Czarne Słońce - nowe karty

+
Status
Not open for further replies.
Nowe karty ST:

2:00 pm:
@Qcento01
- https://youtu.be/cEfiNVcGu-E
1656332854343.png

2:15 pm:
@GamerBalder
- https://youtu.be/ksad9WuYM6I
1656332900553.png

2:45 pm:
@elisthebirb
1656334396541.png

3:00 pm:
@983tv
1656335144635.png

1656335196238.png

1656335244609.png
 
Last edited:
Powiem tak czegoś takiego się tu nie spodziewałem (chodzi o stronę wizualną) czy to jeszcze gwint? Co to ma wspólnego z uniwersum? No nie pasuje mi to do tego świata tej otoczki i tyle. Wygląda fantastycznie problem w tym że to nie wiedźminka fantastyka a bardziej ta z "Fantastic Beasts and Where to Find Them" lub czegoś podobnego.

Ps.
Nowego scenariusza też się teraz nie spodziewałem. Czy Siroco wróci do każdej talii ? Hmmm
 
Ogólne założenie dotyczące scenariuszy wprowadzone przez Redów było takie że jest 1 scenariusz na frakcję. A teraz jak gramy na Scoia'tael (elfy - scenariusz w R1, harmonia - prawdopodobnie scenariusz w R1). Chociaż ten harmonijny scenariusz ma aż 15 prowizji.
 

Ely74

Forum regular
Grafika rzeczywiście mało wiedźmińska. Trochę poszli w dziwnym kierunku ale za to scenariusz nowy na każdą frakcje to może być cos naprawdę ciekawego. . Wydaje się zresztą o wiele mocniejszy od oryginalnego scenariusza Elfów
Tylko ,że nie rozumiem kroku środkowego? To będzie na całą grę? Tylko kiedy scenariusz jest na stole? Czemu w sumie drugi krok ma być rozciągnięty i nie tworzy karty... Ciekawe czy taka będzie koncepcja dla wszystkich frakcji. Ciekawe co w Skellige..
Sceariusz pod deszcz?
W KP Scenariusz pod żołnierzy a Potworach pod Krabopająki ?
 
Jakby rozdział 1 scenariusza obowiązywał przez całą grę to moim zdaniem jest to trochę za mocne. Silniki harmonii będą niezabijalne.
 

Ely74

Forum regular
Jakby rozdział 1 scenariusza obowiązywał przez całą grę to moim zdaniem jest to trochę za mocne. Silniki harmonii będą niezabijalne.
Dosłownie tłumacząc to opis jest zawsze gdy zagrasz.. Wiec pytam się ajk mam rozumieć słowo zawsze w tym przypadku
 
Jakby tak jeszcze woda brokilionu dostała echo to harmonia wraca na pełnej pompie ;)
Xavier, wiewiórka i po problemie. Właśnie dlatego Xavier jest ostatnio tak mocny, bo doszło wiele kart z echo. Praktycznie w każdej grze wchodzi czy to w zaczepki, czy w desant i onejro czy w Meluzynę czy w karty z echo typu Aerondight.
 
Xavier, wiewiórka i po problemie. Właśnie dlatego Xavier jest ostatnio tak mocny, bo doszło wiele kart z echo. Praktycznie w każdej grze wchodzi czy to w zaczepki, czy w desant i onejro czy w Meluzynę czy w karty z echo typu Aerondight.
Emm i tak i nie ja jakoś często Xaviera nie spotykam u przeciwników więc myślę że robotę i tak by robiło. Może nie w każdej partii ale często.

@Ely74 co do kart skelige tam bestie też są i popularnością się nie cieszą więc kto wie może i tam wlecą.
 
Jakby rozdział 1 scenariusza obowiązywał przez całą grę to moim zdaniem jest to trochę za mocne. Silniki harmonii będą niezabijalne.
Działa tylko gdy scenariusz jest na stole, więc max przez jedną rundę. Plus wzmacnia zagrywaną jednostkę o ilość kategorii, czyli o 1, czasem pewnie 2. Wspomaga, ale bez przesady, szału nie ma. Runda musiała by być długa by doszły tam kolosalne liczby.
Jakieś resety i Geralt skutecznie to zatrzymają, jak będzie zbyt silne. Nie licząc samej Suszy, czy tam Korath, jak zwał tak zwał.


Jak zauważono wyżej, arty bardzo fajne, ale trochę nie wiedźmińsko to wygląda... liczę, że w innych frakcjach będzie lepiej. A nowe scenariusze na plus. Otwiera to sporo możliwości, jak tylko podciągną jakoś sensownie pod to lore. A i irytowało że tak mało ich było, bo jeden, cóż to za wybór... może kiedyś i nowych obrońców postanowią dodać, by bardziej urozmaicić grę.
 

ghs

Forum veteran
No to nie powiem dość mocny efekt. Jedyna kontra na to to Sirrocco.
Sirocco? Ale to nieopłacalna akcja, bo najbardziej wypasiony punktowo (10-11) prolog został już zrealizowany.

Redzi za bardzo nie umieją w balans więc obawiam się o pozostałe scenariusze tzn o ich mocne prologi
Post automatically merged:

Działa tylko gdy scenariusz jest na stole, więc max przez jedną rundę.

nie do końca jest tak jak piszesz.

będą się wzmacniać tylko jak będzie na 1 rozdziale ale możesz przecież grać jednostki bez harmonii, np wozy, które wejdą za 9 i nie przesuną scenariusza na kolejny krok. albo Idę - 11 za 6 itp..
 
Last edited:
It acts as an engine, the card that triggers it will be affected and then as long as it's on the board the effect is active, even after completing the scenario.
Po mojemu to będzie wzmacniał cały czas nawet po odpaleniu 2go rozdziału.

Skellige scen dla deszczu i Dagon? :D

Chociaż, czy ja tu widzę drakkar?
1656357396513.png
 
Last edited:
Ciekawe czy w NG wreszcie coś się ruszy z archetypem żołnierzy albo w syndykacie z kapitałem. Kto ostatnio widział tajny skład na rankedzie?
 
Po mojemu to będzie wzmacniał cały czas nawet po odpaleniu 2go rozdziału.
Przy czym nadal to nie jest "cały czas" tylko max 1 runda. Trochę mi się nie podoba taka koncentracja w dodatku na 1 archetypie, choć oczywiście rozumiem powody takiej decyzji. Arty moim zdaniem nie odbiegają mocno od wiedzminskiej stylistyki, w sensie nie mam z nimi problemu, może trochę za dużo zielonego :)
 
Last edited:
Ciekawe czy w NG wreszcie coś się ruszy z archetypem żołnierzy albo w syndykacie z kapitałem. Kto ostatnio widział tajny skład na rankedzie?
Kapitał już ma scen więc wątpię aby dodali drugi do tego archetypu. Osobiście próbowałem coś tam grać kapitałem w poprzednim sezonie i nic z tego nie wyszło. Pasiflore pasowało by przywrócić do poprzedniej formy tak na początek.
Pokazuje to też power Creep jaki ma miejsce kapitał swego czasu kosił wszystko równo. Owszem dostał nerfy ale to nie one same w sobie go wyeliminowały.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom