Cyberpunkowe środki transportu

+

Attachments

  • cyberpunk-20773.jpg
    cyberpunk-20773.jpg
    47.8 KB · Views: 111
Tu sporo zależy od tego na ile gra będzie z otwartym światem i czy dostaniemy możliwość korzystania z pojazdów, czy będą tylko tłem. W każdym razie żadnych batmobili ;) Są motocykle, zwykłe samochody, śmigłowce no i AV'ki. Po strefie walki poruszają się trochę cięższe pojazdy. Policja nie zapuszcza się tam bez opancerzonych wozów. Można też spotkać Punkcerniki, czyli domowej roboty ciężkie wehikuły, których używają gangi. Ja jeszcze chciałbym móc skorzystać z pancerzy wspomaganych, ale nie wiem czy to już nie za wiele. Bo to dosyć kosztowne i niespotykane na co dzień zabawki.
 
Ja to widzę tak: wijące się między wieżowcami linie kolei magnetycznej, wszechobecne drony, bezzałogowce i automatyczne samochody unoszące się nad autostradami zbudowanymi ze specjalnych komponentów, które pozwalają na ich lewitację.
 
Przede wszystkim niesamowite do granic możliwości power bike`ki. Nie muszę wspominać o motocyklu Kanedy :


Oczywiście rozmowa o pojazdach to czcze gadanie , ponieważ nie wiemy na ile będzie to sandbox. Chociaż patrząc na zapowiedź otwartego świata w Wiedźminie 3, który z tego co kojarzę ma wyjść nieco wcześniej, możemy przypuścić, że dane nam będzie pośmigać czymś zacnym po Night City. Wtedy oczywiście mamy prawdopodobnie ciekawą możliwość ucieczek przed policją czy też wyścigów ulicznych :)
 

Attachments

  • kaneda_and_his_bike_by_pedro_ferreira-d4sj8cc.jpg
    kaneda_and_his_bike_by_pedro_ferreira-d4sj8cc.jpg
    66.7 KB · Views: 114
Ja bym chciał abyśmy mogli mieć implanty-rolki w nogach. Można by wtedy wykorzystać projekt walki na łyżwach z Wieśka 3. Można by też wtedy poruszać się szybciej bez pojazdów.
 
Jeszcze nikt nie pisał za wiele o istniejącym już aucie - QUADRA V-TECH
A jest o czym pisać.
cyberpunk-2077-zwiastun-4.jpg

To auto jest przemyślane, fajne, oldschoolowe, pasujące do tego świata i widać, że ten kto je narysował, wymyślił lubi motoryzację i czerpie z niej. Może jednak zacznę od początku i na spokojnie.
Patrząc na Quadro nie sposób pomyśleć, że stylistyka nawiązuje do fajnych sportowych aut z minionej dekady. I tak jest. Szukałem w głowie nawiązań do tego auta, ale z początku nie mogłem skojarzyć. Sama nazwa "Quadra" od razu przywodzi na myśl kultowe już Audi Quatro, które w rajdach nie miało sobie równych dzięki swojemu napędowi 4x4.
maxresdefault.jpg


To jednak nie tym autem wzorowano się najbardziej, bo sylwetka bliższa jest innemu, nie niemieckiemu, a włoskiemu samochodowi, którego rynkiem sprzedażowym miały być w sporej mierze Włochy i Stany Zjednoczone. O jakim aucei piszę?
Jest to De Tomaso Pantera. Nie, nie tomato, a De Tomaso, włoska marka produkująca luksusowe auta sportowe, której założycielem był Alejando De Tomaso.
Pantera była produkowana w latach 1971-1991 r., czyli szybciej niż wcześniej wspomniane kultowe Audi, a którego marka jest dziś tak często wykorzystywana w filmach gdzie ma się pojawić futurystyczna fura. Co prawda Amerykanie mają swojego, również kultowego Forda GT40 z lat 60', ale Pantera w tamtych czasach była dla nich czymś egzotycznym, jak Lamborghini, ale jednak trochę tańszą, bardziej przystępną wersją. Nie ma jednak wątpliwości, że dzisiaj jest to auto kultowe, oldschoolowe. Wykorzystanie stylistyki, która trochę nawiązuje do tego auta jest strzałem w 10-kę.
Quadro V-Tech przypomina mi w tej chwili trochę takiego Millennium Falcon - stary najszybszy rupieć w okolicy.
Swoją drogą, jeśli kiedyś miała wyjść nowa Pantera, to byłoby fajnie, gdyby była choć trochę podobna do Cyberpunkowej Quadry :)
projects-80-de-tomaso-pantera-gt5s-1980-02.jpg

TOPCAR-DeTomaso-Pantera-61.jpg
 
Inspiracje Testarossą są również widoczne i oczywiste już na pierwszy rzut oka ;). Wygląda to trochę jakby połączyli najciekawsze elementy tych aut i wyszło to bardzo fajnie.
 
