D'jinni - pytania i odpowiedzi

+
Witam.Chciałbym napisać skrypt, który sprawia, że drzwi są otwarte bądź zamknięte o danej godzinie. Na razie kombinuję z czymś takim:
void main(){ object oDoor = GetObjectByTag("drzwi_kaktusa"); int nGodzina = GetTimeHour(); //bieżąca godzina int nDoor = GetTag("drzwi_kaktusa"); if(nGodzina > 13 && nGodzina < 20) //między 13 a 20 otwarte SetDoorUsable(object oDoor, 1); else if(nGodzina > 20 && nGodzina < 13) //między 15 a 16 SetDoorUsable(object oDoor, 0); }
Później przydałby się skrypt, który wyłącza dany wyzwalacz jak tylko posiadam jakiś item, bądź go nie mam.Dzięki i pozdrawiam.PS. Nie wiem dlaczego, ale ten skrypt u mnie nie działa tak jak powinien (nie ma opisu placeable).
void main() { string sTag = GetTag(OBJECT_SELF); string sOperation = "displayTooltipForObject('" + sTag + "')"; RunClientLua( sOperation );}
 
Talarkovsky said:
PS. Nie wiem dlaczego, ale ten skrypt u mnie nie działa tak jak powinien (nie ma opisu placeable).void main() { string sTag = GetTag(OBJECT_SELF); string sOperation = "displayTooltipForObject('" + sTag + "')"; RunClientLua( sOperation );}
Upewnij się czy placeabl ma Tag.
 
Hej! 1. Wie ktoś może jak napisać skrypt, który ustawia konkretne drzwi na locked ? Próbowałem z tym, ale on powinien robić drzwi Useable
void main() { object oDoor = GetObjectByTag("drzwi_kaktusa"); int nGodzina = GetTimeHour(); //bieżąca godzina if(nGodzina > 13 && nGodzina < 20) //między 13 a 20 otwarte SetPlaceableUsable(GetObjectByTag("drzwi_kaktusa"), TRUE); else if(nGodzina > 20 && nGodzina < 13) //między 15 a 16 SetPlaceableUsable(GetObjectByTag("drzwi_kaktusa"), FALSE); }
2. Jak zrobić możliwość składania ofiary lub wkładania czegoś do szafki, tak jak to było w przypadku Zadania na Podgrodziu z zapalaniem wiecznego ognia.Podpatrzyłem z przygody "W potrzasku" skrypt na sprawdzanie czarnego proszku:
string sTag="it_ingr_032"; //to jest pewnie nazwa szablonu jaki mamy włożyć, a jak zrobić aby włożyć co nam się tylko podoba ?string sTag0="not_black_powder"; //nie wiemstring sGiftScript="S_GIFT_CHECK_SCRIPT"; //skrypt na sprawdzanie podarunku?string sGoodGift="S_GOOD_GIFT"; //skrpyt na dobry giftstring sBadGift="S_BAD_GIFT"; //skrypt na zly giftvoid main(){ object oPC=GetFirstPC(); object oCreature=GetObjectByTag("lampwithfire"); SetLocalString(oCreature,sGoodGift,sTag); // SetLocalString(oCreature,sBadGift,sTag0); // NIE WIEM SetLocalString(oCreature,sGiftScript,"mwp_checkpowdr2"); // OpenPlayerInventory(oPC,oCreature,3); // j.w. }
3. Jak napisać skrypt, który sprawdza czy w plecaku mamy np. 3x Woda , 2x Miód i 1x Chleb i sprawdza czy mamy założony np. Miecz Ducha lub Sygnet Zboża ?4. Podobne jak 3 ale skrypt ten ma się wykonać tylko i wyłącznie jak będziemy mieli tylko opisane w skrypcie przedmioty, np. identycznie jak w 3.Pozdrawiam.EDIT.Chciałbym zrobić styl walki, którym postać ma:- 70% szans na trafienie kogoś- 20% szans na unik- obrażenia 4-50- 3 animacje atakuNa razie sprawdziłem skrypt LUA z "Cena...", ale nie działa on dobrze, gdyż w Stylach walki nie mam tego ataku m2_sword1h01.
-- Miecz 1h DefAttack { WeaponType = "WitcherSteelSword", Level = "Basic", Name = "m2_sword1h01", NumberOfHits = 1, Animations = { SR = { Name = "1hf_bas_S2", Stance = { "Left", SWS_ZL, SWS_TP } }, SL = { Name = "1hf_bas_S2", Stance = { "Right", SWS_ZP, SWS_TL } }, DR = { Name = "1hf_bas_S2", Stance = { "Left", SWS_ZL, SWS_TP } }, DL = { Name = "1hf_bas_S2", Stance = { "Right", SWS_ZP, SWS_TL } }, }, Damage = { Medium = "Attack", Min = 4, Max = 8 }, DefenderEffects = { { Type = "Pain", Medium = "Steel", BaseIntensity = 1 }, }, Alternates = { { Helper = { -- atak alternatywny NumberOfHits = 1, Animations = { SR = { Name = "1hf_bas_S3", Stance = { "Left", SWS_ZL, SWS_TP } }, SL = { Name = "1hf_bas_S3", Stance = { "Right", SWS_ZR, SWS_TL } }, }, Damage = { Medium = "Attack", Min = 4, Max = 8 }, DefenderEffects = { { Type = "PreciseHit", Medium = "Steel", BaseIntensity = 1 }, }, }, Conditions = { Chance = 0.70 } }, { Helper = { -- atak alternatywny NumberOfHits = 1, Animations = { SR = { Name = "1hf_bas_S4", Stance = { "Left", SWS_ZL, SWS_TP } }, SL = { Name = "1hf_bas_S4", Stance = { "Right", SWS_ZR, SWS_TL } }, }, Damage = { Medium = "Attack", Min = 4, Max = 8 }, DefenderEffects = { { Type = "Bleeding", Medium = "Steel", BaseIntensity = 1 }, }, }, Conditions = { Chance = 0.70 } }, { -- skok w lewo Helper = { DefensiveAction = { "Dodge", "JumpLeft" }, Animations = { DR = { Name = "1hF_CjumpL", Stance = { "Left", SWS_ZL, SWS_ZP } }, DL = { Name = "1hF_CjumpL", Stance = { "Right", SWS_ZP, SWS_ZL } } }, Attacker = { Defence = { Dodge_Mod = 20 } }, }, Conditions = { Chance = 0.05, FreeDirection = "Left", NotSurroundingTarget } }, { -- skok w prawo Helper = { DefensiveAction = { "Dodge", "JumpRight" }, Animations = { DR = { Name = "1hF_CjumpR", Stance = { "Left", SWS_ZL, SWS_ZP } }, DL = { Name = "1hF_CjumpR", Stance = { "Right", SWS_ZP, SWS_ZL } } }, Attacker = { Defence = { Dodge_Mod = 20 } }, }, Conditions = { Chance = 0.06, FreeDirection = "Right", NotSurroundingTarget } }, }}
Może mi ktoś doradzić jak to zrobić ?
 
