Data premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – list otwarty

+
Kurs akcji CDP spada o 9,5%.

Co do planszówki. W harmonogramie Fantasy Flight Games Wiedźmin awansował z czwartego kwartału na trzeci. :laughing:
Oto DOWÓD (10 pozycja od dołu).
 
Po prostu wyrażam swój żal...

No i masz do tego pełne prawo, ale kiedy piszesz, że reszta skacze z radości, to już spora nadinterpretacja :p
Osobiście też wyrażam żal, no bo jak to, nie zagram w W3 w święta, przecież w święta się najlepiej gra! Ale co zrobisz, nic nie zrobisz, i to w zasadzie wszystko, co można na ten temat.
Przewrotnie plusem całej sytuacji jest w ogóle to, że jest o czym pisać ;)
 
Ja wieczny optymista powinienem być zły i okazywać swoją złość na forum - a tu jestem radosny :) Wiem wreszcie, że najbardziej epicki finał Wiedźmina zostanie rozegrany w lutym następnego roku (już 11 miesięcy!). Do premiery czas zleci szybciutko, po drodze szkoła i inne gry :) Oprócz tego E3 i Gamescom z REDami oraz preorder oraz kampania do lutego! :D

Nic tylko się cieszyć :) Wiem, że to będzie najbardziej dopracowana i epicka gra RPG w historii!
 
Zakup dwóch GTxów 780 poszedł na marne ..., mogłem mieć kolejny rok dwie 7970 a potem przeskoczyć na maxwelle, jak ja nie lubię takich niespodzianek :/
Jeśli kupowałeś karty tylko z myślą o Wiedźminie, to zrobiłeś to za wcześnie. Gdybyś kupił powiedzmy na miesiąc czy 2 miesiące przed premierą, to byłoby taniej te parę złotych.
 
@up: Znam ten ból.. ja mam 1 kartę nie tylko z myślą o W3 ale no...yy liczyłem że skoro Maxwelle nie wiadomo czy będę dostępne w tym roku to W3 poleci mi na Ultra a tak hmm.Maxwelle mogą być już w przyszłym i oo. Tym samym wymagania na Uber mogą się zwiększyć albo zmniejszyć po optymalizacji, czas pokaże. :hatsoff:
 
To może drodzy REDańczycy dadzą jakieś informację na temat wymagań sprzętowych i zasypią nas gameplay'ami z gry? Co jak co, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i chyba każdy chciałbym jeszcze w tym roku zobaczyć jakiś świeży materiał z Wieśkiem w roli głównej :)
 
Jeśli kupowałeś karty tylko z myślą o Wiedźminie, to zrobiłeś to za wcześnie. Gdybyś kupił powiedzmy na miesiąc czy 2 miesiące przed premierą, to byłoby taniej te parę złotych.
Trzeba było czekać na serię GTX 800 i kupić od niej lepsza kartę niż 780 Ti.
 
Jeśli kupowałeś karty tylko z myślą o Wiedźminie, to zrobiłeś to za wcześnie. Gdybyś kupił powiedzmy na miesiąc czy 2 miesiące przed premierą, to byłoby taniej te parę złotych.
Gdyby nie wiedźmin, to nigdy NV nie gościła by w moim PC ;), tyle problemów co te śmieszne karcioszki narobiły to się w główce nie mieści, SLI ledwo telepie, W1 wywala przez sterownik ekranu, zapewne przez boost :/, gdybym wiedział siedziałbym teraz na 290X a tak muszę się męczyć rok i w następnym kolejny bo kupię też dla wieśka Maxwelle, ale to już będzie mój ostatni upgrade PC, Bo sprzęcik mam tylko dla wieśka :p, żadna gra nie jest tak warta dobrego sprzętu jak wiedźmin :p
 
Ale wy macie problemy.
Ja się zastanawiam jak to będzie z moim HD7950, w lutym 2015 gpu już trzyletnim i blisko czteroletnim 2500K, a wy, że wam 780'tki nie pykną.
Jakby co chętnie przygarnę takiego potwora, bo wydać na gpu więcej niż tysiąc z pewnością nigdy już nie wydam (za drogo i tyle, złotówki to nie euro, niestety), a coś mi się nie wydaje bym za rok, za tę kwotę natrafił na kartę porównywalną mocą chociażby do GTX'a 770.
Nawet gdyby, to przyrost mocy byłby na tyle niewielki, że i tak wymiana się nie kalkuluje.
Karta musiałaby gwarantować około 50% boost. Minimum, a takie cuda to najwcześniej w 2016.
Z mojej perspektywy im szybsza premiera tym lepiej, bo z reguły jest tak, że im później gra się pojawia tym wymagania ma wyższe.
Także tego, jak już będziecie wywalać te 780'ki to pamiętajcie o mnie. Zajmę się ich recyclingiem. I to za darmo!