Last edited:
Zaczęły się pojawiać szersze informacje na temat pojazdów w grze. Pozbierałem kilka informacji i usystematyzowałem według marek to co już wiemy:

Auta:

Archer
Archer quartz basic
Archer quartz basic.jpeg


Archer Quartz Nomad
Archer Quartz Nomad 2.jpeg



Chevillon
Chevillon Emperor basic
Chevillon Emperor basic.jpeg


Chevillon Thrax basic
Chevillon Thrax basic.jpeg


Chevillon Thrax Combat
Chevillon Thrax Combat.jpeg



Herrera
Herrera Outlaw
Herrera Outlaw 02.jpg



Mahir
Mahir Supron basic
Mahir  02.jpg


Makigai
Makigai MaiMai
Makigai MaiMai 02.jpg


Makigai MaiMai.jpeg

Post automatically merged:

Mizutani
Mizutani Shion basic
Mizutani Shion basic 02.jpg


Mizutani Shion Nomad
Mizutani Shion Nomad 2.jpeg


Mizutani Shion Nomad2.jpeg


Porsche
Porsche 911 Turbo
Porsche 911 03.jpg


Porsche 911 05.jpg


Porsche 911 07.jpg


Porsche 911 013.jpg



Quadra
Quadra Turbo basic
Quadra Turbo basic 1.jpg


Quadra Turbo R
Quadra Turbo R 1.jpg


Quadra Type-66 Sampson
Quadra Type-66 1.jpg

Post automatically merged:

Quadra Type-66 Avenger
Quadra Type-66 Avenger 11.jpg


Quadra Type-66 basic
Quadra Type-66 11.jpg


Quadra Type-66 Nomad
Quadra Type-66 Avenger 1.jpg



Rayfield
Rayfield Aerondight basic
Rayfield Aerondight basic.jpeg


Rayfield Caliburn
Rayfield.jpg


Rayfield Caliburn.jpeg

Post automatically merged:

Thorton
Thorton Colby basic
Thorton1.jpg


Thorton Colby Nomad
Thorton Colby Nomad1.jpg


Thorton Colby Pickup
Thorton Colby Pickup1.jpg


Thorton Colby pickup Valentino
Valentino.jpg


Thorton Galena Aldecados
Thorton Galena Aldecados.jpeg


Thorton Galena nomad
Thorton Galena nomad1.jpg


Thorton Galena
Thorton Galena1.jpg


Thorton Mackinaw basic
14124620201016_123005_0_big.jpg


Villefort
Villefort Cortes basic
Villefort Cortes basic1.jpg


Villefort Alvarado
Villefort Alvarado.jpeg

Post automatically merged:

Motocykle:

ARCH
ARCH Nazare
ARCH Nazare1.jpg



Brennan
Brennan Apollo basic
Brennan Apollo basic1.jpg


Brennan Apollo

Brennan Apollo1.jpg


Yaiba
Yaiba Kusanagi
Yaiba Kusanagi1.jpg


DTR S1
Yaiba Kusanagi.jpeg
 
Last edited:
Nie wiem jak, ale REDzi będą mieli, w moim guście, najładniej zaprojektowany setting fantasy oraz najładniej zaprojektowany setting futurystyczny :D Przecudne to wszystko jest, a nawet nie jestem jakimś fanem motoryzacji. Po prostu szczegółowość, pomysł i to jak światło pracuje na tych modelach jest fenomenalne.
 
Nie wiem jak, ale REDzi będą mieli, w moim guście, najładniej zaprojektowany setting fantasy oraz najładniej zaprojektowany setting futurystyczny :D Przecudne to wszystko jest, a nawet nie jestem jakimś fanem motoryzacji. Po prostu szczegółowość, pomysł i to jak światło pracuje na tych modelach jest fenomenalne.
Uważam tak samo. To nie są pomysły na jeden strzał, to wstęp do całego uniwersum. Tylko patrzeć, jak zaczną produkować zestawy customizujące dla jakichś Golfów, czy innych Opli, upodabniające je do pojazdów z gry.
.
Swoją drogą ciekawe, czy do Zafiry A też takie będą. Zamontowałbym coś takiego do swojego klekota :).
 
