Cyberpunk 2077 — pierwsza prezentacja; 48 minut rozgrywki

+
W Zabójcach Królów było na odwrót. Triss golusieńka, a Geralt w gaciach :p Nagość kobieca w Cyberpunku 2077 jednak występuje, przykładem martwa (?) laska w wannie. No i w wywiadach było mówione, że nie będą unikać takich rzeczy.

Bardziej mnie zastanawia cenzura w kreatorze postaci :unsure:

Tak, ale mi konkretnie chodziło o zakrywanie postaci, którą my gramy, a nie NPCów w ogóle.
W kreatorze była cenzura, bo tak jak ktoś napisał wyżej to był pokaz dla prasy, na premierę ma być normalnie.
Może coś się zmieniło w CDP, i twórcy są od teraz fanami "seksu w ubraniach", czemu nowoczesne BioWare hołduje.
 
Myślę, że nie. To była scena ewidentnie po spaniu, nie po seksie. Może bohaterka się ubrała? Nie każdy lubi spać nago :p Panocek najwyraźniej lubi albo zmogło go zmęczenie po fakcie :unsure:
 
Słowo klucz - IMERSJA
Fundament sukcesu gry.
Wytłumaczenie wyboru FPP.
Skąd zatem system strzelania (a raczej obrażeń), który ni jak się ma do ww?
Nic nie poprawi filingu przy wymianie ognia oraz odczucia siły broni niż odpowiedni system obrażeń. Wy-piu-piu-piu-kanie magazynka w przeciwnika, żeby go powalić, przy jednoczesnym własnym pasku nieśmiertelności (specjalnie nie napisałem życia) bardziej wybija z IMERSJI niż widok TPP. Dla mnie brak konsekwencji. Twórcy określają grę jako RPG z elementami strzelania. I super - w to mi graj. Potraktujmy zatem elementarność strzelania z odpowiednim poziomem imersyjności. Wykożystajmy go do zbudowania poziomu trudności, czy raczej łatwości z jaką możemy stracić życie w cyberpunkowym świecie przyszłości. Tylko wtedy nabierzemy szacunku do naszych wyborów, oraz poczujemy radość ze zdobywania nowego sprzętu. Sprzętu, który umożliwi nam przetrwanie, a nie jedynie nowe sposoby na eliminowanie przeciwników. Na ten moment gra wygląda mi na samograj. Bieganie z punktu A do B, przez kolejne pomieszczenia, bez strachu że wyłapiesz kulkę.
Ps. Bez odczuwania zagrożenia, dużo szybciej przeeksplorujemy mapę, która nie wygląda na zbyt obszerną ( wszystko jakby znajdowało się tuż obok, adres docelowy misji - przecznicę dalej)
 
Last edited:
Bardziej mnie zastanawia cenzura w kreatorze postaci :unsure:
To samo mnie zastanawia. Jest to niepotrzebne i kłóci się z założeniem "nie boimy się dorosłych treści". Już lepiej by to wyglądało gdyby byli w bieliźnie.

[...]
Nic nie poprawi filingu przy wymianie ognia oraz odczucia siły broni niż odpowiedni system obrażeń. Wy-piu-piu-piu-kanie magazynka w przeciwnika, żeby go powalić, przy jednoczesnym własnym pasku nieśmiertelności (specjalnie nie napisałem życia) bardziej wybija z IMERSJI niż widok TPP. Dla mnie brak konsekwencji. [...]
To tylko nagranie pokazowe. Tu chodzi o pokazanie różnych elementów przy zachowaniu płynności tego co jest omawiane. Nie dziw się, że postać została wymaksowana pod pewnymi aspektami. To normalny zabieg podczas takich pokazów.
 
