Data wydania edytora przygód D'jinni przesunięta na ostatni tydzień marca

+
Status
Not open for further replies.
Jak dla mnie można by zamknąć taki temat, a nie rozwodzić się bezsensu. Jedni będą bronić REDów, drudzy po nich jechać jak po łysej kobyle, trzeci jak Iwona mediować między zwaśnionymi stronami. Z resztą ta "dyskusja" dowodzi jednego, że ludziom się nudzi i piszą tutaj dla samego pisania :), dla samego misterium rozmowy.Ja za godzinę jadę do panny, do Krakowa. Wrócę jutro wieczorem i będę dalej czytał dokumentacje dystrybucji Linuxa, by wiedzieć na co migrować z Małego-Miękkiego ;). Mam co robić, a jak się komuś nudzi i się napalił na edytor, to może sobie np. na kartce papieru rozplanować lokacje, pisać dialogi, etc. Grunt w tym, że dodatki będą za darmo i można zaoszczędzić kasę na piwo.A co do REDów, nie mam im nic za złe, moją przywarą też jest spóźnianie się :). A te obsuwy jakiś dobry marketingowiec mógłby przerobić na świetną reklamę, znak rozpoznawczy, w stylu "soon"... :D"Spóźniamy się, by dać Ci lepszy, bardziej dopracowany produkt niż konkurencja"Bodajże Peter Molyneux swego czasu powiedział, że nieważne ile razy będziesz przekładał wydanie swojej gry, bo ludzie o tym zapomną po premierze gry, jak będzie dopracowana i wyjątkowa. Będą tylko pamiętać ile im radości sprawiłeś i jak się im przyjemnie grało.A pamiętacie jak po necie krążył obrazek z reklamą nagrywarek LG i polską reprezentacją jako tłem? Z tekstem w stylu - "przegrywamy tak sprawnie jak polska reprezentacja" :D.Pozdrawiam!
 
vojtek said:
Skoro wiedzieli o problemach prawnych to czemu nie napisali tego wcześniej ???Pomyśl np. o tych osobach które czekały przez całą noc tylko po to żeby rano dowiedzieć się, że są naiwniakami :-\Nie można było wcześniej podać tej informacji ??Wiele osób byłoby dużo mniej sfrustrowanych i zawiedzionych.Pozdrawiam
Pamiętaj o tym, że Redzi maja swoje życie osobiste, rodziny i nie są robotami. Nie wyobrażam sobie, żeby Brysiu leciał o trzeciej nad ranem, żeby napisać newsa o opóźnieniu ;)A osoby, które czekały całą noc chyba o tym zapomniały. Nikt ich do tego nie zmuszał, nikt nie mówił, że od północy paczka będzie dostępna. Ja raczej stawiałbym na godziny 11-15 jak najwcześniej, gdy Redzi są jeszcze w pracy i mają czas się tym zająć. :beer:
 
tak się bałem, że nie wyjdzie 14 marca i zaglądam na stronkę i zrobiło mi się smutno ;/ ale przeżyjemy macie rację. Szkoda tylko, że kiedy na święta trochę czasu będzie to się nie pobawimy edytorem ;p
 
Jak to zazwyczaj bywa niektore kruczki prawe nigdy nie pomagaja a wrecz urudniaja zycie nam jak i Redom:pNie ma co marudzic trzeba poczekac bo nic nam innego nie pozostaje .... bede czekal ile trzeba bo wartoRedzi robcie co do Was nalezy by gralo nam sie jeszcze lepiej:)a gwarantuje Wam ze po wypuszczeniu pierwszego moda wszytko ucichnie i nikt nie bedzie pamietal o opoznieniu:p , mam nadzieje:)i pytanie do Redow czy D'jini'an (pewnie zle napisalem) bedzie w przyszlosci takze po polsku? lub bedzi ejakis dobry polski samouczek lub instrukcja by ktos kto mam male pojecie o takich rzeczach mogl sie polapac:)?Pozdrawiam i czekam:)
 
Elwer said:
Elwerku, z ust mi to wyjąłeś :-*
Elwer said:
Nie można było wcześniej podać tej informacji ??Wiele osób byłoby dużo mniej sfrustrowanych i zawiedzionych.
Nie byłabym tego taka pewna... :-\
Elwer said:
i pytanie do Redow czy D'jini'an (pewnie zle napisalem) bedzie w przyszlosci takze po polsku? lub bedzi ejakis dobry polski samouczek lub instrukcja by ktos kto mam male pojecie o takich rzeczach mogl sie polapac:)?
D'jinni póki co będzie po angielsku, ale instrukcja ma być po naszemu :)
 
Ausir said:
Mylisz się. Jeśli EULA nie jest zgodna z prawem danego kraju, to jest w nim nieważna.
NIe, nie myle sie bo przyznaj sam z reka na sercu - klikales kiedykolwiek "Akceptuje" podczas instalacji? :)Szlaki sa juz przetarte. NIe ma co zmieniac w rozwiazaniu, ktore funkcjonuje juz jakis czas i zdaje egzamin.To produkt jakim jest mod nalezy odpowiednio do tego rozwiazania dostosowac.Oczywiscie mowimy o sytuacji w PL.Chociaz swoja droga nie sadze zeby ta sprawa wygladala inaczej w innych krajach.Sa na swiecie kraje w ktorych nie gra sie w gry komputerowe?Chyba nie :D(Chyba ze korzystaja z innego rodzaju licencji w co szczerze watpie, bo takie EA chroni swoj produkt w sposob w jaki MU odpowiada).Pozdrawiam!
 