Nie ma co się czarować, model jazdy w Cyberpunku 2077 jest delikatnie mówiąc... słaby. Nie zmienia to jednak faktu, że pojazdy wyglądają i brzmią świetnie więc może czas się pochwalić czym jeździmy?

Ja aktualnie bujam się Quadrą-66 640 TS, na którą musiałem troszkę uciułać, bo kosztowała prawie 60 edsów :p



 
Nie ma co się czarować, model jazdy w Cyberpunku 2077 jest delikatnie mówiąc... słaby. Nie zmienia to jednak faktu, że pojazdy wyglądają i brzmią świetnie więc może czas się pochwalić czym jeździmy?

Ja aktualnie bujam się Quadrą-66 640 TS, na którą musiałem troszkę uciułać, bo kosztowała prawie 60 edsów :p
Jednym sie model jazdy nie podoba, inni sa zadowoleni. Ja jestem z tych drugich...w zaleznosci od samochodu.
Nie kazdym samochodem jezdzi sie tak samo, niektore sie zachowuja dziwnie, natomiast najlepsza bryke ktora znalazlem (pod kazdym wzgledem) jest Quadra Type-66 "Javelina". Tysiac koni, opancerzona i swietnie sie prowadzi. Na razie tylko kradziona, ale mam nadzieje ze da sie ja kiedys kupic (street cred mam 28). Do tego czasu musze po nia jezdzic do Badlandow, ale warto ;)

photomode_13122020_203042.jpg
 
Last edited:
Jakos nie zauwazylem zeby ktos poruszal ten temat..
Co sadzicie o motorach,jak wam sie nimi gra,
jak sie podoba stylistyka,
czy uwazacie ze np powinno byc dodane wiecej maszyn, jesli to jakiego typu .
czy np powinno byc wieksze odzwierciedlenie charakteru gangow itp w maszynach niz tylko malunki.

W moim odczuciu motorki zostaly potraktowane po macoszemu, uwielbiam je, fajnie sie nimi jezdzi skoki i rozne cuda na nich sprawiaja wiele funu.Np jazda po scianie budynku na wysokosci drugiego pietra..:p
Ale jest ich stanowczo, stanowczo za malo..nie oddaja tak klimatu gry i gangow..mamy np Valentinosow i tu co najwyzej typowymi reprezentantami ktorych mamy pod reka jest maszyna Jackiego(tak jak z wozow typowym jest gablota wygrywana od cezara)...nie znajdziemy nic co by bylo powiazane z Nomadami ,6st czy cala reszta..Tak jak jest calkiem fajna i spora reprezentacja samochodow po modernizacji Nomadzkiej .Tak Motorow ni hu..hu.. jak mawiala stara sowa..A przeciew w liczych drzazgach i opisach itemow jest ze Nomada ma Rodzine i swoj motor..
Brak mi maszyn typowo w stylistyce crossowej..jak rowniez z koszem itp..
 
@telpher78 zgadzam się w pełni, niewykorzystany potencjał, za mało różnorodności. Dodatkowo fizyka jazdy na motorze jest dziwna - chociażby porównując do GTA V, gdzie fizyka motorów była świetna.
 
Pojeździłem pojazdami różnego typu i najprzyjemniej jeździ mi się Maimai 126p. :love:

20210109123735_1.jpg


Wrażenia najbardziej są zbliżone do jazdy zwykłym samochodem. Inne auta zbyt łatwo wpadają w poślizg i ciężko nimi się jeździ po mieście. Poza tym jak na takie małe autko ma dużą przednią szybę i można komfortowo grać z kamery FPP co nie we wszystkich autach jest standardem. Zwłaszcza te nomadzkie mają małe szyby, dość rozbudowane maski, niski dach, więc mało widać co się dzieje na drodze. A abstrahując od widoku FPP to taką Javeliną jeździ się świetnie.

Ogólnie model jazdy czy to autami, czy motocyklami jest ok, choć fajnie gdyby przybrały na wadze, nie wpadały aż tak łatwo w poślizg i miały mocniejsze hamulce. Pewnie na wrażenia z jazdy wpływa też minimapa, która się nie oddala i nagminne jest, iż przegapimy jakiś skręt.

Należy też wspomnieć o świetnie wykonanych wnętrzach pojazdów. W niektórych, choćby takich Quadrach, można się poczuć jak bohater Nieustraszonego.
 
Last edited:
Top Bottom