Diablo

+
Ja bym wolał aby twórcy zostali przy tradycji jednego dodatku do serii.

A za dekadę (jak dożyję :p) poproszę o kolejną odsłonę ...
 
W Diablo 3 przydałby się porządny i zbalansowany tryb PVP. Wtedy byłby idealny endgame - po zrobieniu fabuły wykonujesz zlecenia i oczyszczasz szczeliny nefalemów po to żeby wzmocnić postać do walki z innymi graczami, a ci oczywiście też się non stop wzmacniają więc ty też się wzmacniasz i tak w kółeczko. Istne perpetuum mobile :D

Ta arena, która się pojawiła jakiś czas temu (i chyba znikła, bo ostatnio wróciłem do gry i nigdzie nie widzę Zwadźca Karczycho) nie miała być zamiast PVP, a jedynie formą tymczasowego zamiennika. W poprzedniej wersji Diablo 3 zaprezentowanej bodaj w 2005 czy 2006 roku, która ostatecznie trafiła do kosza i zaczęli od zera, były rozbudowane tryby rywalizacji. Tak jak najważniejszym ficzerem Reaper of Souls był tryb przygodowy, który wyniósł tę grę na zupełnie inny poziom, tak w kolejnym dodatku głównym daniem mógłby być właśnie tryb rywalizacji. Do tego oczywiście nowy akt, nowa postać, może tym razem głównym wrogiem byłby jakiś starożytny nefalem (lub nefalemowie)? W końcu walczyliśmy już z demonami i aniołami, pora na coś nowego ;)

To jest właśnie coś co mi się marzy. Oczywiście nie mówię że taki rozbudowany tryb PVP nie może się pojawić w jakiejś dużej aktualizacji (Blizzard pokazał, że nową zawartością w swoich patchach potrafi przyćmić popierdółkowe, płatne DLC innych firm), ale jednak kolejny dodatek byłby moim zdaniem lepszym pomysłem.
 
Mnie zadowoliłby już w miarę solidny Wężowy Iskrownik dla mojego wizarda i rękawiczki pod hydry. Niech dadzą już tego patcha z kostką Kanaiego bo jak tak dalej pójdzie to znowu zrobię sobie roczną przerwę. :p
 
No i zapowiedzieli nowy dodatek do World of Warcraft o tytule Legion. Co więc z tym Council of Glades? Wciąż wierzę że to jednak dodatek do Diablo 3, choć z ewentualną zapowiedzią trzeba będzie pewnie poczekać do Blizzconu w listopadzie albo jeszcze dłużej, bo w podobnym czasie ma wyjść dodatek do Starcrafta 2 więc pewnie skupią się na nim.
 
Chyba przystąpie do 4 sezonu zbyt smaczne kąski rzucili, nowy bulid dla Monka 7stronne uderzenie to dla mnie coś czego nie mogę przegapić bo skoro jakiś czas temu wypadło mi konkretne Daibo pod SSS które samo w sobie ma super niską szanse na drop to nie mogę z tego nie skorzystać


W przeciwieństwie do poprzednich bulidów na postac tutaj najtrudniejszy element do zdobycia już mam.
Boli tylko że pewno przez cały sezon nie znajde równie dobrej co leży w skrzynce i żeby założyć będę musiał czekać do zakończenia sezonu, ale z kolei inne wymagane elementy wyposażenia są ex-em na 4 sezonie.
 
Last edited:
Patch już jest :D Nowa lokacja wygląda spoko, doszło trochę nowej treści w postaci dzienników dotyczących barbarzyńców oraz nowe zlecenia. Zmienili chyba aktora podkładającego głos Zoltunowi Kullowi. To tyle z wrażeń na szybko, kostki jeszcze nie zdobyłem.
 
Rozumiem, że wszyscy grają dlatego nowy sezon przeszedł tu bez echa? :whistle: Po takim czasie przekonałem się do barbarzyńca i moja ukochana postać z D2 znowu jest na szczycie podium... Mega przyjemne granie chociaż póki co nawet 30 nie mam to już wiem, że to moja postać.... Z obserwacji co do S4 i 2.30 widzę, że tak jak dawniej faworyzowano DH i trochę czarkę tak teraz mnicha i trochę barba, a czarka jest niestety mieszana z błotem. :(
 
Diablo II (tak, dwa, nie trzy) dostał właśnie nowego patcha :p

http://www.gram.pl/news/2016/03/11/...-uruchomic-gre-na-wspolczesnym-sprzecie.shtml

Nowa łatka ma za zadanie ułatwić działanie gry na najnowszym komputerach, ale to podobno dopiero przedsmak i kolejne aktualizacje są w drodze. Podejście godne pochwały zwłaszcza w czasach kiedy inne firmy zaprzestają wydawać poprawki krótko po premierze (np. Warner przy Batman Arkham Origins), a co dopiero w tak starych grach kiedy od kilku lat wszyscy grają już w kolejną część.
 
