Cyberpunk 2077 vs 1080Ti

+
Byłem pełen obaw czy ta gra mi w ogóle pójdzie i jak będzie sie prezentować bo mój komputer jest raczej starawy, ale po odpaleniu mega pozytywnie się zaskoczyłem:)Moja konfiguracja to:

CPU-I7 8700K OC 5000Mhz
GPU-Aorus 1080TI OC 1744Mhz
RAM-16GB 3000Mhz
SSD-Kingston KC2000 500GB

Gra na tych podzespołach przy rozdzielczości 1440p i prawie wszystko na ultra wyciąga 40-50fps.Zero ścinek czy zawieszeń i przy tym prezentuje się fenomenalnie jak dla mnie:) Po cichu liczyłem na 4K, ale nie nie ma opcji na moj złomku. Ale teraz wiem jedno że jak tylko wyjdzie 3080TI to od razu ją kupuje.




Taka mini recenzja po 10 godzinach grania:

PLUSY:

- Fabuła i dialogi >>>> Choć muszę przyznać że sam początek w barze grając jako punk jest nudny i drętwy, ale później z każdą minutą gry jest coraz lepiej. Interakcje między bohaterami, napotkane NPC, sposób przedstawienia śwata gra dialogami i opowieści jest genialny.

-Szczegółowość >>>> nigdzie nie wiedziałem tak szczegółowo wykonanych postaci, ilość elementów wręcz poraża. A wykonanie wnętrz budynków zapiera dech w piersi. Nie uwierzycie ale nawet nasze auto jest w pełni wymodelowane od strony podwozia. Pełne 3D ale nie jakaś bitmapa!

-Questy >>>> Każde zadanie można przejść na dwa sposoby, czasami nawet na trzy bo samą gadką. Strzelanie na początku jest takie sobie, ale jak tylko zdobędziemy lepszą broń, ulepszymy kilka perków, z modyfikujemy gnata staje się wręcz zajebiste. Czuć siłe pistoletów, feeling strzelania mega, odrzut itd. wszystko na najlepszym poziomie. Drugi sposób czyli skradanie od początku daje mase frajdy, hakowanie jest zrobione super. I co najważniejsze nie jest to sposób wcale łatwiejszy. Przed każdą mijsją mam ten sam dylemat, czy wchodzić na Rambo czy czy raczej na Hitmena.

Zadania poboczne >>>> Każde zadanie ma oddzielną ciekawą mini fabułę, która może znacząco wpłynąc na świat gry. Przy okazji chce sie z Wami podzielić jedną taka poboczną misją. Spacerując po Nihgt City nagle usłyszałem że w oddali ktoś głośno przeklina i wyraźnie cierpi, więc postanowiłem poszukać tej osoby. Co się okazało był to facet który sobie w penisa wszczepił jakiś wszczep który powodował nie wiem zwarcie czy coś takiego i chciał żeby go zawieźć do ripperdoca. Sposób w jaki oceniał mój styl jazdy, albo jak zareagował na objazd po prostu mistrzostwo. A na pytanie V jak się czuje odpowiedział że jakby posuwał elektryczną temperówkę xD

-Brutalność i wulgaryzmy >>>> Każdego wroga mozna rozczłonkować choc nie każdego się nam uda, wiecie system RPG. Wygląda to bardzo realistycznie. Na każdym kroku kroku ktoś rzuca "kurami" albo innymi "penisami" A to jak wrogowie w czasie walki albo jak nas szukają wykrzykują do nas, coś pięknego.

-Polski dubbing >>>> Głos V czy innych ważnych dla gry NPC jest idealnie dobrany do postaci. W czasie gry cały czas ktoś na ulicy ze sobą rozmawia, co chwila ktoś od nas dzwoni i pierwszy raz w tak duże grze nie muszę co po chwila zerkać na napisy tylko mogę sie oddać grze:) Taka ciekawostka, w którymś z wywiadów z twórcami słyszałem że scenariusz do tej gry był pisany właśnie w jezyku Mickiewicza.

