Data premiery - równi i równiejsi?

+
ale jakoś Ci nie wierzę. :p

 
Gadałem z paroma moimi kolegami. Jeden już dawno zainstalował W3 z torrenta, teraz czeka na patcha. Dwóch pozostałych chciało kupić grę w dniu premiery ale teraz stwierdziło że im się nie opłaca, że szkoda pieniędzy i pobiorą sobie "oryginalnego pirata", bo CD Projektowi to nie przeszkadza. Kolejny kolega powiedział mi, że póki co i tak nie ma na czym zagrać, bo ma laptop i że jak kupi sobie nowy komp to pewnie kupi w przecenie za ułamek ceny albo też pobierze pirata. Prawdopodobnie pobierze pirata.

Fajnych masz kolegów :pirate: Nawróć ich na jasną stronę mocy ;)
 
Wiecie ile się sprzeda Wiedźminów 3 na PC? Tyle ile do tej pory zamówiono preorderów. I taka jest prawda. I żaden hejt ani fanbojstwo tego nie zmienią. Bo CD Projekt chciał być za dobry i teraz za to zapłaci.

Mylisz się. Sprzedało się ponad milion pre-orderów na całym świecie tak? A to na bank uwzględnia jedynie egzemplarze pudełkowe i zamówienia z GOGa. A dolicz sobie do tego STEAM, na którym (zważając na fakt, że W3 jest aktualnym bestsellerem) bankowo pęknie kolejny milion jak nie więcej + masę sklepów z kluczami typu Kinguin, z których CDP prawie na pewno żadnych statystyk na chwilę obecną nie posiada.
Ta gra ma realną szansę sprzedać się lepiej niż 2 poprzedniczki razem wzięte. Po premierze popyt stopniowo będzie spadać, ale gra nadal będzie się sprzedawać właśnie ze względu na politykę "brak DRM". Z zabezpieczeniem czy bez ten kto by chciał to i tak by spiracił. A właśnie przez brak zabezpieczenia sporo ludzi grę kupi przez wzgląd na "brak irytujących zabezpieczeń bardziej przeszkadzających posiadaczom legalnych kopii niż piratów".
 
Ja się moimi kolegami absolutnie nie chwalę. Ja nimi pogardzam, czego nie omieszkałem im powiedzieć. Wnerwiłem się na maksa tak na nich jak na CD Projekt. Mogli choćby tego nieszczęsnego CD Keya dodać do wersji PC!

Co do zysków ze Steam- tutaj przyznaję, nerwy zaślepiły moją ocenę. Steam posiada olbrzymią siłę nabywczą na zasadzie "wszystkie moje gry mają być na Steam" oraz "na Steam są acziwmenty i inne dobra".

Co do preorderów- ta liczba miliona zawiera również preordery na konsole, nikt nigdzie nie podał danych na każdą platformę osobno.
 
A ja muszę czekać do wtorku na kuriera, bo przecież kurier nie przybędzie w poniedziałek bo premiera jest 19tego, żebym przypadkiem nie dostał szybciej.
Inni grają a inni mają karę i embargo na granie, to są równi i równiejsi, tak samo jak Ci co zamówili cyfrowo muszą czekać na patcha, a konsolowcy mogą grać normalnie... No tak Youtuberzy są the best, a my zwykłymi graczami którzy się nie liczą i my nic nie możemy bo nie mamy takiego rozgłosu jak oni na swoich kanałach.
Mam nadzieję że DPD bedzie ok 11, bo tak zawsze przyjeżdza, jeden z lepszych kurierów którzy szybko przyjeżdżają a nie jak nie którzy po nocach.
 
No Panowie i Panie... teraz to dopiero chamstwo w państwie. Pewne osobniki w ilości bliżej nie znanej z pewnego polskiego sklepu już wczoraj grę kurierem otrzymały... to już się żałosne zaczyna robić.

A potwierdzam to, bo na własne oczy kopię gry u znajomego widziałem, zdjęcia niestety jako dowód nie wstawię, bo mój klocek zwany poniekąd telefonem takich bajerów jak aparat nie posiada (ale za to jest bardziej niezawodny niż smartfony ;p). Musicie więc uwierzyć na słowo.
 
No cóż, sikania na PC'towców ciąg dalszy, szkoda tylko że w wykonaniu RED'ów.
No nic, biznes jest biznes. Starych klientów po mału sie olewa żeby zdobyć nowych, szkoda tylko że w taki sposób.
Swiat konsolowy niestety dominuje...
 
Zapomniałem dodać, że chodzi o wersję PC, jak z konsolową to nie wiem. Może więc jedynie gapić się bez celu na pudełko i oglądać mapę świata, ale fakt jest faktem - może, a my nie.
 
Nawet jak ktoś ma już tą grę (w wersji PC) u nas w Polsce to i tak nie zagra (wymagany jest ten jedne pliczek do uruchomienia).

Nie ma co pluć sobie w brodę.
 
Wydymani sa wszyscy którzy zamowili preordera, w euro rtv tez mozna kupic z pod lady od tygodnia ,dlatego tez ostatni raz pre order bycie uczciwym sie nie oplaca.
 
No cóż, trochę człekowi przykro, że inni już grają, a on musi czekać, ale trudno. Tyle się naczekałem, że tych kilka dni więcej nie robi mi specjalnej różnicy. Zresztą i tak z grą przyjdzie zapewne się wstrzymac do czasu moda na kamerę, chyba że Redzi coś w tym względzie jednak podziałali*.
A co do tego jakoby nie opłacało sie być uczciwym, to nic bardziej mylnego. Bo tak się jakoś dziwnie złożyło, że to dzięki tym uczciwym "frajerom" (do których sam się zaliczam), ich kasie, fani wiedźmina doczekali się naprawdę dobrej trylogii osadzonej w ulubionym uniwersum. Z mojego punktu widzenia całkiem spoko deal.

*O co się po cichu modlę
 
Last edited:
I żaden red nic nie powie, poczekają już do wtorku. Teraz nie zmienią już umowy z przewoźnikami i filliami zajmującymi sie paczkami. Zwykłe wersje gry już dawno są na półkach sklepów, a pre ordery bedą 19 maja. Jak w umowie, Powiedział bym że to ostatnia gra którą od was kupie ale bym skłamał następnym razem kupie sobie w sklepie za rogiem tydzień przed premierą, szybciej pogram :)
@Marcin Momot Pozdrawiam.
 
Last edited:
A w jakim sklepie można dostać z pod lady ?? :) Nie zamówiłem preordera, miałem kupić na premierę ale jak gdzieś sprzedają to czemu miał bym nie skorzystać jak weekend wolny :D choć raz poczuje się jak te szejki z Dubaju:)
 
szkoda słów, cała ta premiera wieśka to amatorka, u mnie w mieście od paru dni sprzedają na całego wersje na ps4 i xboxone, trochę mną zatrzesło jak to zobaczyłem, sam mam ps4 i xboxone, ale wybrałem wersje PC z wiadomych przyczyn, i co najlepsze, od paru dni wiara już sobie "strimuje" w najlepsze na serwisie "twitch.tv" a na youtube to juz w ogóle sielanka.....poza tym szkoda, że nawet do tej pory nie wiadomo jaką wydajność ta gra będzie miała na PC....:(( żal.pl
 
Czułem, że mogą być takie krzaczki związane z premierą gry. Swoją kopie miałem kupić podczas nocnej premiery, teraz kupię ją przez GOG'a.
 
Top Bottom