Ależ zakurzony ten temat :blink:



Dzisiaj ruszają targi Gamescom i o godzinie 18:30 czeka nas konferencja Blizzarda. Jak myślicie, są jakieś realne szanse na coś nowego z Diablo czy raczej będą wałkować swojego ostatniego hiciora Overwatch? Mniej więcej dwa lata po premierze Diablo III dostaliśmy dodatek Reaper of Souls. W tym roku mijają dwa lata od jego premiery, najwyższy czas na kolejne rozszerzenie. Starcraft 2 miał dwa duże dodatki, a obecnie wychodzą dodatki mniejsze (Tajne Operacje Novy), Diablo mimo licznych aktualizacji trochę się już zakurzył tak jak i ten temat. Co więcej, niedawno pojawiły się informacje o tym że Blizzard poszukuje reżysera do nowego projektu z uniwersum. Na Diablo IV chyba jeszcze za wcześnie, a w mniejsze projekty pokroju karcianki czy moby jakoś nie wierzę, w końcu mają już Heartstone'a i Heroes of the Storm. Logicznym tropem wydaje się więc duży dodatek do Diablo III.

Oczywiście brak takiej zapowiedzi na Gamescomie nie musi oznaczać że takowy projekt nie powstaje. Równie dobrze mogą sobie taką zapowiedź zostawić na listopadowy Blizzcon.
 
Osobiście uważam, że trójkę powinni już sobie darować i zająć się tworzeniem nowej odsłony, tym razem w sposób przemyślany. Ta gra to seria pomyłek.
 
Osobiście uważam, że trójkę powinni już sobie darować i zająć się tworzeniem nowej odsłony, tym razem w sposób przemyślany. Ta gra to seria pomyłek.

Podpisuje się pod tym obiema rękoma i nogami i to osoba ktora spędziła w III masę godzin i grała od premiery obecnie z całej ekipy (bodajże 8-9 osób nikt już nie gra i nie widzi sensu ani przyszłości dla DIII, sam ostatni raz grałem chyba w grudniu)

Zbyt wiele rzeczy jest tam zepsutych nie przemyslanych u podstawy, powinni postawić jądro rozgrywki w kierunku hardcorowym jak to było w DII, rozwój postaci bardzo na sztywno bez mozliwości korekt od samego początku robimy postać pod okreslone umiejętności jak to było w dwójce.

Szata wizualna mroczna ale nie żadne pastele i bohomazy kolorowe tylko coś jak PoE, tylko tyle i aż tyle

Nie powiem niektóre pomysły są bardzo trafione i moga jak najbardziej trafić do czwórki (szczeliny Nefalemów/ głebokie szczeliny / zaklinaczka) ale gry nie da się już uratowac bo jest zepsuta od podstaw.
 
Spodziewałem się wszystkiego. Drugiego dodatku do Diablo 3, odświeżonej wersji Diablo 1 i/lub 2, nawet zapowiedzi Diablo 4, a tymczasem... zapowiedziano płatną klasę postaci...

[video=youtube;hSF1Bk-Dcck]https://www.youtube.com/watch?v=hSF1Bk-Dcck[/video]

Diablo 3 było jakie było, ale nie można tej grze odmówić jednej rzeczy. Twórcy udostępniali sporo zawartości w darmowych aktualizacjach, w tym nowe lokacje, przedmioty, tryby rozgrywki i wiele innych. Teraz poszli podobną drogą co przy Starcraftcie 2 i zaczęli (prawdopodobnie) zasypywać nas płatnymi DLC. Słabo, bardzo słabo.
 
Kurde, liczyłem na DLC z Necromantą, ale jakoś w okolicach premiery pierwszego dodatku.
Teraz, po czterech latach od premiery to niech się gnają. :D
 
No ja liczyłem na Diablo IV, ale widać Blizzard chce wskrzesić trupa Nekromanta i to dosłownie! hehe ... cóż za ironia losu dają taką klasę postaci na ozywienie tytułu, mają czarne poczucie humoru tam w Blizzardzie.
 
Ja przy Diablo III bawiłem się świetnie od samej premiery. Nie jestem jednak typem gracza, który lubi przy jednej grze spędzać kilka lat grając non stop. Wolę po prostu krótsze gry z konkretną historią i misjami, którą mogę przejść, a następnie odłożyć na półkę i sięgnąć po inny tytuł. Nie przeszkadzało mi więc to że po gra nie potrafiła mnie utrzymać przy sobie zbyt długo, chętnie jednak wracałem wraz z kolejnymi aktualizacjami, które Blizzard swojego czasu dość często wypuszczał. Potem wyszedł duży dodatek, który jak dla mnie wyniósł rozgrywkę na nowy poziom dzięki trybowi przygodowemu. Koniec końców licząc od premiery gry w 2012 roku spędziłem z Diablo III setki godzin z krótszymi bądź dłuższymi przerwami. Odpowiadało mi to i w zasadzie jedyny poważny zgrzyt jaki wspominam to dom aukcyjny. Sama jego idea była dla mnie ok, bo skoro ludzie i tak od zawsze handlowali przedmiotami w Diablo to fajnie że w końcu Blizzard postanowił objąć nad tym kontrolę. Niestety gra była tak zaprojektowana żeby wymusić korzystanie z tej opcji, bo grając jedną klasą na ogół zdobywało się beznadziejne przedmioty dla niej przeznaczone i potężne przedmioty dla innych klas. Za każdym razem kiedy grając barbarzyńcą znajdowałem legendarną kuszę albo kostur to niemal miałem przed oczami napis 'hej, zajrzyj do domu aukcyjnego i wystaw to na sprzedaż, zarobisz na świetny topór czy zbroję dla barbarzyńcy'. Szkoda, bo dom aukcyjny jako opcja był dla mnie ok, ale skoro gra wymuszała korzystanie z niego to już nie było ok. Ostatecznie jednak został zamknięty i Diablo III znowu zaczęło mnie bawić przez długie godziny.

Czekałem więc na drugi, duży dodatek. Taki jak Reaper of Souls, który wprowadzi nie tylko nową postać i różne poprawki, ale także kolejny akt z nowymi lokacjami, przeciwnikami, fabułą itd., oraz nowym bajerem na miarę trybu przygodowego. Liczyłem na rozbudowany tryb PvP oferujący różne opcje rozgrywki, rankingi itp. Byłby to idealny endgame - przechodzimy kampanię żeby poznać fabułę i stworzyć sobie postać, następnie rozwijamy ją w trybie przygodowym żeby wzmocnić się do starć z innymi graczami, którzy też będą się stale wzmacniać więc zabawa nie miałaby końca. Zamiast tego zaoferowali nową, płatną postać, trochę usprawnień i remake pierwszej odsłony cyklu w formie... czasowego eventu?

http://www.gamezilla.pl/newsy/2016/46/diablo-3-nekromanta-zagramy-w-drugiej-polowie-2017-roku

Według tego artykułu dostęp do lochów pod Tristram będziemy mieli tylko raz do roku, w styczniu. Mam wrażenie że jest to próba podbicia sprzedaży, bo sporo osób chcących wrócić do oryginalnych lokacji może zdecydować się na zakup gry już teraz żeby po nowym roku móc już zagrać. W innym wypadku musieliby czekać kolejny rok. Aktualizacja jest więc niby darmowa, ale jeśli nie masz podstawki i dodatku to nie zagrasz. To chyba najbardziej chamskie rozwiązanie z jakim się do tej pory spotkałem w Diablo III i naprawdę nie poznaję Blizzarda. Najpierw płatne pakiety misji w Starcrafcie 2, teraz to. Nie mam nic przeciwko drogim rozszerzeniom (a te do gier Blizzarda były drogie) pod warunkiem, że oferują dużo zawartości. Duże dodatki do Starcrafta, i Diablo takie właśnie były i łykałem je w zamówieniu przedpremierowym, chętnie zapłaciłbym kolejne 120 zł za drugi porządny dodatek do Diablo III. Nową klasę postaci mogą sobie wsadzić w... buty.
 
Może powrócę do Diablo III.

Będzie ku temu okazja i powód aby w końcu zakupić rozszerzenie.
 
Jak na osobę która spędziła masę czasu czaasu w Diablo III i przez krótki czas grała bardzo rankingowo ( był taki czas że wbiłem się na top 100 na świecie , gra z kolegą z absolutnego topu na swiecie usiadomiła mi ze jestem jak Jon Snow.... nic nie wiem o grze:) ) ), dodatek nie przekonuje mnie wcale do zakupu, pewne zmiany poczynnione rzez Blizzard zniechęciły mnie do tytułu.

Fakt lot był zaprojektowany ewidentnie pod AH, ale Blizzard też za bardzo uginał się pod pod naporem lamentu mainstreamu, że za trudno z łezką wspominam pierwszą wersje najtrudniejszego poziomu w D III to było doswiadczenie bezcenne, kiedy wydawało sie nam ze postać jest solidna, jest rozbijana w pył przez zwykłych czempionów.

Ale tak naprawdę grało się dobrze w diablo III do czasu gdy był Team, gra w 4 gdzie wie co ma robic i wszyscy ze sobą kooperują, bezcenne, pomoc koledze i taxi dla jego postaci (wbił 500 paragon chyba w tydzień) też niezłe doświadczenie, ale to tylko do czasu gdy była ekipa, samemu to już nie ten urok i Nekro nie mam zamiaru kupować, człowiek nastawił się na nową część, a tu taki klops.

 
Last edited:
Jak oceniacie tego Nekromantę, jeśli ktoś go posiada? :evil2:

P.S Tzn jakie macie wrażenie tej postaci patrząc na filmik jest strasznie mocna.
Dodam jeszcze czy ktoś miałby ochotę zagrać.
 
Last edited:
Top Bottom