Diablo

+
Szkoda. Wersja z GOGa potencjalnie by mnie interesowała z uwagi na wsparcie dla wysokiej rozdzielczości, ale w takiej sytuacji raczej zostanę przy moich starych płytkach :)

W kwestii porządkowania spraw - już zawiera.
 
Temat mocno zakurzony, ale może ktoś odpowie :p

Skusiłem się na pierwsze Diablo i to w zasadzie mój pierwszy poważny kontakt z tą częścią. Lata temu przygodę z serią zacząłem od dwójki. Mam teraz mały problem, otóż trochę poszlalałem i będąc na 13 poziomie lochów wyprztykałem się ze złota co w zasadzie zablokowało mi dalszą grę. Nie mam za co naprawiać sprzętu ani dokupywać mikstur. Czy w tej części w jakikolwiek sposób odnawiają się wrogowie i skarby? Tj. czy mógłbym na wcześniejszych poziomach trochę podexpić i pofarmić? Do tej pory jak zdarzało mi się zajrzeć do wyczyszczonych lokacji to nie spotkałem żadnych wrogów czy nowych skrzyń tak jak w późniejszych częściach. Jest na to jakaś rada czy po prostu muszę pogodzić się z tym że dałem ciała i nie ukończę gry tą postacią?

O ile dobrze pamiętam, to na każdym poziomie jest określona ilość potworków i jak wytłuczesz wszystko, to koniec (ale grałem bez Hellfire, nie jestem pewien czy w z nim też tak jest).

Grę można zawsze "zresetować" - zacząć od początku, zachowując tylko stan postaci. Więc jeśli się tak zaciąłeś, to to będzie chyba najlepsze wyjście - wrócić do początku, przebić się przez wszystko jeszcze raz (oczywiście na pierwszych poziomach będziesz wymiatać, bo staty ani ekwipunek się nie zresetują).
 
Ostatnio w pierwszego Diablo grałem z 7 lat temu ale jeżeli dobrze pamiętam to w grze na pewno jest opcja aby wszystkie potworki się zresetowały bez utraty ekwipunku i zaczynania gry od nowa tzn. żeby nasz bohater znowu miał tylko 1 lvl na początku.
 
W Diablo 2 zawsze wszystkie potworki resetowały się po wyjściu z gry, może w Diablo 1 było tak, że najpierw trzeba przejść grę do końca i później możemy od nowa zacząć tą samą postacią, nie pamiętam dokładnie.
 
Dobra, ostatecznie udało mi się wykaraskać (na wcześniejszych poziomach lochu zostało trochę gratów, które upłynniłem) i dopadłem rogatego. Gra przyjemna, ale nie wiem czy będę miał kiedyś ochotę na powtórkę. Dwójka jednak podobała mi się o wiele bardziej.
 
Za godzinkę rusza tegoroczna odsłona Blizzconu, jak myślicie, odzyskają zaufanie fanów? Po sieci od jakiegoś czasu hulają przecieki według których Diablo IV to już pewniak (grafiki, pierwsze informacje), a i odświeżona wersja Diablo II się szykuje. Nie sądziłem że będę czekał, ale teraz nawet odrobinkę się jaram.
 
Na odświeżoną dwójkę czekam pod warunkiem, że nie ruszą starych mechanik. Czwórka na ten moment jest mi obojętna. Podobnie jak sam Blizzard.
 
Ja się jaram ja Sabina na stosie. Diablo to jedyna franczyza Zamieci, która mnie interesuje. Do tego plotki o powrocie do klimatów dwójki, naprawdę zaostrzają apetyt.

