Cyberpunk 2077 - sugestie i życzenia

+
Redzi to za wielcy profesjonaliści aby 4 lata przebimbać, zwłaszcza, że podkreślano fakt, że ciągle istniał mniejszy zespół odpowiedzialny tylko za Cyberpunka.
 
Ale tu widzę niepoprawni optymisści, zapowiedź CP w styczniu 2013 nie oznacza że od tamtego okresu prace nad gra trwały to było bardziej ogłoszenie w charakterze rekrutacyjnym , że potrzebują ludzi do pracy, zresztą dokładnie to piszę wteaserze a termin koniec 2015 mocno się przeterminował, ja bym w tym roku na nic nie liczył, termin premeiry 2018 to mocno optymistyczny, a 2019 to taki bardziej realistyczny, rzekłem.
 
Tak jak napisałem wcześniej trzeba cierpliwe czekać a na pewno Redzi zaserwują nam kolejną genialną produkcję :)
 
Ale tu widzę niepoprawni optymisści, zapowiedź CP w styczniu 2013 nie oznacza że od tamtego okresu prace nad gra trwały to było bardziej ogłoszenie w charakterze rekrutacyjnym , że potrzebują ludzi do pracy, zresztą dokładnie to piszę wteaserze a termin koniec 2015 mocno się przeterminował, ja bym w tym roku na nic nie liczył, termin premeiry 2018 to mocno optymistyczny, a 2019 to taki bardziej realistyczny, rzekłem.

2019? Nie ma szans. Nie jeśli rzeczywiście planują jeszcze jedną dużą grę AAA a przecież mówili o kilku innych projektach mniejszych jak chociażby gra która wyjdzie w tym roku. No i pewnie dodatki do Cyberpunka.
 
Od 2013 była ugruntowana koncepcja i zbierano zespół.
Prace ruszyły później, a tak na poważnie i pełną parą dopiero po premierze Wiedźmina 3 (swego czasu mówiono coś o tym jakoby zespół Cyberpunk również został zaprzęgnięty do prac nad przygodami Geralta).
 
Wiecie, to że sami programiści nie wzięli się ostatecznie do roboty, nie musi wcale oznaczać, że nic nie zostało zrobione. Mało tego. W tym czasie mogły być stworzone concept arty, zarysy niektórych zadań, fabuła, muzyka, modele broni, itp. Nie zmienia to faktu, że niestety trzeba będzie poczekać.
 
Ale tu widzę niepoprawni optymisści, zapowiedź CP w styczniu 2013 nie oznacza że od tamtego okresu prace nad gra trwały to było bardziej ogłoszenie w charakterze rekrutacyjnym , że potrzebują ludzi do pracy, zresztą dokładnie to piszę wteaserze a termin koniec 2015 mocno się przeterminował, ja bym w tym roku na nic nie liczył, termin premeiry 2018 to mocno optymistyczny, a 2019 to taki bardziej realistyczny, rzekłem.

Ja wiem, że Redzi postrzegają czas trochę inaczej od normalnych ludzi, ale mimo wszystko bez przesady. Adam Badowski na marcowej konferencji mówił że "wcale nie są tak daleko od premiery". Dla mnie 3 lata między 2016 a 2019 to sporo więcej niż "nie tak daleko".

Wiemy też, że więcej osób w studiu pracuje nad Cyberpunkiem, niż nad drugim dodatkiem "od pewnego czasu".

Premiery później niż pierwsza połowa 2018 się nie spodziewam, a liczę wciąż na 2017.
 
Last edited:
Ja wiem, że Redzi postrzegają czas trochę inaczej od normalnych ludzi, ale mimo wszystko bez przesady. Adam Badowski na marcowej konferencji mówił że "wcale nie są tak daleko od premiery". Dla mnie 3 lata między 2016 a 2019 to sporo więcej niż "nie tak daleko".

Wiemy też, że więcej osób w studiu pracuje nad Cyberpunkiem, niż nad drugim dodatkiem "od pewnego czasu".

Premiery później niż pierwsza połowa 2018 się nie spodziewam, a liczę wciąż na 2017.

Generalnie później niż pierwsza połowa 2018 roku jest niemożliwa o ile rzeczywiście Redzi do 2021 chcą spełnić wszystkie swoje cele. Przecież Cyber na bank doczeka się dodatków, patch a jeszcze jedna wielka gra no i te mniejsze ich projekty o których opowiadali. A jak skończą pracę nad silnikiem i mechanikami to prace pójdą już z górki zwłaszcza, że NA PEWNO mają już sporo z contentu gry zrobione.
 
No to skoro się tak licytujemy to ja obstawiam 4Q/ 2019 .. ewentualnie 1Q 2020...rewelacyjny rok na premierę CP 2077 .. trochę taki hołd dla CP 2020, ale jednak bardziej bym postawił na drugie półrocze 2019 jako potencjaną premierę ... nie ma co optymista ze mnie.

