Dark Souls

+
Premiera Dark Souls 3 w Japonii zaplanowana na 23 marca
http://www.eurogamer.pl/articles/2015-09-12-premiera-dark-souls-3-w-japonii-zaplanowana-na-23-marca
 
Ciekawe czy kiedyś, jakiś Dark Souls pobije klimatem to:
Dużo rzeczy w DkS 1&2 przebija to klimatem, np. Anor Londo, Drangelic Castle, Dragon Aerie & Shrine, Blighttown, New Londo można tak wymieniać w nieskończoność. Niestety oprócz niezwykle ciekawego settingu BB kuluje w designie, wszystko jest zrobione na jedno kopyto (zwłaszcza bronie). A i samej grze brakuje magii pierwszego DkS i DS-a.
 
Jeżeli chodzi o design lokacji.
To moim zdaniem BB nie jest DS-em i na odwrót.
Obydwie gry maja fantastyczne lokacje jeżeli chodzi o klimat i nie można temu zaprzeczyć.
 
Bloodborne można zarzucić w sumie tylko to, że to praktycznie jedno miasto na okrągło. Lokacje typu osada wiedźm czy Cainhurst są opcjonalne. I tak byłem pod wrażeniem ile różnorodności można zamknąć w jednym mieście:p
 
Bloodbourne i Dark Souls - łączą je chyba tylko mrok, hardkorowość i nawiązania do Berserka...
 
No, System Shock 2 ukończony, Risena na razie sobie odpuszczam (i tak ukończyłem go dwukrotnie, tak że nawet gdy powrócę sobie do niego za kilka miesięcy to nie stracę wątku), więc można zabrać się porządnie za Dark Souls. :) Po walce z Taurusem poszedłem sobie do Parafii Nieumarłych, gdzie pokonałem tego opancerzonego dzika i doszedłem już do kolejnego mini-bossa w tym kościele, tego rycerza z młotem i tarczą. Pewnie trochę mi zajmie zanim uda mi się go pokonać. A u góry jest jeszcze ten mag, który rzuca czary, mam nadzieję, że on też nie będzie się odradzał. W międzyczasie poszedłem sobie do tej wieży niedaleko ogniska gdzie stoi ten wielki rycerz. Chciałem go sobie sprowadzić na dół by nie walczyć na małej przestrzeni, ale w drodze na dół zginął, chociaż nawet nie wiem jakim cudem. Pewnie bug jakiś. Dostałem nawet doświadczenie i ten jego miecz, choć na razie nie mogę go używać. :p
A tak w ogóle to ciekaw jestem czy zakończą serię na trylogii i zabiorą się za coś innego.
 
Coraz mniej zaczyna mi się to podobać, z każdym materiałem z gry widzę coraz więcej BB a nie Dark Souls :cirisad:

No, System Shock 2 ukończony, Risena na razie sobie odpuszczam (i tak ukończyłem go dwukrotnie, tak że nawet gdy powrócę sobie do niego za kilka miesięcy to nie stracę wątku), więc można zabrać się porządnie za Dark Souls. Po walce z Taurusem poszedłem sobie do Parafii Nieumarłych, gdzie pokonałem tego opancerzonego dzika i doszedłem już do kolejnego mini-bossa w tym kościele, tego rycerza z młotem i tarczą. Pewnie trochę mi zajmie zanim uda mi się go pokonać. A u góry jest jeszcze ten mag, który rzuca czary, mam nadzieję, że on też nie będzie się odradzał. W międzyczasie poszedłem sobie do tej wieży niedaleko ogniska gdzie stoi ten wielki rycerz. Chciałem go sobie sprowadzić na dół by nie walczyć na małej przestrzeni, ale w drodze na dół zginął, chociaż nawet nie wiem jakim cudem. Pewnie bug jakiś. Dostałem nawet doświadczenie i ten jego miecz, choć na razie nie mogę go używać.
A tak w ogóle to ciekaw jestem czy zakończą serię na trylogii i zabiorą się za coś innego.

