Jobs Support Register

Cyberpunkowe środki transportu

+
Tu sporo zależy od tego na ile gra będzie z otwartym światem i czy dostaniemy możliwość korzystania z pojazdów, czy będą tylko tłem. W każdym razie żadnych batmobili ;) Są motocykle, zwykłe samochody, śmigłowce no i AV'ki. Po strefie walki poruszają się trochę cięższe pojazdy. Policja nie zapuszcza się tam bez opancerzonych wozów. Można też spotkać Punkcerniki, czyli domowej roboty ciężkie wehikuły, których używają gangi. Ja jeszcze chciałbym móc skorzystać z pancerzy wspomaganych, ale nie wiem czy to już nie za wiele. Bo to dosyć kosztowne i niespotykane na co dzień zabawki.
 
Ja to widzę tak: wijące się między wieżowcami linie kolei magnetycznej, wszechobecne drony, bezzałogowce i automatyczne samochody unoszące się nad autostradami zbudowanymi ze specjalnych komponentów, które pozwalają na ich lewitację.
 
Przede wszystkim niesamowite do granic możliwości power bike`ki. Nie muszę wspominać o motocyklu Kanedy :


Oczywiście rozmowa o pojazdach to czcze gadanie , ponieważ nie wiemy na ile będzie to sandbox. Chociaż patrząc na zapowiedź otwartego świata w Wiedźminie 3, który z tego co kojarzę ma wyjść nieco wcześniej, możemy przypuścić, że dane nam będzie pośmigać czymś zacnym po Night City. Wtedy oczywiście mamy prawdopodobnie ciekawą możliwość ucieczek przed policją czy też wyścigów ulicznych :)
 

Attachments

Ja bym chciał abyśmy mogli mieć implanty-rolki w nogach. Można by wtedy wykorzystać projekt walki na łyżwach z Wieśka 3. Można by też wtedy poruszać się szybciej bez pojazdów.
 
Jeszcze nikt nie pisał za wiele o istniejącym już aucie - QUADRA V-TECH
A jest o czym pisać.
cyberpunk-2077-zwiastun-4.jpg

To auto jest przemyślane, fajne, oldschoolowe, pasujące do tego świata i widać, że ten kto je narysował, wymyślił lubi motoryzację i czerpie z niej. Może jednak zacznę od początku i na spokojnie.
Patrząc na Quadro nie sposób pomyśleć, że stylistyka nawiązuje do fajnych sportowych aut z minionej dekady. I tak jest. Szukałem w głowie nawiązań do tego auta, ale z początku nie mogłem skojarzyć. Sama nazwa "Quadra" od razu przywodzi na myśl kultowe już Audi Quatro, które w rajdach nie miało sobie równych dzięki swojemu napędowi 4x4.
maxresdefault.jpg


To jednak nie tym autem wzorowano się najbardziej, bo sylwetka bliższa jest innemu, nie niemieckiemu, a włoskiemu samochodowi, którego rynkiem sprzedażowym miały być w sporej mierze Włochy i Stany Zjednoczone. O jakim aucei piszę?
Jest to De Tomaso Pantera. Nie, nie tomato, a De Tomaso, włoska marka produkująca luksusowe auta sportowe, której założycielem był Alejando De Tomaso.
Pantera była produkowana w latach 1971-1991 r., czyli szybciej niż wcześniej wspomniane kultowe Audi, a którego marka jest dziś tak często wykorzystywana w filmach gdzie ma się pojawić futurystyczna fura. Co prawda Amerykanie mają swojego, również kultowego Forda GT40 z lat 60', ale Pantera w tamtych czasach była dla nich czymś egzotycznym, jak Lamborghini, ale jednak trochę tańszą, bardziej przystępną wersją. Nie ma jednak wątpliwości, że dzisiaj jest to auto kultowe, oldschoolowe. Wykorzystanie stylistyki, która trochę nawiązuje do tego auta jest strzałem w 10-kę.
Quadro V-Tech przypomina mi w tej chwili trochę takiego Millennium Falcon - stary najszybszy rupieć w okolicy.
Swoją drogą, jeśli kiedyś miała wyjść nowa Pantera, to byłoby fajnie, gdyby była choć trochę podobna do Cyberpunkowej Quadry :)
projects-80-de-tomaso-pantera-gt5s-1980-02.jpg

TOPCAR-DeTomaso-Pantera-61.jpg
 
Inspiracje Testarossą są również widoczne i oczywiste już na pierwszy rzut oka ;). Wygląda to trochę jakby połączyli najciekawsze elementy tych aut i wyszło to bardzo fajnie.
 
Last edited: