Diablo

+
Zarówno odświeżona dwójka jak i czwórka zapowiadają się świetnie. Zobaczymy jak będzie w rzeczywistości.

ale powrotu golizny się nie spodziewałem

Już na pierwszym filmiku Lilith była całkowicie w stroju Ewy, że tak powiem :p
 
Już na pierwszym filmiku Lilith była całkowicie w stroju Ewy, że tak powiem :p

Ja bym to raczej określił mianem stroju mięśnio - skóro - rentgenowskiego. :D Tak czy siak, dobrze że w pełni wracają do dorosłych motywów z jedynki i dwójki, a nie na pół gwizdka.

Podoba mi się też Łotrzyca. Szkoda, że nie wróci Aśka z pułapkami, ale Rogue wydaje się bardziej zbliżona do tego archetypu, niż mnich z DIII, który jednak mocno tankowy był.
 
I znów czuję się jak dzieciak i załącza mi się hype train.
1613817031014.png
 
A ja powiem trochę przewrotnie, że takie odświeżenie to ja bym dla jedynki widział. :p Na szczęście jest DevilutionX.

To co mnie natomiast cieszy, to że Ressurected zapowiada się - dzięki bardziej stonowanej kolorystyce i efektom jak np. mgła - na bardziej posępne od oryginalnego D2, czyli główny powód dla którego preferuję pierwszego Diabolo jest jest chyba zniwelowany.

Swoją drogą ten remaster to bardziej jak remake jest.
 
Osobiście nie mogę się doczekać D2R jak i D4 :sad: W D2 zagrywałem się jeszcze w wersję demo (chyba z cybermychy :D), teraz D2 tylko na PlugY (holy grail) jak się nudzę w pracy :D

Została podana jakaś data wydania D2R? Dokopałem się tylko do informacji, że release ma być w tym roku.

HYYYYYYPE TRAIN

Edit. znalazłem odpowiedz na swoje pytanie na reddit: D2R ma być wydane w okolicach grudnia 2021 :)
 
Last edited:
Swoją drogą ten remaster to bardziej jak remake jest.

To jest remaster. Tylko dość spektakularny (w końcu minęło 20 lat i przechodzimy ze sprajtów w środowisko 3D).

Poza stroną graficzną, odświeżonym UI i symbolicznymi QOL'ami, wszystko jest takie jak w oryginale. Remake sugeruje większe zmiany w mechanikach i fabule, praktycznie zrobienie gry na nowo (Patrz RE2:R, FFVIIR). Remaster, to odświeżenie, bez zbytniej ingerencji w strukturę gry.
 
Dla mnie jednak to coś pomiędzy. Remaster uważam za odświeżenie gry - poprawienie modeli, tekstur, ewentualne usprawnienia QOL itd., ale jednak na bazie istniejącej gry. W przypadku Diablo II to jednak zrobienie gry od nowa - tak, niesamowicie wiernie, ale jednak.

W tym przypadku Ressurected bliżej do Shadow of the Collossus na PS4, który jest remakiem, niż np. do Age of Empires: Definitive Edition, który jest remasterem.

Ale mogę się mylić i Blizzard wziął Diablo 2, mocno zmodyfikował silnik i wrzucił do niego modele 3D - wtedy faktycznie jest to remaster.

EDIT:
Znalazłem odpowiedź na swoje wątpliwości, cytat z PurePC:
Rod Fergusson, producent wykonawczy serii, zdradził, że mamy do czynienia z remasterem, a nie remakiem, tłumacząc tym, że pod współczesną, trójwymiarową warstwą skrywa się oryginalne Diablo II. Choć nie da się ukryć, że twórcy zastosowali nowy silnik i przenieśli świat do pełnego trójwymiaru, rezygnując z dwuwymiarowych sprite’ów, dzięki czemu Diablo 2 Resurrected wygląda jak remake, a nie prosty remaster. Gracze będą jednak mogli jednym przyciskiem przełączyć na grafikę z oryginału, niczym w remasterach serii The Secret of Monkey Island.

Wygląda to na jeden z najbardziej imponujących remasterów w historii. Choć zachęcam do wstrzymania się z preorderami. ;)
 
Last edited:
Nie wiem jak Wy, ale dostałem na maila zaproszenie do złożenia podania o dostęp do Bety D2:R z czego się bardzo cieszę. Zaniepokoił mnie jednak fakt drugiej części zaproszenia czyli oferta pre-orderu, a dokładniej kwota jaką przyjdzie nam zapłacić za D2:R czyli...

!!!50 EURO!!!