Masz dużo szczęścia, ten miecz poniesie cię aż do końca gry.
 
Last edited:
Ludzie płakali że Bloodborne wyszło tylko na PS4, bo chcieli zagrać, a teraz płaczą że Dark Souls III jest zbyt podobny do Bloodborne. Nie dogodzisz :p
 
Po skończeniu Mad Maxa myślę w końcu na poważnie zabrać się za DS. Jaką proponujecie stworzyć sobie postać tak żeby się grało w miarę (łatwo to tam nigdy nie będzie) przyzwoicie? Jakiegoś tanka z tarczą czy coś innego?
 
Po skończeniu Mad Maxa myślę w końcu na poważnie zabrać się za DS. Jaką proponujecie stworzyć sobie postać tak żeby się grało w miarę (łatwo to tam nigdy nie będzie) przyzwoicie? Jakiegoś tanka z tarczą czy coś innego?

Chodzi ci o pierwszą część ? Jeżeli tak, to na pierwszy raz poleciłbym wojownika ewentualnie rycerza (oboje mają przyzwoity ekwipunek na starcie), nie polecałbym wędrowca bo u niego dużo zależy od uników (tak samo złodziej). Mag jest najłatwiejszy, ale przydałoby się byś poczytał o systemie magii i statystykach bo dla grania na ślepo może to być trochę zbyt dziwne.
Taki mały protip, nie inwestuj za bardzo w hp tylko w wytrzymałość, która zwiększa energię i udźwig (oba ci się bardzo przydadzą) i trzymaj obciążenie założonego ekwipunku poniżej 50% (zapewnia to szybsze uniki, poniżej 30% są najszybsze ale na początek nie będą ci potrzebne). A samej wytrzymałości wystarczy ci 40 punktów, osiągniesz wtedy maksymalną energię a udźwig możesz sobie podnieść innymi przedmiotami.

Ludzie płakali że Bloodborne wyszło tylko na PS4, bo chcieli zagrać, a teraz płaczą że Dark Souls III jest zbyt podobny do Bloodborne. Nie dogodzisz

Gdyby nazwali to BB2 albo coś w tym stylu to bym nie narzekał, ale jak na razie to widzę prawie identyczną kopię Yharnam z nalepką Dark Souls III, nie tego spodziewałem się po FS.
 
Coraz mniej zaczyna mi się to podobać, z każdym materiałem z gry widzę coraz więcej BB a nie Dark Souls

Trudno żeby było inaczej. Ci sami ludzie, ten sam okres czasu tworzenia, rozwoju i konceptu.
Jeśli gra będzie bardzo dobra (a pewnie na 90% tak będzie) to mnie to nie przeszkadza.
Nie przeszkadza mi to z, jak sądzę, najważniejszego powodu - nie gram obecnie (i do premiery trójki nie planuję) w żadną z gier w tych klimatach. Nie mam przesytu konwencją.
 
Dokładnie tak, chcę to wszystko od początku przejść. Dzięki za rady
Ja tam bez żadnych podpowiedzi wybrałem rycerza, choć jakbym teraz po kilku godzinach gry miał decydować to wybrałbym wojownika, bo ma niższy poziom, ale za to większą siłę i wytrzymałość. Bandyta też ciekawie się prezentuje. Nie ma sensu grać ciężkozbrojnym, bo wolna postać w walce z minibossami oraz bossami nie ma szans a i tak ginie się po kilku ich ciosach, nieważne czy ma się ciężką zbroję czy jakieś szmaty. Jak tylko przerzuciłem się na lżejszy pancerz to od razu pokonałem tego wielkiego rycerza w kościele.
A tak w ogóle to jak się celuje na K+M z kuszy czy łuku?
Polecam też filmiki z poradami dla początkujących na YT gdzie doświadczeni gracze pokazują jaką klasę wybrać czy jak zdobyć fajne przedmioty, chociażby Heda czy Berlina:


 
Last edited:
Top Bottom