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem.
Chcę zrobić cutscenkę, gdzie w Misiu Kudłaczu ma być koncert barda Jaskra, którego słuchać będą go wieśniacy. Oto moje pytania:

- Zrobiłem oświetlenie (lampy) i ławy (nazwa obiektu m0_benchsma01 w skali 0.6 czyli trochę zmniejszony). Pod trzema lampami będzie grał Jaskier. Czy na tych ławach w skali 0.6 będą mogły siedzieć po 2 osoby?
- Zrobiłem szablon postaci wieśniaka, który będzie słuchaczem na koncercie. Model to cr_fat1_c1g1. Jak zauważyłem jest kilka jego wersji różniących się od siebie wyglądem (cr_fat1_c2g2, cr_fat1_c3g3 itd.). Czy wystarczy jeden szablon, żeby jak będzie kilkunastu słuchaczy nie była to armia klonów?
- Czy tak ustawione ławy wystarczą by ustawić przed nimi spawnpoint i actionpoint? (chcę żeby słuchacze siedzieli na tych ławach od razu)
Załączam plik modułu link do modułu
 
Witam!

Ostatnio zainteresowałem się edytorem D'jinni w poszukiwaniu pomocy w obchodzeniu się tym edytorem zawitałem na stronę hLink, jednakże okazało się że nie posiadam większości obiektów z listy na tej stronie. Moje pytanie jest takie, co może być tego przyczyną i jak to naprawić?

edit: przy nazwach obiektów na tej stronie znajduje się początek ob_nazwa, natomiast u mnie jest to m0_nazwa.

Scalam.
Proszę korzystać z wyszukiwarki oraz odpowiedniego poziomu zagłębienia.
Szypek
 
Hejka wszystkim!

Mam mały problem przy dialogach z voicesetem, którego nie potrafię rozwiązać.
Przykładowo: zrobiłem konwersacje, która ma 3 pojedyncze węzły dialogowe z voiceset tag 'creature_pause'. Chciałbym aby postać z tym dialogiem wypowiadała wszystkie 3 węzły losowo (tak jak jest to zrobione np. w przygodzie efekt uboczny). Niestety u mnie pojawia się jeden i ten sam węzeł.
Od razu też dodam, że podpinanie skryptów czy operowanie flagami nic nie zmienia.

EDIT:
Kolejne pytanie, co muszę dodać, żeby podczas gry w dialogu wyświetliła się opcja "Napijmy się"?

Zna ktoś rozwiązanie?
Prosiłbym o w miare szybką pomoc : )
 
Napisałem skrypt że po dialogu npc ma mnie zaatakować i mi nie działa proszę o pomoc, jeśli ktoś jeszcze na tym forum jest
Post automatically merged:

Co zrobić żeby trigger działał tylko raz?
 
Last edited:
Na tym forum jest jeszcze mnóstwo ludzi ale nie koniecznie archeologów :D. Kto jeszcze robi mody do W1 :D. Nie sądze aby był tu ktoś kto to jeszcze ogarnia. Poza tym to chyba jeden z większych odkopów na tym forum. Gratuluje :D.
 
Na tym forum jest jeszcze mnóstwo ludzi ale nie koniecznie archeologów :D. Kto jeszcze robi mody do W1 :D. Nie sądze aby był tu ktoś kto to jeszcze ogarnia. Poza tym to chyba jeden z większych odkopów na tym forum. Gratuluje :D.
No miałem nadzieje, bo zacząłem robić swoją przygodę i mam małe problemy, ale dzięki za odp.
 
Na szczęście jest jeszcze kliku śmiałków, którzy nawet w 2020 potrafią zrobić ciekawe modyfikacje.
 
Top Bottom