Pewne wątpliwości odnośnie premiery jak szybko ma nastąpić rozwieje tegoroczne E3 i plany MS i Sony wobec tej generacji, czy odświeżony model po tuningu wprowadzi tylko Sony czy też MS pójdzie tą drogą.

Oczywiście CDPR już od dawna wie o tych planach zapewne, bo wymaga tego proces twórczy Cybera, aby wiedzieć pod co robić i jak, po omacku raczej nikt nie pracuje.
 
Last edited:
Moim zdaniem 2017 odpada. Zwyczajnie za mało czasu, poza tym w takim wypadku by coś raczej pokazali na E3 (inna sprawa, że na wczesne materiały nie ma co liczyć - już parę razy była mowa, że CDPR spodobała się polityka informacyjna Bethesdy, czyli "późno, ale z przytupem"). Można założyć, że CP ma być rozmiarowo podobny do W3, a nawet trochę większy (liczę, że głównie poprzez rozwinięcie nieliniowości, tzn. więcej równoległego contentu). Nad W3 RED-zi pracowali jakieś cztery lata. Jeżeli do roboty (na poważnie) nad CP zabrali się jakieś pół roku temu, to analogiczny okres kończyłby się w Q4 2019/Q1 2020. To jest data moim zdaniem maksymalna. Faktyczna jednak nastąpi najpewniej szybciej, a to dlatego że zarówno w trakcie prac nad W3, jak i w ciągu roku od premiery tegoż, RED-zi zwiększyli zatrudnienie - to raz. A dwa - na pewno uzyskane przy W3 doświadczenie pozwoli zaoszczędzić trochę czasu. Ile dokładnie - no, to już jest czyste gdybanie. Ja obstawiam zakres (12 miesięcy) Q3 2018 do Q2 2019. A dokładniej (tutaj już całkowicie strzelam) Q4 2018.

Co do oczekiwań: bohater z grubsza à la Shepard, czyli z jakimś z góry ustalonym tłem (ale nie 100%, chciałbym aby było też parę opcji do wyboru na początku, jeśli chodzi o przeszłość postaci - tzn. coś więcej niż tylko klasa), płcią do wyboru (również à la ME), i całkowicie opcjonalnym wyglądem (w granicach realizmu).

Poza tym z drobiazgów: fajna byłaby różnorodna amunicja (à la Borderlands), dostępna dla wybranych broni. Oczywiście w połączeniu z mechaniką, że np. do opancerzonego robota bez pocisków przebijających czy ppanc, bądź porządnego granatnika, nie ma co podchodzić. No i realizm w liczbie noszonych broni, tutaj wzorem powinien być Deus Ex: HR (z tym ale, że oczywiście pojemność schowka w mieszkaniu czy pojeździe - np. bagażnik auta - byłaby już nieograniczona).
 
Last edited:
Mogliby Redzi dodać system polegającym na dodaniu implantu w oku który pozwala na rendgen ciałą przeciwnika i zaznaczania najważniejszych punktów. Można by w nie było strzelać i np. wywołać większy krwotok, unieszkodzliwić jakąś część ciała czy implant. Najlepiej jeszcze jakby nie było do tego samouczka i każdy gracz sam musiałby doczytać gdzie najlepiej strzelać.
A takie rzeczy jak rozbrojenie bronią, postrzał w rękę i nogę aby unieszkodliwić wroga uważam za coś musowego :D
Generalnie bardzo czekam na oficjalne informacje w kwestii tego jak będziemy się po świecie poruszać. Liczę na jakieś wypasione, futurystyczne motocykle z których można by prowadzić efektowną walkę.

Też liczę na to, że nasza postać będzie w pewien sposób zbudowana fabularnie bo to Redom wychodzi świetnie. Nie chce mdłego avatara jak w Inkwizycji czy Skyrim. Ale jednocześnie chce mieć duży wpływ na decyzje mojej postaci.
 
Czyli taki implant z systemem V.A.T.S., lub coś koło tego. Myślę, że akurat w CP sprawdziłoby się to całkiem fajnie. :yes
 
Moim zdaniem "VATS" powinien być wbudowany w mechanikę (niekoniecznie od początku, może dopiero na pewnym poziomie doświadczenia). Natomiast implant mógłby wzmacniać tegoż procentową skuteczność (w połączeniu z poziomem perku oraz celnością danej broni), bądź przedłużać czas na podjęcie decyzji (bo wyobrażam sobie VATS raczej a la swoisty bullet-time, niż freeze z Falloutów), czy przyśpieszać "odnowienie". Przy czym takowy VATSo-BT powinien udostępniać opcje "(nie)zabójczości", czyli zarówno np. strzał w broń lub rękę - rozbrojenie (kosztem uszkodzenia lub zniszczenia tejże w pierwszym przypadku), nogę - unieruchomienie, głowę - wiadomo.
 
Top Bottom