E:

Taki klimat lubię. Tak powinno być. To jest Diablo. :D



E2:

Kilka informacji:

  • Sanktuarium, to teraz jeden wielki otwarty świat, z pięcioma regionami, który możemy zwiedzać w dowolnej kolejności
    • Scosglen​
    • Strzaskane Szczyty​
    • Suche stepy​
    • Hawezar​
    • Kedżystan​
  • W opisach jest mowa o losowo generowanych podziemiach, więc można się domyślić, że będzie to działało jak w D3, tj. ustalona "powierzchnia" i losowo generowane podziemia.
  • Na premierę dostaniemy pięć klas, na ta chwilę pokazano 3
    • Czarodziejka - wydaje się kopią postaci z D2, będzie walczyć używając lodu, ognia i błyskawic​
    • Barbarzyńca - wiadomo​
    • Druid - kolejny powrót z D2​
  • Z trailera można wnioskować, ze wróci wybór płci (ruda fem barb na gameplay'u), oraz zostanie dodana customizacja wyglądu postaci (czarodziejka na niektórych fragmentach ma np. krótsze włosy)
  • Mrok, mrok mrok! Na każdym kroku jest podkreślany powrót do horrorowato-gotyckich korzeni serii. Widać, że główna inspiracją pozostaje D2, bo odtworzono nawet ekran wyboru postaci (ognisko)
  • Dostaniemy wierzchowce
  • Wrócą drzewka rozwoju postaci
  • Wracają runy
  • Będzie PvP (w specjalnie wyznaczonych strefach)
  • 4 osobowy coop
  • Tak z własnych domysłów, to wydaje mi się, że gra powstała na silniku trójki przepuszczonym przez gotycki filtr. Widać to szczególnie po animacjach skoku i tym w jaki sposób wygląda destrukcja otoczenia (losowe podziemia, i nielosowa powierzchnia, też jest dość mocną sugestią)
 
Last edited:
Zapowiada się świetnie choć ja pewnie nie jestem zbyt obiektywny, bo lubię trójkę i dobrze się w niej bawiłem spędzając setki godzin zarówno samotnie jak i ze znajomymi. Ciekawe kiedy premiera, czyżby już w przyszłym roku? W zapowiedzi była mowa o tym że gra zmierza na PC oraz PS4 i X1 więc to ostatni dzwonek, bo z końcem roku wyjdą nowe konsole. Gdyby celowali w późniejszy termin to chyba byłaby też mowa o nowych maszynkach.


O remasterze Diablo 2 nic nie mówili, co ciekawe, nie było też chyba ani słowa o Diablo Immortal :D Nie mówili też o serialu animowanym, który ma trafić na Netflixa, trochę szkoda.

PS. Jeszcze taka ciekawostka. Materiały z Diablo IV mają oznaczenie PEGI 18 podczas gdy trójka była PEGI 16. To chyba powinno rozwiać wątpliwości czy będzie srogo czy nie.
 
O remasterze Diablo 2 nic nie mówili, co ciekawe, nie było też chyba ani słowa o Diablo Immortal :D Nie mówili też o serialu animowanym, który ma trafić na Netflixa, trochę szkoda.

Ceremonia otwarcia, to mimo wszystko mało czasu, by pokazać wszystko. Do niedzieli będzie jeszcze kilka paneli poświęconych Diablo, przy czym ten najważniejszy, zaczął się dzisiaj o 20:30 (i pewnie zdążył skończyć), niestety był za paywallem, więc przeszukuje neta w kierunku jakiś informacji, ale póki co bez sukcesów.

I nie spodziewam się zapowiedzi remastera Diablo II, nie będą spuszczać powietrza z balonika Diablo IV, które jest teraz gwiazdą i ma swoje pięć minut. W zasadzie, po zastanowieniu zaczynam mieć wątpliwości, czy w ogóle będzie remaster, patrząc na to jak bardzo inspirowana dwójką jest czwórka. Diablo IV, jako duchowy remaster Diablo II. :D

E:

Zwiastun z polskim dubbingiem:

 
Last edited:
Wypuszczenie odświeżonej wersji dwóch pierwszych części Diablo byłoby niezłą przystawką przed Diablo IV. Fani byliby pewnie zachwyceni (ja bym był), a nieco młodsi odbiorcy mogliby sięgnąć po te klasyki i poznać całą historię w ramach przygotowania przed nową odsłoną. Oczywiście w oryginalne wersje Diablo i Diablo II można dzisiaj zagrać bez problemów, bo są dostępne do kupna w wersji cyfrowej na GOGu i Battlenecie, ale jednak nie każdy zdecyduje się na zakup takich staroci, które dzisiaj już trochę straszą grafiką (zwłaszcza jedynka). Jeśli ktoś nie grał w nie w tamtych czasach i nie ma nostalgicznego podejścia to bariera może okazać się nie do przeskoczenia.

