Diabeł też czasem musi się "wypisać"

+
Diabeł też czasem musi się "wypisać"

Od czasu do czasu pisze krótkie opowiadania (zamiast marudzić i wyżalać ;)) i pomyślałam, że gdzieś muszę je umieszczać ;)- Kiedy Feith użyła na biednej, niewinnej jaszczurce zaklęcia zamieniając ją w figurkę, na Ziemi nastała złowroga cisza... Gromadka dzieci tłoczących się wokół fotela, na którym siedział starszy człowiek, wstrzymała oddech. - I co dalej było dziadku? - spytały. - Naprawdę chcecie wiedzieć? - Taaak!!! - odkrzyknęły chórem małe istotki. - Okazało się, że zaklęcie Feith było za silne i w efekcie całe królestwo zostało pokryte warstwą lodu. - Ojej! - pisnęła cienko dziewczynka siedząca najbliżej starca. - A co stało się z paladynem Ghornem? - Nie wiadomo. Niektórzy ludzie mówią, że uchronił się przed zgubnym wpływem zaklęcia. - Jejku, a myślisz, że jak było naprawdę? - rzucił dziesięcioletni chłopczyk. - A o tym opowiem wam jutro, gdyż jest już późno i trzeba kłaść się spać. - Nieee!!! - stawiały opór dzieci, jednak w głosie staruszka było coś, co nie pozwoliło im się długo opierać. Kiedy wszystkie już smacznie spały otulone pledem, stary człowiek spojrzał w ogień dogasający w kominku. - Ech, za stary już się na to robię... Ale z czegoś żyć trzeba... Tylko jak je przyrządzić, żeby smakowały jak najlepiej...?
 
Przeniesiono do odpowiedniego działu.No i chyba nie każesz się długo prosić o jakąś większą próbkę, hmm? ;)
 
Okej, jedziemy.
- Kiedy Feith użyła na biednej, niewinnej jaszczurce zaklęcia zamieniając ją w figurkę na Ziemi nastała złowroga cisza...
Primo: po co ten myślnik na początku? Secundo: przed "na Ziemi" zgubiłaś przecinek
Gromadka dzieci siedzących dookoła fotela, na którym siedział starszy człowiek, wstrzymała oddech.
Powtórzenie. Nie lubimy powtórzeń. Mogłoby być np. "gromadka dzieci tłoczących się (...)"Nie mozna oceniać Twoich zdolności po 12 linijkach tekstu, więc wrzuć coś jeszcze.EDIT@Heap: Masz rację, mój błąd, nie przeczytałem dokładnie. :)
 
Aalaron said:
- Kiedy Feith użyła na biednej, niewinnej jaszczurce zaklęcia zamieniając ją w figurkę na Ziemi nastała złowroga cisza...
Primo: po co ten myślnik na początku? Secundo: przed "na Ziemi" zgubiłaś przecinek
Pewnie dlatego, że jest to opowiadanie staruszka, a o ile wiem wypowiedzi zaczynamy myślnikiem. ;)
 
Top Bottom