CYBERPUNK wykorzystuje tylko 50% mocy procesorów AMD!

+
Hm... zastanawiałem się skąd ta nietypowa sytuacja, że mimo braku pełnego obciążenia zarówno karty jak procesora gra niedomaga...

Jak będę miał czas sprawdzę.
 
Ja mam Ryzen 7 2700 i wszystkie rdzenie mam na 100% - na drugim monitorze mam gadżet który pokazuje to na bieżąco, poza tym GPU - Geforce 1660 też chodzi między 97 a 100%
 
A to nie jest przypadkiem taka oto zagrywka?

"This changes a command that the executable makes from an AVX version to a non-AVX version."
 
Mam w BIOS włączoną opcję SMT na Auto.
Na Menedżer zadań pokazuje mi 12 logicznych procesorów.

A mimo to jak zmienię HEX w Cyberpunk207.exe to gra ma czarny ekran i się wyłącza zaraz po tym.
Bez błędu bez niczego.

problem na R5 3600
Siema!!! Ja podmieniłem plik,:cool: który udostępnił ornaksyyy i u mnie śmiga bez problemu
 
U mnie na Ryzen 5 2600 może nie zauważyłem jakiegoś większego wzrostu fps-ów (ok. +5 na gtx1060 6gb), ale wydaje mi się, że gra działa płynniej. Wykorzystanie procesora wzrosło z ok. 30% do 50%.
 
Siema!!! Ja podmieniłem plik,:cool: który udostępnił ornaksyyy i u mnie śmiga bez problemu
Działa już

Do OP postu, warto dodać, żeby wyciągać oryginał z folderu.
Moim błędem było wrzucenie kopii exe o nazwie 123.exe z zmienionym HEXem do folderu x64 gdzie był Cyberpunk2077.exe i wyrzucało z gry, jak wyrzuciłem ten oryginalny niezmieniony plik, to gra ruszyła
 
Działa już

Do OP postu, warto dodać, żeby wyciągać oryginał z folderu.
Moim błędem było wrzucenie kopii exe o nazwie 123.exe z zmienionym HEXem do folderu x64 gdzie był Cyberpunk2077.exe i wyrzucało z gry, jak wyrzuciłem ten oryginalny niezmieniony plik, to gra ruszyła
to chyba akurat jest norma, przy ZAMIENIANIU plików, że zamieniasz stary na nowy, a w opisie siedzi, żeby zrobić backup ;)
 
to chyba akurat jest norma, przy ZAMIENIANIU plików, że zamieniasz stary na nowy, a w opisie siedzi, żeby zrobić backup ;)
właśnie zrobiłem backup, zmieniłem kopię ale zapomniałem z folderu wywalić ten sam plik pod inną nazwą

Nie wiedziałem, że CP będzie czytał drugi plik, który jest rozruchowy dla procesów
 
właśnie zrobiłem backup, zmieniłem kopię ale zapomniałem z folderu wywalić ten sam plik pod inną nazwą

Nie wiedziałem, że CP będzie czytał drugi plik, który jest rozruchowy dla procesów
on ma w sobie na pewno zapisane powiązania dla bibliotek itp, które odnoszą się do cyberpunk2077.exe, więc jest to jak najbardziej normalne. No cóż jak się kiedyś cracki wgrywało to ta wiedza była naturalna, teraz już widzę zapomniana :D
 
on ma w sobie na pewno zapisane powiązania dla bibliotek itp, które odnoszą się do cyberpunk2077.exe, więc jest to jak najbardziej normalne. No cóż jak się kiedyś cracki wgrywało to ta wiedza była naturalna, teraz już widzę zapomniana :D
kiedy ja cracka ostatnio wgrywałem, jakoś w 2005r

A teraz zapomniałem wyciągnąć jednego exe i wsadziłem drugiego z inną nazwą i się wykrzaczało
No ale usunięty jeden, jest tylko jeden i wszystko ładnie działa
 
Wykorzystanie rdzeni (czy raczej wątków) wyraźnie wzrosło ale różnica w ilości klatek jest w marginesie błędu.

Ogólnie tragedii nie ma ale do płynnych 60 FPS sporo brakuje (zwykle jest tak 42-52, a w najgorszych przypadkach 35).
 
Teraz nie musiscie już podmieniać plików, wystarczy przywrócić stare .exe i wgrać moda z tej strony - https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/107, to jest z kolei z githuba ukradzione, no i ciągle aktualizowane o nowe rzeczy. Dodaje jeszcze jakieś trampoline skip, nie wiem co to, ale ponoć na intelu też daje jakąś tam płynność lepszą. A co najlepsze jak wyjdzie update to może dalej działać bez potrzeby edytowania w hexie znowu. A jak nie, to na stronie pojawi się odpowiedni update tego repozytorium, które będzie po prostu trzeba wrzucić i nadpisać pliki. Nie ingerujemy w ten sposób już w ogóle w pliki :)

Zedytowałem pierwszy post i dodałem podobny temat na angielskim forum, bo może ludzie o tym nie wiedzą, a są akurat tutaj na forum.
 
Last edited:
Teraz nie musiscie już podmieniać plików, wystarczy przywrócić stare .exe i wgrać moda z tej strony - https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/107, to jest z kolei z githuba ukradzione, no i ciągle aktualizowane o nowe rzeczy. Dodaje jeszcze jakieś trampoline skip, nie wiem co to, ale ponoć na intelu też daje jakąś tam płynność lepszą. A co najlepsze jak wyjdzie update to może dalej działać bez potrzeby edytowania w hexie znowu. A jak nie, to na stronie pojawi się odpowiedni update tego repozytorium, które będzie po prostu trzeba wrzucić i nadpisać pliki. Nie ingerujemy w ten sposób już w ogóle w pliki :)

Zedytowałem pierwszy post i dodałem podobny temat na angielskim forum, bo może ludzie o tym nie wiedzą, a są akurat tutaj na forum.
Czyli wypakowujemy to wszystko do katalogu bin/x64 tak?? I nic poza tym??Pytam bo tam jest katalog o dziwnej nazwie cyberpunk_amd_patch:ohstopit:
 
tak, ten katalog i plik .dll który tam jest - oba trzeba wypakować (no i stare .exe przywrócić).
 
Top Bottom