"Cyberpunk się wypłaszczył" - czyli problem z uruchomieniem gry.

+
Mnie wyrzuca z gry zawsze po tym jak zacznie się jakaś większa jatka i zaczyna być dużo strzelania. Np teraz jestem w miejscu gdzie z nomadami kradniemy jakąś tam ciężarówkę bazyliszek i non stop wypłaszcza mi się w tym samym miejscu. Spróbuję zainstalować od początku bo wydaje mi się że problemy z wypłaszczaniem zaczęły się po tym jak zacząłem instalować mody w tym re-shade.
 
A więc tak jak podejrzewałem, po modyfikacjach gra zaczęła mi się wypłaszczać, odinstalowałem grę, skasowałem wszystkie foldery związane z grą, pobrałem od początku i wszystko śmiga. Przeszedłem moment w którym utknąłem bez żadnych problemów. Oczywiście wczoraj w międzyczasie wyszedł nowy sterownik 461.09 od Nvidii ale wątpię że to on pomógł a nie reinstall bo na poprzednim sterowniku zrobiłem 40godzin bez wypłaszczenia dopiero jak zacząłem wgrywać mody to gra zaczęła się sypać.
Moja konfiguracja to:
i7 4770k
12GB RAM
GIGABYTE RTX 2080 Super Turbo
240GB SSD SATA (założony specjalnie dla Cyberpunk'a)
 
Chciałbym tylko ogłosić, że problem rozwiązany, a tym problemem okazał się monitor.
Pożyczyłem monitor od kolegi i się okazało, że wszystko normalnie śmiga i działa.
 
Chciałbym tylko ogłosić, że problem rozwiązany, a tym problemem okazał się monitor.
Pożyczyłem monitor od kolegi i się okazało, że wszystko normalnie śmiga i działa.

Czyli jak przypuszczam (gry nie mam), wystarczy wyłączyć w monitorze FreeSync i wtedy będzie dobrze. To jest największa bolączka.
 
Mi po kliknięciu graj nawet żaden błąd nie wyskakuje tylko wyłącza się launcher a gra się nie odpala.



zainstalowałem dziś grę , cykam na Graj niby się synchronizuje , ale postępu nie widać, gra się wg nie uruchamia. Jak wyżej pisali odinstalowałem i zaistalowałem ponownie i to samo, grafika ma najnowszą wersję więc nie muszę aktualizować. Co jeszcze mam zrobić aby w tą grę zagrać ? ? ?




edyt. dziś jakoś wszedłem ,ale myszką nic nie można kliknąć, hmmmmmm
 
Last edited:
2021-01-16_231359.jpg
GoG Galaxy 2.0.35
Post automatically merged:

2021-01-16_231359.jpg
GoG Galaxy 2.0.35
Post automatically merged:

już wszystko wiem, dzięki za pomoc, :)
 
Last edited:
Chciałbym tylko ogłosić, że problem rozwiązany, a tym problemem okazał się monitor.
Pożyczyłem monitor od kolegi i się okazało, że wszystko normalnie śmiga i działa.
Siemandero, napisz proszę, jaki miałeś dokładnie model monitora i jaki pożyczyłeś od kolegi.
Twoja odpowiedź z pewnością przyda się graczom z podobnym problemem.

Czyli jak przypuszczam (gry nie mam), wystarczy wyłączyć w monitorze FreeSync i wtedy będzie dobrze. To jest największa bolączka.
Mam monitor LG 27GL850-B czyli freesync i g-sync compatible, który podłączony jest do
MSI RTX 2080 Super Gaming X Trio.
Freesync mam włączony w ustawieniach monitora, jak i w ustawieniach sterownika włączone G-SYNC compatible.
Nie przypominam sobie, abym miał jakieś kosmiczne problemy z CP2077 i tego wszystkim życzę w nowym roku.
 
Siemandero, napisz proszę, jaki miałeś dokładnie model monitora i jaki pożyczyłeś od kolegi.
Miałem monitor LG 22mt41df-pz. Od kolegi wziąłem acer nitro vg240ybmiix
Widocznie mój stary monitor nie miał ,,tego czegoś'' xD
 
Tak tylko chce jeszcze napisać, że wszystkie rzeczy jakie tutaj były pisane jako pomoc przy wywłaszczaniu się robiłem i mimo wszystko komputer spełniał wymagania, a problem miałem przez zwykły monitor, jeżeli faktycznie macie problem z grą, to zawsze jest wasza ostatnia szansa ogarnąć drugi monitor żeby to sprawdzić. Pozdrawiam!
 