Last edited:
Słowo klucz - IMERSJA
Fundament sukcesu gry.
Wytłumaczenie wyboru FPP.
Skąd zatem system strzelania (a raczej obrażeń), który ni jak się ma do ww?
Nic nie poprawi filingu przy wymianie ognia oraz odczucia siły broni niż odpowiedni system obrażeń. Wy-piu-piu-piu-kanie magazynka w przeciwnika, żeby go powalić, przy jednoczesnym własnym pasku nieśmiertelności (specjalnie nie napisałem życia) bardziej wybija z IMERSJI niż widok TPP. Dla mnie brak konsekwencji. Twórcy określają grę jako RPG z elementami strzelania. I super - w to mi graj. Potraktujmy zatem elementarność strzelania z odpowiednim poziomem imersyjności. Wykożystajmy go do zbudowania poziomu trudności, czy raczej łatwości z jaką możemy stracić życie w cyberpunkowym świecie przyszłości. Tylko wtedy nabierzemy szacunku do naszych wyborów, oraz poczujemy radość ze zdobywania nowego sprzętu. Sprzętu, który umożliwi nam przetrwanie, a nie jedynie nowe sposoby na eliminowanie przeciwników. Na ten moment gra wygląda mi na samograj. Bieganie z punktu A do B, przez kolejne pomieszczenia, bez strachu że wyłapiesz kulkę.
To fakt, wrogowie nawet chyba specjalnie nie odczuwają wlatujących w nich pocisków. Dopiero po zbiciu im paska życia wyrzuca ich parę kroków w tył albo tracą nogi. To samo samochód, po tej wymianie ognia podczas pościgu nie zauważyłem, żeby wóz specjalnie ucierpiał. Przednia szyba nietknięta, to samo chyba karoseria. Były tam jakieś rysy, ale one chyba już tam wcześniej były. Oby to Redzi to poprawili.
Pytanie też ile w modelu strzelania ma być z RPG a ile z FPS. Bo to pierwsze wymaga jednak tego, byśmy widzieli wpływ naszych umiejętności i statystyk na rozgrywkę. Trzeba by więc dobrze zaplanować system rozwoju bohatera.
 
Być może to tylko na ten konkretny pokaz, który widział cały świat. Wiadomo że w wielu krajach jest różne podejście do tego tematu (chociaż w sumie wtedy zasłonięto by wszystkie postaci w tych miejscach czego jak wiadomo nie uczyniono).

W sumie możliwe, ale w takim razie po co modelować koszulkę i majtki, skoro można było dać goły model i cenzurę, jak w kreatorze? Może tak to zostanie (ktoś w końcu musiał poświęcić czas na robienie ubrań), a może się ogarną i usuną później.
Ciekawi mnie ideologia za tym że tutaj jest spoko, tu już be be.
Zawsze zostają mody na PC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Też mnie to ciekawi. To samo dotyczy przełączników. Było parę scen, w których postać faktycznie brała coś do ręki więc 'znikające' przedmioty i brak naciskania guzików na terminalu trochę się z tym gryzą.


To prawda animacja podnoszenia czy naciskania by sie przydała :)
Podnoszę puszkę, naciskam guzik czy to takie trudne NIE !!! REDZI do roboty :)
 
Last edited:
Ja dla mnie to kawał Bardzo a to Bardzo dobrej roboty. Gra zrobiła na mnie piorunujące wrażenie :)
Jest kilka kwestii do poprawienia jak ;
- pociski wystrzeliwane z broni
- brak animacji podnoszenia przedmiotu
- mała interakcja z otoczeniem
- ulepszyć grafikę
- brak większych zniszczeń
- dialogi takie sobie
Jak dla mnie gra zapowiada sie na medal Mam nadzieje że wycisniecie wszystkie soki z Ps4 Pro
 
Last edited:
Ameryka. Jak masz jednego faka w filmie to PG13. Jak trzy faki to już R :ROFLMAO:
Były niezakamuflowane sutki.

Przy tego typu rozmowach od razu przypomina mi się osławiony Conan Exiles :LOL:
Z jednej strony lepiej, że nie epatują nagością w każdym możliwym miejscu. Inaczej, pewnie wielu by się skupiało bardziej na anatomii niż na grze. Może stąd takie zabiegi w tym pokazie (?)
 
Porównano grafikę z trailera i gameplayu, chociaż przy tej jakości bym się z tym wstrzymał. Nie mniej, nie licząc innej pory dnia i oświetlenia wygląda w sumie identycznie. Tyle, że na drugim jest większy ruch.

