne możliwe programy (typu GeForce Experience, Riva Tuner, MSI Afterburner, MSI Gaming, Fraps, Steam, Uplay, itd.).
Wchodzisz do katalogu gdzie masz zainstalowanego CP. I dalej katalogi "bin" i "x64". Odpalasz ręcznie plik „Cyberpunk2077.exe” (możesz dodatkowo prawym klikiem i "otwórz z prawami Administratora"). Zobacz czy ci odpali.
 
Grę mam pod GOG, próbowałem wszystkiego co znalazłem na forum w różnych wątkach, oprócz tego z supportem przerobiłem:
- naprawnienie plików gry
- instalowanie gry na tym samym dysku co system
- uruchamianie jako administrator
- dodawanie wyjątków w zaporach
- wyłączanie wszystkich zapór
- włączenie gry po czystym rozruchu
- wyłączanie aplikacji innych, z nadkładami
- przeinstalowanie sterowników karty graficznej ( na czysto oraz próba na różnych wersja sterowników)
- instalacja na czysto pakietów redystrybucyjnych Microsoft Visual C++
- format dysku, instalacja na czysto najnowszej wersji windowsa, próba uruchomienia gry tylko z podstawowymi sterownikami
- ponowne instalowanie gry

Windowsa nie masz najnowszego. Postaw wersje 20H2.
 
Ok.
Spróbuj odpalić grę z pominięciem całego GOG. Czyli GOG masz wyłączony (i nie jest zminimalizowany i nie działa gdzieś w tle). Masz także powyłączane wszystkie inne możliwe programy (typu GeForce Experience, Riva Tuner, MSI Afterburner, MSI Gaming, Fraps, Steam, Uplay, itd.).
Wchodzisz do katalogu gdzie masz zainstalowanego CP. I dalej katalogi "bin" i "x64". Odpalasz ręcznie plik „Cyberpunk2077.exe” (możesz dodatkowo prawym klikiem i "otwórz z prawami Administratora"). Zobacz czy ci odpali.
To też próbowałem było nawet na stronie supportu opisane. I to na czystym systemie robiłem, gdzie zainstalowałem tylko niezbędne rzeczy :)
Post automatically merged:

Windowsa nie masz najnowszego. Postaw wersje 20H2.
Mam tą wersję.
 

Attachments

  • 2021-01-23_20h39_07.png
    2021-01-23_20h39_07.png
    8.7 KB · Views: 111
U mnie na 19042.782 działa z ustawionym trybem admina we właściwościach pliku exe gry i w gog ustawiony rozruch z niestandardowego exe. Inaczej gra się wypłaszcza.
 
U mnie na 19042.782 działa z ustawionym trybem admina we właściwościach pliku exe gry i w gog ustawiony rozruch z niestandardowego exe. Inaczej gra się wypłaszcza.

To miałem właśnie też zaproponować, ale najpierw chciałem tamten motyw spróbować.
@yosh1no szukam więc i kombinuję dalej. Jak coś wymyślę to będę wrzucał w tego posta.
 
U mnie na 19042.782 działa z ustawionym trybem admina we właściwościach pliku exe gry i w gog ustawiony rozruch z niestandardowego exe. Inaczej gra się wypłaszcza.
A to jest chyba wersja beta ?
Nie pamiętam czy gog ustawiałem pod admina, sprawdzę i spróbuje.
 
Na PC jest problem z legendarnymi ciuchami wszystkie znalezione nie maja slotów i są czasem razy 2 itemy?? coś nerf patch 1.1 jakiś słaby
 

