Diablo

+
Nah, plotka bez podstaw. Jeszcze listopadzie zeszłego roku Zamieć mówiła, że demo z Blizzcona to "pierwszy krok", a sama gra nie wyjdzie wkrótce, ani nawet "Blizzard wkrótce".

Czeka nas jeszcze sporo... czekania.
 
Ja gdzieś przeczytałem, że wyjdzie na grudzień tego roku. Też plotka pewnie, ale.juz się pokrywają =]
 
Ja to się raczej zastanawiam czy w ogóle jest na co czekać. To co Blizzard obecnie sobą prezentuje nie sprawia na mnie wrażenia firmy, która mogłaby zaproponować ciekawą grę.
 
Czy jet tutaj ktoś kto w miarę zna się na mechanikach gry? Bo mam parę pytań a na oficjalnym polskim forum blizzarda ciężko się cokolwiek dowiedzieć :/
 
Na tych mechanikach co ich nikt nie zna?

Nie no ktoś tam pewnie zna, musi być przecież jakaś metodologia tego liczenia - tylko ja nie wiem np. Czy kiedy moja umietnosc pasywna zwiększa obrażenia umietnosci , nazwijmy ją A, o 20%, to czy to znaczy ze liczy to się wówczas we wzorze: 1,2 × (wszystko pozostałe dotyczące umiejętności A) , czy może (wszystko pozostałe dotyczące umiejętności A) x (A+20%) czy jakoś inaczej , itp.
Tzn zeby ktos mnie zle nie zrozumial: matematykiem nie jestem i zostać nie zamierzam, tylko po prostu chciałbym miej wiecej chociaż to zrozumieć a nie tylko opierać się na DPS bo i tak on nie odzwierciedla wszystkich wartości, często nawet tych kluczowych (np zwiększenia siły ataku konkretnej umietnosci + jakiś tam dodatkowy % do tego)
 
Może uściślijmy o które Diablo Ci chodzi. :) 4 czy może 3?

3, 3 - wiem ze gra ma juz swoje lata, ale ja gram od jakiegoś pół roku w nią dopiero a dopiero od marca tak naprawdę swój pierwszy sezon :) niemniej wrażenia z gry super, przy czym jest dużo rzeczy których nie rozumem a chciałbym choć spróbować zrozumieć i dlatego też właśnie pozwoliłem sobie na forum zapytać bo może ktoś akurat by był w stanie poświęcić trochę czasu żeby mi takie niuanse jak to liczenie boostow do dmg wyjasnic , choć są tez inne niewiadome ale nie chce zarzucać od razu stertą pytań 🙈
 
Na blogu pojawił się artykuł poświęcony rozwojowi postaci, a konkretniej drzewkom (dosłownie) umiejętności. Dla przykładu drzewo Czarodziejki:



Gałęzie - zdolności aktywne; korzenie - pasywne.

 
Dzisiaj rusza Blizzcon i według przecieków oprócz nowości związanych z Diablo IV oraz Diablo Immortal mamy również dostać oficjalną zapowiedź Diablo 2: Resurrected czyli odświeżonej drugiej części przygód Rogatego. Poniżej kilka informacji czego możemy się spodziewać.


Oczywiście po Warcraft III: Reforged nieufność jest wskazana, ale z drugiej strony odświeżenie Starcrafta wyszło im bardzo dobrze. Liczę, że po ostatnich wtopach tym razem pójdą po rozum do głowy i ogarną, że ludzie nie będą łykać każdego kupska tylko dlatego że ma na metce napis 'Blizzard'.
 
Ostatnio sporo się wspomina o remasterze D2. Ostatnio czytałem również, że kiedyś Diablo2 miał mieć jeszcze jeden wielki dodatek. Nie wiem czy to był odświeżamy kotlet, czy faktycznie świeżo wyjawione info o planach sprzed lat. W każdym razie remastera brałbym i grałbym czując się przy tym znów jak dzieciak ;D
 
Dzisiaj rusza Blizzcon i według przecieków oprócz nowości związanych z Diablo IV oraz Diablo Immortal mamy również dostać oficjalną zapowiedź Diablo 2: Resurrected czyli odświeżonej drugiej części przygód Rogatego. Poniżej kilka informacji czego możemy się spodziewać.


Oczywiście po Warcraft III: Reforged nieufność jest wskazana, ale z drugiej strony odświeżenie Starcrafta wyszło im bardzo dobrze. Liczę, że po ostatnich wtopach tym razem pójdą po rozum do głowy i ogarną, że ludzie nie będą łykać każdego kupska tylko dlatego że ma na metce napis 'Blizzard'.
Ciekawe czy ukradną ludziom Diablo 2 które obecnie mają, wydadzą w zamian wybrakowaną wersję i przemianują się na Diablo 2 Refunded. Mam nadzieję, że nie powtórzą tego co zrobili z Warcraftem 3, ale ciężko mi uwierzyć że będzie inaczej.
 
Klimat super. Mam tylko nadzieję, że nie spieprzą fabuły, jak w D3.
Na to, żeby były jakieś wymierne kary za śmierć postaci już nie liczę, to z kolei położyło rozgrywkę w D3.

No i jeszcze, żeby nie było henchmanów. To kompletnie psuło klimat samotnej ekploracji podziemi.

Oczywiście na żadne z powyższych raczej nie liczę. ;)

Swoją drogą, ciekaw jestem jak z tym będzie w remasterze D2. "Unowocześnią" pozwalając wskrzeszać się za darmo czy nie?
 
Last edited:
Swoją drogą, ciekaw jestem jak z tym będzie w remasterze D2. "Unowocześnią" pozwalając wskrzeszać się za darmo czy nie?

Jedyną plotką związaną z "ulepszeniem" DII w remasterze o jakiej słyszałem jest dodanie automatycznego podnoszenia złota.

Klimat super.

Tak, klimat mi się baaaaardzo podoba. W zwiastunie Łotrzycy pojawia się na chwilę Andariel, o dziwo w wersji... odsłoniętej. Z radością przyjąłem powrót do brutalności znanej z oryginalnej dylogii, ale powrotu golizny się nie spodziewałem. I jeszcze zaciekawił mnie kolor demonicy na zwiastunie, bo jest szara, a szara była Uber Andariel z DII, znana też jako... Lilith. Fajne mrugnięcie okiem w kierunku fanów.

Nie wiem jak się w to będzie grało, ale prezentuje się świetnie.
 
Ryslaw pracował przy tej wersji i grał w nią. Jest bardzo zadowolony i mówi, że tu jest zupełnie inna jakość remastera niż przy W3 reforged. No to teraz się jaram i nie mogę się doczekać :)
 
Top Bottom