Od razu wyjaśnię: w załączniku jest ss, który zawiera ofertę D2:R za 50 euro z dopiskiem "Zawiera dodatek LOD"

Moim skromnym, nic nieznaczącym zdaniem, jest to ZDECYDOWANIE kwota za duża jak na odświeżenie gry sprzed 20 lat. Jeśli źle interpretuje ofertę, zachęcam do dyskusji :cool:
 

Attachments

  • zart.PNG
    zart.PNG
    81.7 KB · Views: 37
Nie wiem jak Wy, ale dostałem na maila zaproszenie do złożenia podania o dostęp do Bety D2:R z czego się bardzo cieszę. Zaniepokoił mnie jednak fakt drugiej części zaproszenia czyli oferta pre-orderu, a dokładniej kwota jaką przyjdzie nam zapłacić za D2:R czyli...

!!!50 EURO!!!

Od razu wyjaśnię: w załączniku jest ss, który zawiera ofertę D2:R za 50 euro z dopiskiem "Zawiera dodatek LOD"

Moim skromnym, nic nieznaczącym zdaniem, jest to ZDECYDOWANIE kwota za duża jak na odświeżenie gry sprzed 20 lat. Jeśli źle interpretuje ofertę, zachęcam do dyskusji :cool:
To się odnosi do The Diablo® Prime Evil Collection
  • The Diablo® Prime Evil Collection contains Diablo® II: Resurrected™, Diablo® III: Eternal Collection, and the Mephisto pet and Hatred’s Grasp wings for Diablo® III.
Więc w cenie jest Diablo III Eternal Collection, Diablo II Resurrected i jakieś pierdółki do Diablo III.

Cena Diablo II Resurrected to 39.99 EUR.
 
Okej, jestem idiotą. Dzięki za wyjaśnienie.

Dalej nie zmienia to faktu, że 40 EUR to troche za dużo moim zdaniem.
 
Last edited:


Hm :rolleyes: ...

A tak przy okazji ktoś już podawał tutaj wymagania sprzętowe D2R?

Minimum requirements (720p)
  • OS: Windows 10
  • CPU: Intel Core i3-3250 or AMD FX-4350
  • RAM: 8GB
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7850
  • Drive Space: 30GB
Recommended requirements (1080p)

  • OS: Windows 10
  • CPU: Intel Core i5-9600K or AMD Ryzen 5 2600
  • RAM: 16GB
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 5500 XT
  • Drive Space: 30GB


6-cio rdzeniowy procesor i 16GB RAM na tego typu grę dla FullHD to raczej mało nie jest...
 
Cóż, wygląda trochę jak emerytowana mistrzyni olimpijska, w którą wpakowano sterydy za młodu, ale może nie będę się rozpisywać o tym, bo to przykre historie. Też nie do końca rozumiem czemu postawiono na taki wygląd Amazonki. Jest jednak jedna rzecz, która pozwoli mi optymistycznie patrzeć na tą postać. W wersji na PC powinien się szybko pojawić mod z podmianą tekstur twarzy. Przynajmniej taką mam jeszcze nadzieję ;)
 
Okej, jestem idiotą. Dzięki za wyjaśnienie.

Dalej nie zmienia to faktu, że 40 EUR to troche za dużo moim zdaniem.
Oj, towar jest tyle wart, ile klient zapłaci, a 40 euro to cena dobrej patelni, przeciętnych perfum, bazowego setu Lego i zarąbistych rajstop - więc kwestia relatywna.
Ja swoje wspomnienia z tą grą wyceniam akurat drogo.
 
Ja pamiętaj jak z bratem ciotecznym się zagrywaliśmy po lokalnej sieci, te dwie... dekady wstecz (Boże, jaki ja stary jestem :eek:).

A z ciekawostek na temat D2R należy wymienić też fakt, że "ulepszą" pre-renderowane przerywniki. Przy czym nie będzie to zwykłe przeskalowanie do wyższej rozdzielczości, a ponoć coś bardziej na bazie rekonstrukcji w opieraniu się o pierwowzór.
 
Ja w tamtych czasach grałem tylko singla. Internet z modemem na korbkę nie pozwalał mi na granie w sieci.
Prerenderowane przerywniki bardzo lubiłem. Były niczym nagroda. Fajnie że ich nie pominęli. Ciekawe jak będą się prezentować w odświeżonej wersji.
 
Wygląda świetnie. Mam tylko nadzieję, że zostawią oryginalny dubbing, bo nie wyobrażam sobie tej gry bez głosu Andrzeja Gawrońskiego czy Mikołaja Mullera.
 
Wygląda świetnie. Mam tylko nadzieję, że zostawią oryginalny dubbing, bo nie wyobrażam sobie tej gry bez głosu Andrzeja Gawrońskiego czy Mikołaja Mullera.

Dobrze gadasz. Np. dla mnie nowa obsada zabiła sens oglądania nowej wersji czy de Króla Lwa. Timon bez Tyńca. Szaleństwo.

Wydaje mi się jednak, że zostawią oryginał, jedyne co wspominali o wersjach językowych to to, że powstanie kilka nowych.
 
Top Bottom