Dajcie nam 900p

+
Dajcie nam 900p

Wiemy już że nie poradzicie sobie z optymalizacją na ps4 w 1080p.
Apeluję, DAJCIE NAM DO WYBORU 900P!!!
Wreszcie będziemy grać w miare płynnie, jak na XO!!!
Z optymalizacją sobie nie poradzicie, wiemy to, mieliście na to pare miesięcy, a Wiedzmin na ps4 dalej działa w 20 fps na bagnach.
Dajcie nam te 900p !!!
 
Wiemy już że nie poradzicie sobie z optymalizacją na ps4 w 1080p.
Apeluję, DAJCIE NAM DO WYBORU 900P!!!
Wreszcie będziemy grać w miare płynnie, jak na XO!!!
Z optymalizacją sobie nie poradzicie, wiemy to, mieliście na to pare miesięcy, a Wiedzmin na ps4 dalej działa w 20 fps na bagnach.
Dajcie nam te 900p !!!

Jest tylko kilka osób co im się na bagnach gra tnie i działa poniżej 20 FPS! Ja osobiście gram i jest wszytko OK
Polecam przeinstalować grę i pobrać łatkę na nowo!
 

Merode

Forum regular
Jestem fanem CDP, ale to trzeba przyznać DamimavPL - na bagnach i przy złych warunkach pogodowych są spadki do 20FPS. To samo dzieje się w Novigradzie przy paleniskach.

Choćbyś nie wiem jak tu czarował, to jest PS4 - zamknięty system, a te spadki zostały rzetelnie przetestowane: http://www.gamersyde.com/hqstream_the_witcher_3_wild_hunt_swamps_1_03-34759_en.html

Jedyna sytuacja, gdzie wyniki byłyby inne u kogokolwiek, to sytuacja duszenia konsoli w jakiejś szczelinie i tym samym przegrzewania. Ja mam konsolę na wierzchu i mam dokładnie ten sam efekt.
 
kup se xbona bedziesz miał 900p, ja również nie mam ( większych ) zastrzeżeń widać trafiłem na dobre warunki pogodowe na bagnach :p

poza tym jeżeli myślisz że 900p nagle da płynność to się mylisz to nie pc
 

Merode

Forum regular
Nie jestem może zawodowym programistą DirectX, ale amatorem OpenGL i powiem co sądzę. Moc obliczeniowa to moc obliczeniowa. Nie sądzisz chyba, że na konsoli shader'y działają jakoś znacząco inaczej niż na PC?

Oczywiście, płynność można osiągnąć optymalizacją, ale to jest to raczej długotrwałe zajęcie. Zmniejszenie rozdzielczości to szybka i pewna poprawa płynności, a pomiędzy 900p i 1080p jest spora różnica.

900p to 1440000 pikseli
1080p to 2073600 pikseli

Rachuba jest prosta, przy 900p karta graficzna ma do wyliczenia ok. 30,5% punktów mniej. W praktyce przełożyłoby się to na conajmniej 5-7 FPS (według mnie).

Zakładamy oczywiście, że wąskim gardłem jest wydajność karty graficznej, nieobciążona jakimś upośledzonym, niedopracowanym algorytmem.
 
Nie jestem może zawodowym programistą DirectX, ale amatorem OpenGL i powiem co sądzę. Moc obliczeniowa to moc obliczeniowa. Nie sądzisz chyba, że na konsoli shader'y działają jakoś znacząco inaczej niż na PC?

Oczywiście, płynność można osiągnąć optymalizacją, ale to jest to raczej długotrwałe zajęcie. Zmniejszenie rozdzielczości to szybka i pewna poprawa płynności, a pomiędzy 900p i 1080p jest spora różnica.

900p to 1440000 pikseli
1080p to 2073600 pikseli

Rachuba jest prosta, przy 900p karta graficzna ma do wyliczenia ok. 30,5% punktów mniej. W praktyce przełożyłoby się to na conajmniej 5-7 FPS (według mnie).

Zakładamy oczywiście, że wąskim gardłem jest wydajność karty graficznej, nieobciążona jakimś upośledzonym, niedopracowanym algorytmem.

To se kup XPudło to będziesz miał 900p !
Na PS4 ma być 1080p i kropka!
 

Merode

Forum regular
@DamimavPL Bardzo kulturalnie i sympatycznie - gratuluję elokwencji. Ciekawe, czy w rzeczywistości też Ci starcza odwagi na takie teksty adresowane do obcych osób.

Poza tym - co ma piernik do wiatraka? Rozmawiamy tu o płynności na PS4, która kuleje w pewnych miejscach/momentach (dostarczyłem nawet film). Jeżeli tobie się podoba tak jak jest, to co masz przeciwko woli innych, by w menu był przełącznik między 900p a 1080p? Nic nie tracisz.

No, chyba że przyszedłeś tu bronić honoru Sony, to wtedy mam tylko nadzieję, że coś Ci płacą.
 
Po prostu na bagnach są 24 fpsy no i gra szarpie, możliwości ustawienia rozdzielczości suwakiem w opcjach by była dobra dla osób które nie wiem chciałyby +/- 40 fpsów z 900p a reszta domyślnie 1080p

grałoby się płynniej
 
@DamimavPL Bardzo kulturalnie i sympatycznie - gratuluję elokwencji. Ciekawe, czy w rzeczywistości też Ci starcza odwagi na takie teksty adresowane do obcych osób.

Poza tym - co ma piernik do wiatraka? Rozmawiamy tu o płynności na PS4, która kuleje w pewnych miejscach/momentach (dostarczyłem nawet film). Jeżeli tobie się podoba tak jak jest, to co masz przeciwko woli innych, by w menu był przełącznik między 900p a 1080p? Nic nie tracisz.

No, chyba że przyszedłeś tu bronić honoru Sony, to wtedy mam tylko nadzieję, że coś Ci płacą.

Tylko kilka osób ma problem z FPS na bagnach. Ja osobiście tam żadnych spadków nie uświadczyłem.
Dla mnie te 900p może być ale niech podniosą grafikę. Bo skoro przy 900p na Xpudle jest ponad 40FPS to na PS4 przy tej rozdzielczości mogą wcisnąć więcej efektów i mieć stałe 30 FPS ;-) Bo co prawda to prawda ale widoczki to gra ma przednie ;-)

Co do kultury to było sympatycznie ale już mnie skręca jak czytam w każdym poście to samo od tych samych osób. RED już na 200% wie że macie spadki animacji i pewnie to naprawią w którejś wersji łatki...
BTW: SONY nie bronię bo dla mnie to banda zło.....
 
Last edited:
900p jest wymówką dla słabych programistów jeśli chodzi o PS4, które uciągnie 1080p bez problemu. Jakoś PS3 miało dużo słabsze parametry i tragicznie to nie wyglądało ani nie ścinało np. w takim GTA V, jak i wielu bardziej wymagających grach. GTA V i Borderlands też miały problemy z dużymi spadkami FPS i bez problemu rozwiązano to patchami bez zauważalnych kompromisów w grafice.
 
Last edited:
@DamimavPL Myślę, że przy 1080 i obecnych ustawieniach są w stanie wyrównać z Xboxem w kwestii FPS, ale to potrwa. 900p byłoby szybkim rozwiązaniem. Faktem jest, że nie każdy czuje te spadki - jest to podyktowane samym telewizorem i odległością w jakiej się siedzi. Ja siedzę blisko, bo czytam dużo książek.

Zaznaczam przy tym, że nie jest to koniec świata, ale zaprzeczać się nie da - bądźmy szczerzy.

@Najdluzszy Czy ja wiem, czy to wymówka? Wszystko zależy co chcesz upchnąć. Zawsze można poucinać jakieś wizualne bajery, ale to jest ból dla zespołu, bo wkładają w nie dużo pracy.
 
