Data premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – list otwarty

+
Data premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – list otwarty




Od samego początku prac nad trzecią częścią Wiedźmina przyświeca nam idea stworzenia gry, która będzie kwintesencją i ukoronowaniem naszych 11-to letnich doświadczeń przy tworzeniu RPG-ów. Jednocześnie chcemy, żeby Wiedźmin 3 Dziki Gon wyznaczał nowe granice kreatywności i wpłynął na rozwój całego gatunku. Ale oczywiście najważniejsze jest to, żeby gracze mogli przeżyć niezapomniane przygody w wielkim i otwartym świecie. To dla was zadbaliśmy o to, żeby fabuła toczyła się w naturalny, filmowy sposób przy jednoczesnym zachowaniu pełnej wolności wyboru, a całość posiadała spektakularną oprawę audio-wizualną. Zdajemy sobie sprawę, że są to bardzo ambitne założenia, ale energia twórcza całego zespołu połączona z możliwościami technicznymi obecnych platform pozwoliły na ich realizację. Tak gigantyczny projekt wymaga szczególnej uwagi w ostatniej fazie prac, ręcznego dopieszczenia najdrobniejszych detali i wielokrotnego testowania.


Patrząc na to co udało nam się dotychczas osiągnąć stanęliśmy przed wyborem ostatecznej daty premiery. Decyzja była trudna, jednak po dogłębnym przemyśleniu oczywista. Grę mogliśmy wydać zgodnie z pierwotnym planem pod koniec tego roku, ale uznaliśmy, że dodatkowe kilka miesięcy umożliwi nam uzyskanie jakości, z której będziemy w pełni zadowoleni i jakiej oczekują od nas gracze. Tym samym wyznaczyliśmy datę premiery gry Wiedźmin 3 Dziki Gon na luty 2015.

Drodzy gracze, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was chciałoby jak najszybciej zagrać w Wiedźmina. Przepraszamy, że będziecie musieli poczekać nieco dłużej niż pierwotnie zakładaliśmy. Wierzymy, że jak już ten czas minie okaże się, że było warto. Wierzymy, że sprostamy pokładanym w nas nadziejom, a Wiedźmin 3 Dziki Gon stanie się jedną z najlepszych gier RPG dostarczając Wam dużo wspaniałej rozrywki.


Drodzy akcjonariusze, czujemy odpowiedzialność jaka na nas spoczywa i dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzyliście. Jesteśmy przekonani, że jakość jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na sukces gry, a nasza decyzja jest słuszna również z biznesowego punktu widzenia.


Zarząd CD Projekt S.A.
 
Czy odejście Marka Ziemaka i Marka Szcześnika było tym spowodowane?
Ehh to sobie teraz poczekamy na gameplay :( E3 welcome! Na co ja kupowałem 780 TI :D Załamany :D

„W wielu obszarach Dziki Gon zapowiada się lepiej niż pierwotnie zakładaliśmy. Dodatkowe cztery miesiące testów i dopracowywania dają nam dodatkową gwarancję uzyskania jakości oczekiwanej przez nas i naszych odbiorców. Wierzymy w ogłoszoną datę premiery i jesteśmy zdeterminowani, żeby jej dotrzymać .
A jednak premiera miała być w Październiku :)
 
Last edited:
Czyli jednak dostaliśmy coś w marcu, datę premiery :p. Koniec spekulacji na ten temat :). W sumie powinienem być w jakiś sposób zmartwiony przesuniętą datą, ale jakoś wystarcza mi fakt że już wiem kiedy będzie Wiedźmin 3.

Inna sprawa, Marcin kiedy powiecie o tym innym projekcie który był wspomniany w artykule dzisiejszym i ma mieć premiere w tym roku? To ten mniejszy projekt 20 godzinny tworzony przez krakowskie studio?

Nasuwa się również pytanie co z Cyberpunkiem? Przesunięty na 2016?
 
Tak wielka gra wymaga ogromnego nakładu pracy i każdy to na pewno rozumie. Wypuszczenie gry z błędami lub, co gorsza, niedopracowanej, mija się z celem, a łatanie jej w późniejszym terminie wcale nie poprawi wizerunku gry/firmy w oczach graczy.

Oczywiście, malkontentów nie zabraknie, ale Ci, którzy czekają na dopracowany i kompletny produkt, docenią to, że CDPR nie chce na siłę wypuścić gry zważając na wcześniej zapowiedziany czas, tylko wtedy, kiedy będzie gotowa w stu procentach. I to się chwali.
 
Dziękujemy za wyrozumiałość.

Ale błagam! Druga połowa lutego, bo luty to sesja, a nie chce jej zawalić. A już poważnie (znaczy nie chce zawalić sesji więc drugą połowę bym wolał... akurat przerwa po sesji ]:->) to dzięki za informację, część płaczu na forum się skończy... A i rok do premiery więc spokojnie jest czas na gameplay. ;)

@warzooch i warzoochiści Ktoś coś mówił o premierze w 2015? :whistle:
 
Czy odejście Marka Ziemaka i Marka Szcześnika było tym spowodowane?
Krąży gdzieś po forum link do jakiejkolwiek wzmianki o tym?
Będę wdzięczna za adres, czegokolwiek... :)
 
Last edited:
Cztery miesiące nie robi różncy. Dobra decyzja. W mojej skromnej opinii CD Projekt stoi przed ogromną szansa na stworzenie gry, która będzie wyznaczać standardy rpg na wiele lat. Oczekiwania są wielkie, jeśli opóźnienie pozwoli na sprostanie tym oczekiwaniom, to tym lepiej. Poza tym, sprzedaż też będzie pewnie lepsza w lutym niż w listopadzie (zdecydowanie mniejsza konkurencja, więcej konsol na rynku)

Iris - nie ma żadnych informacji potwierdzających tego typu informacje. Szcerze wątpie żeby to miało jakiekolwiek znaczenie.
 
Last edited:
Ja także nie mam nic przeciwko późniejszej premierze.

Bo gdyby wypuścili niedopracowanego gniota.... nie byłoby litości i przebaczenia :mean: :D
 
Top Bottom