D'jinni - znalezione błędy/bugi

+
MaCzO said:
Pytanie: Ten edytor jest w wersji 1.3 ? bo taki jest tylko na stronie a widzę po screenach ze w nagłówku jest 1.4.5 1282 skąd zassać ???
Edytor do ściągnięcia ze strony był do wersji 1.3. Jak uaktualniasz Wiedźmina do 1.4, wtedy instaluje sie też nowy D'jinni i nie możesz na to instalować tego ze strony(w wersji 1.3), bo na pewno nie będzie działać.
 
Kageru said:
Kageru said:
Pytanie: Ten edytor jest w wersji 1.3 ? bo taki jest tylko na stronie a widzę po screenach ze w nagłówku jest 1.4.5 1282 skąd zassać ???
Edytor do ściągnięcia ze strony był do wersji 1.3. Jak uaktualniasz Wiedźmina do 1.4, wtedy instaluje sie też nowy D'jinni i nie możesz na to instalować tego ze strony(w wersji 1.3), bo na pewno nie będzie działać.
Czyli znów na nowo mam instalować grę ? bo zainstalowałem patch jeszcze raz i też nie działa...
 
MaCzO said:
MaCzO said:
MaCzO said:
Pytanie: Ten edytor jest w wersji 1.3 ? bo taki jest tylko na stronie a widzę po screenach ze w nagłówku jest 1.4.5 1282 skąd zassać ???
Edytor do ściągnięcia ze strony był do wersji 1.3. Jak uaktualniasz Wiedźmina do 1.4, wtedy instaluje sie też nowy D'jinni i nie możesz na to instalować tego ze strony(w wersji 1.3), bo na pewno nie będzie działać.
Czyli znów na nowo mam instalować grę ? bo zainstalowałem patch jeszcze raz i też nie działa...
Spróbuj odinstalować samego D'jinniego 1.3(przez dodaj/usuń programy powinno się dać) i wtedy zainstaluj patcha 1.4, Jeśli nie pójdzie, to musisz na nowo instalować grę.
 
Dzięki zrobiłem tak jak mówiłeś. Zainstalowałem grę na nowo potem patch z oficjalnymi przygodami i z paczka języka polskiego. Wszystko działa.
 
juve-fan-sebek said:
juve-fan-sebek said:
juve-fan-sebek said:
Mam bardzo dziwny problem z dialogiem. Po próbie otwarcia dialogu wywala mi moduł. Co dziwne przypisany dialog działa w grze, tylko nie ma możliwości jego edycji. Czy ktoś wie w czym może tkwić problem ??
A probowałeś otworzyć dialog bez otwartych properties? Chociaz nawet jesli się otworzy to zmienisz co najwyzej teksty mowione, no chyba ze znajdziesz która z gałęzi powoduje problemy. Moze gdzies jest jakis znak, którego djini nie łapie. Tak się zastanawiam moze chwilowa zmiana języka dialogów by pozwoliła otworzyć dialog.
Wszystkiego już próbowałem i nic eh :-\ Co ciekawe sytuacja zdarzyła mi się już po raz drugi w tym samym dialogu.Więc problem musi tkwić w nim W tekście żadnych niedozwolonych znaków nie wynotowałem. Skrypty i flagi mam podobne w innych dialogach więc to też pewnie nie jest problem. Jedynie co może powodować problem to, że dialog miejscami jest naprawdę długi i może d'jinni nie radzi sobie z jego otwarciem ??
Problem rozwiązałem a więc sam odpowiem sobie na pytanie może akurat się komuś przyda. Otóż problemem okazała się "głębokość" dialogów (max depth). Po osiągnięciu maksymalnej głębokości i zapisaniu modułu przy ponownym otwarciu dialogu wszystko co wykracza poza maksymalna głębokość będzie usunięte, a w miejscu gdzie dialog osiąga maksymalną głębokość będzie linijka z napisem "max depth". Taki dialog otwiera się normalnie i nie ma z nim problemu po za tym, że usuwa kilka przeniesionych przez nas linijek dialogowych. Ale jeśli nieświadomie w innym miejscu dialogu damy link do dialogu, który znalazł się po za maksymalną głębokość, wtedy po zapisaniu dialogu już nie da się otworzyć, d'jinni się muli i wywala. Na tym właśnie polegał mój problem.
 
