Cyberpunk nie uruchamia się od wczoraj (działa przez GeForce Now) [ROZWIĄZANE]

+
Witam. Mam problem z Cyberpunkiem na Steamie od wczoraj właściwie (dwa dni temu normalnie grałem i było wszystko w porządku). Klikam graj, odpala się RED Launcher, kilkam znów graj i Cyberpunk się nie uruchamia i wyłącza mi grę po kliknięciu przycisku w RED Launcherze. Ma ktoś rozwiązanie? Przez GeForce Now normalnie się Cyberpunk uruchamia przez Steam i launcher Goga :shrug: Dziwne, że Wiedźmin 3 czy ETS normlanie mi siadają na Steamie i można w nie grać. Spójność plików nie nie wykazuje, nie ma braków.
 
Last edited:
Przejdź do głównego folderu gry. Otwórz folder bin i x64
Będąc w folderze x64 kliknij prawym myszki na pliku cyberpunk2077.exe wybierając uruchom jako administrator.
 
Przejdź do głównego folderu gry. Otwórz folder bin i x64
Będąc w folderze x64 kliknij prawym myszki na pliku cyberpunk2077.exe wybierając uruchom jako administrator.
Robiłem te czynności, bez skutecznie, nic nie przynosi efektów.
 
Sprawdź podgląd zdarzeń systemu. Może coś cię naprowadzi na przyczynę,
Na czas testów wyłącz lub odinstaluj oprogramowanie antywirusowe, które może blokować pliki gry jeśli coś się w nim skopało. Komp nie wybuchnie.
 
Sprawdź podgląd zdarzeń systemu. Może coś cię naprowadzi na przyczynę,
Na czas testów wyłącz lub odinstaluj oprogramowanie antywirusowe, które może blokować pliki gry jeśli coś się w nim skopało. Komp nie wybuchnie.
W dzienniku nic szczególnego nie ma o awariach. Na downdetector są zgłaszane awarie Steama może to ma jakiś wpływ chociaż wątpię. Wyłączenie antywirusa nic nie dało, po prostu jakby steam i gog się zesrały i nie chciały uruchomić mi na komputerze Cyberpunka. Dodam, że robiłem format dzisiaj bo miałem problem z Windowsem ale i tak efektu nie przyniosło.
 
Cyberpunk kupiłem na steam i nie mam problemów.
Steam powinien otworzyć launcher cyberpunk, a nie aplikację gog galaxy.

edit
Po formacje aktualizujemy system tak, aby do zaktualizowania już nic nie było.
Następnie aktualizujemy wszystkie sterowniki i nie zapominamy o zainstalowaniu directx.
 
To masz grę kupioną na GOG czy na Steam?
Bo grę odpalasz przecież na danej platformie i druga nie ma nic tu do tego. Owszem możesz mieć podłączone konto Steam w GOG i z jego poziomu odpalać gry (wtedy faktycznie najpierw odpala się Steam). Ale w drugą stronę to nie działa i nie powinno być tak że klikając w Steamie na grę odpala się GOG.
 
Cyberpunk kupiłem na steam i nie mam problemów.
Steam powinien otworzyć launcher cyberpunk, a nie aplikację gog galaxy.

edit
Po formacje aktualizujemy system tak, aby do zaktualizowania już nic nie było.
Następnie aktualizujemy wszystkie sterowniki i nie zapominamy o zainstalowaniu directx.
Chodziło mi o Red launcher. Do pewnego momentu też nie miałem z tym problemów, od 2 dni to jest i zaczyna być irytujące. Wszystko mam zainstalowane, jak mówiłem, inne gry na Steamie uruchamiają się bez problemów tylko z tym jest duży problem.
Post automatically merged:

To masz grę kupioną na GOG czy na Steam?
Bo grę odpalasz przecież na danej platformie i druga nie ma nic tu do tego. Owszem możesz mieć podłączone konto Steam w GOG i z jego poziomu odpalać gry (wtedy faktycznie najpierw odpala się Steam). Ale w drugą stronę to nie działa i nie powinno być tak że klikając w Steamie na grę odpala się GOG.
Chodziło mi o RED Launcher.
 
