Deus Ex

+
Wg mnie możesz sobie spokojnie ustawić wszystko na maksa i nic ci się z kompem nie stanie :). Poza tym nie ma takiej mozliwości, żebys uszkodził komputer przez włączenie jakiejś opcji graficznej. Co najwyżej FPS będzie mniejszy :).
 
Mikrotranzakcje są zarówno w Breach jak i Single player więc.... ten tego....

Jeśli tak to zwracam honor, trochę słabo znam angielski i mogłem coś źle zrozumieć z zagranicznych newsów. A z jedynego artykułu po polsku jaki znalazłem na ten temat, wynika, że dotyczy to tylko Wyłomu. A tak a propos z ciekawości :). Te mikrotranzakcje to celowy zabieg językowy :)?
 
Karta ma 8 GB vram tak nawiasem dziękuje.

Pewnie ze wszytkim na maxa poza MSAA powinno dać radę bo MSAA w nowym Deusie to prawdziwy killer klatek, drugą najgorszą opcją w razie problemów z płynnością jest

Contact Hardening Shadows w razie problemów wyłaczenie MSAA i CHS powinno wystarczyć.

@Yakin Sebastian Oktaba z PPC potwierdził w komentarzach ze mikroplłatności w singlu są, chociaż jak stwierdził są mocno opcjonalne, no ale smród jest.
 
A no na ten artykuł w PurePC jakoś nie trafiłem. To już faktycznie jest przegięcie, dobrze że CDPR na coś takiego nie wpadł. No nic, zobaczymy jak to się potoczy dalej. Ja i tak nie kupię i nie zagram w tego Deusa wcześniej niż za dwa lata, a do tego czasu SE może pójdzie po rozum do głowy i coś jeszcze pozmienia w tym temacie.
 
Jak już pisałem kilka stron wstecz - twórcy Deus Ex to cholerni hipokryci. Nie dosyć, że wydali na PC spapraną pod względem optymalizacji grę (co poniekąd jest już smutnym standardem ostatnimi laty) ale jeszcze okrasili wszystko błędami. Oczywiście przed premierą zapewniali, że wszystko będzie ok, niezależnie od platformy i PC, w końcu zostanie potraktowany z należnym mu szacunkiem.

 
Gra musiałaby wyglądać lepiej niż W3 z czasów pokazu VGX aby jakoś usprawiedliwić takie wymagania, a jak jest wszyscy widzą. Gra nie wygląda źle ale nie jest to nic nadzwyczajnego i dodatkowo jest to "korytarzówka". A tam, jak pokazał Rise of the Tomb Raider, można zrobić naprawdę ładne rzeczy stosunkowo niskim nakładem mocy obliczeniowej.
 
Ja nie narzekam mnie się ani razu nie przycięło jadę na "Wysokich" wszystkim polecam niereferencyjne 1070-tki.
 
(...) jadę na "Wysokich" wszystkim polecam niereferencyjne 1070-tki.

Tak, gra portowana z konsoli i przy ustawienich odpowiadających tym z PS4 (PC'towe High to taki odpowiednik ustawień dla platformy Sony/Microsoft) nie ma problemu przy GPU za ponad 2 000 PLN. GPU trzy i pół raza szybszym (!!!) od wspomnianej konsoli Japończyków. A karta niemal pięć razy ( :shock: ) szybsza nie jest w stanie zapewnić stałych 60 fps przy Full HD (co prawda na wyższych ustawieniach ale różnica jest głównie w jakości cieni, nieco w rozdzielczości tekstur oraz LOD'zie).

Zaiste, cud optymalizacji :harhar: .

Tutaj opis strony technicznej od Digital Foundry:

[video=youtube;xXVljGD-Aiw]https://www.youtube.com/watch?v=xXVljGD-Aiw[/video]
 
Rosjanie z Gamegpu.ru dużo się nie pomylili pisząc że Mankind Divided ma poziom optymalizacji zbliżony do Batmana ostatniego... więc pewnie u ciebie @I_w_a_N Deus tak na przekór pewnie by chodził dobrze jak Batman.


Ps;
Czy tylko dla mnie ta analiza DX:MD od Digital Foundry ocieka hipokryzją, praktycznie cały materiał lukrują jaka to gra nie jest piękna i zaawansowana, jakoś reszta widzi trochę to inaczej i ani słowa o wydajności na konsolach, o jakości wersji PC nie wspominając że na wielokrotnie mocniejszych maszynach gra chodzi słabo, żeby nie powiedzieć beznadziejnie.

Jakie to zaawansowanie kiedy AI jest beznadziejne, fizyka uboga, animacje drewniane cut-sceny też wyglądają drewnianie ale to juz skutek kiepskiej mimiki.

Wychodzi że najbardziej robiący wizualnie Deus w momencie premiery to była jedynka według mnie.
 
Last edited:
@froget67

Wiesz to raczej taka rosyjska ruletka (że posłużę się tym stwierdzeniem),
Nietoperz chodził u mnie dobrze (i stabilnie), a W3 wywalał się co krok (nie mam tutaj na myśli optymalizacji - chociaż z tym też nie było najlepiej - ale stabilność).
W najnowszego Deus Ex na pewno zagram (realia gry i typ rozgrywki nazbyt mnie ciągną) ale nie teraz, a zapewne gdy gra będzie już kompletna (czytaj - nie pocięta na DLC) i w miarę zoptymalizowana (naiwnie wierzę, że coś takiego nastąpi, w końcu ludzie odpowiedzialni za wersję PC konwertowali Rise of the Tomb Raider).
 
Last edited:
A nie rosyjska?


Przepraszam, moja pomyłka :blushing: ...

Zapomniałem, na moment, w jakim świecie żyjemy.


A poniżej kilka testów wydajności:


---------- Zaktualizowano 16:34 ----------

A tutaj coś (ponownie) od Digital Foundry - GTX 1060 vs RX 480:

 
Top Bottom