Attachments

  • CP2077 item.jpg
    CP2077 item.jpg
    481.6 KB · Views: 212
Chcieli dobrze, ale błędem było pakowanie się w old-gen. Prawda jest taka, że z g*wna bicza nie ukręcisz, i nie oszukujmy się PS4 to przestarzały sprzęt. Gra potrzebuje zasobów i koniec tematu. I tak podziwiam, że potrafili upchać tam taką grę. Ciekawi mnie jaki FPS gra by miała na PC z przed 7 lat. Wkurza mnie jeszcze jedna sprawa. Odkąd konsole się udomowiły i niestety posiadają teraz większość rynku to działają zaporowo na rozwój, bo deweloperzy muszą się bawić w optymalizację pod niemodyfikowalny sprzęt. Dla CD Projekt widać, że raczej priorytetem była platforma PC i gra pokazuje tutaj skok, a pewnie i tak większość czasu stracili na uciskanie projektu na konsole old-gen.
Za czasów pierwszych multimedialnych konsol z lat 95-2001 PC należało zmieniać nawet co 6-10 miesięcy by móc pograć w nowe gry. Pomagało jedynie mocne OC CPU i czasem GPU choć karty graficzne potrafiły całkowicie siadać przy nowej grze.
DirectXy szalały.
Prowda tyż prowda i cyber prowda :D
Te miliony potencjalnych klientów kusiły widać zbyt mocno.
Ta gra nie powinna wyjść jeszcze przez rok... co najmniej.
I tak nie ma PC sprzętu by zmodernizować lub złożyć nowy PC pod tak wymagającą grę.
Za rok stara generacja plejki i xloca już by praktycznie mogła zostać zignorowana a może i kart było by coś widać w sklepach.
Po mojemu Cyberpunk 2077 nie powinien zostać wypuszczony na stare konsole jako natywna gra a jedynie na nową generację z możliwością zagrania na starej ale na własną odpowiedzialność przy znacznie zmniejszonej jakości.
XO i PS4 PRO mają za słabe CPU na tyle detali i taką geometrię.
Do tego gra z dysku mechanicznego to porażka. SSD świetnie sobie radzi z ładowaniem i doczytywaniem ale niestety dodatkowo zwalnia animację-szybki dysk więcej danych do obróbki w krótszym czasie dla CPU.

Od ok 05-06 roku za sprawą X360 i PS3 PC zaczął magicznie wystarczać na coraz dłużej.
Od roku 2012 mocny na tamten czas PC działa do dzisiaj pozwalając na komfortową grę jeśli nie w 4k to 1080p na max detalach. Oczywiście z unowocześnieniem kary graficznej po drodze. Ja mam i7 3770k@4,7GHz, 32GB RAM i GTX 1070 i nadal nie widzę potrzeby wymiany całości może poza kartą graficzną z uwagi na jednak średnią (45-80 w DOOM Eternal z HDR i max detalami) ilość klatek w 4k.
Kupiłem okazyjnie uszkodzonego GTX480 w cenie zgrzewki chmielu i po naprawie z delidem i ciekłym metalem po OC o 100MHz na fabrycznym chłodzeniu ta karta pozwala grać w W3 na max w 30 latkach bez uciążliwych spadków.
Bardzo jestem ciekaw jak by taki Cyberek77 śmigał na moim już leciwym piecu w 1080p.

Więc widać jako młokos możesz podziękować konsolom za możliwość dłuższej zabawy bez wydawania co rok na zestaw PC Master Race wartości przechodzonej nerki xD

Lawinowy postęp wydajności skończył się z chwilą zbliżania się końca krzemu. Mało kto by chciał dzisiaj GPU o mocy 1kW.
Doprawdy nie mam pojęcia jakiej magii użyje TSMC w procesie 2nm... kiedy już przy 5,5nm odstępy od elementów tranzystora to kilka atomów krzemu. 5nm już w tym roku od 2022 3nm później ma być2nm z 310 M tranzystorów na mm2 i co dalej? NV ma ponoć zrobić restart RTX i coś czuję, że szykują się właśnie na proces 5nm i mocniejsze karty.
Ale piekło zamarzło skoro Intel też u nich chce trawić swoje projekty... A fabryki z gumy nie są.