Co do samego przesunięcia, nie sądzę by wiązało się z dorzuceniem nowej zawartości.
Już przy okazji premiery "Sezonu burz" pojawiło się info, że na tym etapie prac nie ma już czasu na dodanie czegoś nowego i zarazem znaczącego. a było to ładnych kilka miesięcy temu.

Grę mogliśmy wydać zgodnie z pierwotnym planem pod koniec tego roku, ale uznaliśmy, że dodatkowe kilka miesięcy umożliwi nam uzyskanie jakości, z której będziemy w pełni zadowoleni i jakiej oczekują od nas gracze.

Ten fragment chyba mówi wszystko. Nie jest tak, że w pierwotnym terminie planowano wypuścić produkt niezadowalającej jakości. Po prostu zabrakło czasu. Olbrzymi projekt, tworzony jednocześnie na trzy platformy, do tego równolegle Cyberpunk. Nie dało rady.
Może gdyby wszystkie siły przerobowe przesunąć z CP na W3 (nie miałbym nic przeciwko) dałoby się dotrzymać terminu, ale cóż. Jest jak jest.
 
Last edited:
Zabawne. W pierwszej kolejności o obsuwie dowiedziałem się poprzez facebooka Nowej Warzochicy :) REDzi już dawno mówili, że jeśli tydzień przed premierą wpadną na jakiś pomysł, który pozytywnie wpłynie na nasze growe doznania, to premierę przesuną. I to chyba dobrze świadczy o deweloperach? Założę się, że grę już teraz da się przejść od początku do końca i to całkiem nieźle się przy tym bawiąc (no chyba, że macie karty AMD ^^), a ilu takowych devsów, ekhem DICE/EA olało by to, że jest pełno bugów, że gra nie jest skończona i kazałoby sobie jeszcze płacić za betę? Bardzo dobre podejście ze strony REDów. Szkoda tylko, że takich deweloperów jest tak niewielu.
 
Ale wy macie problemy.
Ja się zastanawiam jak to będzie z moim HD7950, w lutym 2015 gpu już trzyletnim i blisko czteroletnim 2500K, a wy, że wam 780'tki nie pykną.

jade obecnie na identycznym zestawie. Mysle ze 2500k (skrecony do 4.5Ghz z dobrym chłodzeniem) da jeszcze rade, to bardzo wydajna architektura. Wiecej wątków i tak nie trzeba. Natomiast co do grafiki to bedzie mysle juz lekko w tyle i pasowałoby cos mocniejszego. No i pierwszy raz w histori mojego PC, bedzie zielona karta. Ale czego sie nie robi dla takiej gry. Szkoda tylko ponad klocka wydanego na karte, jakies 2-3 lata temu

edit: chyba powinnismy sie przeniesc do szklanej kuli
 
To na E3 zobaczymy coś w końcu czy nie? ;)

Coś na pewno. Pytanie czy garść screenów i relacje mediów z zamkniętego pokazu cię satysfakcjonują ;)
Za to na Gamescomie to może nawet zwiastun się trafi.

A tak serio, to różnie może być.
Coś konkretnego powinno zacząć się dziać na pół roku przed premierą, a Gamescom wypada w sierpniu, więc prawie się łapie.
No i to druga tak duża impreza branżowa w skali roku, kolejnej, przed premierą W3 nie będzie (chyba, że czeka nas więcej niż jedna obsuwa, tfu, tfu!)
Gdzie się pokazać jeśli nie tam?
 
E3 I gamescom to największe targi z grami, i ostatnia szansa żeby zaprezentować gre szerokiej publiczności gdzie oglądalność będzie bardzo duża.. Jestem pewny że na obu imprezach będzie się dużo działo w związku z Wiedźminem 3.
 
Ale to jest już na 100000000% pewne, że gameplay itp. zobaczymy po raz pierwszy na E3 a potem Gamescomie :) Od E3 prawdopodobnie ruszy słynna "płatna" kampania marketingowa trwająca intensywnie do lutego 2015 roku - który będzie wycięciem z życiorysu :D

A teraz malutkie zrypanie ludzi "wróżących" wymagania - poczekajcie z łaski swojej na wymagania, które zostaną podane po głębszej optymalizacji. To, że W3 ma lekką obsuwę do lutego nie oznacza że wymagania pójdą w górę o lata w przód i GTX 780 będzie miał problem... no ludzie...
 
Last edited:
Warzoch nie mów już nic optymistycznego, bo znowu będzie obsuwa, tym razem z kampanią reklamową i gameplayem XD
 
Z przesunięcia daty premiery na późniejszy jest taki plus, że dam radę na spokojnie przeczytać sobie po raz kolejny sagę o Wiechu :p
 
Pewnie potrzebują czasu na dostosowanie grafiki do konsol tak jak pozostali







hehe
 
Top Bottom