:) debiucik :)
Iwona said:
Nie byłabym tego taka pewna... :-\
Ja również... Obawiam się że jak tyko ukażą się mody to na tym forum rozpocznie się narzekanie - "czemu takie krótkie..?", "a myślałe/am że będzie tego co najmniej tyle co połowa basica...". Wystarczy wspomnieć absurdalną dyskusę w momencie gdy REDzi ogłosili, że będzie coś takiego jak ER i bezpłatne dodatki i towarzyszące jej jęki o rzekomym kupnie wersji beta itp.. O opiniach w stylu "przecież zapłaciłem za to przy kupnie gry..." lepiej nie wspominać... Aż się dziwię REDom że wciąż im się chce coś robić wysłuchując takich bredni, chyba najlepiej byłoby jakby ogłosili że kwestie prawne w Polsce zabraniają im dać coś za darmo i wypuścili tylko ER.BTW: Dzięx za Witchera - RED jesteście Wielcy!
 
AntiDotuM said:
:) debiucik :)Ja również... Obawiam się że jak tyko ukażą się mody to na tym forum rozpocznie się narzekanie - "czemu takie krótkie..?", "a myślałe/am że będzie tego co najmniej tyle co połowa basica...". Wystarczy wspomnieć absurdalną dyskusę w momencie gdy REDzi ogłosili, że będzie coś takiego jak ER i bezpłatne dodatki i towarzyszące jej jęki o rzekomym kupnie wersji beta itp.. O opiniach w stylu "przecież zapłaciłem za to przy kupnie gry..." lepiej nie wspominać... Aż się dziwię REDom że wciąż im się chce coś robić wysłuchując takich bredni, chyba najlepiej byłoby jakby ogłosili że kwestie prawne w Polsce zabraniają im dać coś za darmo i wypuścili tylko ER.BTW: Dzięx za Witchera - RED jesteście Wielcy!
Po pierwsze witam na forum :DPo drugie - wiem ze za darmo, ale jak ktos zapowiada cos za darmo i wszyscy sie ciesza i napalaja na to DARMO to jak pozniej sie okazuje ze jest obsowa to hmm... Jest lekki zgrzyt i wiarygodnosc firmy na tym cierpi.Z reszta nie pierwszy raz (termin).To za darmo to tez tak nie do konca - najlepsza reklama z mozliwych, rozbudzenie apetytow na pelny dodatek.W koncu to tylko mod...Pozdrawiam!
 
Nie rozumiem. Staram się, ale nie rozumiem. Przecież REDzi nie ogłosili, że z różnych względów dali sobie spokój z produkcją modów, tylko przesunęli je o 2 tygodnie...Zresztą, te 2 tygodnie to zapewne z pożytkiem dla tego pakieciku.Zmiana terminu debiutu produktu na rynku to zjawisko które występuje. I będzie występować. Na internationalu jakoś nie rozpaczają tak jak tutaj. Obcokrajowcy mają więcej zrozumienia i większy kredyt zaufania dla REDów niż, my - Polacy... ::)
 
Droga Globalna Masakratorko :)Toc ja w poprzednim poscie nie o tym :DJa tlumaczylem Panu z wczesniejszej wiadomosci z jakiego ewentualnie powodu mozna sie smucic obsowa...Z faktem sie pogodzilem i nie narzekam - mysle ze warto poczekac tak czy inaczej :DPozdrawiam!
 
A RED-zi mogliby wypuścić przynajmniej poradnik wcześniej? Mi jako skrypterowi (i osobie obeznanej w toolsetem w nwn1 & 2) bardzo by się to przydało, pomogłoby też rozpracować co i jak.
 
SLI said:
NIe, nie myle sie bo przyznaj sam z reka na sercu - klikales kiedykolwiek "Akceptuje" podczas instalacji? :)Szlaki sa juz przetarte. NIe ma co zmieniac w rozwiazaniu, ktore funkcjonuje juz jakis czas i zdaje egzamin.To produkt jakim jest mod nalezy odpowiednio do tego rozwiazania dostosowac.Oczywiscie mowimy o sytuacji w PL.Chociaz swoja droga nie sadze zeby ta sprawa wygladala inaczej w innych krajach.Sa na swiecie kraje w ktorych nie gra sie w gry komputerowe?Chyba nie :D(Chyba ze korzystaja z innego rodzaju licencji w co szczerze watpie, bo takie EA chroni swoj produkt w sposob w jaki MU odpowiada).Pozdrawiam!
EULA jest zawsze dostosowywana do prawa kraju, w którym gra jest sprzedawana.
 