Tak tylko chce jeszcze napisać, że wszystkie rzeczy jakie tutaj były pisane jako pomoc przy wywłaszczaniu się robiłem i mimo wszystko komputer spełniał wymagania, a problem miałem przez zwykły monitor, jeżeli faktycznie macie problem z grą, to zawsze jest wasza ostatnia szansa ogarnąć drugi monitor żeby to sprawdzić. Pozdrawiam!
Ja testowałem na 2 monitorach oraz telewizorze i mi niestety nie pomogło zarówno jak na starym monitorze jak i nowym telewizorze tak samo szybko gra się nie uruchamia.
 
Witam, mi pomogła aktualizacja biosu do najnowszej wersji. Płyta Aorus B450 elite. Cały dzień mogę grać teraz i 0 wypłaszczania :)
Reszta to Ryzen 7, RTX 2070 super i 16 giga ramu. Gra postawiona na hdd
 
Siemka napiszę wam co mi pomogło by gra się nie "wypłaszczała". Może się powtórzę bo ktoś już to pisał, albo i nie.

1. Zainstalowałem Poprzednie sterowniki Nvidi z dnia 07/01.21 v.461.09.
(aktualny 26/01/21 to v461.40)
2. Wywaliłem wszystkie mody z CP77. Ja miałem ich aż 2.
3. Zrobiłem synchronizację plików w Steam bo taką wersję CP77 mam.
4. Zrestartowałem Steam.
5. Odpaliłem grę i wszystko działa. Wyłączyłem ją.
6. Zainstalowałem aktualne sterowniki Nvidi. (patrz wyżej)
7. Odpaliłem grę i dalej wszystko działa.

Mama nadzieję że pomogłem. :D
 
U mnie nic nie działa
1. Sterowniki bez różnicy nowe, starsze nvidia czy AMD
2. Modów nie mam i nie miałem
3. Zrobiłem synchronizację plików z GOG GALAXY, bo taką wersję mam, 100 razy
4. Grę można włączyć bez GOGa, ale nie pomaga
5. Odpaliłem grę i dalej się zawiesza
6. Przywracałem system, instalowałem wszystkie sterowniki i odinstalowałem wszystkie niepotrzebne, a także usunąłem wpisy o starszych urządzeniach, których nie ma już w systemie (po ujawnieniu ich za pomocą przełącznika SHOWNONPRESENTDEVICES)
7. Odpaliłem grę i dalej się zawiesza

Ale udało się mi rozwiązać przynajmniej jeden problem, ten z zawieszaniem tuż po uruchomieniu gry na napisach. Ponieważ posiadam monitor 1920x1200, a to nie jest rozdzielczość FullHD okazało się, że pomaga przełączenie na 1920x1080. Co prawda gra się z dwoma pasami u góry i u dołu na których widać pulpit, bo gra nie obsługuje trybu full screen, ale przynajmniej odpada problem z zawieszeniami i ciągłym przelogowywaniem systemu aby tylko ruszyło.
W przypadku zawieszania podczas cutscenek może pomóc zmiana sterownika, lub urządzenia odtwarzającego dźwięk. Można to zrobić za pomocą wyłączenia obecnego urządzenia w menadżerze urządzeń.
Podczas misji "Ostatnia podróż Trevora" dotarłem do lokacji gangusów
po pokonaniu przeciwników, a nawet zakończeniu misji powróciłem aby pozbierać fanty. Pojawił się Johny Silverhand, który podpowiadał w śledztwie. Aby się pojawił, trzeba zeskanować odpowiednie miejsce w lokacji. Dotarłem do pomieszczenia w którym przetrzymywane było ciało Trevora. Obok zauważyłem zablokowane drzwi (tech=5). Po sforsowaniu gra wywaliła do pulpitu. Podjąłem kilkanaście prób dostania się do tego pomieszczenia, ale za każdym razem komputer się wykrzaczył nawet wtedy gdy tylko zbliżyłem się do drzwi. Mimo to można dostać się do pomieszczenia, pod warunkiem NIE SKORZYSTANIA z podpowiedzi Silverhanda. Wtedy można spokojnie pozbierać itemy. Jeśli chcemy to potem można przeprowadzić to wspólne śledztwo, ale do pomieszczenia nie można już powrócić.
 