juve-fan-sebek said:
Problem rozwiązałem a więc sam odpowiem sobie na pytanie może akurat się komuś przyda. Otóż problemem okazała się "głębokość" dialogów (max depth).
Sprawdzałeś czy ten problem przenosi sie jesli całą gałąź dialogowa podzielimy na kilka linkowanych po kolei. Bo to wydaje się najprostrzym rozwiazaniem, no chyba że gra linkowany dialog traktuje jako jedną długą gałąź.
 
dan123 said:
dan123 said:
Problem rozwiązałem a więc sam odpowiem sobie na pytanie może akurat się komuś przyda. Otóż problemem okazała się "głębokość" dialogów (max depth).
Sprawdzałeś czy ten problem przenosi sie jesli całą gałąź dialogowa podzielimy na kilka linkowanych po kolei. Bo to wydaje się najprostrzym rozwiazaniem, no chyba że gra linkowany dialog traktuje jako jedną długą gałąź.
Tak sprawdziłem, jeśli podzielimy długi dialog na kilka linków wtedy włącza się normalnie.
 
Podeślijcie problematyczny dialog REDom - my już raz tak musieliśmy zrobić, i odesłali nam poprawiony ("złamany" linkiem w wygodnym miejscu) dialog.
 
Nie wiem czy to dobry dział ale:Mam problem z edytorem do Wiedźmina. Mam go z płyty dołączonej do jednego numeru CDA razem z poradnikiem. Kiedy robię przygodę według poradnika w pewnym momencie mam zapisać plik w jakimś folderze ale nie mam go. Kiedy zapisałem plik podczas dalszej pracy kiedy miałem go wykorzystać program nie widział go. Co mam zrobić ?
 
luksor24 said:
Nie wiem czy to dobry dział ale:Mam problem z edytorem do Wiedźmina. Mam go z płyty dołączonej do jednego numeru CDA razem z poradnikiem. Kiedy robię przygodę według poradnika w pewnym momencie mam zapisać plik w jakimś folderze ale nie mam go. Kiedy zapisałem plik podczas dalszej pracy kiedy miałem go wykorzystać program nie widział go. Co mam zrobić ?
Załozyć ten folder.
 
Mam problem z zapisywaniem modułów. Gdy próbuję tego "dokonać" wyskakuje mi komunikat :Could not save file "c:\documents and settings\all users\dokumenty\the witcher\moj_mod.adv" .Wie ktoś co z tym fantem zrobić ?
 
witam, mój problem wygląda następująco: gdy chcę włączyć tego d'jinni to wyskakuje mi powiadomienie, że nie mam jakiegoś pliku hc.dll. wiecie o co chodzi??
 
varfolomej said:
Mam problem z zapisywaniem modułów. Gdy próbuję tego "dokonać" wyskakuje mi komunikat :Could not save file "c:\documents and settings\all users\dokumenty\the witcher\moj_mod.adv" .Wie ktoś co z tym fantem zrobić ?
Proponuję wklej screena z problem, bo tak jak to opisałeś to praktycznie wróżenie z fusów. :p
varfolomej said:
witam, mój problem wygląda następująco: gdy chcę włączyć tego d'jinni to wyskakuje mi powiadomienie, że nie mam jakiegoś pliku hc.dll. wiecie o co chodzi??
Nie masz przypadkiem starego d'jinna (1.3) i ER ??? Bo to chyba powodowało problem.
 
grę mam oryginalną ( edycja rozszerzona ). potrzebne są do niej jakieś aktualizacje żeby ten edytor przygód działał?
 
Top Bottom