Dajcie nam 900p

+
dokładnie weź podczas ulewnej burzy idź na bagna w okolicy krzybuchowych moczarów tam gidz utopce, framerate leci na pysk :D
 
Oto nowe filmiki wedle zaleceń @Merode i @nexemar

Novigrad w nocy z pochodniami. Trochę się nabiegałem bo nie wiem o która kapliczkę chodziło :p


Oraz bagna noc + deszcz, piechotą i konno. (Fakt, zwracam honor ma małe spadki FPS)


Osobiście mnie najbardziej razi w oczy ten bug graficzny z cieniami.
Mam nadzieję że to naprawią :/


[video=youtube;-ttWnSnpO4w]https://www.youtube.com/watch?v=-ttWnSnpO4w[/video]
 
Last edited:
Oraz bagna noc + deszcz, piechotą i konno. (Fakt, zwracam honor ma małe spadki FPS)
Był gdzieś test na yt, te małe spadki to 6-10 fpsów w dół :D
[video=youtube;nev-qxmHR7c]https://www.youtube.com/watch?v=nev-qxmHR7c[/video]
oglądaj od 1:00
 
Last edited:


To nie są małe spadki.

O moczarach już nawet nie wspominam. Zresztą problemy są tam gdzie jest dużo ludzi/przeciwników i efektów typu ogień/mgła/deszcz"wszelkie rozbłyski".
 
Last edited:
Uff, jednak moja konsola nie jest wybrakowana :p Masz spadki do 20fps na bagnach, jak u wszystkich. Te "małe spadki" to 1/3 calosci fpsów.
 
Uff, jednak moja konsola nie jest wybrakowana :p Masz spadki do 20fps na bagnach, jak u wszystkich. Te "małe spadki" to 1/3 calosci fpsów.

Spoko tylko jak tego nie widzę ani nie odczuwam to mi to nie przeszkadza wcale ;-)
Bardziej mnie rażą bugi graficzne i w questach. Niech naprawią najpierw grę a później niech zrobią optymalizację (ale nie kosztem kolejnego dowgrada grafiki)
 
Apeluję, DAJCIE NAM DO WYBORU 900P!!!
Wreszcie będziemy grać w miare płynnie, jak na XO!!!
!!!
Dołączam się do prośby. W The Last of Us była opcja zmiany z 60 fps na 30 fps i nikogo to nie bolało. Każdy grał jak chciał. Wiedźmin mógłby mieć możliwość obniżenia rozdzielczości. Są osoby, dla których płynność jest ważniejsza niż ilość pikseli. Chłopaki z CDP Red stworzyliście najgenialniejszy świat jaki widziałem w RPG. Nie każcie użytkownikom PS4 zwiedzać go w tak niekomfortowych warunkach. Obraz rwie aż miło, a nic tak nie rujnuje immersji jak szarpiąca animacja. Dajcie nam możliwość wyboru rozdzielczości i pozwólcie nam grać w Waszą grę w stabilnych 30 klatkach. Bardzo ładnie proszę :).
 
Mnie już wsio ryba co będzie czy 1080p czy 900p. Mam tylko nadzieję ze jak zmniejsza do 900P to z zapasu mocy poprawią od razu odległość rysowania obiektów i roślinności i NCP bo w najnowszym patchu strasznie to kuleje, szczególnie w Novigradzie :D
 
Też uważam, że powinna być opcja zmiany rozdzielczości ale wątpię, że zostanie ona wprowadzona. U mnie jak u reszty im dalej w grze tym gorzej. Spadki FPSów są częste i zauważalne a irytuje to tym bardziej, że kupiłem PS4 ze względu na wiedźmina. Więc dołączam się apelu :p, DAJCIE 900P na PS4
 
Tak teraz właśnie się nad tym zastanawiam, czy to nie parcie marketingu Sony. Ostatecznie to oni wszystko certyfikują, a 1080p to wielki slogan PS4.

Za każdym razem gdy widzę filmik porównawczy, żałuję, że nie kupiłem jednak Xbox One. Konsola była przede wszystkim pod Wiedźmina i wybrałem "mocniejszą".
 
Weź pod uwagę, że w dniu premiery gra prezentowała się lepiej na PS4. Dopiero zablokowanie liczby klatek na XO sprawiło, że gra nabrała zadowalającej płynności. Co będzie dalej...cóż trudno powiedzieć. Miejmy nadzieję, że CDP RED coś wykombinuje. Gdzieś czytałem, że wersja na konsolę Sony sprzedała się lepiej, więc chłopaki raczej nie oleją sprawy :). Co do konsoli...Ja jestem zadowolony z PS4. Większość gier prezentuje się lepiej właśnie na tej maszynie. Wiedźmin jest akurat niechlubnym wyjątkiem.
 
Mnie najbardziej drażni to że gra w łatce 1.01 wyglądała fenomenalnie. Nic się nie doczytywało i nie znikało. Nawet płynniej gra działała.
Teraz co łatka to coraz więcej problemów :(
 
Mnie najbardziej drażni to że gra w łatce 1.01 wyglądała fenomenalnie. Nic się nie doczytywało i nie znikało. Nawet płynniej gra działała.
Teraz co łatka to coraz więcej problemów :(

To nie jest prawda. Akurat po premierze gry miałem urlop, więc do Velen doszedłem bardzo szybko (20-21. maja) i się załamałem. W okolicach Karczmy na Rozstajach, w deszczu miałem takie spadki fps, że praktycznie nie dało się grać i poważnie rozważałem odłożenie gry na półkę. Podobne spadki są do tej pory na moczarach oraz we mgle (walki z Mglakami to koszmar), a chodzenie po Novigradzie nocą (źródła światła) to przeżycie na tyle nieprzyjemne, że lepiej po prostu usiąść i zmedytować do rana.

