Djinni i pytanie na początek....

+
Djinni i pytanie na początek....

Witam! Długo "zerwałem" z Wiedźminem ale powróciłem. Mam pytanie. Zainstalowałem rozszerzoną wersję wiedźmina "Wiedźmin Edycja Rozszerzona". I chciałem zając sie robieniem własnej przygody. Wszedłszy na wikipedie Wiedźmina, a następnie na wikipedie Djinni znalazłem tam poradnik i szłem po kroku. Do szłem do momentu tematu: "Tworzenie modułu i obszaru I" i zaczeły sie schody. Wszystko OK ale po próbie zapisania modułu wyskoczył pewien błąd u dołu ekranu(w "konsoli") o takowej treści: Could not create new GIT file for area g31_jaskinia.Could not save file "g31_jaskinia.area"Could not create new GIT file for area g31_jaskinia.Save module: Cannot demand module resourceCould not save file "c:\documents and settings\all users\dokumenty\the witcher\nasza_przygoda.adv"Właściwie to nie jeden błąd a kilka... ;PNo i nie mogę zapisać modułu... ;(Kolejny problem, poniewarz chciałem to zignorować i pójść dalej postanowiłem toi zrobić i doszedłem do momentu edycji "Module Properties". Ale kliknąwszy dwukrotnie w ten "link" nic się nie stało. Nie otworzyło się po prawej stronie(jak zakładał poradnik) żaden wykres, tabela czy tym podobne.Prosze o pomoc z powyższymi błędami! A i jeszcze jedno! Gdy otworzyłem obszar G31 wyskoczyło mi na środku kilka błędów o nieudanym wczytaniu jakiś tam "DOOR ID=..." i tak z 3 czy 4 podobne komunikaty. Chyba chodzi o przejścia na mapie do innych pozycji(gdyby takowe były) ale nie jestem pewien, i czy może to jakoś wpływać na moje problemy.Serdecznie dziękuje z góry! :)
 
Też na początku miałem ten błąd i nie wiedziałem jak go rozwiązać. Udało mi się to naprawić wchodząc na inny moduł(np. m1_module) i chwilę się nim bawiąc. Gdy zacząłem tworzyć moduł od początku wszystko już było w porządku (ładny rym mi wyszedł ;)).
 
ok, dzięki sprubuje :)Człowieku! I love you! Dziła xD nie żaruje, działa ale cie nie kocham...Dzięki wielkie :)
 
policeman13 said:
(...) Wszystko OK ale po próbie zapisania modułu wyskoczył pewien błąd u dołu ekranu(w "konsoli") o takowej treści: (...)
Przy pierwszych próbach zapisu lokacji często tak bywa. Sugeruję wówczas częste resety edytora.
policeman13 said:
Kolejny problem, poniewarz chciałem to zignorować i pójść dalej postanowiłem toi zrobić i doszedłem do momentu edycji "Module Properties". Ale kliknąwszy dwukrotnie w ten "link" nic się nie stało. Nie otworzyło się po prawej stronie(jak zakładał poradnik) żaden wykres, tabela czy tym podobne.
Po pierwszym zapisie lokacji trzeba zresetować edytor, żeby móc prowadzić w niej zmiany.
policeman13 said:
Prosze o pomoc z powyższymi błędami! A i jeszcze jedno! Gdy otworzyłem obszar G31 wyskoczyło mi na środku kilka błędów o nieudanym wczytaniu jakiś tam "DOOR ID=..." i tak z 3 czy 4 podobne komunikaty. Chyba chodzi o przejścia na mapie do innych pozycji(gdyby takowe były) ale nie jestem pewien, i czy może to jakoś wpływać na moje problemy.
Nie. Tak się dzieje za każdym razem, kiedy będziesz chciał zapisać nową lokację do modułu.Miło, że kolega laufes pomógł już rozwiązać sprawę. :peace:
 
Dziękuję za drugą pomoc DEATH13...Mam kolejne pytanie, doszedłem w poradniku do rozdziału pt. "Mapy Obszaru", już zanim go przeczytałem wiedziałem że w .../Data/Mashez/Locations/... nie ma map do terenów(ścieżka nie jest dokładnie napisana).Skąd mogę je wziąć? I proszę o nie pisanie, spróbuj narysować sam
 
Ścieżka wygląda tak \Program Files\Wiedźmin Edycja Rozszerzona\Data\MeshesTam są foldery np G31 i w środku są lokacje .
 
http://pl.djinni.wikia.com/wiki/Mapy_obszaru tu znajduje się dokładny opis jak zrobić mapy.
 
Albo jesteście ufoki xD albo nie zrozumieliście...Ja wiem jak je dodać... ale chodzi o to, że ich tam nie ma xD skżd mogę wiec je pobrać albo coś...
 
tylko, ze w BIF'ach nie ma map...\Death, to nie była ironia, dzięki za pomoc, ale poprostu dostałem i oznajmiłem to że już ją uzyskałem :)
 
W folderze _textures00 odszukaj pliki BMP zaczynające się od regg oraz pliki DDS zaczynające się od mapg.
 
Top Bottom