Chodziło mi o Red launcher. Do pewnego momentu też nie miałem z tym problemów, od 2 dni to jest i zaczyna być irytujące. Wszystko mam zainstalowane, jak mówiłem, inne gry na Steamie uruchamiają się bez problemów tylko z tym jest duży problem.
Dodaj tu plik z raportu diagnostycznego dxdiag.
Zapisz wszystkie informacje i daj tu plik - o co kaman dowiesz się klikając tutaj.
 
OK. to mamy już większa jasność :)

Skoro sprawdzałeś już integralność plików CP, próbowałeś uruchomić go bezpośrednio z prawami administratora to przychodzi mi jeszcze jedna myśl. Odpalić z poziomu Steam'a grę bez launchera. W tym celu:
- wchodzisz do biblioteki Steam
- klikasz prawym klawiszem na CP
- wybierasz właściwości
- w zakładce "ogólne" na samym dole masz opcje uruchamiania (w zależności od wersji Steam trzeba lub nie w to wejść)
- w tych opcjach wpisujesz: --launcher-skip
- zapisujesz opcje
- próbujesz odpalić grę
 
Dodaj tu plik z raportu diagnostycznego dxdiag.
Zapisz wszystkie informacje i daj tu plik - o co kaman dowiesz się klikając tutaj.
Trzymaj, zrobiłem przed chwilą jak wysyłałem ticket do supportu.
Post automatically merged:

OK. to mamy już większa jasność :)

Skoro sprawdzałeś już integralność plików CP, próbowałeś uruchomić go bezpośrednio z prawami administratora to przychodzi mi jeszcze jedna myśl. Odpalić z poziomu Steam'a grę bez launchera. W tym celu:
- wchodzisz do biblioteki Steam
- klikasz prawym klawiszem na CP
- wybierasz właściwości
- w zakładce "ogólne" na samym dole masz opcje uruchamiania (w zależności od wersji Steam trzeba lub nie w to wejść)
- w tych opcjach wpisujesz: --launcher-skip
- zapisujesz opcje
- próbujesz odpalić grę
Też już robione było, próbuję sposobów z internetów ale do tej pory żadnej nie spełnił swojego zadania. Robiłem nawet czyszczenie pamięci podręcznej w ustawieniach Steam coby wykluczyć jakieś błędy ale nic to nie dało.

Robię ostatnią rzecz jaka mi przychodzi do głowy czyli reinstall całkowity gry, może po prostu coś się gdzieś głębiej spieprzyło i nie da się nic zrobić. Jeśli to nie przyniesie efektów to będę uderzał do supportu do skutku.
 

Attachments

  • DxDiag.txt
    99.9 KB · Views: 112
Jak już robi reinstalkę gry to niech już ją skończy :) Jest duża szansa że przy okazji i zainstaluje się visual c++ jak i porobią odpowiednie wpisy i odwołania w rejestrze, które po reinstalacji systemu zniknęły, a których sprawdzenie integralności plików z poziomu Steam nie przywróciło.
 
Zapomniałem napisać, aby zainstalował po zainstalowaniu gry, dzięki za zwrócenie uwagi :D

edit
Jesio coś.
Zauważyłem sterownik karty graficznej w wersji hotfix, która pojawiła się wczoraj. Od wczoraj autor tematu ma problem z grą, a więc zalecam zainstalowanie sterownika w wersji game ready, który dostępny jest na stronie nvidia.
Sterownik odinstalowujemy przez programik DDU.
Jak to zrobić poprawnie - znajdzie w spoilerze w pierwszym wpisie tematu > https://forums.cdprojektred.com/ind...-dokladnie-hotfix-461-33-20-01-2021.11051858/
 
Top Bottom