Dajcie nam 900p

+
Że sobie tak powiem, wolę mieć od czasu do czasu 20 FPS niż rozpaćkany obraz w 900p. Gram na monitorze bo nie dorobiłem się jeszcze telewizora, gdyby gra magicznie miała zamiar zmniejszyć rozdzielczość to musiał bym ją sprzedać, zwykłe monitory nie skalują tak obrazu jak TV.
 
Że sobie tak powiem, wolę mieć od czasu do czasu 20 FPS niż rozpaćkany obraz w 900p.
No widzisz... a niektórzy wolą mieć 900p i płynną animację. Dlatego, jak pewnie zauważyłeś, mówimy o opcji zmiany rozdzielczości. Gdyby gra była dobrze zoptymalizowana nie byłoby tematu. Skoro jednak trzeba iść na kompromis "albo rozdzielczość, albo płynność", to gracze powinni decydować za którą opcją się opowiedzą.
 
Last edited:
Płynność i jeszcze raz płynność. Gra na Xboxie One nie wygląda wcale tak źle, żeby większości graczy robić różnicę, a między 30fps, a 20 różnica jest diametralna.
Boli to, że nowa generacja konsol miała nam dać gry w 60 klatkach, a póki co sporo nowych tytułów (pomijam remastery) nie chodzi nawet w stabilnych 30. Na palcac jednej ręki można policzyć gry na PS4, które trzymają 30.
Fifa, NBA 2K, The Order 1886, Destiny... o czymś zapomniałem?
 
No widzisz... a niektórzy wolą mieć 900p i płynną animację. Dlatego, jak pewnie zauważyłeś, mówimy o opcji zmiany rozdzielczości. Gdyby gra była dobrze zoptymalizowana nie byłoby tematu. Skoro jednak trzeba iść na kompromis "albo rozdzielczość, albo płynność", to gracze powinni decydować za którą opcją się opowiedzą.

No bo ci niektórzy mają zwykłe TV gdzie obraz skaluje się normalnie, a opcja nie wchodzi w grę, albo sztywne 900 albo sztywne 1080, wątpie żeby dali sobie tak zmieniać jak na komputerkach, na tej konsoli nawet tapety nie idzie zmienić.
Kupiłem ją pod BB i Wieśka, no może pod inne nadchodzące tytuły [nowy RDR, Uncharted] , ale gdybym wiedział że takie jaja będą to bym sobie dał spokój. Porzuciłbym granie na dwa czy tam trzy lata i odłożył na lepszy sprzęt, chociaż z Wiedźminem nie muszę tego robić, bo gra na moim starym siedmioletnim rzęchu chodzi lepiej na wysokich niż konsola ze swoimi średnimi, a po łatkach mam wrażenie że średnio niskie.
Widzę że Redzi robią co mogą żeby ogarnąć ten cały syf, ale chodzi jak chodzi... najgorsze jest to że zmienia się jedynie grafika, a płynność dalej jest ta sama. Jak mi jeszcze dowalą 900p na sztywniaka to się chyba własną pięścią pizgne.
 
Jesteście randomami. Wasze zdanie się nie liczy.

Poza tym ja nie wiem gdzie ludzie mają jakieś problemy. Napatrzeli się na gameplay-e z 60fps to teraz mają. Przeszedłem całe Velen i podczas walki na bagnach korzystając z Igni nie miałem problemów. Od czasu PS2 gdy dostrzegałem zacinki w grach jestem wyczulony na takie pierdoły, ale w W3 jakoś nie mam kłopotów.
 
Też mi się wydaje, że to raczej niemożliwe, żeby nie zauważać jak bardzo gra potrafi zwolnić. Myślę, że lepszą wydajność dałoby się wyciągnąć na dwurdzeniowym Athlonie z jakimś wiekowym Radkiem typu HD4850...
 
Ja jestem ciekawy czy ktokolwiek z twórców czyta te nasze komentarze , żeby chociaż się wypowiedzieli czy maja ten problem w tyłku i żebyśmy dali sobie spokój czy coś robią w tej kwestii . To już Ubisoft klepnął się w pierś i poprawił wydajność w Unity
 
Last edited:
Również podpinam się do tematu, chciałbym wiedźmina w 900p i płynnych 30 klatkach na sekundę

Wątpię, że zdecydują się na taki krok z uwagi na to, że marketingowe slogany Sony cały czas mówią o 1080p i najpotężniejszej konsoli na świecie :)
W związku z tym pokuszą się na czasochłonną optymalizację. Możliwy wybór 900p lub 1080p to najszybsze rozwiązanie sprawy.
 
Wydaje mi się, że rozmowy o tym komu gra chodzi płynnie a komu nie są bez sensu. Obiektywne testy pokazały, że gra gubi klatki jak mało który tytuł na PS4 i to powinno zamknąć temat. Jak komuś się wydaje, że gra chodzi płynnie i trzyma stabilne 30fps ma rację....wydaje mu się.
Brother85 pełna zgoda. Jeżeli REDZI nie potrafią rozwiązać problemu i kolejne łatki będą się koncentrować wyłącznie na bugach i zepsutych questach, to nasza rozmowa nie ma sensu.
Fajnie byłoby, żeby ktoś - np Marcin :) - wypowiedział się na ten temat.

Kochane CDP RED. Właściciele PS4, którzy zasilili wasze konta bardzo dużą ilością pieniędzy, chcieliby grać w płynną grę. Przynajmniej tak płynną jak na XOne. Jeżeli to jednak nie jest z jakichś powodów możliwe, to bądźcie tak mili i nas o tym poinformujcie. Z góry dzięki.
 
Top Bottom