Ludzie co patch czepiają się o jakieś wyimaginowane downgrady, jakby to miało jakieś znaczenie, a przecież prawdziwym problemem jest to, że gra jest miejscami po prostu niegrywalna. Trochę żałuję teraz, że nie zdecydowałem się na wersję PC, bo jestem przekonany, że nie chodziłaby mi gorzej, niż w tych 20-30 fps na PS4 :/

Redzi, zróbcie coś z tym. Patche absolutnie nie poprawiły nic w kwestii framerate'u.
 
To nie jest prawda. Akurat po premierze gry miałem urlop, więc do Velen doszedłem bardzo szybko (20-21. maja) i się załamałem. W okolicach Karczmy na Rozstajach, w deszczu miałem takie spadki fps, że praktycznie nie dało się grać i poważnie rozważałem odłożenie gry na półkę. Podobne spadki są do tej pory na moczarach oraz we mgle (walki z Mglakami to koszmar), a chodzenie po Novigradzie nocą (źródła światła) to przeżycie na tyle nieprzyjemne, że lepiej po prostu usiąść i zmedytować do rana.

Ludzie co patch czepiają się o jakieś wyimaginowane downgrady, jakby to miało jakieś znaczenie, a przecież prawdziwym problemem jest to, że gra jest miejscami po prostu niegrywalna. Trochę żałuję teraz, że nie zdecydowałem się na wersję PC, bo jestem przekonany, że nie chodziłaby mi gorzej, niż w tych 20-30 fps na PS4 :/

Redzi, zróbcie coś z tym. Patche absolutnie nie poprawiły nic w kwestii framerate'u.

Poprawiły łatki i to sporo. Pewnie resztę wydajności poprawią w następnych łatkach.
Co do grafiki to w Novigradzie jest straszna różnica. Na 1.01 miasto było ok bez doczytywań obiektów czy nawet całych budynków a o wczytywaniu tekstur już nie wspomnę. Na 1.04 to tragedia. Musze normalnie się zatrzymać i odczekać do 5 sekund aby się wszytko wczytało :-/ Zrobię filmik to sam zobaczysz.
 
Po czym stwierdzasz, że łatki coś poprawiły? Wczoraj napotkałem wioskę, w której roiło się od mglaków i nie byłem w stanie z nimi walczyć, bo gra poczęstowała mnie spadkiem do 20 klatek. Krzywuchowe Moczary i jazda na koniu w deszczową noc też raczej bez zmian.
 
Po czym stwierdzasz, że łatki coś poprawiły? Wczoraj napotkałem wioskę, w której roiło się od mglaków i nie byłem w stanie z nimi walczyć, bo gra poczęstowała mnie spadkiem do 20 klatek. Krzywuchowe Moczary i jazda na koniu w deszczową noc też raczej bez zmian.

Robiłem testy i robiłem filmiki:

Tu masz filmik na 1.03

A tu na 1.04

Rożnica jest ;-)
 
Bez licznika fps, za to z konwersją YT, takie filmiki niczego nie udowadniają. Zwłaszcza, że każdy sobie może iść na te moczary i samego przekonać jak to wygląda. Mam wrażenie, że po prostu jesteś mało wyczulony na spadki fps (co może wynikać z wielu czynników: od Twojej koncentracji przez input lag tv, po nawet odległośc w jakiej siedzisz) lub po prostu dorabiasz teorie na potrzeby postawionej tezy :)
 
Bez licznika fps, za to z konwersją YT, takie filmiki niczego nie udowadniają. Zwłaszcza, że każdy sobie może iść na te moczary i samego przekonać jak to wygląda. Mam wrażenie, że po prostu jesteś mało wyczulony na spadki fps (co może wynikać z wielu czynników: od Twojej koncentracji przez input lag tv, po nawet odległośc w jakiej siedzisz) lub po prostu dorabiasz teorie na potrzeby postawionej tezy :)

Sam z początku tego nie widziałem i uparcie twierdziłem że gra działa płynnie. Dopiero po zmontowaniu filmiku zauważyłem że faktycznie tak jest i że gra potrafi przycinać. Ale po obejrzeniu tych dwóch filmików gołym okiem widać ze na najnowszej łatce jest różnica na bagnach.
 
no pewne jest ze 50 fps nie ma na ps4, spadki płynności i doczytywania są co jest dość zabawne, pamiętam jak odpaliłem pierwszy raz to juz na początku zaskakiwały mnie cienie.
jednak da się z tym grać, mnie irytuje to ze murze wstawać z kanapy by przeczytać coś z interfejsu czy opisu, chociaż wtedy też dopiero zauważam jaka ta grafika jest ładna :)
Ogólnie to na pozycji z kanapy piękność grafiki nie ma aż takiego znaczenia, dla mnie na przykład na x360 gtaV było równie oszałamiające, szczególnie jak się pomyśli ile wyciągnęli z tego xpudełka.
 
Top Bottom