I dlatego gry (niektore) nawet nie maja przetlumaczonej licencji na PL?Od kiedy to prawo miedzynarodowe dostosowuje sie do prawodastwa danego kraju?Przykladowo unijne uregulowania dostosowuje sie do nas czy my do nich?:D
 
SLI said:
I dlatego gry (niektore) nawet nie maja przetlumaczonej licencji na PL?
I często dana licencja owszem, jest według prawa polskiego nieważna, ale koszty zatrudnienia prawników dla opracowania lokalnej wersji są dla wydawcy większe niż związane z tym korzyści, bo zakłada, że albo wszyscy daną licencję uznają za ważną, albo ją zignorują.
Od kiedy to prawo miedzynarodowe dostosowuje sie do prawodastwa danego kraju?
Nie każde państwo podpisało wszystkie te same traktaty międzynarodowe. Jedne mają bardziej restrykcyjne prawa autorskie, inne mniej. Nie ma czegoś takiego jak jednolite prawo międzynarodowe obowiązujące we wszystkich krajach.
Przykladowo unijne uregulowania dostosowuje sie do nas czy my do nich?:D
Oczywiście dostosowywane jest w obie strony.
 
Jasne, ale to idzie w obie strony - w końcu w prawie unijnym po przyjęciu nowych krajów i podczas przygotowań do niego też musiało zajść sporo zmian.
 
Elwer said:
Elwer said:
Skoro wiedzieli o problemach prawnych to czemu nie napisali tego wcześniej ???Pomyśl np. o tych osobach które czekały przez całą noc tylko po to żeby rano dowiedzieć się, że są naiwniakami :-\Nie można było wcześniej podać tej informacji ??Wiele osób byłoby dużo mniej sfrustrowanych i zawiedzionych.Pozdrawiam
Pamiętaj o tym, że Redzi maja swoje życie osobiste, rodziny i nie są robotami. Nie wyobrażam sobie, żeby Brysiu leciał o trzeciej nad ranem, żeby napisać newsa o opóźnieniu ;)A osoby, które czekały całą noc chyba o tym zapomniały. Nikt ich do tego nie zmuszał, nikt nie mówił, że od północy paczka będzie dostępna. Ja raczej stawiałbym na godziny 11-15 jak najwcześniej, gdy Redzi są jeszcze w pracy i mają czas się tym zająć. :beer:
Nie wiem czy czytałeś wcześniej to co napisałem a jeśli tak chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło.Podałem osoby które czekały od północy jako przykład, to czy był sens czekać od północy czy nie to inna sprawa, ja w każdym razie do nich nie należałem, jednak mogę ich zrozumieć np. chcieli uniknąć problemów ze ściągnięciem a podejrzewam że takie będą.Jak najbardziej zgadzam się z tym żeby Redzi nie są robotami, mają rodziny itd. i nie zmuszam nikogo do wstawania o 3 w nocy żeby napisać info że niestety ale znowu mają opóźnienie :(.Cały czas dziwi mnie jedna sprawa i nikt tego nie wyjaśnił, jak to możliwe że do dnia premiery nikt nie wiedział że coś jest niedograne, to mi się po prostu nie mieści w głowie że tak poważna firma nie wiedziała o tym wcześniej i czemu nikt nie podał tej informacji wcześniej ???Może jestem dziwny ale nie mam do nich pretensji o opóźnienie tylko o brak informacji do ostatniej chwili że jest problem, jak już pisałem chwała im za samą grę, za wydanie edytora, modów itd, ale moim zdaniem taki brak informacji do ostatniej chwili bardzo wkurza ludzi bo dowiadują się, że coś jest nie tak bo po prostu nie ma tego na co bardzo czekali.Chciałem im zwrócić uwagę że moim zdaniem wczesne informowanie nawet o złych informacjach jest lepsze niż brak informacji.
 
Nie ma nad czym rozpaczac. Czekaliśmy tyle za "Wiedźminem" to i poczekamy te dwa tygodnie za edytorem.:)
 
YarpenZirgin said:
prawo unijne jest nadrzędne, to my się musimy do niego dostosować
Nie jest to takie proste. UE jest unią, gdyż w wielu sprawach pozwala działać lokalnemu ustawodawcy.Trochę podobnie jak w przypadku kary śmierci w US.
YarpenZirgin said:
m.in dlatego tyle trwa wstąpiienie do UE
Ale my już od dawna jesteśmy w UE. ;D
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom