[BŁAD KRYTYCZNY] Cyberpunk uszkadza zapisy gry - nie da się załadować save

+
Cześć
Jak sam tytuł mówi mam problem z wczytywaniem save'a. Szukałem na różnych forach, ale nie znalazłem odpowiedzi, jak pierwszy raz spotkałem się z czymś takim to wczytałem save (kilka godzin w plecy) i kiedy doszedłem, gdzie ostatnio to postanowiłem zapisać i wczytać save. Wyskoczył ten sam błąd...

EDIT*
Ten błąd jest co raz bardziej popularny, powodem może być rozmiar save. Na początku czarny ekran przed wczytywaniem zapisu, kiedy folder z save'm osiągnie 8MB nie będzie można wczytać save'a. Trzeba czekać na patcha, albo ktoś odkryje jakie będzie rozwiązanie z tym :[
 

Attachments

  • lll.PNG
    lll.PNG
    126.2 KB · Views: 181
Last edited:
Cześć
Jak sam tytuł mówi mam problem z wczytywaniem save'a. Szukałem na różnych forach, ale nie znalazłem odpowiedzi, jak pierwszy raz spotkałem się z czymś takim to wczytałem save (kilka godzin w plecy) i kiedy doszedłem, gdzie ostatnio to postanowiłem zapisać i wczytać save. Wyskoczył ten sam błąd...
W folderze
%userprofile%\Saved Games\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077
z zapisami jest plik
user.gls
jeśli go nie ma bądź ulegnie uszkodzeniu to wyskakuje właśnie ten błąd. Przynajmniej tak było u mnie.
 
W folderze
%userprofile%\Saved Games\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077
z zapisami jest plik
user.gls
jeśli go nie ma bądź ulegnie uszkodzeniu to wyskakuje właśnie ten błąd. Przynajmniej tak było u mnie.
Jest ten plik, sprawdziłem z ciekawości czy jeśli usunę i stworzy się nowy to będę mógł wrócić do rozgrywki, niestety nie :F
 
EDIT*
Ten błąd jest co raz bardziej popularny, powodem może być rozmiar save. Na początku czarny ekran przed wczytywaniem zapisu, kiedy folder z save'm osiągnie 8MB nie będzie można wczytać save'a. Trzeba czekać na patcha, albo ktoś odkryje jakie będzie rozwiązanie z tym :[
Nie mam problemów z zapisami gry.
Mój folder save waży trochę ponad 27MB więc przyczyna być może jest inna.

1608184638136.png


Dodam, że w steam wyłączyłem zapisy w chmurze dla cp2077.

edit
@reKez Jeśli chcesz to spakuj w zip folder save i wyślij mi w prywatnej wiadomości.
Sprawdzę czy u mnie będzie banglać.
 
Last edited:
(...) Mój folder save waży trochę ponad 27MB więc przyczyna być może jest inna. (...)
Tylko? Ja mam już ponad 370 MB, robię kupę ręcznych zapisów przed i po misji, a i klawisz F5 odpalam równie często.
Problem z saves miałem jak zrobiłem sobie kopię zapasową i przypadkowo skasowałem ten plik user.gls
Z tego co zauważyłem to jest on tworzony pod konkretne zapisy.
 
Tylko? Ja mam już ponad 370 MB, robię kupę ręcznych zapisów przed i po misji, a i klawisz F5 odpalam równie często.
Problem z saves miałem jak zrobiłem sobie kopię zapasową i przypadkowo skasowałem ten plik user.gls
Z tego co zauważyłem to jest on tworzony pod konkretne zapisy.
Usunąłem ten plik user.gls i nic nie dało
 
On właśnie ma być, tylko odpowiedni.
a co będzie jak się wymienicie tymi plikami?