(...) bo gra nie obsługuje trybu full screen
Jak nie?
Poniżej tryby, które obsługuje gra.
Windowed (w oknie)
BorderlessWindowed (w oknie bez ramki)
Fullscreen (pełny ekran)

Mam monitor o rozdzielczości 2560x1440. Jeśli w ustawieniach gry zmienię rozdzielczość na inną od mojej natywnej (PC) 2560x1440, to system i sterownik karty graficznej ładnie przestawiają się na nową rozdzielczość, którą mogę wybrać w cyberpunk.
Podczas testowania nie miałem żadnych pasków u góry i u dołu.

Być może masz coś nie halo w ustawieniu sterownika lub systemu.
 
mariuliszek,tym systemem Win 7 , spełniasz ledwo co min zalecenia dla gry.
Jesli masz mozliwosc,to zmien na win 10,
 
U mnie są tylko dwie opcje: w oknie oraz w oknie bez ramek. Prawdopodobnie dlatego, że mam system Windows 7
Teraz widzisz, jak ważne jest napisanie konfiguracji komputera choć wspomniałeś tylko o systemie nie podając podzespołów wraz z numerkami sterowników.
Gdybym był na twoim miejscu, to zrobiłbym obraz systemu na partycji lub dysku innym od C czyli nie systemowym, bo może się przydać. A dlaczego, to przeczytasz poniżej.
Po zrobieniu obrazu systemu zaktualizowałbym za darmo system do wersji windwos 10 korzystając z klucza systemu windows7.
Uwaga, nie jest to typowa aktualizacja. System windows 10 instalujemy od zera.

Podpowiedź na przyszłość.
Jeśli masz problem z działaniem gier lub systemu, to zawsze dodawaj plik raportu z narzędzia diagnostycznego dxdiag.
Jest to bardzo ważne i teoretycznie bez tego pliku pomoc nie ma sensu ponieważ nie jesteśmy wróżami i wróżkami z tefałen.
A o co kaman z tym plikiem raportu dowiesz się klikając tutaj.

A na koniec PRO TIP.

Wyłącz grę.

Można spróbować wymusić grę w trybie pełny ekran (fullscreen).

Przed wykonaniem podpowiedzi przypomnij sobie, a najlepiej jeśli sprawdzisz w jakim trybie grasz czyli zapamiętaj czy jest to tryb w oknie czy w oknie (bez krawędzi).

Naciśnij równocześnie klawisze WINDOWS R
1612081921239.png

pierdyknij w klawisz Enter
Do pola otwórz wpisz (nie wpisuj wyrazu Kod:)
Code:
%LOCALAPPDATA%

1612083992740.png


kliknij ok

Będąc w folderze local przejdź do folderu CD Projekt Red i otwórz folder Cyberpunk 2077
Otwórz plik UserSettings (może być w notatniku)

Po otworzeniu pliku kliknij edycja i wybierz znajdź.
Jeśli grasz w trybie w oknie, to do pola wyszukiwania wpisz Windowed i pierdyknij w klawisz Enter
W linijce "value" zamień wyraz Windowed na Fullscreen
// WAŻNE, nie kasuj znaków cudzysłów" " Fullscreen wpisz między tymi znakami.

W linijce "index" zamień istniejącą cyfrę na cyfrę 2

Po edytowaniu linijki "value" i "index" powinny wyglądać tak, jak poniżej.

1612084406711.png


Na górnej belce notatnika kliknij Plik i wybierz Zapisz.
Uruchom grę i sprawdź czy odpaliła się w trybie pełny ekran.

*********************************************************************

Jeśli grasz w trybie w oknie bez ramki, to do pola wyszukiwania wpisz BorderlessWindowed i pierdyknij w klawisz Enter
W linijce "value" zamień wyraz BorderlessWindowed na Fullscreen
// WAŻNE, nie kasuj znaków cudzysłów " " Fullscreen wpisz między tymi znakami.

W linijce "index" zamień istniejącą cyfrę na cyfrę 2

Po edytowaniu linijki "value" i "index" powinny wyglądać tak, jak poniżej.

1612084412036.png


Na górnej belce notatnika kliknij Plik i wybierz Zapisz.
Uruchom grę i sprawdź czy odpaliła się w trybie pełny ekran.
 
Last edited:
Top Bottom