Cyberpunk 2077 z technologią Ray Tracing dzięki NVIDIA GeForce RTX

+

Burza46

CD PROJEKT RED


Razem z NVIDIA GeForce RTX wprowadzamy ray tracing w czasie rzeczywistym do gry Cyberpunk 2077!

Dzięki kartom graficznym GeForce RTX, które zawierają wyspecjalizowane podzespoły wspierające ray tracing, efekty wizualne w grach mogą być renderowane w czasie rzeczywistym.

“Dzięki technologii ray tracing możemy realistycznie przedstawić oświetlenie w zatłoczonym mieście” mówi Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED. “Dodatkowo, pozwoli nam ona dodać więcej głębi do, i tak już imponującego megamiasta, w którym odbywa się fabuła gry.”

Więcej o współpracy z NVIDIĄ możecie przeczytać tutaj.




 
Dobrze, że RTX 2060 mam...Nawet jesli okaże się za słabą kartą to przynajmniej chwilę sobie pogram z RT :D
 
Na tych screenach nie ma niczego, czego nie można by uzyskać bez RT, mam nadzieję, że nie potraktują po macoszemu tradycyjnych odbić tylko po to, by RT wyglądało na coś więcej aniżeli faktycznie jest, czyli zasobożerną ciekawostką.
 
Bardzo logiczna decyzja, biorąc pod uwagę fakt, iż już gry z tego roku taki ficzer posiadają. W najgorszym wypadku będzie to ubersampling wersja CP77, w dobrym zostanie wykorzystany tak, by zastąpić robienie sztucznych refleksów większym kosztem, aniżeli zrobi to RT przy pomocy dedykowanej karty, a w najlepszym dostanie sroga optymalizację i zrobi rewolucję w grze światła w grach wideo (no nie sądzę, ale pomarzyć można). Tak czy siak będzie to pewnie wodotrysk, który bardzo chętnie odpalę kilka lat po premierze, kiedy będę miał kartę zdolną uciągnąć tę grę na full i w pełni przeżyję jeszcze raz tę przygodę, wybierając inną ścieżkę :D

A jeśli chodzi o efekt na screenach, prawda jest taka, że na statycznym obrazku można uzyskać jakikolwiek efekt się chce, dzięki screen space reflections lub mogli nawet domalować te odbicia ręcznie (co oczywiście byłoby głupotą). Ray tracing swoją siłę pokaże w ruchu, kiedy światło będzie napotykało na przeszkody, kiedy w grę wejdzie wyżej wspomniane GI i będzie widać wpływ światła rozproszonego. Oczywiście w jakim stopniu będzie to widać, będzie zależało od implementacji :p Obecnie patrząc na screeny z jakiejkolwiek gry posiadającej RT mam dokładnie takie wrażenie, jak napisałeś @eustachy_j23 , myślę sobie, że przecież taki poziom grafiki i jakość oświetlenia to nic nowego. Tym bardziej, kiedy nie ma screenów porównawczych. Natomiast właśnie kiedy mam obok wersję bez RT, to widzę jaki potencjał w tej technologii siedzi, nawet wykorzystywanej częściowo, do uwiarygadniania, czasem nawet działając podświadomie, świata przedstawionego. A kiedy jeszcze mówimy o grze "neonowej" w FPP, to jest szansa na spore zwiększenie wczuwki dzięki umiejętnemu wykorzystaniu tej technologii. Mocno jestem ciekaw w jakim kierunku to pójdzie :)
 
@hertores
Jeżeli oprócz RTX zaimplementują DLSS to jest spora szansa, że będzie można ze spokojem grać i na 2060 z RTX ON. Może nie na maksymalnych ustawieniach, może nie będzie 100% 60FPS, ale powinno to działać.
Przynajmniej takie wyniki są w Control od Remedy przy RTX + DLSS, a jest to dość wymagająca gra. Z lekkim overclockiem na karcie + kilka ustawień gry na medium można uzyskać prawie ciągłe 60FPSów na 2060. Sam mam 2070S i przy włączonym DLSS mam ponad 80FPS w Cotnrol ze wszystkimi ustawieniami na maks na 1080p.
Rzecz jasna Cyberpunk to nie Control, więc jeszcze wiele się może wydarzyć i zmienić, ale jak widać możliwości są. :)
 
Mam nadzieję że jak już implementujecie ten RTX to będzie to zrobione dobrze. Ostatnio kupiłem nowy komputer z RTX 2070 Super OC, i wyobraźcie sobie moje zdziwienie jak w takim Metro Exodus mimo grania na ultra z RTX w 60FPS, gra co jakiś czas crashowała, bo DX12 działał jak z dupy.
 
Mam nadzieję że jak już implementujecie ten RTX to będzie to zrobione dobrze. Ostatnio kupiłem nowy komputer z RTX 2070 Super OC, i wyobraźcie sobie moje zdziwienie jak w takim Metro Exodus mimo grania na ultra z RTX w 60FPS, gra co jakiś czas crashowała, bo DX12 działał jak z dupy.
Na Moim RTX2060 OC nie wywalało...Ale ogólnie w ME czytałem, że coś ten DX12 rzeczywiście stwarza problemy ale nie w każdej grze tak jest. Ja i tak sobie raczej z TR nie pogram. Na 4k z RT moja karta jest za słaba więc wolę w 4k grać bez RT niż z tą technologią w 1080p XD
 
Na Moim RTX2060 OC nie wywalało...Ale ogólnie w ME czytałem, że coś ten DX12 rzeczywiście stwarza problemy ale nie w każdej grze tak jest. Ja i tak sobie raczej z TR nie pogram. Na 4k z RT moja karta jest za słaba więc wolę w 4k grać bez RT niż z tą technologią w 1080p XD
U mnie wywalało, ale nie tak często. Tak samo wywalało mnie W DXMD i RE3Remake. Po co wciskają ten DX12 wszędzie, skoro nawet nie dopilnują żeby to działało bez problemów?
 
U mnie wywalało, ale nie tak często. Tak samo wywalało mnie W DXMD i RE3Remake. Po co wciskają ten DX12 wszędzie, skoro nawet nie dopilnują żeby to działało bez problemów?
Na niektórych specyfikacjach działa lepiej, a w niektórych gorzej niż DX11 czasem o kilkanaście klatek na tych samych ustawieniach. Lepiej jak jest do wyboru. Ale racja iż DX12 nie do końca jest udany.
 
Top Bottom