Pierwszy Starcraft w oryginalnej wersji też był dostępny na Battlenecie, a jednak zdecydowali się wypuścić remaster, który wyszedł świetnie. W tym roku zagramy też w odświeżoną wersję trzeciego Warcrafta, który również zapowiada się smakowicie.

Oczywiście to nie jest tak że się bardzo nastawiam, znajomość tamtych gier też na pewno nie będzie konieczna do zagrania w czwórkę tak samo jak nie była konieczna do grania w trójkę (oczywiście zakładam granie w celu poznania fabuły, a nie tylko tłuczenia potworków). Po prostu uważam to za dobry ruch.

ed.

Garść informacji, screenów i grafik.


 
Last edited:
Odświeżony SC, W3, teraz Diablo... Ciekawe, czy kiedykolwiek jeszcze Blizz zbuduje silną markę tak, jak czynił to kiedyś, bo poza OW (które też nie radzi sobie tak dobrze jakby sobie tego życzono, mimo olbrzymiego hajsu władowanego w OWL) to już dawno nie wypuścili nic nowego, a tylko odgrzewają kupony.

A w Diablo 1 to nawet niedawno chwilę grałem, dla mnie bezapelacyjnie najlepszy klimat ze wszystkich części. Ale to może ten sentyment :D
 
Ja tam nie narzekam, bo te trzy największe marki Blizzarda to coś na czym się wychowywałem. Chętnie do nich wracam, chętnie sięgnę też po odświeżone wersje i kolejne odsłony. Na Warcrafta 4 nie ma niestety szans, bo World of Warcraft, ale Starcrafta 3 bym przytulił.
 
Sama Lilith i końcówka trailera jest przekozacka, wygląda jak połączenie Prometheus + Diablo + Event Horizon.
Nie przekonuje mnie jednak gameplay D4, mam wrażenie że to D3 tylko z inną grafiką.
 
Last edited:
Ja tam nie narzekam, bo te trzy największe marki Blizzarda to coś na czym się wychowywałem.

Ja tak samo, oryginały Diablo i SC:BW mam w domu rodzinnym do dziś :) Ale tym bardziej chciałbym pograć w coś nowego od Blizzów, bo jednak reedycje to nie jest coś, na czym studio tego kalibru powinno jechać.

ale Starcrafta 3 bym przytulił.

Na niego też niestety nie ma większych szans, głównie dlatego, że... SC2 za dużo zrobił i swego czasu czytałem wywiad, w którym jeden z niebieskich opowiadał, że właściwie w tej formule gameplayowo doszli do ściany i nie mają żadnych mechanik, których wprowadzenie uzasadniałoby tworzenie nowej gry - wszystko, co ich zdaniem potrzebne w RTS jest już w SC2.
 
wszystko, co ich zdaniem potrzebne w RTS jest już w SC2

Zawsze można wymyślić coś nowego ;) Poza tym, trochę dziwny argument, bo Diablo zasadniczo wałkuje już czwarty (piąty jeśli liczyć Immortal) raz to samo szlifując formułę, ale próbując też nowości. Diablo IV wygląda na mieszankę najlepszych elementów ze wszystkich dotychczasowych odsłon cyklu (a swojego czasu były ploty, że gra ma przypominać Dark Souls). Ze Starcrafta też by się dało coś jeszcze wycisnąć. Może więcej elementów erpegowych na wzór trzeciego Warcrafta?

Nową markę oczywiście bym chętnie zobaczył pod warunkiem, że oferowałaby też konkretną kampanię dla pojedynczego gracza czego zabrakło w Overwatch. Nie bardzo jednak mam pomysł co by to miało być, ani pod względem realiów ani rozgrywki.
 
Top Bottom