-Kreator postaci >>>> Wow, jednych słowem, tyle tych suwaków że głowa mała, a w każdym mamy po kilkanaście opcji do wybrania. Możemy zmienić prawie wszystko od włosów aż po genitalia. Ja spędziłem w kreatorze prawie godzine, a i tak nie przeglądnąłem wszystkich możliwych opcji.

-System umiejętności i perków >>> Jest tego cała masa, na początku nawet troche przytłacza ale za prawie wszystko dostajemy punktu exp. Każda z pięciu głównych umiejętności dzieli się na dwa lub trzy podgrupy, a w każdej z tych podgrup jest kilkanaście perków, a nie które z nich możemy jeszcze po kilka razy ulepszać

-System tak zwanego zbieractwa >>>> Co chwilę znajdujemy a to nowe ubranie, a to nową lepszą broń, jakąs modyfikację czy inne elementy potrzebne do craftingu. A wszystko to jest prze pięknie zrobione, można długie godziny spędzać ubierając naszego bohatera.

POTENCJALNE WADY:

-Model jazdy >>>> Jednym słowem tragedia, coć muszę powiedzieć że jeździłem tylko jednym samochodem, tym który mamy od początku gry jako punk. W zakręt żeby w nic nie uderzyć trzeba wolnic co 30 km/h, a ręczny to szkoda gadać.

-Brak możliwości naprawy samochodu >>>> Tak jak po wyżej wspomniałem o delikatnie mówiąc o nie najlepszym modelu jazdy moje autko wygląda jak szrot, całe poobijane, bez drzwi bocznych i nigdzie w grze nie znalazłem żadnego warsztatu żeby to naprawić.

WADY:

-System zniszczeń otoczenia >>>> Pamiętacie to demko 48min które redzi udostępnili jakiś czas temu? Kule przechodziły przez ściany jak przez masło, tynk się wszędzie sypał, całe ściany można było broniami niszczyć. A dostaliśmy prawie wszystko pancerne, choć też muszę przyznać że małą część elementów otoczenia można zniszczyć, a z niektórych ścian jak będziemy w nie dużo walili to sypie się tynk.

-Zwierzęta tj. koty >>> Wychodząc od Wiktora nagle pojawił mi się na ekranie napis "Pogłaskaj kota" No to patrze na doł, a tu coś to ma przypominać kota!!!Masakra

-Czytelność mapy >>>> Zawsze myślałem że to gry Ubisoftu w tym aspekcie są na pierwszym miejscu, ale po tych kilku godzinach z grą od redów muszę zmienić zdanie. Tych ikon jest tu tak dużo na paćkane, że szkoda gadać. A co najgorsze nie można nawet wyłączyć wyświetlania np. barów czy aptek.

BUG:

-Jackie przeszedł przez drzwi od windy nie otwierając ich.
-Po wyjściu z ekwipunku moja postać miała ręce ułożone jak by trzymała broń ale jej nie miała
-Moje autko lewitowało w powietrzu, z początku się ucieszyłem bo wow będe miał latające auto ale jak tylko wsiadłem do niego to opadło na ziemie:(
-Jedna dziewczyna paliła papierosa którego nie miała
-70% osób wypowiadających tylko jedno zdanie jak ich zagadamy nie rusza ustami wypowiadająć swoje kwestie.

WERDYKT:

Pomimo tych wad i bugów mogę wystawić tylko jedną ocenę a mianowiceie 2077/10. To jest najlepsza gra w jakąkolwiek w życiu grałem. Uzależnia bardziej niz dragi, pisząc tą recenzję cały czas nie mogę sie doczekać aż znowu wejdę do Night City. Jak to powiedział Zagrajnik w swojej recenzji ta gra jest wybitna i przyznał jest złotą raciczkę. Ja żeby byc choć trochę oryginalny przyznaje jej platynowe kopytko:)

Mam tylko nadzieje że jak CD PROJEKT RED usunie te problemy które mam utrudniają gre że dacie jest szanse, bo wierzcie mi że naprawdę ta gra na to zasługuje, ogrom pracy jaki został włożony w tą grę rzuca na kolana.
 
Top Bottom