@Merode Na PC dodali opcję wyostrzania obrazu że gra wygląda jak na pierwszych zwiastunach. Co ciekawe nie zabiera to wcale zasobów i nie spowalnia gry na PC. Ciekawe czy dodadzą tą opcję na PS4 lub XBO? Dla mnie wystarczy tylko powiększenie odległości rysowania roślinności (pojawiania się traw) i przechodzenia obiektów drzew z tekstur do obiektów. Niech to trochę oddalą bo czasami jak jest się na otwartym terenie to wygląda to bardzo dziwnie :-/
Do tego odnoszę wrażenie że w najnowszej łatce wywalono efekt DOF podczas grania (W przerywnikach jest) co sprawia że bardziej się zwraca uwagę na otoczenie bo jest teksturowe. To samo z AA bo nie ma go już na drzewach i widać małą pikseloze :-/
 
Tak to teraz wygląda :/
Straszna lipa, i dowód na to że nie którzy na tym forum są ślepi...

[video=youtube;nev-qxmHR7c]https://www.youtube.com/watch?v=nev-qxmHR7c[/video]
 
Tak to teraz wygląda :/
Straszna lipa, i dowód na to że nie którzy na tym forum są ślepi...

Ja tam widzę znikomą różnicę na tym porównaniu. Najbardziej ją widać w cyferkach XD
Aż odpaliłem sobie Wieśka i na bagna pognałem i śmiga bez przycięć jak na filmiku.
 
Weź sie już nie kompromituj...

Dla mnie i wielu innych ten filmik to ściema bo odpalamy grę i jest płynnie.
Możliwe że to wina grania na monitorze w odległości 1,5 metra od monitora. Może wy gracie na dużych TV i tam to widać?
Ja się przesiadłem na monitor bo nie widziałem czcionki w grze na 40 calach :p
 
Dla mnie i wielu innych ten filmik to ściema bo odpalamy grę i jest płynnie.
Kto to jest "wielu"? Oprócz Ciebie i jeszcze jednej osoby na tym forum nie słyszałam takich rewelacji, że gra śmiga bez spadków.

Ale oczywiście "to tylko plotki", "tylko kilka osób ma z tym problem". Na analizie Digital Foundry i Eurogamera to widać, ale to też przecież tylko manipulacja. I ten temat na neogafie na 15 stron to gadanie o niczym - http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1053071

Jeśli nie widzisz chrupnięć z 30 fpsów na 20 na tym filmiku, to po prostu jesteś mało spostrzegawczy, może całe życie grałeś na sprzęcie, który wyciągał 20 fpsów, nie wiem. Ale to są fakty i nie wierzę, że u Ciebie jest inaczej, bo konsole są wszystkie takie same. Spadki na PS4 są i koniec. Jeśli tego nie widzisz, to zasługa bardziej Twoich oczu i mózgu niż konsoli.
 
Jak pisałem wcześniej po pobraniu najnowszej łatki miałem problemy z grą takie jak inni gracze. Zrobiłem reinstalacje gry i pobrałem łatkę (tym razem tylko jedną 1.03) i problemy znikły. Gra działa normalnie i nie mam żadnych problemów. Może zróbcie to samo i sprawdźcie.

Nagrałem filmiki z lokacji gdzie niby są straszne spadki animacji.
Tak to wygląda u mnie na PS4.
Na tym filmiku widać jedno co kole w oczy: PUSTE ULICE!
A tu bagna i wymagająca dość walka.
 
Last edited:
@DamimavPL W dzień i w słońce jest bardzo ładnie niemal wszędzie. Pójdź na bagna w burzę/deszcz (najlepiej w nocy), a w Novigradzie przespaceruj się przy pochodniach w nocy (polecam zwłaszcza kapliczkę przy kanałach).
 
@DamimavPL W dzień i w słońce jest bardzo ładnie niemal wszędzie. Pójdź na bagna w burzę/deszcz (najlepiej w nocy), a w Novigradzie przespaceruj się przy pochodniach w nocy (polecam zwłaszcza kapliczkę przy kanałach).

To zmajstruje kolejne filmiki z twoimi zaleceniami ;-)
 
Top Bottom