Jak ktoś już ściągnie ten 17GB zapis dema, to mógłby wrzucić screeny w dobrej jakości?
 
O zaletach nie będę pisać, bo nie taki jest cel tego wątku. Napiszę o wadzie która w moim odczuciu jest poważna.
"Fizyka poruszania się" - brzmi dziwnie, ale chodzi o zachowanie autentyczności w poruszaniu się w pierwszej osobie.
Skoro takie są założenia, to przynajmniej zróbcie tę perspektywę tak by było czuć, że jest się prawdziwą częścią tego świata.
Bezwładność - słowo klucz, którego w grze nie widziałem poza wślizgami. Przecież chociażby w Wiedźminie postać po puszczeniu klawisza nie zatrzymywała się w mgnieniu oka. Zwróćcie na to uwagę, bo wydaje mi się że przy tej perspektywie zapomina się o fizyce jaka powinna działać na postać. Zatrzymujesz się - postać robi jeszcze krok do przodu. Skręcasz - utrata precyzji poruszania na ułamek sekundy. Nagle cofasz - lekkie przechylenie/pochylenie postaci (kamera w dół). Idziesz prosto przed siebie - kamera drży i krok za krokiem czuć że nie lecimy w powietrzu jak jakiś magiczny duszek. Oczywiście wszystko z umiarem, nie chodzi mi o to by kamera latała na lewo i prawo, a jedynie o poczucie że to rzeczywiście jest "moja głowa i ciało". Niby proste rzeczy, a brakuje tego w większości gier fpp. Chyba tylko DL i FarCry coś takiego oferowało i jak widać sprawdziło się. Wszystko inne jest robione na jedno kopyto jak TESy i Fallouty. Trzymam kciuki że ta pierwsza osoba będzie rzeczywiście taka immersyjna :)
Podobnie jazda samochodem wymaga poprawy, przydałoby się więcej bezwładności - wydaje się że samochód za mocno trzyma się powierzchni (możliwe że zaplanowane na potrzeby dema, ciężko ocenić).
Gra robi dobre wrażenie, ale widać że powinniście jeszcze trochę nad tym popracować i pobawić się fizyką oraz kamerami. Brakuje tej grze jeszcze takiego dopieszczenia. Z jednej strony słuchajcie się opinii, a z drugiej trochę dystansu do tego wszystkiego co ludzie wypisują w internecie. To co napisałem może rzeczywiście jest w grze tylko nie widać tego na demie.
Pozdrawiam i życzę sukcesu większego od Wiedźmina :)
 
Jest super!
Jest klimat, DUŻO klimatu. Są cycki, krew, flaki i zabawki do robienia innym "dobrze". ;)
Mam nadzieję, że większość gry da się przejść po cichu, grzebiąc ludziom w głowach.

PS. Skąd mogę pobrać kawałek Jonny'ego Silverhanda!?
 
Obejrzane. Kawał solidnej roboty, czego można było się po CDP spodziewać.

(y)Na plus:
+ klimat
+ muza + audio
+ design postaci, miasta, pojazdów
+ grafika (ja wiem, że karty będą miały nad czym "myśleć")

(n)Na minus:
- zdecydowaliście się na FPP, więc MUSICIE zadbać o maksymalną immersję poprzez animowane interakcje z (najlepiej) każdym obiektem w grze! Smutno mi się zrobi jak nie będzie widać jak ubieram kurtałę, wciskam guziczki czy podnoszę tabsy ;) itp. Dobrym patentem też byłoby przykładanie ręki do krawędzi obiektów (przy wychylaniu się zza węgła, czy wstawania zza osłony) oraz ścian, gdy przy nich blisko idziemy. Nie idźcie tutaj proszę na skróty :cry:

- ruch kamery przy skokach, upadkach...niech będzie czuć, że to postać z głową na szkielecie a nie na kiju ;) Niech będzie widać amortyzację

Do niczego innego na tą chwilę przyczepić się absolutnie nie można a kupiłbym i zagrał już nawet w tej fazie :love:

