D'jinni - PODRĘCZNIK

+
D'jinni - PODRĘCZNIK

Do ściągnięcia z: ftp://ftp.thewitcher.com/pl/wiedzmin/extra/djinni/djinni_podrecznik_pl.zip
MichaMadej said:
Pragnę uspokoić wątpliwości, czy coś się nie "popsuło". Podręcznik, który Wam udostępniliśmy jest dokumentem wewnętrznym i opisuje naszą roboczą strukturę katalogów.Po rozpakowaniu struktura będzie "techniczna" i możecie ustalić własną roboczą kopiując pliki jak wam wygodnie.Michał
 
Co jest u licha, że wersja angielska ma 57 stron, a polska 455?! Nie narzekam broń boże, to świetnie, tylko się zdziwiłem.
 
Fajnie pięknie, ale... Mam problem, bo kiedy chce ustawić bitmapę jako mapę jaskini to nie mam tego pliku tam gdzie według podręcznika być powinien... help;(
 
Mam problem. Kiedy chcę wejść w opcje "module properties" wyświetla mi się jedynie komunikat "Cannot extract module IFO resource. Module was not properly loaded."Zupełnie nie wiem co zrobić. Ktoś pomoże?
 
Diego94 said:
Fajnie pięknie, ale... Mam problem, bo kiedy chce ustawić bitmapę jako mapę jaskini to nie mam tego pliku tam gdzie według podręcznika być powinien... help;(
Też nie mam! Przez to nie mogę "iść" dalej. Nie ma tam innych plików, jak tylko jaskini... A tak w ogóle to pomiędzy folderem Data, a folderem g31 jest folder Mashes i Locations! A w poradniku nie ma nic o Locations (wiem, że detal, ale zawsze)
 
Witam serdecznie.Może napiszę parę słów na temat różnic zawartych w podręczniku a w D'jinni. Mam nadzieję, że CD Projekt RED nie będzie miało mi tego za złe. Otóż tak jak napisałem na wstępie podręcznika, przez cały czas pisania podręcznika edytor był rozwijany. Nawet, gdy ja zakończyłem pracę nad podręcznikiem, CD Projekt RED dalej rozwijało edytor a ja już nie miałem możliwości zmian. W miarę jak będę dysponował czasem, postaram się sprawdzić co i jak. Może także ktoś z CD Projekt RED wspomoże Was jako moderów :)
 
Hej mam problem otóż gdy wczytuję jaskinię:1. Nie pokazuje mi się okno "Area Loading Mode" zamiast tego pokazuje mi się okno "Update from SET results" a tam takie coś: Added door: ID=44496, Template=dr_31Added door: ID=44497, Template=dr_31Added door: ID=44498, Template=dr_312. Gdy już się wczyta pokazuje mi się jaskinia 2D pokazywana z góry tak jakby plan tej jaskini.Co mam robić?
 
Nie chce być złośliwy, ale po prostu czytać... Tamto okienko ci się nie wyświetla bo to jest nowsza wersja i tego okienka nie ma (tak przy najmniej wnioskuję [a było powiedziane, że podręcznik był robiony na starszej wersji]), a to co ci się wyświetla potem nie jest w 2D, tylko 3D... Wystarczy zmienić "widok" (prawy myszy i ruch myszą), co jak wspomniałem jest napisane w podręczniku... czytać, po prostu czytać...
 
YarpenZirgin said:
wg podręcznika powinniśmy dostać bitmapy i pliki 2da. a tymczasem u mnie ich nie widać...
Oprócz tego jak mi się zdaje, powinniśmy otrzymać jeszcze pliki efektów specjalnych i ogólnie kilka dodatkowych folderów z plikamiCzekanm a rychłe wyjaśnienie sprawyPozdrawiam
 
Nie zagłębiałem się jeszcze w podręcznik, ale u mnie pliki '2da' i wszystkie inne są. Nie wystarczy ich przypadkiem wypakować z archiwum 'bif' używając np 'BifRip'?http://mods.starwarsknights.com/tk102/
 
TulusTul said:
Nie zagłębiałem się jeszcze w podręcznik, ale u mnie pliki '2da' i wszystkie inne są. Nie wystarczy ich przypadkiem wypakować z archiwum 'bif' używając np 'BifRip'?http://mods.starwarsknights.com/tk102/
Ale określ w jakim folderze! :p Ok już mam :) Tylko jeszcze jedno pytanie: Rozpakowywać wszystkie pliki typu key? Bo są tam też takie jak patch1 i patch2. Nie wiem czy nie są one przypadkiem jakimiś pozostałościami po dawnych patchach, a może częścią Dijinniego? W każdym razie zainstalowałem je.
 
a czy ten edytor jest w wersji angielskiej bo slabo u mnie z anglikiem a niechce co chwile patrzec do slownika
 
Jest po angielsku... A co do rozpakowywania rozpakowywania ".bif" ów to nie wydaje mi się, bo jak patrzyłem na te Bify przez WIEMdźmina (czy jakoś tak), to nie zauważyłem tam żadnych plików .bmp, od 2da się roiło ale .bmp nie rzuciły mi się w oczy... Może się mylę....
 
Są jak najbardziej pliki 'bmp', ale mam wrażenie, że są one maską roślinności dla poszczególnych obszarów. W podręczniku zaś jest mowa zwykłej mapie terenu pod klawiszem 'm' w grze. Mapy te znajdują się w folderze 'dds' po rozpakowaniu 'bifów'. Konkretnie chodzi o plik 'mapg31_121.dds'. Spróbujcie wkleić tam nazwę tego pliku i zobaczcie czy działa, choć cała sprawa mi śmierdzi.
 
Top Bottom