Więc taki XsX czy PS5 to na dzisiaj jest a właściwie była by super oferta gdyby były. Przynajmniej plejki.
Na dzisiaj nie ma nic a co jest to sam możesz sprawdzić w jakich cenach więc na czym miałby ten Cyberek hulać? Nie ma na czym ale może i dobrze. Mocniejszy sprzęt to i bugi szybciej mogły by wyskakiwać a tak da się pograć z godzinkę xD
 
I tylko CD projekt Red przeprosiło za żałosną architekturę past genów robiąc Swą perełkę gamingu
Co to za deluzje? CDP RED przeprosili za to że konsole są słabe? To już chyba szczyt fanboizmu zarowno do REDow jak i PCtow. To co napisałeś to tworzenie alternatywnej rzeczywistości. Marcin Iwiński przeprosił za to że zlekceważyli optymalizację na tych konsolach i sobie z tym nie poradzili. To jest tylko i wyłącznie wina REDow bo sprzęt znali od pewnie 8-10 lat gdy zaczynali robić W3 i wiedzieli jakie są jej ograniczenia. To nie wina konsol że gra na nich nie działa bo przecież jest wiele gier które jednak działają na tych konsolach to wina złego zaprojektowania gry, ewentualnie złej realizacji założeń. I mówienie "trzeba było kupić sobie PC, nie ma co się dziwić że na Twojej słabej konsoli nie działa" to jest polemika z 2 klasy podstawówki i wstyd coś tak niemądrego wyrażać na forach publicznych.

Ja Cyberpunka odpalam w ultra i mam stabilne 60 klatek ale skoro ta gra wyszła też na konsole to na tych konsolach powinna działać tak by gracze mogli bezproblemowo grać.
 
To miałem właśnie też zaproponować, ale najpierw chciałem tamten motyw spróbować.
@yosh1no szukam więc i kombinuję dalej. Jak coś wymyślę to będę wrzucał w tego posta.
Nowy sterownik z dzisiaj od nvidia pomógł :D
Post automatically merged:
 
Co to za deluzje? CDP RED przeprosili za to że konsole są słabe? To już chyba szczyt fanboizmu zarowno do REDow jak i PCtow. To co napisałeś to tworzenie alternatywnej rzeczywistości. Marcin Iwiński przeprosił za to że zlekceważyli optymalizację na tych konsolach i sobie z tym nie poradzili. To jest tylko i wyłącznie wina REDow bo sprzęt znali od pewnie 8-10 lat gdy zaczynali robić W3 i wiedzieli jakie są jej ograniczenia. To nie wina konsol że gra na nich nie działa bo przecież jest wiele gier które jednak działają na tych konsolach to wina złego zaprojektowania gry, ewentualnie złej realizacji założeń. I mówienie "trzeba było kupić sobie PC, nie ma co się dziwić że na Twojej słabej konsoli nie działa" to jest polemika z 2 klasy podstawówki i wstyd coś tak niemądrego wyrażać na forach publicznych.

Ja Cyberpunka odpalam w ultra i mam stabilne 60 klatek ale skoro ta gra wyszła też na konsole to na tych konsolach powinna działać tak by gracze mogli bezproblemowo grać.
Oj tam oj tam....tak na serio jestem fanbojem PS3 i mam do dziś wersję z premiery (4x usb, czytnik kart, 60GB HDD i wsteczna kompatybilność z PS1 oraz PS2 plus chromowe wykończenia) i to jeszcze były konsole z prawdziwego zdarzenia .....Trochę oczywiście dowaliłem w tamtej wypowiedzi ale pamiętam też schyłek PS3 i gry wydawane w tamtym okresie (oprócz The last of US).....były crapy... ale tam nikt za nic nie przepraszał........A nowa generacja pupy nie urywała (PS4 i Xbox One) i stąd moje przejście na stronę PC....A Pan Iwański wspomina o "super szybkich dyskach konsol PS4 i Xbox one" stąd też moja wypowiedź.....do tego przeprosiny dotyczyły głównie wersji na konsole bo z pecetowej przecież są dumni:) 2 klasa podstawówki pozdrawia:)
 
Last edited:
Wypłaszcza, stabilna wersja to 1.06. Inne aktualizacje to jakaś porażka. Prędzej ja sam bym te bugi naprawił.
 
Panowie! Po takim skoku na kasę, nikt już nie widzi w was jakości tylko chciwość. Temat powinien nazywać się "Cyberpunk 2077 Nasza obietnica zapewnienia chciwości. Sorry macie źle zmiksowaną ścieżkę pod głośniki 5.1 gdzie nie słychać radia i dialogów losowych npc. Nie chodzi już o błędy i wydajność. Macie bardzo nierówną grę - do skoku nawet gra się fajnie ale potem już jest padło. Quest Czerwonego Barona bije na głowę całego CP. Scena gdy jackie oprowadza nas po mieście, poznajemy jego matkę etc i wykonujemy misje dla tego łysego typa z wąsem to co to ma być ? Skoro później w trakcie gry on do nas dzwoni i mówi "cześć, nie znamy się ale jak coś to mam misje dla ciebie". Prolog nomady ? Idziemy sobie na granicy do faceta i oddajemy nasz rewolwer (strażnik zaznacza że super spluwa, dbaj o nią) a po cutscence mamy w ręce pistolet. W paczu 1.06 jak wyjeżdżaliśmy z konpeki plaza i przywalił w nas adam smaszer to jackie zamiast garnituru miał w aucie swoje codzienne ubranie - to na szczęście ogarnęliście. Wygląda na to że do momentu śmierci jackiego jest całkiem spoko a potem to już paździerz. Sama rola Kijanu rifsa to już jest dramat w całej okazałości. Przehajpowaliście grę, braindacne jest do dupy każdy i bez wyjątku, a jak zaczynam grę po raz 5 i mam robić ten tutorial dla judy to ja nie wiem czy wy macie w ogóle resztki rozumu że nie zauważyliście jak to negatywnie wpływa na odbiór gry, że nie można tego pominąć. Bardzo dobrze zaczęliście i nie podołaliście wyzwaniu. To jest konstruktywna krytyka bo dałem wam moje pieniądze na gogu, kupiłem grę na plejstejszyn i kupiłem konsolę xbox w wersji limitowanej bo naprawdę bardzo mi się podobał jej dizajn. Nie pluje na błędy gry, na grafikę tylko na fabułę brak ai i fizyki oraz na waszą chciwość bo nikt wam nie kazał wydawać nieskończonej gry a przynajmniej nikt tego od was nie oczekiwał. Teraz mieliście włamanie więc lutowy pacz w marcu zamierzacie wydać ale obawiam się że nic tym nie naprawicie bo będziecie ślęczeć nad wersją konsolową. Wszystko się rozwlecze w czasie a pod koniec roku to już nikt o tej grze nie będzie pamiętać. Cp 2077 to idealny przykład jak chciwość może zniszczyć pracę wielu ludzi.
Ps. Teraz możecie mnie znów zbanować mimo że nie rozmawiam już o waszym wycieku.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na następną aktualizację.
 
Last edited by a moderator:
Przehajpowaliście grę, braindacne jest do dupy każdy i bez wyjątku, a jak zaczynam grę po raz 5 i mam robić ten tutorial dla judy to ja nie wiem czy wy macie w ogóle resztki rozumu że nie zauważyliście jak to negatywnie wpływa na odbiór gry, że nie można tego pominąć. Bardzo dobrze zaczęliście i nie podołaliście wyzwaniu.

Jeżeli "zaczynasz grę po raz 5" to chyba nie było tak źle, hm? ;)
 
Last edited:
Jeżeli "zaczynasz grę po raz 5" to chyba nie było tak źle, hm? ;)
Tą grę to już przeszedłem z 10 razy jak nie lepiej. Ogólne założenie złe nie jest ale nieskipowalne elementy i liniowa do bólu fabuła strasznie zniechęca. W obecnym stanie nie da się do tej gry dodać new game + bo jej dupiata konstrukcja i liniowość nie pozwala na tego typu zabiegi.
 
Problem jest taki że żeby zobaczyć wszystko wystarczy przejść grę dwa razy- raz żeńskim V i raz męskim aby zobaczyć każdy związek. Gra nie ma problemu z tym że mamy kilka romansów i nigdy nawet nie wyciąga konsekwencji z tego. Co troszke dziwi bo w wieśku mieliśmy fajną sytuację jeśli próbowaliśmy wejść w związek naraz z triss i yennefer. Do tego jedyna misja która pozwala na uzyskanie kilku różnych rozwiązań to maelstrom w prologu.
 
Top Bottom