Dzięki za eleganckie przedstawienie!
Pozdrawiam

Zgadzam się z tobą kolego w 100%
 
O zaletach nie będę pisać, bo nie taki jest cel tego wątku. Napiszę o wadzie która w moim odczuciu jest poważna.
"Fizyka poruszania się" - brzmi dziwnie, ale chodzi o zachowanie autentyczności w poruszaniu się w pierwszej osobie.
Skoro takie są założenia, to przynajmniej zróbcie tę perspektywę tak by było czuć, że jest się prawdziwą częścią tego świata.
Bezwładność - słowo klucz, którego w grze nie widziałem poza wślizgami. Przecież chociażby w Wiedźminie postać po puszczeniu klawisza nie zatrzymywała się w mgnieniu oka. Zwróćcie na to uwagę, bo wydaje mi się że przy tej perspektywie zapomina się o fizyce jaka powinna działać na postać. Zatrzymujesz się - postać robi jeszcze krok do przodu. Skręcasz - utrata precyzji poruszania na ułamek sekundy. Nagle cofasz - lekkie przechylenie/pochylenie postaci (kamera w dół). Idziesz prosto przed siebie - kamera drży i krok za krokiem czuć że nie lecimy w powietrzu jak jakiś magiczny duszek. Oczywiście wszystko z umiarem, nie chodzi mi o to by kamera latała na lewo i prawo, a jedynie o poczucie że to rzeczywiście jest "moja głowa i ciało". Niby proste rzeczy, a brakuje tego w większości gier fpp. Chyba tylko DL i FarCry coś takiego oferowało i jak widać sprawdziło się. Wszystko inne jest robione na jedno kopyto jak TESy i Fallouty. Trzymam kciuki że ta pierwsza osoba będzie rzeczywiście taka immersyjna :)
Podobnie jazda samochodem wymaga poprawy, przydałoby się więcej bezwładności - wydaje się że samochód za mocno trzyma się powierzchni (możliwe że zaplanowane na potrzeby dema, ciężko ocenić).
Gra robi dobre wrażenie, ale widać że powinniście jeszcze trochę nad tym popracować i pobawić się fizyką oraz kamerami. Brakuje tej grze jeszcze takiego dopieszczenia. Z jednej strony słuchajcie się opinii, a z drugiej trochę dystansu do tego wszystkiego co ludzie wypisują w internecie. To co napisałem może rzeczywiście jest w grze tylko nie widać tego na demie.
Pozdrawiam i życzę sukcesu większego od Wiedźmina :)

Witam, dokładnie widzę, że te tematy się przewijają i jesteśmy w większości spójnej myśli, ciekawe co z tym zrobią?
 
Ten silnik generujący tłum to totalny game changer! Żyjące miasto prezentuje się fenomenalnie. Świetna robota Panowie :D

Z takich detali, goście od UX i UI powinni dostać konkretną podwyżkę, bo cały interfejs i jego animacje robią mega wrażenie ( może miałem tylko lekki chaos podczas 'hakowania' przeciwnika w drugiej części filmu, ale to bardziej przez szybkość całego procesu. Normalnie gracz na początku musiałby się przejrzeć i przeanalizować elementy).

BTW Zastanawia mnie kwestia polskiej lokalizacji... Czy gra będzie również z PL dubbingiem? Pytam bo dobrze wiemy, że trylogia Wiedźmina zaorała w tym temacie. Czy polskie głosy w ogóle pasowały by do tego uniwersum? Zastanawiam się nad tym i sam nie wiem na co liczyć.

Dzięki Panowie za wasza pracę, dla naszej frajdy. In CDPR we trust.
 
BTW Zastanawia mnie kwestia polskiej lokalizacji... Czy gra będzie również z PL dubbingiem? Pytam bo dobrze wiemy, że trylogia Wiedźmina zaorała w tym temacie. Czy polskie głosy w ogóle pasowały by do tego uniwersum? Zastanawiam się nad tym i sam nie wiem na co liczyć.
Potwierdzono, że będzie pełna polska lokalizacja, ale zobaczymy jak to wyjdzie.
 
Top Bottom