Czy jest szansa na większą liczbę klatek?

+
Witam, od kilku dni jestem posiadaczem Cybeprunka2077,
Myślałem, że spełniam rekomendowane wymagania, niestety przy moim zestawieniu:
grafa: 1070 ROG STRIX 8gb
Procek: Intel Core i5-8600K 3,60GHz
RAM: 16gb HyperX Fury 2400mhz

FPS waha się od 45 do ok 50+ na pustyni, gdzie nawet nie wjechałem do Night City, a tam już nawet nie chcę sprawdzać, bo nie wygląda to optymistycznie.
Czy coś ewentualnie mogę zmienić, jednocześnie żeby gra nie wyglądała jak z tektury, czy nadchodzące patche coś mogą ewentualnie zmienić jeśli chodzi o optymalizację samej gry?
Załącze przy okazji screeny z ustawień i FPS:
 

Mam Vege 56,więc nasze karty są pod względem wydajnosci podobne.
Przy moich ustawieniach mam prawie 50 klatek,u Ciebie powinno byc podobnie.
Co prawda mam ustawioną pamięć z troche szybszym taktowaniem oraz podkręciłem grafike,ale Ty powinieneś mieć o wiele więcej FPSów,przy obecnych ustawieniach.
Nie rwie Ci się obraz? Domyslam sie ze te wartosci w prawym górnym rogu to FPS'y(dla statycznego obrazu),czyli synchronizacji pionowej nie masz włączonej ?
Możesz włączyć FidelityFX ?
 

Attachments

  • z1.png
    z1.png
    3.4 MB · Views: 75
  • z2.png
    z2.png
    3.4 MB · Views: 88
  • IMG_20210117_181939.jpg
    IMG_20210117_181939.jpg
    2.6 MB · Views: 71

Mam Vege 56,więc nasze karty są pod względem wydajnosci podobne.
Przy moich ustawieniach mam prawie 50 klatek,u Ciebie powinno byc podobnie.
Co prawda mam ustawioną pamięć z troche szybszym taktowaniem oraz podkręciłem grafike,ale Ty powinieneś mieć o wiele więcej FPSów,przy obecnych ustawieniach.
Nie rwie Ci się obraz? Domyslam sie ze te wartosci w prawym górnym rogu to FPS'y(dla statycznego obrazu),czyli synchronizacji pionowej nie masz włączonej ?
Możesz włączyć FidelityFX ?
Dziękuje za odpowiedź. Tak mogę, Ty masz to ustawione może?
 
Fidelity mam wyłączone,spróbuj u siebie z tym poeksperymentowac.
Tak sie zastanawialem na ile ma wpływ rodzaj dysku.
Na PS4 jest HDD,to prędkośc rzędu 150 MB/s,SSD około 550 MB/s,zaś dysk z protokołem NVME około 4000.
Skoro na PC w ustawieniach jest "tryb mało wydajnego dysku" to MOŻE u niektórych posiadaczy wolniejszych dysków,
będą następowały np. przycinki,bo gra doczytuje tekstury czy coś innego.Po coś jest ta opcja.
Juz w ogóle podziwiam ludzi którzy mają konsole z HDD,strasznie długo to wczytywanie trwa.
 
U mnie na amd fx 6300 i Zotacu 1050ti 4g oc edition na 8gb ram mam wszystko na wysokich z wyłączoną opcją "odbicia w przestrzeni ekranu" - ta opcja a dokładniej jej wyłączenie daje mi największy boost fps. Dodam, że używam QuickCPU na max wydajności procka z trochę zmodyfikowanym profilu. Co najśmieszniejsze kompa kupiłem od gostka co się bawił w OC i wszystko jest rozstrojone, ramy , cpu i gpu ale jakoś dyszy sprzęcik... System na SSD a gierka leży na starej barracudzie seagate'a 500gb 7200rpm.
 
Witam, od kilku dni jestem posiadaczem Cybeprunka2077,
Myślałem, że spełniam rekomendowane wymagania, niestety przy moim zestawieniu:
grafa: 1070 ROG STRIX 8gb
Procek: Intel Core i5-8600K 3,60GHz
RAM: 16gb HyperX Fury 2400mhz
Mam Ryzen 5 3600 i 1070 od MSI i w mixie high/ultra trzymam w miarę stabilne 60fps poza miastem i 55-60 w mieście.
Pobaw się trochę suwakami. Patche powinny coś też poprawić w tej kwestii.
 
i5-3570K
16GB RAM 1600MHz
GTX 1080
dysk HDD (na nim zainstalowany CP, SSD mam tylko dla systemu)

w grze ustawienia High/Ultra. Utrzymuje średnio ok 55 FPS (poza miastem ciut więcej, a w mieście czasem spadnie na chwilę do ok 50). Zdarzyło mi się chyba ze 3 razy kiedy na ok 2 sekundy liczba FPS spadła mi do ok 28-30 (duży tłum i dużo akcji). Ale na to mogły mieć też wpływ programy działające w tle. Przełączając kilka opcji z ultra na high, wyłączając jakieś mgły, zmniejszając jakość chmur i lustrzanych odbić jestem w stanie podnieś ilość FPS minimum o 10-15.
 
Top Bottom