Data premiery - równi i równiejsi?

+
W jaki sposób zostałeś oblanym zimnym moczem? Bo nie dostałeś swojego egzemplarza 3 dni przed premiera?

Tak. Tak się właśnie czuję. Pomijając aferę z gwintem dla XBO, premiera miała się odbyć 24 lutego. Miał to być termin pewny w 200%, który się nie zmieni nawet gdyby poruszyć niebo i ziemie. Okazało się, że został przeniesiony na 19 maja. I nie miałbym nic przeciwko, gdyby tego terminu dotrzymano. W obecnej chwili masa graczy musi czekać do wtorku, podczas gdy inni już przez weekend grają. CDPR nic sobie z tego nie robi, a wręcz przeciwnie. Ułatwia im sprawę poprzez patch i zezwala na transmitowanie rozgrywki. "Nie chcecie spojlerów to nie oglądajcie". Ta, najlepiej to wyłączcie internet i niczego nie przeglądajcie, coby przypadkiem nie trafić na jakiś. Sorry, ale to nie moja wina, że gra trafiła w ręce graczy wcześniej. Poprostu świetne podejście. Ja dotrzymałem swojej części umowy. Im widać nie zależy. Otrzymali pieniądze i więcej im do szczęścia nie trzeba. Przykro mi, ale w tej chwili czuję się oszukany, olany po całości. Jeśli planowano nieoficjalną premierę nieco wcześniej, to dlaczego nie udostępniono gry na wszystkie platformy? PC? Nobody cares.
 
A ja płacąc 349.99za EK z dostawą do paczkomatu umówiłem się z cdp, że dostanę swoją kolekcjonerkę jako jeden z pierwszych na świecie, i co teraz?

Jak już pisałem wcześniej- możesz pokazać fragment w którym się umówiłeś na to otrzymanie gry jako jeden z pierwszych? Bo jeżeli się nie mylę, to mówimy o ZAMÓWIENIU przedpremierowym, a nie ZAKUPIE przedpremierowym.
 
Jak już pisałem wcześniej- możesz pokazać fragment w którym się umówiłeś na to otrzymanie gry jako jeden z pierwszych? Bo jeżeli się nie mylę, to mówimy o ZAMÓWIENIU przedpremierowym, a nie ZAKUPIE przedpremierowym.

Taaaa, bo zamawiając przedpremierowo nie musiał płacić, prawda? Skoro zapłacił, to zakupił - proste jak kopnięcie w du***, którego właśnie doświadczyliśmy:)
 
Jak już pisałem wcześniej- możesz pokazać fragment w którym się umówiłeś na to otrzymanie gry jako jeden z pierwszych? Bo jeżeli się nie mylę, to mówimy o ZAMÓWIENIU przedpremierowym, a nie ZAKUPIE przedpremierowym.

Chętnie bym Ci pokazał, niestety strona gdzie się zamawiało kolekcjonerki już dawno nieaktualna i przepadła do eteru. Mogę Ci zagwarantować, że tak właśnie było, bo właśnie po to zamawiałem EK i po to zamawiałem do paczkomatu a nie wygodnie kurierem. " Wybranie paczkomatu to gwarancja posiadania gry jako jeden z pierwszych na świecie" jakoś tak to leciało.
 
Jak już pisałem wcześniej- możesz pokazać fragment w którym się umówiłeś na to otrzymanie gry jako jeden z pierwszych? Bo jeżeli się nie mylę, to mówimy o ZAMÓWIENIU przedpremierowym, a nie ZAKUPIE przedpremierowym.

Zapłacił za nią więc ma prawda ? czy coś trzeba specjalnie rozrysować ...
Tym bardziej, że to paczkomat, a w paczkomacie gry miały być do odebrania już o 1:00 w nocy 19 maja ci którzy mają kuriera dostaną po południu albo zależnie jak jeździ sobie kurier.
 
Jak już pisałem wcześniej- możesz pokazać fragment w którym się umówiłeś na to otrzymanie gry jako jeden z pierwszych? Bo jeżeli się nie mylę, to mówimy o ZAMÓWIENIU przedpremierowym, a nie ZAKUPIE przedpremierowym.

Nie po to ludzie płacili grubą kasę miesiące przed premierą żeby grać później od ludzi, którzy kupują grę bezpośrednio w sklepie kilka dni przed premierą. Chyba jest to jasny i klarowny argument. To jest chyba normalne, że grono ludzi ma pretensje. Tym bardziej, że obietnice twórców gier były jakie były.
 
@zimny123z
Pisałem do Tam1ek, ponieważ widzę, że trochę tutaj nosi.
Mam lepsze rzeczy do roboty niż rozpaczać nad tym, że John Smith kupił w markecie Wiedźmina 3 dni przed premierą, także znikam.

Crysis 3 był chyba 1-2 tygodnie przed premierą w sieci Torrent - świat wtedy się nie zawalił i tym razem się nie zawali.
 
@sccorp84

Nie rozumiem, ale to CDP sprzedaje? Wydawało mi się, że za granicą robi to kto inny.
Z drugiej strony, sam możesz wybrać się do takiego sklepu. Weekend jest. :)
 
Chętnie bym Ci pokazał, niestety strona gdzie się zamawiało kolekcjonerki już dawno nieaktualna i przepadła do eteru. Mogę Ci zagwarantować, że tak właśnie było, bo właśnie po to zamawiałem EK i po to zamawiałem do paczkomatu a nie wygodnie kurierem. " Wybranie paczkomatu to gwarancja posiadania gry jako jeden z pierwszych na świecie" jakoś tak to leciało.

Bo odbiór z paczkomatu masz o 23;00 18 maja czyli teoretycznie przed oficjalną premierą, dlatego właśnie było tam napisane, że dostaniecie jako pierwsi na świecie. Przecież nie napiszą - " ale liczcie się z tym, że niektórzy dostaną grę wcześniej bo mają znajomości w sklepach lub niektóre z właśnie tych sklepów wystawią grę na półki przed premierą itd" trochę myślenia ziomek, to nie boli. Każdy gracz wie, że takie rzeczy jak sprzedaż gier przed premierą w niektórych sklepach to częste zjawisko... nie rób z siebie jakiegoś amatora.
 
Każda okazja dobra do dania możliwości zmian ustawień kamery

A najlepiej, gdyby to w grze od dawna było, ot tak, bez okazji, ale jest jak jest. Dlatego liczę na cud w ramach day-one patcha, choć szanse są chyba żadne. A jak się jeszcze potwierdzi, że pliki mają jakieś nietypowe formaty przez co są nieedytowalne, więc modowanie jest skrajnie utrudnione, to mam pograne niestety. Ta jedna, ostatnia rzecz, mocno mnie martwi. Bo jak zamieszanie z przedwczesną sprzedażą przeżyję, tak gdy już wszyscy będą grali, że tak powiem oficjalnie, a mi przyjdzie czekać, to dopiero będzie bolesne.
 
@sccorp84

Nie rozumiem, ale to CDP sprzedaje? Wydawało mi się, że za granicą robi to kto inny.
Z drugiej strony, sam możesz wybrać się do takiego sklepu. Weekend jest. :)

Ja już za swój egzemplarz zapłaciłem :p Tak, to CDP sprzedaje, nie bezpośrednio, ale jednak. Co prawda, nie znam się na sprawach dystrybucyjnych, ale wydaje mi się, że można było zadbać o właściwe umowy ze sklepami, które określałyby warunki = datę sprzedaży.
 
@dooot "..w niektórych.." "..niektórzy..." samych streamów na twitchu jest prawie 200(A streamować póki co można tylko z konsol). To coś mówi o skali. Owszem, zdarza się, że po znajomości ma się grę wcześniej, ale teraz większość sklepów na zachodzie, w Rosji i kilka w Polsce już bez problemu grę sprzedają. Już nawet to byłbym w stanie przełknąć gdyby nie stanowisko REDów, że spoko, mogą sobie wszyscy nagrywać i wrzucać. Jak ktoś nie chce niech nie ogląda.

Teraz termin premiera jest tylko teoretyczny, ale fakt, będę miał przed premierą. Yupi. Co z tego, że grubo później niż tysiące graczy.
 
A u mnie wciąż "w realizacji". Jak wrócę we wtorek z roboty, a pudło nie będzie na mnie czekało, to nigdy w życiu nie kupię nic więcej od CDProjektu w preorderze. Już nad sensownością takiej metody zakupu W3 się zastanawiałem. Zwykle w dniu premiery w sklepach gry są tańsze, niż ta sama wersja w preorderze, a dodatkowo w sklepie grę można dorwać wcześniej.
 
@ceadmil
Ktoś zawinić musiał, bo przy premierach GTA V takich cyrków nie było, że ludzie kupowali grę z półek na tydzień przed premierą. W ogóle nie przypominam sobie jakiejkolwiek gry rozprowadzanej tyle przed czasem. Niestety my Polacy jesteśmy najbardziej poszkodowani bo rzuciliśmy się na preordery a tak na prawdę zagramy jako jedni z ostatnich.


@Wroobelek
Ja specjalnie we wtorek postanowiłem zostać w domu żeby móc osobiście odebrać pakę, ale jak na razie w moim przypadku nie zanosi się jakoby paczka miała dojść na czas, bo też mam ciągle "w realizacji", a szczerze wątpię, że dzisiaj a tym bardziej jutro coś w tej kwestii się zmieni.
 
Last edited:
Zapłacił za nią więc ma prawda ? czy coś trzeba specjalnie rozrysować ...
Tym bardziej, że to paczkomat, a w paczkomacie gry miały być do odebrania już o 1:00 w nocy 19 maja ci którzy mają kuriera dostaną po południu albo zależnie jak jeździ sobie kurier.

Pozwól, że ja rozrysuję- ZAMÓWIŁ przedpremierowo. A nie KUPIŁ przed premierą. ZAMAWIAM coś zanim wyszło, żeby mieć to wtedy kiedy wyjdzie. ZAMAWIAM przed premierą nie znaczy, że dostanę przed premierą a najpóźniej w jej dzień. To jest różnica. Jeśli 19. maja nie dostaniemy paczki (również mam preorder) wtedy będzie można mieć pretensje. Ale nie teraz.

@sccorp84 To nie jest żaden argument.

@ceadmil I zapewne będziesz miał ją wcześniej niż większość ludzi którzy nie mają preordera.

Robicie zamieszanie bez powodu. Poczekajcie do wtorku. Jak wtedy nie dostaniecie, to ok. Ale teraz? Bo kilka (ktoś pisał o 200 streamach z konsol- załóżmy, że co dziesiąty posiadacz gry ją streamuje, mam wtedy 2000. Przy ponad milionie preorderów to nie jest jakaś wielka masa) osób gra wcześniej niż wy? Bo taki- jak to ktoś pisał- Mati i Seba mogą sobie iść do sklepu i kupić? To was tak boli? A gdybyście wy dostali grę tydzień wcześniej niż Mati z Sebą, czulibyście się lepsi? Trochę to... słabe.

Jedyne co mi się nie podoba to to zezwolenie na streamy.
 
Ludzie ogarnijcie się trochę z tym wszystkim. Przy zamawianiu kolekcjonerek było dokładnie napisane, że grę dostaniecie niepóźniej niż w dzień premiery tj. 19 maja. Chyba największym dystrybutorem W3 za granicą jest Bandai, więc to jego zasługa, że gra jest sprzedawana już za granicą, a nie CDPR. W Polsce działa to tak, że sklepy kupują partię gry przed premierą od wydawcy i dopiero w dniu premiery powinni ją wystawić na półki, bo w przeciwnym razie złamią podpisane umowy. Jak widzimy nie boja się tego i to robią, ale CDPR w obecnym momencie nie ma na to wpływu. A co do streamów to się trochę mija z sensem, ponieważ pojawia się tyle nowych, że studio by musiało na weekend zatrudnić nowych pracowników, przydzielić im stanowiska itp. by tylko blokowali streamy.
 
Top Bottom