Data premiery - równi i równiejsi?

+
Data premiery - równi i równiejsi?

Na początku pragnę nadmienić, że nie jest to temat prowokacyjny. Chciałbym przedstawić moje prywatne odczucia odnośnie premiery i dostępności gry we wcześniejszym czasie dla określonych osób i na określone platformy.

Jak wiadomo, ponad tydzień przed premierą sklepy w UAE zaczęły sprzedawać naszą wyczekiwaną grę i pojawiły się pierwsze streamy które były dość szybko blokowane przez pracowników twitcha - pomyślałem sobie, że ok wpadki się zdarzają, mówi się trudno.
Dzisiaj okazuje się, że datę premiery złamała sieć sklepów saturn w Niemczech - można spokojnie kupić u nich wiedzmina na wszystkie platformy, oczywiście wersja PC wymaga patcha do gry. (zdjęcie potwierdzające http://i.imgur.com/JYbbNtD.jpg?1)
Jest jeszcze podobna sytuacja w UK, gre można już kupować i u nich :)

Dowiaduje się również od znajomych, że w weekend polscy Youtuberzy będą również mieli dostęp do wersji konsolowych bo to przeciez osobistości youtuba i mają widocznie prawo grania przed zwykłymi szarakami :)

Dodać jeszcze można, że bodajże dziś pojawił się patch dla PS4 wydany przez CDPR - czyli mam rozumieć, że skoro wydajecie patcha to nie macie problemu z tym, że część osób gra przed premierą? Zresztą daliście też przyzwolenie na streamowanie rozgrywki przed 19 maja.

Skoro tak to może dajcie też patcha dla PCtowców, zakładam, że w weekend również gra pojawi się w polskich sklepach skoro już wycieka to wycieknie pewnie i u nas. Jaki sens było robić preorder gry na PC rok przed premierą skoro lepiej iść i kupić wcześniej wersje na konsole?:)
 
Last edited:
Według mnie to jest zwiększy problem niż te downgrady. Tydzień przed premierą grają wszyscy, tylko nie pc'owi prawdziwi fani wiedźmina od lat :rly?:

Na samym twitchu jest na oko 150 streamerów z wiedźmina 3 :<
 
Last edited:
A tak powinno być

[video]https://youtu.be/Qf3eX-9icgU?t=11s[/video]

Poza tym czytałem , na jakim zagranicznym forum , że koleś mieszkający w Los Angeles też sobie kupi grę przed " światowa premierą"
 
Znaczy ja rozumiem, czemu wersja pc jest zablokowana patchem, z prostego powodu - sporo ludzi by ściągnęło ją z internetu. Z konsolami obecnej generacji jest zupełnie inaczej bo obecnie piractwo tam chyba nie występuje. Z technicznego punktu widzenia powinno być to inaczej rozwiązane. Przecież wiadome było, że jeżeli coś leci w świat bez dodatkowej blokady czasowej to bankowo pojawi się wcześniej.
 
Znaczy ja rozumiem, czemu wersja pc jest zablokowana patchem, z prostego powodu - sporo ludzi by ściągnęło ją z internetu. Z konsolami obecnej generacji jest zupełnie inaczej bo obecnie piractwo tam chyba nie występuje. Z technicznego punktu widzenia powinno być to inaczej rozwiązane. Przecież wiadome było, że jeżeli coś leci w świat bez dodatkowej blokady czasowej to bankowo pojawi się wcześniej.

Chwila, ale przecież jak piraci będą zmuszeni poczekać do 19 maja, to nadal nie kupią gry i ci co kupili też muszą czekać tak samo. Nie ma różnicy, a konsolowcy w USA, niemczech itp. sobie już grają, streamują i dostają patche poprawiające stabilność

http://www.reddit.com/r/witcher/comments/3639y3/in_german_television_a_w3_tv_spot_was_shown/ - Niemcy w swoich spotach tv pokazują, że gra już jest do kupienia.
 
Last edited:
chodziło mi bardziej o to, że gdyby wyciekła wersja PC to i tak nie mogli by przesunąć premiery a ludzie by przez to po prostu grę ściągneli - ale fakt, troche to takie niesprawiedliwe, że mając konsole masz większe szanse grać przed czasem :D
 
Dlatego krótko. Redzi poprosimy patcha na PC. Nasze wersje z GOG są gotowe na dyskach i będziemy wdzięczni za wyrównanie szans z konsolami.
 
Sytuacja również mi się nie podoba, zwłaszcza, że grę podobno dostane dopiero we wtorek (kurier). Oberwało mi się podwójnie, raz za PC, dwa za preorder. Liczyłem, że skoro jest zabezpieczenie przedpremierowe to będą grę rozsyłać wcześniej.
 
Chwila, ale przecież jak piraci będą zmuszeni poczekać do 19 maja, to nadal nie kupią gry i ci co kupili też muszą czekać tak samo. Nie ma różnicy, a konsolowcy w USA, niemczech itp. sobie już grają, streamują i dostają patche poprawiające stabilność

http://www.reddit.com/r/witcher/comments/3639y3/in_german_television_a_w3_tv_spot_was_shown/ - Niemcy w swoich spotach tv pokazują, że gra już jest do kupienia.

Dlatego, że jak gra pojawi się na torrentach dwa tygodnie przed premierą, to wielu ludzi się "złamie" i zamiast czekać do 19, ściągnie grę z torrentów, zamiast ją kupić. Działania jak najbardziej uzasadnione i szczerze mówić cieszę się, że zostało zaimplementowane. Jeśli zaś chodzi o osoby którym udało się zakupić grę wcześniej, to nie ich wina, niech się dobrze bawią. Wcześniejszą sprzedaż przez niektóre sklepy rozpatruje w kategoriach wpadki , z której mam nadzieje Redzi wyciągną odpowiednie wnioski. Mnie to jednak w żaden sposób nie dotyka. Dostanę grę 19 tak jak miałem dostać.

---------- Zaktualizowano 01:16 ----------

Dlatego krótko. Redzi poprosimy patcha na PC. Nasze wersje z GOG są gotowe na dyskach i będziemy wdzięczni za wyrównanie szans z konsolami.

Macie jakiś wyścig, kto zdoła uruchomić grę jako pierwszy? Trochę chyba jest w tym przesady.
 
Macie jakiś wyścig, kto zdoła uruchomić grę jako pierwszy? Trochę chyba jest w tym przesady.

Nie :) po prostu wkurzam się, jak z roku na rok konsole nie dość, że mają znacznie gorsze osiągi to jeszcze mają takie przywileje właśnie. Jest to naprawdę niesprawiedliwe.

W ogóle jest oficjalny komunikat, że na Twitchu dozwolone streamowanie jest od 19 maja Wiedźmina, a aktualnie widzę chyba ze 100 streamów? LOL?
 
Dlatego krótko. Redzi poprosimy patcha na PC. Nasze wersje z GOG są gotowe na dyskach i będziemy wdzięczni za wyrównanie szans z konsolami.

Hola, hola. Jak tylko dostarczysz mi do domu pudełko z moją PC-kolekcjonerką, to Cię poprę. A póki co wstrzymaj konie. "Wasze" wersje z GOG może i są gotowe na dyskach, jednak "nasze" jeszcze nie. Ty też chciałbyś być "równiejszy"?
 
Dlatego nie powinno dochodzić do takich sytuacji iż są grupy uprzywilejowane. Ale przecież nie żyjemy w wyidealizowanym świecie. Liczy się sprzedaż i PR jakkolwiek fałszywy by nie był.
 
Top Bottom