Nie "zaglądałem" do środka i nie wiem co zawiera ten plik ale łatwo skonstatować że ten plik na godzinę utworzenia jak ostatni save jaki był robiony, więc zapewne ten plik to po prostu informacja mówiąca o tym od jakiego zapisu uruchamia się kontynuacja gry... być może się mylę ale gdyby tak na innym komputerze uruchomić ten user.gls wraz z ostatnim save to gra powinna wystartować :)
 
Nie wiem komu wysłałeś, bo nie mi :D
Wyslał mi, jak wrócę do domu to sprawdzę też u siebie
Post automatically merged:

Właśnie sprawdziłem ten plik u siebie. Gra się włącza ukazuje się filmik
o ataku na Arasakę i porwaniu panny Arasaka
po naciśnięciu spacji wyskakuje info o błędzie.
Plik user.gls jest odpowiedzialny za zgodę/niezgodę, na przesyłanie danych diagnostycznych
 
Last edited:
Wyslał mi, jak wrócę do domu to sprawdzę też u siebie
Post automatically merged:

Właśnie sprawdziłem ten plik u siebie. Gra się włącza ukazuje się filmik
o ataku na Arasakę i porwaniu panny Arasaka
po naciśnięciu spacji wyskakuje info o błędzie.
Dokładnie to samo u mnie na jego jednym save.

Plik user.gls jest odpowiedzialny za zgodę/niezgodę, na przesyłanie danych diagnostycznych
Dokładnie tak. Nie jest wymagany do save game.

edit

@reKez
Zastanawiam się czy kiedykolwiek wyłączyłeś grę przez ALT F4 lub czy wysypała ci się przed zapisem?
 
Dokładnie to samo u mnie na jego jednym save.


Dokładnie tak. Nie jest wymagany do save game.

edit

@reKez
Zastanawiam się czy kiedykolwiek wyłączyłeś grę przez ALT F4 lub czy wysypała ci się przed zapisem?
Nie, zazwyczaj wyłączałem grę w normalny sposób. Używam ALT + F4, kiedy mam ragequit'a, albo w trakcie gry nie ma możliwości wychodzenie od razu z gry :v
 
Nie, zazwyczaj wyłączałem grę w normalny sposób. Używam ALT + F4, kiedy mam ragequit'a, albo w trakcie gry nie ma możliwości wychodzenie od razu z gry :v
Pamiętaj, że ALT F4, to nie jest dobry pomysł,bo coś może się uszkodzić.
Nie możesz wgrać żadnego z zapisów gry?
 
Pamiętaj, że ALT F4, to nie jest dobry pomysł,bo coś może się uszkodzić.
Nie możesz wgrać żadnego z zapisów gry?
ALT+F4 zabija okno aplikacji, czyli wymusza natychmiastowe zamknięcie aplikacji. Często jest to niepożądane, ale nie ma to wpływu na zapis gry który jest robiony okresowo lub via użytkownik.
Trzeba by mieć wyjątkowego "pecha" aby zabić aplikację akurat w momencie tworzenia zapisu gry... aczkolwiek teoretycznie jest to mozliwe.
 
Teraz po update, nie wyskakuje mi błąd, ale mam cały czas czarny ekran, jak wczytałem wcześniejszy save, gdzie mogę pograć, porobiłem trochę i zapisałem (żeby zwiększyć rozmiar zapisu) to mam czarny ekran. Więc dalej RIP
 
Główny angielski wątek z problemem jest tutaj: https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/save-files-are-corrupted.11052596/page-11

@reKez sprawdź proszę czy Twój plik sav.dat (ten który próbujesz wczytać) w istocie jest większy niż te 8MB.
@_Patrol chodzi o tylko ten plik, nie folder/podfoldery.

Błąd - a raczej to ograniczenie - jest dosyć paskudne, nie ma co ukrywać. Ciekawe czy uda się to naprawić. Jeśli jest to ograniczenie silnika i tego jak cała gra została napisana, może być ciężko.

Niemniej byłoby super gdyby CDPR dało znać użytkownikom PC, że są świadomi tego błędu i pracują nad rozwiązaniem.
 
Top Bottom