Czy muszę zbierać, książki, zwoje, zlecenia u karczmarza?

+
Status
Not open for further replies.
Jak masz ochote na małą porcje dodatkowych zadań to bierz zlecenia i wykonuj je, jezeli nie chcesz nie musisz :) Ja osobiście co przeczytam (księgi,zwoje,recpety) wyrzucam na ziemie gdy mam daleko do jakiegos kupca :p też czekam na opinie innych graczy..
 
Skończyłam dopiero I Akt, ale u kupca przechowuję praktycznie tylko książki, ewentualnie podarki. Jedzenia ani składników nie przenoszę. Miejsca mam pod dostatkiem. Jak mi zacznie brakować, to zacznę wyrzucać.
 
książki i zwoje po przeczytaniu można sprzedać, wyrzucić lub magazynować u karczmarza (miejsca nie zabraknie)polecam sprzedać bo kasy nigdy za wieleczytamy używając prawego klawisza myszy loluwaga: podobno po zainstalowaniu patcha 1.2 niektóre już przeczytane książki są widoczne jako nieprzeczytane, więc ostrożnie przy zakupywaniu nowych
 

pim

Senior user
ades said:
uwaga: podobno po zainstalowaniu patcha 1.2 niektóre już przeczytane książki są widoczne jako nieprzeczytane, więc ostrożnie przy zakupywaniu nowych
I właśnie, chyba w tym coś jest. Mam przeczytane książki i w bestiariuszu też jest dany potwór. A w zadaniach mam, że " Aby ukończyć zadanie , niezbędny jest wpis ....". Podobnie jest z miksturami. Przyznam. że odsprzedałem parę książek, które kupiłem u księgarza, zaraz po zakupieniu i przeczytaniu, a zwoje z zadaniami wywaliłem. ale zadania pozostały.
to jest tylko informacja, jeżeli masz już ten wpis to śmiało do walki :)
 

pim

Senior user
j3zus piszesz
j3zus said:
książki i zwoje po przeczytaniu można sprzedać, wyrzucić lub magazynować u karczmarza (miejsca nie zabraknie)polecam sprzedać bo kasy nigdy za wiele
gdzie można sprzedać (jeżeli wiesz) zwoje zawierające zlecenia, swoje trzymałem w skrytce u karczmarza i nie znikają tam po wykonania zadania.
 
Ilość miejsca u karczmarza jest nieograniczona.Za pierwszym ukończeniem sprzedawałem wszystko od razu po przeczytaniu - nigdy nie było problemu.Teraz gram z patchem 1.2 - i tez zauważyłem, że niektóre już przeczytane książki zaznaczone są jako nieprzeczytane - na grę wątek nie ma to wpływu (informacje z ksiązek są ciągle widoczne).Ciekawostka - normalnie po wykonaniu zlecenia "zabierał" zleceniobiorca zwój ze zleceniem, w V akcie tego nie było.
 

pim

Senior user
altaro said:
I normalnie po wykonaniu zlecenia "zabierał" zleceniobiorca zwój ze zleceniem, w V akcie tego nie było.
tak, ale gram w II akcie, i zleceniodawca nie zabiera zlecenia jeżeli nie masz go przy sobie (sprawdziłem), pytanie co zrobić z takim zleceniem, aby na tym zarobić?
 
@PiMiKzleceń na potwory nie da się sprzedać. Znikają tylko wtedy jeśli w trakcie odbierania nagrody za zlecenie masz zlecenie przy sobie (oddajesz dowód wykonania zlecenia i samo zlecenie a dostajesz w zamian kasę) Jeśli nie masz ich przy sobie a np. u karczmarza, to nie znikną do końca gry. Można je też po przeczytaniu upuścić na ziemie - nie ma żadnych negatywnych konsekwencji (przynajmniej ja żadnych nie zauważyłem :))@Altaro - jeszcze nie wiem jak to z tymi zleceniami w 5tym akcie ale sprawdzę i dam znać.. ;)Książki i zwoje warto IMO sprzedać (po przeczytaniu) - niektóre są dość cenne a kasy nigdy za wiele ;)
 
Patiando said:
zleceń na potwory nie da się sprzedać. Znikają tylko wtedy jeśli w trakcie odbierania nagrody za zlecenie masz zlecenie przy sobie (oddajesz dowód wykonania zlecenia i samo zlecenie a dostajesz w zamian kasę) Jeśli nie masz ich przy sobie a np. u karczmarza, to nie znikną do końca gry. Można je też po przeczytaniu upuścić na ziemie - nie ma żadnych negatywnych konsekwencji (przynajmniej ja żadnych nie zauważyłem :))
A to ciekawe. Ja zawsze trzymałem do końca wszystkie zwoje ze zleceniami (bałem sie wyrzucić) :)
Patiando said:
Książki i zwoje warto IMO sprzedać (po przeczytaniu) - niektóre są dość cenne a kasy nigdy za wiele ;)
Z kasą nie jest tak źle ;) Troszkę mnie drażni/śmieszy że można sprzedawać zwoje z receptami na wiedźmińskie eliksiry :)Teoretycznie sa takie cenne i tajemnicze ale można je bez problemu opchnąć jakiemuś handlarzowi.
 
bchrubas said:
Troszkę mnie drażni/śmieszy że można sprzedawać zwoje z receptami na wiedźmińskie eliksiry :)Teoretycznie sa takie cenne i tajemnicze ale można je bez problemu opchnąć jakiemuś handlarzowi.
myślisz, że w następnym patchu poprawią to?pytanie czy można je potem odkupić? jeżeli tak to już przesadaz resztą można to uzasadnić, tym że był napad na laboratorium i dlatego pojawiły się na rynku :D
 
Recepty na eliksiry można odkupić, ale nie wiem za ile. Co do tych zleceń to jak zostawisz u karczmarza to da się je sprzedać (no przynajmniej mi się udaje, nie wiem jak u innych). PO przeczytaniu radzę sprawdzić czy, abyna pewno jest przeczytana. Jeśli tak to ją sprzedać, bo nie ma po co tego trzymać, a można trochę zyskać
 
Xzareth said:
Recepty na eliksiry można odkupić, ale nie wiem za ile. Co do tych zleceń to jak zostawisz u karczmarza to da się je sprzedać (no przynajmniej mi się udaje, nie wiem jak u innych). PO przeczytaniu radzę sprawdzić czy, abyna pewno jest przeczytana. Jeśli tak to ją sprzedać, bo nie ma po co tego trzymać, a można trochę zyskać
pytanie: gdzie sprzedać?stwierdzenie: jeżeli nie będzie przeczytana to zlecenie nie ujawni się.
 
karteczek ze zleceniami raczej się nie da sprzedać... pamiętam, że sprawdziłem wszystkich będąc w II akcieod tamtej pory po przeczytaniu zawsze je wywalałem
 
Ja je sprzedawałem u antykwariusza. Mi się przedawały pod patchem 1.1, a co do 1.2 to pojęcia nie mam bo u karczmarza teraz nie zostawiam.
 
{spojler}mozna sprzedawać ain soph aur ???bo 1 u dziadka na bagnach i 2 u vivaldiegokoniec spojlera
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom